مجوزهای راه‌اندازی رستوران کدام‌اند؟

11 ماه پیش
نمونه قرارداد مشارکت در رستوران

هرچند که ما همواره شاهد ظهور رستوران‌ها و مکان‌هایی از قبیل کافی‌شاپ‌ها و سفره‌خانه‌ها هستیم که در این مکان‌ها به ارائه خدمات غذایی به افراد جامعه می‌پردازند. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که همه این واحدها نمی‌توانند روند کار را به‌درستی طی نمایند به همین ترتیب تأسیس رستوران و راه‌اندازی آن هرچند که یک راه ساده برای کسب سود و درآمد است و افراد در جهت کسب سود فراوانی که این مسئله برایشان دارد با یکدیگر به مشارکت می‌پردازند اما لازم است که با دوندگی‌های ابتدایی مسیر نیز آشنا شد تا بتوان با خیال آسوده به کسب درآمد و ارائه خدمات به افراد پرداخت.

نکته‌ای که وجود دارد این است که یک رستوران محل کار و محل صرف غذا برخی از افراد است، به همین ترتیب برای تأمین امنیت کاری افراد و همچنین تأمین امنیت برای مراجعین لازم است که مجوزهایی برای راه‌اندازی یک رستوران دریافت شود. تنها در سایه این مجوزها است که می‌توان کار قانونی را به‌پیش برد. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع مجوز تأسیس رستوران آشنا شوید.

 

درصورتی‌که به دنبال یک نمونه قرارداد مشارکت در رستوران هستید؛ می‌توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان و وکلا ما در ارتباط باشید و علاوه بر دریافت مشاوره دراین‌باره از خدماتی که آن‌ها در راستای ارائه نمونه قرارداد مشارکت در رستوران برای شما درنظر گرفته‌اند استفاده نمایید:

دانلود قرارداد مشارکت در رستوران

 

انواع مجوز راه‌اندازی رستوران کدام است؟

برای تأسیس و بهره‌برداری از یک رستوران و همچنین در امان نگه داشتن واحد خود از خطراتی که در صورت نبود مجوز ممکن است متحمل شود لازم است که مجوزهای لازم برای تأسیس رستوران را دریافت نمایید. همچنین داشتن مجوز برای بهره‌برداری و ارائه خدمات به افراد همان اندازه که می‌تواند ازنظر قانونی کار شما را به‌پیش ببرد باعث جلب رضایت و امنیت خاطر مشتریان خواهد بود. در یک کلام داشتن مجوز مهر تأییدی است بر صحت و سلامت کار شما.

 

نمونه قرارداد مشارکت در رستوران

 

مجوز کسب‌وکار

همان ابتدا که شما تصمیم می‌گیرید که یک کسب‌وکاری را راه بیندازید لازم است که برای این کار خود مجوز دریافت کنید. بر اساس قانونی که در نظام صنفی وجود دارد اتحادیه صنفی مربوط به کسب‌وکاری که مدنظر شما است این مجوز را باید دریافت کرد. پیش از خرید نوعی از تجهیزات و یا استخدام کارکنان نسبت به تهیه این مجوز اقدام کرد چراکه این مجوز یکی از مجوزهای لازم برای هر کسب‌وکار جدید است. درواقع شیوه استفاده و دریافت این مجوز به این صورت است که شما برای اینکه بتوانید سال‌های متوالی از واحد صنفی خودتان استفاده کنید می‌بایست هرساله برای تمدید مجوز درصدی از درآمد خود را به این مجوز اختصاص دهید.

 

مجوز مکان رستوران

هر رستوران و یا واحد صنفی که می‌خواهد در محلی به ارائه خدمات عمومی بپردازد لازم است که برای استفاده از آن مکان نیز مجوزی دریافت کرد. دریافت مجوز مکان و محل کسب‌وکار این موضوع را روشن می‌کند که شما در یک محیط قانونی به ارائه خدمات می‌پردازید. همچنین داشتن مجوز مکان رستوران شما را از برخی از خطراتی ممکن است در روند کسب‌وکار برای شما اتفاق بیفتد ازلحاظ قانونی حمایت می‌کند. به همین ترتیب مکانی که مورداستفاده برای فعالیت در زمینه رستوران‌داری و یا کافی‌شاپ و سفره‌خانه‌ها رخ می‌دهد به همان اندازه کار آن‌ها می‌بایست قانونی باشد باید ازنظر قانونی موردتأیید قرارگرفته باشد.

 

مجوز خدمت‌های غذایی

این مجوز بر اساس آنچه که شما برای ارائه در رستوران خود مدنظر دارید صادر می‌شود. به این صورت که شما با توجه به مواد غذایی مصرفی در رستوران خود درخواست این مجوز را اعلام می‌کنید و افرادی به‌صورت اتفاقی برای بررسی و کنترل کیفیت مواد به رستوران شما سر می‌زنند و در صورت تطابق با معیارهای استاندارد آن‌ها این مجوز صادر می‌شود. این مجوز به این معناست که کیفیت محصول نهایی شما در رستوران با توجه به معیارهای وزارت بهداشت تطابق داشته و می‌توان با داشتن این مجوز یک قدم به کیفیت بهتر و درنتیجه جذب مشتری و موفقیت پروژه آغازشده نزدیک شد.

 

به شما پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را مطالعه کنید:همه چیز درباره مشارکت در رستوران!

 

مجوز موسیقی در فضای رستوران

همان‌طور که گفتیم برای هرنوعی از خدمات که در رستوران بر اساس قرارداد مشارکت توافق کرده‌اید که به مشتریان ارائه شود لازم است که مجوزهای لازمه دریافت شود و با توجه به آن‌ها خدمات ارائه شود. به همین ترتیب درصورتی‌که یکی از موارد مورد استفاده در رستوران شما برنامه‌ای موسیقایی چه به صورت زنده و چه به صورت پخش موسیقی باشد؛ لازم است با توجه به نوع موسیقی مورداستفاده در فضا مجوز لازمه دریافت شود.

 

مجوز سلامت تمامی کارکنان

علاوه بر مکان و نوع فعالیتی که در رستوران است و نیازمند مجوز است لازم است که برای سلامت کارکنان با توجه به نقش آن‌ها نیز مجوز دریافت شود. این مجوز در صورت به شما در روند مشارکت در رستوران اعطاء می‌شود که کارکنانی که شما استخدام کرده‌اید با توجه به معیارهایی که برای استخدام و کار در رستوران لازم است همخوانی داشته باشند به همین ترتیب تمامی کارکنان لازم است دوره‌های رستوران‌داری و تهیه غذا در رستوران را با توجه به معیارهای بهداشتی گذرانده باشند و تخصص کافی در هر بخش برای آن‌ها وجود داشته باشد. همچنین این افراد باید ازنظر اجتماعی دچار مشکلات اخلاقی نبوده و تابعیت و مجوز کار در کشور را نیز داشته باشند.

 

نمونه قرارداد مشارکت در رستوران

 

مجوز فروشندگی

ازآنجایی‌که ارائه خدمات غذایی به افراد در رستوران و یا کافه‌ها و سفره‌خانه‌ها در ازا دریافت وجه و فروش مواد غذایی به افراد است این امر هم به عنوان فروشندگی محسوب شده و می‌بایست برای این فروش و ضوابطی که برای قیمت‌گذاری و یا دریافت وجه وجود دارد نیز مجوز فروشندگی صادر شود. اکثر کسب‌و‌کارهایی که به فروش مواد غذایی می‌پردازند می‌بایست این مجوز را برای روند کار خودشان تهیه نمایند.

 

این مطلب ممکن است برای شما جالب باشد: قرارداد مشارکت در راه‌اندازی رستوران یک شراکت پر سود!

 

در پایان به یاد داشته باشید

ازآنجایی‌که رستوران و واحدهایی که به ارائه غذا و فروش غذا می‌پردازند می‌بایست مجوزهای لازمه را دریافت نمایند. افراد در راستای کسب سود در راه‌اندازی یک رستوران یا کافی‌شاپ‌ها و سفره‌خانه‌ها اقدام می‌کنند به همین ترتیب از آنجایی که کسب سود در طولانی‌مدت اتفاق می‌افتد می‌بایست با داشتن این مجوزها اقدام به فعالیت کنند.

به همین ترتیب اگر یک رستوران برای میهمانان و مشتریان خود قصد داشته باشد که پارکینگ ایجاد کند برای آن نیز لازم است مجوز لازم را دریافت کنند. همچنین در ابتدا پیش از شروع فعالیت برای ارائه خدمات می‌بایست برای برند و سردر رستوران خود نیز اقدام به دریافت مجوز نمایند. تمامی این مراحل برای کسب سود و بهبود روند مشارکت افراد ضروری است و لازم است که نمونه قرارداد مشارکت در رستوران خود را با توجه به‌تمامی این فاکتورها تأمین نمایند.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

فراموش نکنید که می‌توانید جهت دریافت یک نمونه قرارداد مشارکت در رستوران از خدمات این مرکز استفاده نمایید. درصورتی‌که این مطلب برای شما مفید بوده است ما را از نظرات خودتان دراین‌باره مطلع سازید. همچنین می‌توانید با مراجعه به بلاگ لامینگو از سایر مطالبی که برای شما وجود دارد استفاده نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب سارا عباسی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه