حقوق و مزایا کارمندان قرارداد کار معین چگونه تعیین می‌شود؟

1 ماه پیش

یکی از انواع قراردادهای استخدامی کار، قراداد کار معین است. کارفرما بر اساس هدف خود با کارکنان و کارمندان بر اساس قراداد کار معین به همکاری می‌پردازند. این قرارداد می‌بایست تضمین کننده حقوق هریک از افراد باشد و بر همین اساس لازم است که موردی که لازم است در قرارداد قید شود برای طرفین روشن شود و حقوق مزایا افراد حاضر در قرارداد کاری به صورت دقیق مشخص شود. درباره این که چه دستوالعملی در تعیین مقدار حقوق و مزایا در قرارداد کار معین وجود دارد لازم است که اطلاعاتی چه برای کارفرما که موظف است که مقدار را در قرارداد تعیین کند و چه کارگر و کارمندی که براساس آن قرارداد فعالیت می‌کند روشن شود. در ادامه درباره این دستورالعمل صحبت خواهیم کرد.

 

این مطلب ممکن است برای شما مفید باشد: همه آنچه درباره قرارداد کار معین باید بدانید

 

کارمند قراردادی و پیمانی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

کارمندی که بر اساس پیمان به اشتغال در موقعیتی خاص در می‌آید بر اساس پیمانی که بین کارفرما و کارمند منعقد می‌گردد و بر اساس آیین نامه‌های پیمانی مشغول شده و تعیین حقوق آن با کارمندان قراردادی متفاوت خواهد بود. و مشمول بیمه نامه تامین اجتماعی خواهند شد. اما کارمند پیمانی نیز همانند کارمند قرارداد ادامه اشتغال وی منوط به تمدید پیمان آن است. کارمند قرادادی با توجه به قراردادی که کارفرما از او انتظار دارد و مدت زمانی که تعیین می‌شود بر اساس قرارداد مشغول به کار می‌شود. تفاوت اصلی کارمندانی که بر اساس قرارداد استخدامی مشغول به کار می‌شوند خواه کارمند قرارداد کار معین باشند و یا کارمند بر اساس قرارداد پیمانی، در نوع بیمه و پرداخت حقوق آنان می‌باشد.

 

نمونه قرارداد کار معین

 

در صورتی که شما نیاز به دریافت یک نمونه قرارداد کار معین دارید می‌توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان ما در این باره مشورت نموده و نسب به دریافت نمونه قرارداد خود اقدام نمایید:

 

دانلود نمونه قرارداد کار معین

 

تعیین حقوق کارکنان قرارداد کار معین چگونه است؟

سازمان بودجه و امور استخدامی بر اساس هر زمانی که قرارداد کار معین منعقد می‌گردد میزان افزایش و یا چگونگی پرداختی‌های مربوط به این قرارداد را تعیین می‌کند . بنباراین طی یک بخشنامه از طرف سازمان امور استخدامی و اداری کشور دستورالعمل پرداخت حقوق و مزایا یک کارمند قراردادی مشخص شده است. نحوه مصاحبه حقوق و مزایا کارمندان بر اساس قرارداد کار معین بر اساس قانون خدمات مدیریت کشوری اعلام خواهد شد. حقوق کارمندان قراداد به صورت کلی 80 درصد حقوق و قراردادهای پیمانی است و بر همین تعیین و تطبیق ان به بر این اساس خواهد بود:

-حق شغل و شاغل کارمندانی که بر اساس قرارداد کار معین تعیین می‌شوند 80 درصد حقوق و مزایایی است که در جدول امتیازاتی که هر ساله برای کارمندان پیمانی تعیین می‌شود محاسبه شده و بر اساس آن برای کارمندان قرارداد کار معین پرداخت خواهد شد.

-تطبیق و تعیین میزان 80 درصد حقوق کارمندان قرارداد پیمانی بر عهده دستگاه‌های اجرایی است که بر اساس بخشنامه‌ها و قواعد و قانون‌هایی که این باره وجود دارد به تعیین رتبه کارمندان بپردازند و بر اساس آن به پرداخت 80 درصد میزان حقوق پرداختی کارمند پیمانی اقدام نمایند.

 

نمونه قرارداد کار معین

 

-پرداخت حقوق و میزان اشتغال فوق العاده کارمندان قرارداد کار معین نیز بر اساس همان معیار 80 درصد تعیین خواهد شد و میزان سختی کار و میزان مهارت و سطح کارمندان امتیازات می‌توانند متغیر باشند و بر اساس امتیازی که با توجه به این ویژگی‌ها دریافت می‌کند در میزان حقوق پرداختی تاثیر مستقیم دارد.

– همچنین با توجه به ماده 69 قانون مدیریت خدمات کشوری نیز کارمندان با توجه به امتیازات ایثارگری و یا حضور درمناطق محروم مشمول شرایط ویژه‌ای در دریافت حقوق خود خواهند بود.

 

این مطلب شاید برای شما جالب باشد: قرارداد کار معین و نکات کلیدی آن

 

کلام پایانی

تعیین مزایا و حقوق کارمندان قرارداد با توجه به امتیازات ان‌ها می‌بایست هر ساله و در هر قراراداد مشخص شود. بنابراین اطلاع از چگونگی این احتساب و قوانین و مقرارتی که در آن وجود دارد می‌تواند این امکان را ایجاد کند که هر نوعی از قواعد و مقرراتی که با اصل قاعده در تضاد با و بر اساس همان قواعد احتساب شود؛ ملغی الاثر گردد.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

فراموش نکنید که می‌توانید جهت دریافت یک نمونه قرارداد کار معین از خدمات این مرکز استفاده نمایید. در صورتی که این مطلب برای شما مفید بوده است در بخش نظرات دیدگاه خودتان را با ما در میان بگذارید و همچنین با مراجعه نمودن به بلاگ لامینگو از سایر مطالبی که برای شما وجود دارد استفاده کنید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب سارا عباسی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه