آنچه که درباره‌ حقوق و مزایای شغل برنامه نویس باید بدانید

نمونه قرارداد استخدام برنامه نویس

اولین فکری که به ذهن بسیاری از مردم در اقصی نقاط جهان هنگام مواجه شدن با مبحث جالب شغل برنامه نویس خطور کرده، بحث جنجال برانگیز درآمدزایی بالا و مزایای بی‌نظیر شغل برنامه نویس می‌باشد. اغلب برنامه نویسان با همین طرز تفکر وارد عرصه برنامه نویسی شده اما به سبب عدم وجود آگاهی‌ و اطلاعات کافی در مورد چگونگی نحوه‌ی کسب درآمد در زمینه‌های مختلف این حرفه با مشکلات بسیاری روبرو می‌شوند. بدین سبب افراد موفق در حرفه برنامه نویسی، شامل کسانی می‌باشد که جهت کسب اطلاعات لازم درباره حقوق و مزایای خود نسبت به مطالعه نمونه قرارداد استخدام برنامه نویس اقدام کردند. در ادامه این مطلب به هر آنچه که باید درباره‌ی میزان حقوق و مزایای شغل برنامه نویس بدانید پرداخته می‌شود.

 

برنامه نویسان در چه حو‌زه‌هایی فعالیت می‌کنند؟

گام ابتدایی شروع به فعالیت در زمینه برنامه نویسی، انتخاب حوزه مورد نظر توسط شخص برنامه نویس می‌باشد. از حوزه‌های فعالیت برنامه نویسان، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

فعالیت به صورت آزاد کار یا فریلنس

بسیاری از برنامه نویسان از بین داشتن شغلی ثابت و یا آزاد کار یا همان فریلنس، فریلنس را ترجیح می‌دهند.

فریلنسرها درواقع به صورت دورکاری در پروژه‌ای دلخواه به فعالیت میپردازند. حقوق و دستمزد فریلنسر با کارفرما یا رئیس پروژه به صورت توافقی می‌باشد.

نکته: میانگین حقوق و درآمد فریلنسر فاقد سابقه کار مبلغی ماهیانه به میزان یک الی یک و نیم میلیون تومان بوده و با افزوده شدن هر میزان سابقه کار این حقوق نیز به مراتب رشد می‌کند.

 

این مطلب را بخوانید:مهم‌ترین نکاتی که باید درباره‌ی شغل برنامه نویسی بدانید

 

فعالیت در سازمان‌ها، ادارات و یا استارتاپ

به برنامه نویسانی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند، برنامه نویس دائم و ثابت گفته می‌شود. به اینگونه از برنامه نویسان، حقوق ثابتی به صورت ماهیانه توسط شرکت پرداخت شده و امکان بهره‌مندی از مزایای شرکت همانند دریافت پاداش، بیمه شدن و… برای آنان فراهم می‌گردد.

به این نکته توجه داشته باشید که میانگین حقوق برنامه نویسان دائم ماهیانه به میزان دو الی هشت میلیون تومان می‌باشد.

 

این مطلب را بخوانید:کلیه نکات حقوقی لازم که باید درباره‌ی قرارداد استخدام برنامه نویس بدانید

 

نمونه قرارداد استخدام برنامه نویس

 

مدرسان برنامه نویس

گرایش برخی برنامه نویسان به سمت و سوی تدریس کد نویسی، طراحی سایت و سایر موارد مرتبط با برنامه نویسی در دانشگاه‌‌ و یا آموزشگاه‌ است. برخی از مدرسان برنامه نویسی با تولید محصولات آموزشی در dvd امرار معاش می‌نمایند.

به این نکته توجه داشته باشید که پررونق‌ترین بازار برنامه نویسی به دولوپرهای اپلیکیشن‌های مخصوص موبایل تعلق دارد. میانگین درآمد هر اپلیکیشن ساخت ایران معادل سه میلیون تومان در ماه است.

 

برای دریافت نمونه قرارداد استخدام برنامه نویس که توسط وکلای پایه یک و مشاوران حقوقی مجرب لامینگو تنظیم گردیده، به لینک زیر مراجعه فرمایید:

 دانلود نمونه قرارداد استخدام برنامه نویس

 

تأثیرات زبان‌ برنامه نویسی

هر سازمان و یا شرکت نیازها و خواسته‌هایی متفاوت و مخصوص به خود را دارد. بدین سبب از ملزومات استخدام یک برنامه نویس، برخورداری وی از دانش و تخصص در زبان برنامه نویسی مد نظر شرکت می‌باشد.

لازم به ذکر است که تعداد طرفداران هر زبان برنامه نویسی متفاوت بوده و با افزایش تعداد طرفداران، به میزان حقوق و دستمزد برنامه نویس نیز افزوده می‌شود.

میزان دستمزد برای هر زبان برنامه نویسی به قرار زیر می‌باشد:

 

 برنامه نویسی جاوا

از زبان جاوا برای ساخت اپلیکیشن گوشی همراه استفاده‌ شده و به همین علت، جاوا از محبوب‌ترین زبان‌ها محسوب می‌شود. درآمد ماهیانه یک برنامه نویس جاوا مبلغی میان چهار الی هشت میلیون تومان است.

برنامه نویس پایتون

زبان پایتون بسیار ساده و کاربردی می‌باشد و درآمد ماهیانه برنامه نویسان پایتون به طور متوسط مبلغ سه الی چهار و نیم میلیون تومان است.

برنامه نویس وردپرس

از وردپرس برای طراحی سایت به ویژه سایت‌های کسب‌و‌کار استفاده شده و برنامه نویسان متخصص وردپرس درآمد ماهیانه سه الی پنج میلیون تومان دارند.

 

نکته: درآمد برنامه نویس اندروید مبلغی حدودا چهار الی هشت میلیون تومان می‌باشد.

 

نمونه قرارداد استخدام برنامه نویس

 

تأثیرات سابقه کار بر افزایش حقوق

حقوق برنامه نویس دائم که فاقد هرگونه سابقه کار است، مبلغی نزدیک به دو میلیون تومان بوده و اگر همین شخص با ده سال سابقه کاری اقدام به فعالیت کند، حقوق وی به طور ماهانه هفت میلیون تومان می‌باشد.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

این مطلب حاوی هر آنچه که باید درباره‌ی میزان حقوق و مزایای شغل برنامه نویس بدانید بود. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از نمونه قرارداد استخدام برنامه نویس لامینگو استفاده کنید. برای مطالعه مطالب مشابه به وبلاگ لامینگو مراجعه فرمایید. فراموش نکنید حتما نظراتتان را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

 

1
برچسب ها :
نویسنده مطلب آناهیتا حاجی حسینی

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  • باربد
    3 سال پیش

    سلام ممنون از مطلبتون
    به خاطر اینکه برنامه نویس ها فضای خوبی برای دورکاری دارند میشه از طریق آشنا یا همین سایت های پونیشا ، کارلنسر ، دوری جاب و…برای دریافت کار استفاده کنند.