پرسش خود را مطرح نمایید
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۲

عقد موقت در قالب تفاهم نامه

آیا عقد موقت را می توان در قالب یک تفاهم نامه نوشت ؟

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۴

قرارداد برای کار معین جزء قانون کار است؟

چرا تامین اجتماعی قرارداد کار معین را برای بازنشستگی جز قانون کار به حساب نمی آورد؟

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۲

کارفرما بی دلیل حکم به اخراجم داده.

من کارگر یک کارگاه تولیدی هستم. با کارفرما یه قرارداد یکساله امضا کردم اما هنوز چهارماه از مدت قرارداد باقی مونده و ایشون منو اخراج کرده. میتونم دوباره به کارم برگردم؟

۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶

بیمه قرارداد پیمانکاری

سلام. بنده به عنوان پیمانکار می بایست لیست بیمه عوامل رد کنم. حال سوال اینحاست 1: مثلا برای تهیه غذا و سرویس ایاب و ذهاب خودم با یک آشپزخانه و آزانس قرارداد منعقد کرده ام. آیا بیمه این افراد نیز برعهده من است. 2: کسانی که خودشان بیمه هستند و برای چند روز با ...

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۲

رضایت کارگر به بیمه نشدن معتبره؟

من کارفرمای یه کارگاه خیاطی هستم. قبل از استخدام به کارگرام گفتم که نمیتونم اونا رو بیمه کنم و اونا هم قبول کردم. اما نگرانم که یه وقت اونا ازم شکایت نکنن. اگر ازشون رضایت کتبی یا محضری بگیرم این مشکل حل میشه؟

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۴

حکم جلب شخص حقوقی

سلام از شرکت خصوصی (شخص حقوق) شکایت دارم در سامانه های بانکی و راهور و ثبتی چیزی برای توقیف ندارد آیا میتوانم حکم جلب مدیرعامل یا نماینده قانونی را بگیرم؟

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۷

تضمین در قرارداد

در قراداد طراحی سایت چون پیش پرداخت میدیم..بابت ضمانت و پشتوانه باید چیکار کنیم... ایا چک تضمین بگیریم؟ اگر بگیریم چند درصد و چجوری باید باشه مبلغ چک تضمین.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۴

پشتیبانی قرارداد برنامه نویسی

من یک برنامه نویسم. با فردی قراردادی بستم و یک سایت براشون طراحی کردم. تو قرارداد حرفی از پشتیبانی زده نشد و فقط نوشتیم که باید بعدا سرش توافق کنیم. حالا طرف مقابل مدام بعد از گذشت شش ماه از تحویل کار زنگ میزنه و تقاضاهای متفاوت داره. چه راهکاری برای من وجود د ...

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۷

برنامه نویس پروژه بی دلیل کار رو رها کرده و میگه قصد مهاجرت داره.

سلام. هفت ماه پیش من با کمک دوتا از دوستام یک کسب و کار جدیدی رو شروع کردیم. یکی از این افراد برنامه نویس بود. الان بعد از این مدت میخواد مهاجرت کنه و کل کار ما با رفتن ایشون از بین میره. چه کاری باید انجام بدیم؟

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۵۶

در رابطه با خدمات ارزش افزوده موبایل و حق مالکیت معنوی

با سلام و خسته نباشید. ایده ایی در رابطه با یکی از خدمات ارزش افزوده همراه اول سالها قبل ارایه کردم. که مدارکی مختلفی موجود دارم. این خدمت بعد از ارایه ایده توسط بنده ارایه شده امکان پیگیری حقوقی و موفقیت در چنین پرونده هایی چقدر هست؟

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۴

اظهارنامه مالیاتی برای شرکتها

من و برادرم از سال 96 تا حالا یک شرکت ثبت کردیم و تا الان هم هیچ اظهارنامه مالیاتی ثبت نکردیم. آیا این کار میتونه برامون دردسر ایجاد کنه؟

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۲

مالیات کسب و کارهای اینترنتی

سلام من به مدت پنج ماهه که از طریق یک سایت فروشگاه اینترنتی دارم محصولاتی رو میفروشم. آیا باید مالیات بدهم؟

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳

طلاق به خاطر اعتیاد

با سلام همسر من به مدت سه ساله که اعتیاد داره. آیا میتونم به دلیل اعتیاد به تریاک از ایشون جدا بشم؟

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۹

گرفتن مهریه از همسر

سلام. من قصد جدایی از همسرم رو دارم و کل مهریه من هم 114 سکه هست. همسرم هیچ مالی نداره و چیزی به نامش نیست. آیا امکان دریافت مهریه وجود داره؟

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۱

چگونه گواهی انحصار وراثت بگیرم؟

پدر من دو ماه پیش فوت کرده و یک منزل مسکونی و یک مغازه داشت. برای انحصار وراثت به کجا باید مراجعه کنیم؟

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۳

مشکل انحراث وراثت

سلام،پدر من درمورد ارث خودش سرش یجورایی کلاه گزاشتن ،امضا و اثر انگشت گرفتن چند سال پیش که سهمشو گرفته ، میخواستم بدونم آیا یه دست نوشته که محضری نیست و شاهدی هم امضا نکرده به عنوان مدرک میتونن که ارث پدرمو ندن؟

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۱۴

آیاهمسرم بعدطلاق میتونه حضانت پسر۳سالم روبگیره؟

سلام.من وهمسرم همش باهم دعوامیفتیم واونم تهدیدم میکنه وازخونه میندازه بیرون وپسرم روازم میگیره.اطرافیان میگن جون من منبع درآمدندارم همسرم میتونه حضانت مسر۳سالم روازم بگیره.آیاچنین چیزی امکان داره؟همسرم به حشیش وگل یاهمون سیگاری اعتیادداره وهیچ کسی رونداره که ا ...

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۲

چک تضمینی از متوفی

سال 88-89 فردی 70 میلیون بایت زمینی از من دریافت کرد و به ازای آن چک تضمینی داد. الان با خبر شدم که این فرد فوت کرده. این جک تضمینی اعتبار دارد و میشود پولم را بگیرم؟

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۶

تعیین خسارت باغ

سلام.یکماه پیش همسایه من به خاطر عملیات بنایی باعث آسیب به باغ و حیلط من شد. من نمیدونستم که میتونم شکایت کنم یانه. الان که فهمیدم امکان پیگیری وجود داره چطور این خسارت رو اثبات کنم چون تقریبا آثاری ازش باقی نمونده.

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۹

قرارداد مشارکت در ساخت

اگر شرکا وراث طبقه سوم باشند وهمگی به عنوان سازنده ومالک قصد تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت را داشته باشند قرار داد چلونه باید باشد ؟

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۷

قرارداد مشارکت در ساخت

با سلام . خانه ای ۲ طبقه در میدان قیام.که یک دنگ از یک طبقه به نام مادرم هست .فردی طبقه دوم خانه را خریداری کرده و اکنون در حال ساخت خانه است متاسفانه قرارداد کاملی در زمان ساخت تنظیم نشده به مادرم گفته بودن یک واحد ۵۰ متری به شما می رسه که حتی در قرارداد ذکر ...

2 روز پیش

سلام . 10 سال پیش یک آپارتمان خریدم .چون سربازی نرفته بودم قولنامه و سند را به نام همسرم زدم . حتی چکها و واریز پول از حساب من بوده . حالا همسرم ادعا میکند خانه مال اوست . و حتی حاضر نیست 3دانگ خانه را هم به نام من بزند . خانه را اجاره داده .و اجاره را کامل میگیرد . آیا شکایت من برای برگشت خانه به من اثری دارد . با تشکر

سلام . 10 سال پیش یک آپارتمان خریدم .چون سربازی نرفته بودم قولنامه و سند را به نام همسرم زدم . حتی چکها و واریز پول از حساب من بوده . حالا همسرم ادعا میکند خانه مال اوست . و حتی حاضر نیست 3دانگ خانه را هم به نام من بزند . خانه را اجاره داده .و اجاره را کامل م ...

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۷

شکایت برای مزاحمت تلفنی و مجازی

مدتی است که فردی ناشناس از طریق فضای مجازی به من پیام میده و مزاحمت ایجاد میکنه. آیا امکان پیگیری ایشون و طرح شکایت وجود داره؟

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۰

مشاهده ابلاغیه و رأی دادگاه

برای دریافت ابلاغیه های دادگاه باید چه کار کنم؟ ثبت نام در سامانه ثنا اجباریه؟