هزینه پرستاری از سالمند در منزل به همراه جدول قیمتی 1400

نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند

در مقالات گذشته به‌صورت مفصل درباره شغل پرستاری از سالمند در منزل صحبت کرده‌ایم. موضوعات مختلفی اعم از شرایط استفاده از نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند, شرح وظایف پرستار سالمند، سختی‌های این رده شغلی و مواردی ازاین‌دست مرور شد. در این مقاله نیز سعی داریم تا به‌صورت مفصل به بررسی حقوق و مزایای پرستار سالمند پرداخته و به‌صورت دقیق میزان هزینه لازم برای استخدام پرستار سالمند را مرور کنیم. در این بررسی ابتدا عوامل مؤثر بر حقوق و هزینه پرستاری سالمند را بررسی خواهیم کرد و سپس نیز به بررسی جداول حقوقی مربوط به این رده شغلی خواهیم پرداخت. در انتها کاربران می‌توانند بسته به شرایطی که دارند، اقدام به برآورد هزینه استخدام پرستار سالمند کرده و شرایط لازم را دراین‌باره مورد بررسی قرار دهند. با ما در لامینگو همراه باشید.

 

تنظیم نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند در لامینگو

در ابتدای متن باید اشاره کنیم که برای تنظیم حقوق و مزایای پرستار سالمند لازم است تا قرارداد کاری محکمی با وی تنظیم شود. تنها در این صورت است که امکان یک رفتار حرفه‌ای دراین‌باره میان طرفین امکان‌پذیر است. ازاین‌رو مشاورین حقوقی ما در لامینگو با بررسی‌های متعدد و همچنین ارزیابی چالش‌ها نیازمندی‌هایی که دراین‌باره وجود دارد، اقدام به تهیه و تنظیم نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند نموده است. این نمونه قرارداد با استفاده از به‌روزترین قوانین مربوط به این استخدام‌ها تنظیم شده و در تنظیم آن تمام جوانب در نظر گرفته است. ازاین‌رو با خیال راحت می‌توانید از آن برای استخدام پرستار سالمند در هر سطحی استفاده کنید. در لینک زیر می‌توانید برای دانلود نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند اقدام کنید.

 

دانلود قرارداد استخدام پرستار سالمند

 

پایه حقوق پرستار سالمند در منزل

برای شروع باید به پایه حقوق پرستار سالمند اشاره کنیم. البته قابل ذکر است که پایه حقوق پرستار سالمند برای شرایط مختلف متفاوت است. به این معنی که عوامل تأثیرگذار روی حقوق پرستار به‌عنوانی روی پایه حقوق تأثیر دارند. برخی از موارد مانند ساعات کاری و یا سالم بودن سالمند یا داشتن مشکلات حرکتی می‌تواند در تعیین پایه حقوق پرستار سالمند تأثیر داشته باشد. به‌صورت کلی چیزی که در نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند استفاده شده توسط کاربران شاهد هستیم، پایه حقوق‌های زیر در حال حاضر استفاده می‌شود:

 • برای پرستاری شبانه‌روزی این پایه حقوق از 3,500,000 تومان شروع می‌شود.
 • برای پرستاری سالمند به‌صورت روزانه و ساعات کاری معمول پایه حقوق از 2,500,000 شروع می‌شود.
 • به‌صورت کار روزانه و مقطعی و شبانه‌روزی پایه حقوق از روزی 250,000 تومان آغاز می‌گردد.
 • برای کار روزانه و مقطعی و به‌صورت ساعات کاری معمول پایه حقوق از روزی 190,000 تومان آغاز می‌گردد.

شایان ذکر است که این پایه حقوق متناسب با شرایطی که در ادامه بررسی می‌کنیم می‌تواند متفاوت باشد.

 

هر آنچه که لازم است درباره نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند بدانید

 

نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند

 

عوامل مؤثر بر هزینه پرستاری از سالمند در منزل

برای اینکه میزان حقوق و هزینه پرستاری از سالمند تعیین شود، لازم است تا در زمان تنظیم قرارداد کار وی با استفاده از نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند شرایط زیر را در رزومه کاری وی مورد بررسی قرار دهید:

 • ساعات کاری و بازه زمانی کاری پرستاری در منزل
 • تجربه و تخصص پرستار
 • فاصله محل زندگی پرستار تا محل ارائه خدمات
 • نوع سرویس‌های مورد نیاز برای پرستاری از سالمندان
 • شرایط سالمندان

تمام این موارد تأثیر خود را روی هزینه پرستاری از سالمند خواهد داشت که در ادامه به‌صورت مجزا آنها را بررسی می‌کنیم.

 

نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند

 

ساعات کاری و بازه زمانی کاری پرستاری در منزل

به‌عنوان مؤثرترین عامل باید به ساعات کاری و بازه زمانی که لازم است پرستار سالمند در منزل باقی بماند، اشاره می‌کنیم. استخدام در این رده شغلی برای ساعات کاری متفاوتی صورت می‌پذیرد. به‌صورت معمول می‌توان ساعات کاری در این رده شغلی را در سه حالت زیر در نظر گرفت:

 • ساعات کار معمولی و مطابق با سایر کارها 8 ساعت در روز
 • ساعات کاری روزانه 12 ساعت
 • 24 ساعت کاری

این سه نوع ساعات کاری در قراردادهای استخدام پرستار سالمند معمول هستند. انتخاب هر کدام از این موارد در تعیین هزینه پرستاری سالمند تأثیر مستقیم خواهد داشت. کاربران باید بر اساس شرایط موجود و نیازمندی خود برای این منظور اقدام کرده و یکی از این موارد را انتخاب نمایند.

