سامانه حراج الکترونیکی اموال تملیکی 1402 | مزایده الکترونیکی دولت

9 ماه پیش
سامانه حراج الکترونیکی اموال تملیکی

سامانه حراج الکترونیکی سازمان اموال تملیکی با هدف ساماندهی و الکترونیکی کردن مزایدات و حراج‌های اموال و املاک تملیکی دولت به موجب قانون راه‌اندازی شده است. تقویم برگزاری مزایده و حراج و فهرست برندگان مزایده‌های اموال منقول و غیرمنقول از جمله امکانات این سامانه بوده که با ورود به سایت سامانه و ثبت نام در آن در دسترس متقاضیان خواهد بود. حراج از جمله تشریفات پیش‌بینی‌شده در قانون است که در آن اموال منقول و غیر‌منقول مورد مزایده، به پیشنهاددهنده بالاترین قیمت فروخته خواهد شد. از جمله نهادهایی که اقدام به فروش اموال منقول و غیرمنقول از طریق مزایده می نمایند، سازمان‌های دولتی نظیر سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی دولت بوده که زیر نظر وزارت امور اقتصاد و دارایی است.

سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با هدف ساماندهی امور مربوط به جمع‌آوری، نگهداری، اداره و فروش اموالی كه به موجب قانون به تملک،‌ تصرف، توقيف و يا مديريت دولت در می‌آید راه‌اندازی شده است و نقش بسزایی در افزایش درآمد دولت از طریق فروش اموال تملیکی در مزایدات دارد. این سازمان، اقدام به راه اندازی سامانه الکترونیکی مخصوص به خود، جهت فروش اموال تملیکی دولتی نموده و امکان شرکت در مزایدات صرفاً از طریق این سامانه و به صورت الکترونیکی امکان‌پذیر می‌باشد.

از این رو در این مقاله قصد داریم به معرفی سامانه حراج الکترونیکی سازمان اموال تملیکی tamliki.ir بپردازیم و در خصوص نحوه ورود به سایت، ثبت نام در سایت و امکانات آن صحبت کنیم. سپس تقویم برگزاری مزایده و حراج و فهرست برندگان مزایده را توضیح دهیم. چنانچه پیرامون این موضوع، سوالی دارید با ما همراه باشید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

معرفی سامانه حراج الکترونیکی اموال تملیکی tamliki.ir

سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی یا همان سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در سال 1362 در وزارت امور اقتصاد و دارایی و به موجب تصویب قانون جمع‌آوری و فروش كالای متروكه، قاچاق و ضبطی قطعيت يافته و كالای قاچاق بلاصاحب و صاحب متواری و آئين‌نامه اجرایی آن تشکیل شد. این سازمان با فروش اموال تملیکی دولت از طریق برگزاری مزایدات و حراج‌ها نقش بسزایی در درآمدزایی دولت دارد. در گذشته مزایده و حراج‌های این سازمان به صورت حضوری برگزار می‌شد و پس از ثبت نام و برگزاری مزایده، کالای مورد حراج به پیشنهاددهنده بالاترین قیمت فروخته می‌شد.

وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان فروش اموال تملیکی با هدف بهبود فرآیند مزایده و بر طرف کردن شائبه‌هایی که در این زمینه وجود داشت، اقدام به راه‌اندازی سامانه حراج الکترونیکی سازمان اموال تملیکی tamliki.ir نموده‌اند و از این پس شرکت در مزایدات صرفاً از طریق الکترونیکی و با ورود به سایت آن امکان‌پذیر می‌باشد.

ثبت‌نام در سامانه حراج الکترونیکی اموال تملیکی tamliki.ir چگونه است؟

در قسمت قبل به معرفی سامانه حراج الکترونیکی سازمان اموال تملیکی tamliki.ir پرداختیم و گفتیم که از این به بعد، امکان شرکت در حراج‌های سازمان اموال تملیکی صرفاً از طریق ورود به سایت الکترونیکی آن امکان‌پذیر می‌باشد. در این قسمت قصد داریم در خصوص نحوه ثبت نام در سامانه حراج الکترونیکی سازمان اموال تملیکی tamliki.ir توضیح دهیم که مطابق مراحل زیر می‌باشد:

ابتدا جهت ورود به سایت باید عبارت مزایده الکترونیک یا آدرس سایت یعنی tamliki.ir را در مرورگر خود جست و جو کرده، پس از آن شما وارد صفحه‌ای می‌شوید و سپس از سمت چپ این صفحه گزینه ورود را انتخاب می‌کنید. پس از ورود به این صفحه شما باید در سایت مربوطه ثبت نام نمایید که برای ثبت نام، شما باید آدرس ایمیل، نام کاربری و رمز مورد نظر خود را وارد کنید. پس از این شما باید گزینه ثبت نام در سایت را انتخاب کنید تا ثبت نام شما تکمیل شود.

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

 

امکانات سامانه حراج الکترونیکی اموال تملیکی tamliki.ir چیست؟

در قسمت قبل نحوه ثبت نام و ورود به سایت سامانه حراج الکترونیکی سازمان اموال تملیکی tamliki.ir یا همان سامانه تدارکات الکترونیکی دولت را توضیح دادیم. در این قسمت، قصد داریم به معرفی امکانات سامانه حراج الکترونیکی سازمان اموال تملیکی tamliki.ir بپردازیم که مانند امکانات سامانه خدمات دولت به مردم، متقاضیان می‌توانند با ورود به سایت سامانه از آن بهره‌مند شوند. این امکانات عبارت هستند از:

مزایده الکترونیک

این قسمت شامل فایل‌های راهنما در خصوص نحوه ثبت نام در مزایده الکترونیک و موارد مرتبط به آن می‌باشد. به عبارت دیگر، اگر شما وارد این بخش شوید، می‌توانید دستورالعمل‌های لازم برای ثبت نام در مزایده و سایر مواردی که ممکن است به آن نیاز پیدا کنید را دریافت نمایید.
‌ ‌

فیش واریزی

یکی دیگر از امکانات سامانه حراج اموال تملیکی تأیید فیش واریزی است. در این قسمت شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات مربوط به فیش واریز خود جهت پرداخت قیمت مال منقول یا غیرمنقول مورد مزایده، اطلاعات آن را مشاهده نمایید.

رؤیت کالاهای مطرح در مزایده و حراج اموال منقول

یکی دیگر از کارکردهای این سایت، این است که شما می‌توانید با ورود به بخش رؤیت کالاهای مطرح در مزایده، لیست کالاهایی که امکان خریداری آن را دارید مشاهده کنید. به عبارتی دیگر، متقاضیان در این قسمت می‌توانند کالاهای منقول مورد مزایده را مشاهده کنند.

دریافت مشاوره حقوقی

 

اطلاعات اموال مزایده غیرمنقول

در این قسمت، اطلاعات مربوط به اموال غیرمنقول مورد مزایده موجود است. همانطور که در این سامانه بخشی مربوط به رؤیت اموال منقول و مشاهده اطلاعات این اموال موجود است، همچنین بخشی نیز وجود دارد که اشخاص می‌توانند اطلاعات مربوط به اموال غیرمنقولی را که قصد خریداری دارند مشاهده نمایند.

فرم شرکت در مزایده منقول و غیرمنقول

در این قسمت از سامانه حراج الکترونیکی اموال تملیکی متقاضیان می‌توانند اقدام به دانلود فرم شرکت در مزایده اموال منقول و غیرمنقول نمایند. به عبارتی دیگر، اگر شخصی قصد شرکت در مزایده را داشته باشد، می‌تواند با ورود به این بخش سامانه، فرم مربوطه را دریافت کرده و این فرم را تکمیل نماید.

لیست برندگان مزایده اموال منقول و غیرمنقول

در این قسمت لیست برندگان مزایده مال منقول و غیرمنقول در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت. در نتیجه اگر شخصی در مزایده شرکت کرده باشد، می‌تواند از طریق ورود به این بخش از سامانه، لیست برندگان را بررسی و مشاهده نماید.

نمونه قراردادهای اموال غیرمنقول و منقول

این قسمت از سامانه حراج الکترونیکی اموال تملیکی شامل نمونه قراردادهای اموال منقول و غیرمنقول می باشد. علاوه بر این موارد، تقویم برگزاری مزایده‌ها نیز در این سامانه قابل مشاهده است و اطلاعات مربوط به زمان برگزاری مزایدات در این بخش از سامانه وارد می‌شود.

مزایده الکترونیکی دولت

 

تاریخ مزایده و حراج اموال تملیکی 1402 در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

در قسمت قبل توضیح دادیم که یکی از امکانات سامانه حراج الکترونیکی اموال تملیکی tamliki.ir تقویم برگزاری زمان مزایده و حراج می‌باشد. متقاضیانی که قصد شرکت در مزایدات سازمان اموال تملیکی را دارند، می‌توانند با ورود به سایت سامانه و انتخاب گزینه تقویم برگزاری مزایده اموال منقول، غیر منقول و حراج، نسبت به تاریخ برگزاری مزایدات و حراج‌های سازمان اموال تملیکی دسترسی یابند. اگر شما نیز قصد کسب اطلاعات در این زمینه را دارید باید بدانید که نحوه دسترسی به این قسمت مطابق مراحل زیر است:

ابتدا همانند آنچه در قسمت قبل توضیح داده شد، با جستجوی آدرس سامانه tamliki.ir وارد سامانه حراج الکترونیکی سازمان اموال تملیکی شوید و از بین گزینه‌های موجود، گزینه تقویم برگزاری مزایده و حراج را انتخاب کنید. پس از آن در صفحه‌ای که برای شما نمایش داده می‌شود با انتخاب گزینه مزایده اموال منقول، مزایده اموال غیرمنقول و حراج‌ها اطلاعات لازم در این زمینه را مشاهده نمایید.

این مطلب را نیز بخوانید: مشاوره الزام به تنظیم سند رسمی و شرایط مطالبه وجه التزام عدم انجام این تعهد

 

اعلام اسامی برندگان مزایده‌های اموال منقول و غیر منقول

در قسمت قبل در خصوص دسترسی به تقویم مزایدات که یکی از امکانات سامانه حراج الکترونیکی اموال تملیکی به آدرس tamliki.ir بود توضیح دادیم. در این قسمت قصد داریم نحوه دسترسی به فهرست برندگان مزایده‌های اموال منقول و غیر منقول که از دیگر امکانات سامانه حراج الکترونیکی سازمان اموال تملیکی tamliki.ir می‌باشد را توضیح دهیم. پس از شرکت در مزایده، اطلاع از لیست برندگان به نحو زیر امکان‌پذیر خواهد بود:

ابتدا با جستجوی آدرس سامانه وارد صفحه‌ای می‌شوید و از میان گزینه‌های موجود باید گزینه فهرست برندگان مزایده‌های اموال منقول و غیرمنقول را انتخاب کنید. پس از انتخاب نوع مزایده (اموال منقول یا غیرمنقول) باید اطلاعات مربوط به نوع فروش، شماره فروش و استان را وارد کنید تا به فهرست برندگان دسترسی یابید.

مزایده سازمان اموال تملیکی

 

لیست مزایده اموال منقول تملیکی در سامانه حراج الکترونیکی اموال تملیکی

همانطور که پیش از این نیز بیان شد، سامانه حراج الکترونیکی سازمان اموال تملیکی، امکانات متنوعی را در رابطه با مزایده‌ها و حراج‌های انجام گرفته توسط دولت در اختیار کاربران خود قرار داده است که از جمله مهم‌ترین این امکانات، می‌توان به ارائه لیست مزایده اموال منقول اموال تملیکی، اشاره نمود. به همین دلیل، در ادامه به توضیح مراحل  ورود به بخش لیست مزایده اموال منقول اموال تملیکی می‌پردازیم. لازم به ذکر است که لیست تاریخ مزایده اموال منقول سامانه حراج الکترونیکی سازمان اموال تملیکی، در بخش تقویم برگزاری مزایده و حراج همین نوشتار توضیح داده شده است. در همین راستا شما باید در مرورگر دستگاه خود آدرس سامانه حراج الکترونیکی سازمان اموال تملیکی، یعنی tamliki.ir را جستجو کرده و سپس بر روی گزینه تقویم برگزاری مزایده و حراج کلیک نمایید.

پس از کلیک، از میان گزینه‌های موجود در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت شما باید گزینه تقویم مزایدات را انتخاب کنید و پس از این وارد لیست مزایده اموال منقول اموال تملیکی می‌شوید و می‌توانید مزایده مورد نظر خود و تاریخ‌های مربوط به آن را مشاهده نمایید.

کانال تلگرام لامینگو

 

جمع‌بندی

یکی از نهادهایی که اقدام به فروش اموال منقول و غیرمنقول از طریق مزایده می‌کنند، سازمان‌های دولتی نظیر سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی دولت بوده که زیر نظر وزارت امور اقتصاد و دارایی است. سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی دولت، با هدف جمع‌آوری، تصرف و فروش اموال دولتی راه‌اندازی شده است و امکان شرکت در مزایدات از طریق این سامانه یعنی سامانه حراج الکترونیکی اموال تملیکی امکان‌پذیر است. تقویم برگزاری مزایده و حراج و فهرست برندگان مزایده‌های اموال منقول و غیرمنقول، از جمله امکانات این سامانه بوده که با ورود به سایت سامانه و ثبت نام در آن در دسترس متقاضیان خواهد بود. امکانات سامانه حراج الکترونیکی سازمان اموال تملیکی شامل تقویم برگزاری مزایده و حراج فهرست برندگان و سایر مواردی می باشد که در این نوشتار به صورت کامل مطرح شد.

در این نوشتار، سعی کردیم هر آنچه لازم است درباره سامانه حراج اموال تملیکی بدانید را بیان کنیم. با این وجود اگر قصد کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه را دارید، شما می‌توانید با همکاران ما در تیم حقوقی لامینگو در ارتباط بوده و اقدام به دریافت مشاوره حقوقی مربوطه نمایید. همکاران ما در ذیل این مشاوره حقوقی، دستورالعمل‌های لازم برای ورود به این سامانه، چگونگی ثبت نام در این سامانه و امکاناتی که شما از طریق ورود و ثبت نام در این سامانه خواهید داشت را توضیح خواهند داد. در نتیجه، پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد استفاده از امکانات این سامانه و شرکت در حراج‌ها و مزایدات اموال دولتی را دارید، حتماً پیش از اقدام برای این کار اطلاعات خود را در این زمینه به صورت کامل افزاش دهید.

بلاگ حقوقی لامینگو را دنبال کنید!

مطلبی که تا به اینجا آن را مطالعه نمودید یکی از هزاران محتواهای تولیدی در بلاگ حقوقی لامینگو است. همکاران ما در تیم تولید محتوای لامینگو روزانه مطالبی را در این بلاگ منتشر می‌کنند که مطالعه آن به افزایش دانش حقوقی شما کمک می‌کند. در همین راستا پیشنهاد می‌شود اگر از مطالعه این مطلب رضایت داشته و مطالعه آن برای شما مفید بوده است، وارد بلاگ حقوقی لامینگو شوید و سایر محتواهای این بلاگ را نیز مطالعه نمایید.

شما می‌توانید سؤالات خود در ارتباط با هر مطلب را در انتهای همان مطلب برای ما نوشته و با ما به اشتراک بگذارید. همکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهند و ابهامات شما را رفع خواهند نمود. در پایان، ضمن تشکر از زمان و توجه شما، از شما خواهشمندیم تا نظرات و دیدگاه‌های خود را برای ما بنویسید و از این طریق به ما در بهبود کیفیت مطالب کمک کنید. لامینگو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید و ما را به دوستان و همکاران خود نیز معرفی نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب زهرا حامد

دیدگاه شما

بدون دیدگاه