مدرک تحصیلی چه تاثیری در قرارداد کار معین دارد؟

1 ماه پیش
نمونه قرارداد کار معین

در قراردادهای کاری مسائل زیادی برای توجه و لحاظ کردن در قرارداد وجود دارد. قرارداد استخدام در هر بخش خواه یک بخش دولتی و رسمی باشد و یا یک قرارداد کار معین و یا پیمانی میزان تحصیلات و تخصص در زمینه استخدامی می‌تواند در محاسبه مدت زمان اشتغال و مزایا و حقوق و پاداش و مسائل مربوط به بازنشستی تاثیر گذار باشد. به همین جهت شاید داشتن اطلاعات کافی در این باره و تاثیر اعمال مدرک تحصیلی و تغییر آن در قرارداد کار بتواند به افراد درباره چگونگی انعقاد قرارداد کار و درخواست‌ها و انتظارها کمک کننده باشد به همین جهت ما در ادامه درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.

 

این مطلب ممکن است برای شما مفید باشد: همه آنچه درباره قرارداد کار معین باید بدانید

 

قرارداد کاری چیست؟

پیش از هر گونه همکاری و یا انجام درخواستی از جانب کارفرما کارکنان لازم است که بر اساس یک قرارداد شرح کار و چیستی دقیق و همه مسائلی که مربوط به کار می‌شود را به صورت یک قرارداد منعقد نمایند و ذیل قرارداد مسائلی که ممکن است در نحوه همکاری آن‌ها تاثیر گذار باشد؛ اعم از مدت زمان همکاری در صورت موقتی بودن قرارداد کار و یا مدرک تحصیلی و یا هدف و درخواست کارفرما در قرارداد قید خواهد شد و به تواقف طرفین رسیده و پس انعقاد آن همکاری بین طرفین بر اساس مواردی که در قرارداد ذکر شده است شکل بگیرد.

 

نمونه قرارداد کار معین

 

قراردادهای کار به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

هر گونه قرارداد بین کارگر و کارمند و یا هر نوعی از کارکنان که وابسته به فرمان کارفرما به فعالیت کاری بپردازند و مدت زمان مشخصی در قرارداد کار آن‌ها قید نشده باشد قرارداد کار غیر موقت یا دائمی نامیده می شود. در قرارداد دائمی کاری تاریخ شروع همکاری قید می‌شود؛ ولی پایان و یا مدت زمان همکاری در آن مشخص نشده است. در نقطه مقابل قرارداد کار موقت به قرارداد کاری گفته می‌شود که در آن کارفرما میان خود و هر یک از کارکنان که بسته به هدف و خواست وی مشغول به فعالیت می‌شوند مدت زمان مشخصی برای همکاری قید شده است و از شروع کار تا پایان کار در قرارداد قید شده است و مورد توافق طرفین قرار گرفته است.

 

کار معین چه نوع قرارداد کاری است؟

نمونه قرارداد کار معین به نوعی از قرارداد کار موقت گفته می‌شود که شاید بتوان گفت یکی از مهم‌ترین ان‌ها می‌باشد که افراد در ازا درخواست کارفرما برای انجام کار مشخصی اقدام به فعالیت در مدت زمانی می‌نمایند که در قرارداد قید کرده اند که همکاری آن‌ها تا ان زمان ادامه پیدا کند. این نوع از قرارداد کاری می‌تواند در موارد مختلفی به کار رود در پروژه‌های اداری و یا استخدام کارگر برای انجام عمل مشخص بر همین اساس کارمند و یا کارگری که بر اساس قرارداد کار معین مشغول به فعالیت می‌شوند علاوه بر این که مشمول حقوق و مزایا و بیمه تامین اجتماعی شده‌اند؛ می‌توانند با استفاده از مدرک تحصیلی در مدت زمان اشتغال و بازنشستگی خود تاثیر بگذارند.

 

در صورتی که شما نیاز به دریافت یک نمونه قرارداد کار معین دارید؛ می‌توانید از طریق لینک زیر با مشاوران و کارشناسان ما در جهت دریافت و یا انعقاد قرارداد مشورت کنید و از خدمات آن‌ها استفاده نمایید:

 

دانلود نمونه قرارداد کار معین

 

نمونه قرارداد کار معین

 

مدرک تحصیلی در قرارداد کار معین چه تاثیری دارد؟

از آنجایی که قراردادهای کاری با توجه به توانایی‌ها و یا مدارک علمی افراد تعیین می‌گردد؛ کارفرما می‌تواند بر اساس مدرک تحصیلی و توانایی‌های کارمند و یا کارگر استخدامی خود میزان حقوق وی و جایگاه کاری او را تعیین نماید. بر همین اساس بر اساس قانون جدید هر یک از کارکنانی که موفق به کسب مدارک بالا تحصیلی می‌شوند؛ می‌توانند برای بهره‌مندی از حقوق ومزایا بالاتر و مواردی که ممکن است با ثبت مدرک خود از آن‌ها بهره‌مند شوند. در نتیجه افراد در صورت کسب مدرک تحصیلی بالاتر با ارائه مدارک به کمیسیون اداره کار گزینی می‌تواند درخواست خود را ارائه کنند و مورد بررسی کارشناسان قرار بگیرد.

 

این مطلب را حتما مطالعه کنید: حقوق و مزایا کارمندان قرارداد کار معین چگونه تعیین می‌شود؟

 

کلام پایانی

اهمیت مدرک تحصیلی می‌تواند در نحوه کار و پیشبرد به حد زیادی تاثیر گذار باشد. بر همین اساس اطلاع کارکنان از وجود این قوانین و اهمیت آن در نحوه بازنشستگی و بهره‌مندی از مزایا و حقوق می‌تواند بسیار مفید واقع شود. در همین جهت با مشورت و دریافت یک نمونه قرارداد کار معین درباره نحوه عملکرد مدرک تحصیلی و اهمیت آن در مشاوره حقوقی در این باره اطلاعاتی را به دست آورد. بر همین اساس فراموش نکنید که می‌توانید برای دریافت یک مشاوره حقوقی در این باره از خدمات این مرکز استفاده نمایید و در موارد مشابه با اطلاعات کافی و اصولی قرارداد کاری خود را به پیش ببرید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

در صورتی که این مطلب برای شما مفید بوده است ما را از دیدگاه خود در این باره در بخش نظرات مطلع سازید و همچنین با مراجعه کردن به بلاگ لامینگو از سایر مطالبی که برای شما وجود دارد استفاده نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب سارا عباسی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه