تمدید قرارداد اجاره در شرایط کرونا

6 روز پیش
مشاوره حقوقی سند اجاره نامه

شیوع کرونا تا حد زیادی باعث شد که زندگی مردم تمام جهان از جمله ایران تغییر کند. در این میان افرادی که مستأجر بودند التهابات بازار باعث شد که فشار مضاعفی را تحمل کنند و در واقع می‌توان گفت که تمدید قرارداد اجاره در شرایط کرونا دغدغه‌ای مضاعف برای آنها بود. از همین رو ستاد ملی مقابله با کرونا برای حمایت از مستأجران مصوبه‌ای را تصویب کرد تا بخشی از این فشار کاهش پیدا کند. در ادامه درباره تمدید قرارداد اجاره در شرایط کرونا و مشاوره حقوقی سند اجاره نامه صحبت خواهیم کرد. در صورتی که احساس می‌کنید این مطالب می‌تواند برای شما مفید واقع شود تا انتهای مقاله با ما باشید.

در برخی مواقع به دلایل مختلف نیاز است تا از مشاوره حقوقی سند اجاره نامه خدماتی را دریافت کنیم. قطعاً همه افراد از اطلاعات حقوقی زیادی برخوردار نیستند. پس نیاز است که در زمان تنظیم قرارداد و یا تمدید آن شخصی متبحر وجود داشته باشد، تا به این صورت از مشکلات و اتفاقات پیش رو جلوگیری کرد. تیم حقوقی لامینگو با وکلای پایه یک دادگستری و همچنین مشاورین باتجربه آماده ارائه خدمات به مشتریان خود است. از این رو می‌توانید برای دریافت خدمات با اعضای مؤسسه لامینگو در تماس باشید و بهترین خدمات حقوقی را دریافت کنید.

دریافت مشاوره حقوقی سند اجاره‌نامه

 

مصوبه ستاد کرونا در خصوص تمدید قرارداد اجاره

با توجه‌ به شیوع بیماری کرونا و تغییر بسیاری از شرایط، ستاد ملی کرونا تصویب کرد که قراردادهای اجاره مسکن حتی در صورت عدم توافق مالک و مستأجر تا پایان سال به صورت یک سال تمدید می‌شود. در واقع هدف از ستاد ملی کرونا حمایت از مستأجران است که در این شرایط بتوانند اندکی از فشار وارد شده را کنترل نمایند.

همچنین این ستاد اعلام کرد که حداکثر افزایش مبلغ اجاره‌بها یا مبلغ رهن در شهر تهران تا 25 درصد و در سایر کلان‌شهرها تا 20 درصد و در سایر شهرها تا 15 درصد خواهد بود. از این رو افراد و بنگاه‌ها می‌بایست طبق این شرایط نسبت به تعیین اجاره‌بها یا رهن اقدام کنند.

 

این مطلب را بخوانید: سیر تا پیاز مشاوره حقوقی سند اجاره نامه

 

نکات مهم مقررات تخلیه در شرایط کرونا

مقررات ذکر شده تنها شامل قراردادهای اجاره اماکن مسکونی می‌شود. همچنین قراردادهایی که جهت سکونت افراد اجاره شده است؛ در غیر این صورت، اماکن تجاری و اداری شامل این قانون و مقررات نخواهند شد.

 

اهمیت مشاوره حقوقی سند اجاره نامه

همان‌طور که می‌دانید نوشتن یک سند اجاره نامه دارای اهمیت و ارزش است. در واقع هر توافقی که در آن ثبت شود قابل اجرا است و نمی‌توان از آن سرپیچی کرد. از طرفی نوشتن این قرارداد چندان کار راحتی نیست و از عهده هر شخصی برنمی‌آید. پس بهتر است از افراد متبحر و باتجربه در این زمینه کمک گرفت؛ به صورتی که مطمئن باشید در اجاره نامه تنظیم شده هیچ گونه نقض و ایرادی وجود ندارد.

افرادی که خدمات مشاوره حقوقی سند اجاره نامه را ارائه می‌دهند، دارای دانش و سواد مرتبط هستند. از این رو بهره بردن از این خدمات می‌تواند بسیار مفید و مؤثر واقع شود. پیشنهاد ما به شما این است که اگر در حوزه قراردادهای اجاره از دانش و اطلاعات کافی برخوردار نیستید، حتماً از مشاوره حقوقی سند اجاره نامه استفاده کنید، به این صورت می‌توانید با خیال راحت نسبت به عقد قرارداد اقدام کنید.

 

مشاوره حقوقی سند اجاره نامه

 

در چه صورت تمدید قرارداد اجاره انجام نمی‌شود؟

طبق مصوبه‌های ستاد ملی کرونا که به آن پرداختیم، در این میان برخی از افراد دارای شرایطی هستند که شامل این مصوبه ویژه نخواهند شد.

در واقع زمانی مالک مسکن می‌تواند قرارداد مستأجر خود را تمدید نکند که دارای شرایط زیر باشد و یا یکی از موردهای زیر را داشته باشد:

_در صورتی که مستأجر وظایف خود را طبق قرارداد انجام نداده باشد و از توافق‌های صورت گرفته پیروی نکرده باشد.

_بعد از تمدید اجاره نسبت به پرداخت افزایش اجاره مسکن اقدام نکرده باشد.

_در صورت فروخته شدن خانه توسط مالک

_در صورت گرفتن پروانه احداث توسط مالک ساختمان به منظور تعمیر ملک

_در صورت شکایت کردن افراد ساکن در آن ساختمان از مستأجر

_در صورت وارد کردن ضرر و زیان به مالک ساختمان

 

شاید این مطلب برای شما مفید باشد: نکاتی درمورد مشاوره حقوقی سند اجاره نامه مسکونی!

 

سخن نهایی

همان‌طور که در این مقاله گفتیم با شیوع بیماری کرونا بسیاری از شرایط مانند چگونگی تمدید قرارداد اجاره تغییر کرد. در واقع با به وجود آمدن چنین شرایطی فشار زیادی بر مردم وارد شد که ستاد ملی کرونا تصمیم گرفت مصوبه‌ای را اجرا کند، تا به این صورت بتواند از میزان فشار واردشده در زندگی مردم بکاهد. در واقع در این مصوبه تصویب شد که به مدت یک سال قراردادهای اجاره مسکن تمدید شود و حداکثر افزایش مبلغ اجاره‌بها و رهن در کلان شهر تهران تا 25 درصد و در سایر کلان شهرها 20 درصد و مابقی شهرها 15 درصد باشد.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

امیدواریم مطالب گفته‌شده در این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین منتظر نظرات شما هستیم تا اگر از اطلاعات جدید و به‌روزی برخوردار هستید آن را با ما و دیگر افراد به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به بلاگ حقوقی لامینگو مراجعه کنید تا از اطلاعات حقوقی باخبر شوید. در ضمن به یاد داشته باشید که مؤسسه لامینگو با اعضای باتجربه و ماهری که دارد در هر زمان آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مطهره راضی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه