همه آنچه درباره قرارداد کار معین باید بدانید

1 ماه پیش
نمونه قرارداد کار معین

هر فردی که به عنوان کارگر برای کارفرما به کار می‌پردازد در جهت کاری که ارائه می‌کند و دستمزدی که خواهان دریافت آن است؛ می‌بایست اقدام به انعقاد یک قرارداد نماید تا سندی برای حفظ حقوق در کاری باشد که وی در جهت ارائه آن خدمت کرده است. بنابراین قرارداد کار اگر برای کار خاصی و در مدت زمان خاصی منعقد گردد و یک کارفرما در ازا ارائه مواد مورد نیاز کارگر و یا کارمند از او انتظار کار مشخصی را داشته باشد؛ یک قرارداد برای کار معین منعقد می‌گردد. قرارداد کار معین تفاوت‌هایی با قرارداد پیمانکاری دارد. آشنایی با چند و چون قرارداد کار معین می‌تواند بسیار کمک کننده باشد تا بتوان در مواقعی که نیاز به انعقاد قرارداد از این قبیل است اقدامات درستی را به انجام رساند.

 

جهت مطالعه درباره این موضوع می‌توانید این مطلب را بخوانید: قرارداد کار معین چیست و به چه نکاتی می‌پردازد؟

 

قرارداد کار معین چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

قرارداد کار معین در جهت استخدام نیرو منعقد می‌گردد. بنابراین یک کارفرما در جهت کار معین در زمان مشخص اقدام به استخدام نیرو می‌کند و خواهان منعقد نمودن قرارداد کار معین با کارگر و یا هر نیروی کاری خواهد بود. بر همین اساس لازم است که درباره ویژگی‌هایی که قرارداد کار معین لازم است داشته باشد اطلاعاتی در دست داشته باشیم و مسائلی که می‌تواند قرارداد کار را تضمین نماید را مورد توجه قرار دهیم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره این مطلب را بخوانید: قرارداد کار معین و نکات کلیدی آن

 

حقوق و مزایا کارکنان بر اساس قرارداد کار معین چگونه است؟

حضور کارکنان و کارمندانی که بر اساس یک قرارداد کار معین در کار مشخصی خدمت می‌کنند لازم است که مورد توجه قرار گیرد. بنابراین تعیین و دستوالعملی که برای محاسبه حقوق کارکنان بر اساس قرارداد کار معین وجود دارد لازم است مورد توجه قراربگیرد. در هر زمان و با توجه به کار و مدت زمانی که در نظر کارفرما وجود دارد میزان پرداختی‌ها متفاوت خواهد بود بنابراین دانستن چگونگی دستور العمل تعیین حقوق و مزایا کارکنان می‌تواند در موقعیت‌های مختلف بسیار کمک کننده باشد.

 

آیا می‌توان کارکنان را بر اساس قرارداد کار معین اخراج نمود؟

هر گاه بر اساس قرارداد کارگر و یا کارمندی برای یک کارفرما اقدام به فعالیت می‌نماید لازم است که درباره امنیت شغلی و دلایلی که برای اخراج ممکن است وجود داشته باشد در قرارداد اشاراتی وجود داشته باشد و عوامل تاثیرگذار در این موضوع چه مسائلی می‌تواند باشد. کسب اطلاعات درباره این موضوع می‌تواند هم برای کارفرما با اهمیت باشد و هم برای هر فردی که زیر نظر کارفرما برای کار معینی اقدام به فعالیت می‌کند درباره حقوق و انتظارات هر یک از طرفین کمک کننده و راهنما باشد.

 

نمونه قرارداد کار معین

 

بازنشستگی در قرارداد کار معین چگونه خواهد بود؟

اگر افراد بر اساس قرارداد کاری معینی برای کارفرما مشغول به کار شوند و سال‌ها مشمول مزایا و بیمه‌ای باشند که کارفرما برای کارکنان خود در نظر گرفته است در طی زمان و در موعد مشخص می‌تواند بازنشستگی افراد را به دنبال داشته باشد. این که بازنشستگی بر اساس چه معیارهایی برای کارکنان در قرارداد کار معین اتفاق می‌افتد و مشمول چه مزایایی خواهند شد چه برای کارگر و کارمندی که در سایه یک قرارداد کار معین خواهان اشتغال هستند و چه کارفرمایی که افرادی را در جهت کار معینی افرادی را استخدام می‌نماید؛ می‌تواند بسیار مهم باشند.

 

در صورتی که شما نیاز به دریافت یک نمونه قرارداد کار معین دارید؛ می‌توانید با مراجعه نمودن به لینک زیر از خدمات کارشناسان این مرکز در راستا ارائه نمونه قرارداد کار معین مشاوره دریافت کنید:

 

دانلود نمونه قرارداد کار معین

 

مدرک تحصیلی افراد در قرارداد کار معین چه تاثیری دارد؟

افراد با اشتغال بر اساس قرارداد کار معین ممکن است در طی زمان مدارک بالاتری از تحصیل را کسب کنند و در همین جهت اعمال مدرک تحصیلی در قراداد کار معین با کارفرما می‌تواند مزایا و حقوق وی را دچار تغییراتی نماید. بنابراین چند و چون مدرک تحصیلی و اعمال مدرک در قراداد کار می‌تواند بسیار مهم و تاثیر گذار باشد و اطلاعات کافی درباره این که چطور مدرک تحصیلی می‌تواند در قراداد کار معین تاثیر داشته باشد و برای روند قرارداد و همکاری کارکنان و کار فرما بسیار کمک کننده باشد.

 

کار بر اساس قرارداد کار معین چه معایبی می‌تواند داشته باشد؟

چه افرادی که در سایه یک قرارداد کار معین اقدام به فعالیت می‌نمایند و چه کسانی که در جهت پیش برد هدف معین اقدام به استخدام افراد بر اساس قرارداد کار معین می‌نمایند ممکن است در روندکار و قرارداد به صورت اجتناب ناپذیر با مزایا و معایبی روبرو باشند. معایب قراردد کار معین میتواند برای هر یک از افراد در تصمیم گیری برای انجام و منعقد نمودن قرارداد بسیار مفید باشد.

 

نمونه قرارداد کار معین

 

قرارداد کار معین چه تفاوتی با کار موقت دارد؟

قرارداد کار معین برای کار مشخصی بین افراد منعقد می‌گردد و مشخص نیست که کار و همکاری طرفین با یکدیگر تا چه اندازه ادامه پیدا می‌کند قراداد کار موقت نیز قراردادی است که افراد تنها برای مدت کوتاهی با یکدیگر همکاری داشته و قراداد آن‌ها پس از مدت زمان قید شده در قرارداد دیگر رسمیتی ندارد. کارفرما و کارگر و کارمندی که خواهان منعقد نمودن قرارداد کار هستند با اطلاع درباره قرارداد کار دائم، موقت و معین می‌توانند با توجه به آنچه منطقی‌تر است تصمیماتی را در جهت هدف خودشان از قراداد بررسی نمایند.

 

این مطلب را یخوانید: قرارداد کار معین چه تفاوتی با قرارداد کار موقت دارد؟

 

کلام آخر

استخدام و انتظار از افراد در جهت هدفی معین می‌تواند بسیار مهم و حیاتی باشد. این که کارفرما دقیقا بداند که به چه نوع خدماتی نیاز دارد و یا کارگر خود با داشتن اطلاعات کافی مشخص کند که در ازا کار و خدمتی که ارائه می‌کند چه انتظاراتی از کارفرما داشته و یا حاضر به همکاری در چه نوعی از قراردادهای کاری است می‌توان اهداف و عملیات‌ها را با سرعت بیشتری به پیش برد. در همین جهت برای این که بتوانید یک نمونه قرارداد کار معین را دریافت کنید؛ می‌توانید از خدماتی که این مرکز به شما ارائه می‌کند استفاده نمایید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

در صورتی که این مطلب برای شما مفید بوده است ما را از نظرات خود بهره‌مند سازید و با مراجعه به بلاگ لامینگو از سایر مطالبی که برای شما وجود دارد استفاده نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب سارا عباسی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه