قرارداد کار معین چه تفاوتی با قرارداد کار موقت دارد؟

1 ماه پیش
نمونه قرارداد کار معین

قرارداد کاری یکی از انواع قراردادهایی است که رسمیت قانونی داشته و با توجه به آنچه که هدف کار است تنظیم می‌گردد. این ‌که ارتباط و همکاری طرفین به چه صورتی باشد نوع قرارداد را تغیییر داده و منجر به انعقاد قرارداد کار به صورت موقت و یا دائم می‌شود. بر همین اساس قرارداد کار معین یکی از انواع قرارداد‌هایی است که افراد در جهت یک همکاری موقت با مدیر تنظیم می‌کنند. تفاوت‌هایی بین قرارداد کار موقت با کار معین وجود دارد که شناخت این مسائل ممکن است برای افرادی که به دنبال این مسائل هستند خالی از لطف نباشد. ما در ادامه درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.

 

این مطلب ممکن است برای شما مفید باشد: همه آنچه درباره قرارداد کار معین باید بدانید

 

قرارداد کاری چیست؟

بر اساس انچه در قانون کار آمده است مطابق با ماده 7 این قانون: ” قرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی ، کاری را برای مدت موقت یا مدت غیرموقت برای کارفرما انجام می‌دهد “. که بر اساس همین قانون برای صحیح وبدون قرارداد کار شرایط و ضوابطی در نظر گرفته شده است که در هر نوعی از این قرارداد لازم است مورد توجه کارفرما و کارکنان قرار گیرد تا قرارداد کاری آن‌ها در صحت و سلامت منعقد گردد.

 

نمونه قرارداد کار معین

 

انواع قراردادهای کاری چیست؟

به صورت کلی می‌توان گفت که قراردادهای کاری را بر اساس مدت زمان و نوع ارتباط کارگر و کارفرما به سه دسته می‌توان تقسیم نمود یکی قراردادهای دائمی که در آن کار همکاری مشخصی در مدت زمان نامعین بین طرفین وجود دارد؛ دیگری قرارداد کاری موقت که یک همکاری در مدت زمانی که در قرارداد قید می‌شود ادامه پیدا می‌کند و پیش از ارتباطی با یکدیگر نمی‌گیرند و مورد سوم قرارداد کاری معین که هر چند می‌توان گفت به صورت کلی همان قرارداد کار موقت است اما از آنجایی که از مهم‌ترین قرارداد های کاری موقت است در دسته‌ای جداگانه محسوب شده و بر اساس آن یک کار مشخص در هر زمانی که به پایان برسد همکاری کارمند و کارفرما ادامه پیدا خواهد کرد.

 

در صورتی که شما نیاز به دریافت یک نمونه قرارداد کار معین دارید؛ می‌توانید از طریق لینک زیر با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید و از خدمات آن‌ها در این راستا استفاده نمایید:

دانلود نمونه قرارداد کار معین

 

قرارداد کار معین چه تفاوتی با قرارداد کار موقت دارد؟

در میان قرارداد کار موقت و قرارداد کارمعین چیزی که به صورت اشتراکی در بین آن‌ها وجود دارد تعهد است که اساس همکاری بین طرفین خوهد بود. اما این دو قرارداد کاری تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند در قرارداد موقت پرداخت حقوق و دستمزد کارگر و کارمند به صورت یک جا و یا اقساطی به صورت مرتب خواهد بود اما قرارداد کار معین به این صورت خواهد بود که در صورت بازدهی مناسب کار کارمند و کارکنان با توجه به انچه که کارفرما از انها انتظار دارد پرداخت حقوق انجام خواهد گرفت.

 

نمونه قرارداد کار معین

 

قرارداد کار موقت ابزار و آنچه که مورد استفاده کارگر و یا کارمند است؛ می‌بایست توسط خودش تهیه شود و یا این که اگر در قرارداد این مورد با کارفرما قید شده باشد پرداختی حقوق نیز مشمول تفاوت‌هایی خواهد شد؛ اما در قرارداد کار معین تنها کارمند و کارکنان لازم است کار خود را به بهترین نحو به کارفرما تحویل دهند.

 

این مطلب را حتما مطالعه کنید: مدرک تحصیلی چه تاثیری در قرارداد کار معین دارد؟

 

کلام پایانی

قرارداد کار معین در ازا انجام یک کار مشخص با کارفرما تنظیم می‌شود و از این جهت با قراردادهای موقت کاری متفاوت است. بر همین اساس نکته‌ای که وجود دارد این است که هیچ یک از طرفین در قراردادهای کاری موقت و یا قرارداد کار معین این حق را ندارد که قرارداد را به تنهایی فسخ نماید. تنظیم قرارداد اگر با اطلاع کافی از چند و چون صحیح آن باشد می‌تواند به صورت دقیق و با رعایت حقوق طرفین شکل بگیرد همین اطلاع از تفاوت‌ها و مسائلی که در قرارداد کار می‌بایست به آن توجه شود. بر همین اساس دریافت مشاوره حقوقی در صورتی که به دنبال دریافت یک نمونه قرارداد کار معین و یا هر نوعی از قراردادها هستید به شما کمک خواهد کرد. فراموش نکنید که در جهت ارائه نمونه قرارداد این مرکز به شما خدمت رسانی خواهد کرد.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

در صورتی که این مطلب برای شما مفید بوده است ما را از دیدگاه خود در این باره در بخش نظرات مطلع سازید و همچنین برای بهره‌مندی از سایر مطالبی که برای شما وجود دارد به بلاگ لامینگو مراجعه نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب سارا عباسی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه