چرا نباید سالمندان را به خانه سالمند ببریم؟ + معایب خانه سالمندان

نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند

نگهداری از سالمندان یکی از چالش‌های بزرگ زندگی امروز بشر شده است. مشغله کاری فرزندان از یک طرف و نیاز به مراقبت‌های ویژه برای نگهداری از این عزیزان از طرف دیگر این چالش را به وجود آورده‌اند. کاربران می‌توانند با استفاده از نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند اقدام به استخدام پرستار برای نگهداری از سالمندان نمایند و یا می‌توانند از خدمات خانه سالمندان برای این منظور استفاده کنند. در این مقاله به بررسی معایب استفاده از خدمات خانه سالمندان پرداخته و نکات مهمی را دراین‌باره با شما در میان می‌گذاریم. دقت کنید که در استفاده از هر خدماتی در درجه اول باید راحتی و سلامتی سالمندان در نظر گرفته شود. با مطالعه این مقاله می‌توانید دید بهتری نسبت به استفاده از این مراکز داشته باشید.

 

تنظیم  نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند در لامینگو

کاربرانی که به جای استفاده از خدمات خانه سالمندان به فکر استخدام پرستار سالمند هستند نیاز به استفاده از قرارداد کار برای آن خواهند داشت. قرارداد کاری که تمام جوانب را در نظر گرفته و بهترین شرایط را برای طرفین به دنبال داشته باشد. ما در موسسه حقوقی لامینگو سال‌ها تجربه و تخصص کاربران خود را گرد هم آورده و اقدام به تنظیم نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند نموده‌ایم. این نموده قرارداد بر اساس به‌روزترین قوانین مربوط به استخدام در این رده شغلی تنظیم شده و دائماً نیز در حال به‌روزرسانی است. همچنین کاربرانی که قصد استفاده از آن را دارند، بدون نیاز به هیچ پیش‌نیاز دیگر و یا قرارداد مکملی می‌توانند از آن بهره ببرند. برای استفاده و دانلود نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند در لینک زیر همراه شما هستیم.

 

دانلود قرارداد استخدام پرستار سالمند

 

خانه سالمندان آری یا نه؟

اقدام برای سپردن سالمندان به خانه سالمندان به دلایل مختلفی صورت می‌پذیرد.

 • نداشتن فرصت کافی از سوی فرزندان برای مراقبت از این عزیزان
 • وجود بیماری‌های خاص و مشکلات و ناتوانایی‌های حرکتی در این افراد که نگهداری از ایشان را سخت‌تر می‌نماید.
 • بالا رفتن هزینه‌های نگهداری از سالمندان در منزل
 • نبود فرزند و یا دور از دسترس بودن آنها
 • نداشتن آگاهی‌های لازم در زمینه استخدام پرستار سالمند
 • عدم آگاهی نسبت به معایب استفاده از خدمات خانه سالمندان
 • عدم توجه کامل به سلامتی سالمندان عزیز

همه اینها ازجمله مواردی هستند که می‌توان از آنها به‌عنوان دلیلی برای استفاده از خدمات خانه سالمندان نام برد. اما آیا استفاده از این خدمات برای خود سالمندان مفید است؟ واقعیت این است که در تمام این دلایل بیشتر اطرافیان سالمندان مورد توجه قرار گرفته و خود این عزیزان مهم شمرده نمی‌شوند. درحالی‌که باید در بررسی اولیه تعیین کنید که آیا استفاده از این خدمات برای سالمندان بهتر است و یا روش‌های جایگزینی مانند استخدام پرستار سالمند می‌تواند شرایط بهتری را برای آنها به دنبال داشته باشد. واقعیت این است که آمارها نشان می‌دهد که سالمندانی که در بهترین آسایشگاه‌های جهان با تمام امکانات ممکن هم حضور دارند، از شرایط خود راضی نبوده و حضور در جمع خانواده را به این جمع‌ها ترجیح می‌دهند. ازاین‌رو لازم است تا دراین‌باره یک بازنگری به عمل آورید. در ادامه بیشتر با معایب خانه سالمندان آشنا خواهید شد.

 

هر آنچه که لازم است درباره نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند بدانید

 

نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند

 

روحیه‌هایی که خیلی زود آزرده‌خاطر می‌شوند

با استفاده از نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند شما می‌توانید در عین استفاده از خدمات تخصصی برای نگهداری از سالمندان، آنها را همیشه در کنار خود داشته  و از این طریق احترام و اهمیت قائل شدن خود را به آنها بروز دارید. درحالی‌که با ورود به خانه سالمندان در همان قدم اول این احترام شکسته شده و سالمندان به دید بدی به شرایط خود نگاه می‌نمایند. این موضوع باعث می‌شود تا آنها آزرده‌خاطر شده و نتوانند روحیه قبلی خود را به دست آورند. والدین سال‌ها زحمت می‌کشند تا بچه‌ها به شرایط مناسبی در زندگی برسند. ازاین‌رو در سال‌های پیری نیز انتظار متقابل دارند تا فرزندان این وظیفه را در قبال آنها به عهده بگیرند. خانه سالمندان می‌تواند آب سردی روی روحیه این عزیزان بوده و غمی سنگین را در دل آنها به بار بنشاند.

 

نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند

 

دوری از خانواده و فرزندان عاملی برای پیرتر شدن

استرس و نداشتن روحیه مناسب عاملی است که باعث بروز بیماری‌های مختلفی در انسان می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین دلایل پیری زودرس وجود استرس‌های بسیار زیادی در طول زندگی است. سالمندان نیز با ورود به آسایشگاه و خانه سالمندان و دوری از خانواده در چنین شرایط روحی قرار گرفته و نمی‌توانند بر استرس‌های خود غلبه داشته باشند. موهبتی که در کنار خانواده بودن برای این عزیزان به بار می‌آورد، در استفاده از خدمات خانه سالمندان از بین خواهد رفت.

 

تنهایی و دلتنگی همدم بیماری‌ها و ناتوانی‌ها

یکی از مزیت‌های استخدام پرستار با استفاده از نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند این است که هم‌زمان در کنار وی فرزندان و سایر افراد خانواده نیز می‌توانند همدم این عزیزان باشند. با ورود به خانه سالمندان عملاً چنین چیزی امکان‌پذیر نیست و ملاقات با خانواده ماهی یک‌بار آن هم در صورت داشتن فرصت کافی به دست خواهد آمد. تنهایی و دلتنگی به وجود آمده در دل این عزیزان باعث ضعف و ناتوانی بیشتر آنها شده و امید به زندگی را در آنها به شدت کاهش می‌دهد. ازاین‌رو دراین‌باره باید به این نکته نیز دقت داشته باشید. سالمندان حتی بیشتر از افراد جوان نیاز به همدم و هم‌نشین دارند تا تنهایی خود را از این طریق از بین ببرند.

 

نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند

 

عدم رسیدگی در‌ شان سالمندان

خانه سالمندان محلی برای نگهداری از افراد بسیار زیادی است. افراد سالخورده‌ای که به دلایل مختلف در این مراکز بستری می‌شوند، نیاز به مراقبت‌های خاص خود را دارند. اما آیا خانه سالمندان امکانات لازم و شرایط مناسب برای نگهداری از همه این عزیزان در‌شان آنها را دارد؟ واقعیت این است که حتی بهترین آسایشگاه‌ها نیز از چنین امکانات و شرایطی برخوردار نبوده و نمی‌توانند چنین فضایی را برای سالمندان عزیز فراهم آورند.

 

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید: نکاتی فوق‌العاده مهم درباره پرستاری در منزل یا نگهداری در خانه سالمندان

 

کهنسالان

 

دیگر معایب استفاده از خدمات خانه سالمندان

از دیگر معایب استفاده از خدمات خانه سالمندان نیز می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • عدم امکان حضور در پارک و محیط‌های بیرون از خانه برای تجدید روحیه
 • کیفیت غذایی پایین و عدم امکان دسترسی بدن این عزیزان به مواد غذایی لازم و کافی
 • نداشتن سرگرمی‌های لازم
 • عدم امکان استفاده از مسافرت که می‌تواند تأثیر بسیار زیادی روی روحیه این افراد داشته باشد.
 • رفتار نامناسب برخی از پرستاران و افراد در این محیط‌ها به دلیل فشارها و استرس‌های زندگی خود
 • یکنواخت شدن زندگی برای سالمندان

پرواضح است که تحمیل این شرایط حتی برای یک فرد عادی با قدرت بدنی بالا و روحیه شاد نیز سخت و تقریباً غیرقابل‌تحمل است. ازاین‌جهت بایستی در استفاده از این خدمات برای سالمندان تجدید نظر کرده و به دنبال راهکار دومی برای این منظور باشید.

 

کهنسالان

 

استخدام پرستار سالمند راهکاری بهتر و مناسب‌تر

یک راهکار عالی به جای استفاده از خدمات خانه سالمندان، استخدام پرستار است. شما می‌توانید با استفاده از نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند با رعایت تمام و کمال نکات حقوقی دست به این استخدام زده و برای والدین و یا اطرافیان خود پرستار و مراقب استخدام نمایید.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

در انتها باید بدانید

خانه سالمندان آخرین پله و آخرین انتخاب است. زمانی که دیگر هیچ راهی برای مراقبت از سالمندان وجود نداشت، بایستی باز هم به دنبال راهکاری به غیر از خانه سالمندان بود. استخدام پرستار سالمند به‌مراتب می‌تواند شرایط بهتری برای این عزیزان به دنبال داشته و روحیه و شرایط زندگی آنها را چندین درجه ارتقا بخشد. کاربرانی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در زمینه استخدام پرستار سالمند هستند می‌توانند مقالات مرتبط را در بلاگ حقوقی لامینگو دنبال کرده و از این طریق با آگاهی بیشتری برای این منظور اقدام کنند. همچنین در انتهای این مقاله نیز امکان درج نظرات برای کاربران وجود دارد تا از این طریق سؤالات حقوقی خود را با مشاورین ما در لامینگو در میان بگذارند.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

بدون دیدگاه