 

مراقبت از کهنسالان

 

تجربه و تخصص پرستار از عوامل تأثیرگذار در هزینه پرستاری از سالمند در منزل

یکی دیگر از عوامل مؤثر در تعیین حقوق پرستار سالمند و هزینه لازم برای پرستاری از سالمند تجربه و تخصص پرستار است. در برخی مواقع به دلیل مشکلاتی که سالمندان دارند، نیاز است تا پرستار حرفه‌ای با دانش درمانی و پزشکی برای این منظور استخدام شود. این شرایط می‌تواند در میزان حقوق لازم برای استخدام پرستار سالمند تأثیر مستقیمی داشته باشد. درصورتی‌که به این شرایط خاص نیاز ندارید، می‌توانید از پرستاران با تجارب معمولی کمک بگیرید تا این هزینه بهینه‌تر شود.

 

فاصله محل زندگی پرستار تا محل ارائه خدمات

همچنین فاصله محل زندگی پرستار تا محل اجرای خدمات نیز می‌تواند در تعیین این حقوق تأثیر داشته باشد. در هنگام تنظیم حقوق و مزایای پرستار در هنگام استفاده از نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند مواردی مانند هزینه رفت‌وآمد نیز در نظر گرفته می‌شود. ازاین‌رو فاصله مکانی محل زندگی پرستار با منزل کارفرما می‌تواند در تعیین این هزینه تأثیر مستقیم داشته باشد.

 

مراقبت از کهنسالان

 

نوع سرویس‌های مورد نیاز برای پرستاری از سالمندان

همچنین در تعیین هزینه پرستاری از سالمند نوع سرویس‌های مورد نیاز نیز می‌تواند تأثیر مستقیمی داشته باشد. نیازمندی‌های مورد نیاز تعیین‌کننده سرویس‌های مورد نظر هستند. ازاین‌رو این بخش نیز به شرایطی بستگی دارد که طرفین باید بر سر آنها به توافق برسند.

 

شرایط سالمندان و تأثیر آن بر هزینه پرستاری از سالمند در منزل

سالمندان ممکن است با بیماری‌هایی روبرو باشند که در چنین مواقعی نیاز به مراقبت‌های ویژه خواهند داشت. همچنین مشکلات دیگری مانند معضلات حرکتی نیز می‌تواند ازجمله مشکلاتی باشد که سالمندان با آن روبرو هستند. در این مواقع ابتدا باید تجربه پرستار برای چنین مواقعی را مورد بررسی قرار دهید. در کنار آن احتمالاً باید هزینه بیشتری برای پرستاری از سالمند پرداخت گردد. همچنین کارفرما بهتر است در هنگام استفاده از نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند این موارد را در آن درج نموده و تا خیال خود را از بابت کیفیت خدمات راحت نماید.

 

مراقبت از کهنسالان

 

هزینه‌های مربوط به خدماتی درمانی برای نگهداری از سالمندان در منزل

کسانی که به دنبال برآورد دقیق هزینه پرستاری از سالمند در منزل هستند، بایستی نکات مربوط به درمان این عزیزان را نیز در نظر بگیرند. هزینه‌های درمانی را نیز باید به هزینه مراقبت از سالمندان اضافه شود. این هزینه‌ها می‌توانند به موارد مختلفی بستگی داشته باشند. هر سالمندی شرایط خاص خودش را دراین‌باره دارد.

 

تعرفه خدمات پرستار سالمند در منزل در سال 1400

در ابتدای مقاله به بررسی پایه حقوق پرستاران در ساعات کاری مختلف پرداختیم. در کنار آن نیز به بررسی عوامل مؤثر در تعیین این حقوق نیز اشاره کردیم. دراین‌بین باید به تعرفه خدمات و سرویس‌های پرستار سالمند نیز اشاره کنیم تا کاربران بتوانند برآورد درستی از این هزینه برای سالمندان خود داشته باشند. تعرفه‌ها و هزینه‌های لازم برای این منظور به شرح زیر است:

 • هزینه لازم برای آشپزی توسط پرستار سالمند از 350,000 تا 500,000 تومان
 • هزینه لازم برای کم‌تحرکی سالمند از 300,000 تا 400,000 تومان
 • تغذیه از طریق گاواژ 250,000 تا 350,000 تومان
 • هزینه لازم برای انجام ساکشن 300,000 تا 400,000 تومان

 

نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند

 

پرستار سالمند ارزان

استخدام پرستار سالمند ارزان یکی از مواردی است که برخی از کاربران به دنبال آن هستند. پرستار بایستی شرایط خاص خود را داشته باشد. تجربه و تخصص و مهارت لازمه این رده شغلی است. هر اشتباهی در این امر می‌تواند موجبات شرایط سخت‌تر را برای سالمندان فراهم آورد. ازاین‌رو بیشتر از اینکه به دنبال استخدام پرستار سالمند ارزان باشید، بایستی به دنبال پیدا کردن بهترین پرستاران و مناسب‌ترین افراد برای مراقبت از عزیزان خود باشید.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

در انتها باید بدانید

در انتها باید یادآور شویم که برای استخدام پرستار سالمند باید به دنبال بهترین شرایط برای خود باشید. چه از نظر هزینه و چه از نظر استخدام بهترین فرد بایستی کارهای لازم را انجام دهید. این شرایط تنها با دقت به مسائل موجود انجام خواهد گرفت. بهینه‌سازی هزینه استخدام پرستار سالمند امری طبیعی است اما نباید این بهینه‌سازی به سمت شرایطی پیش برود که شما به‌جای استخدام بهترین افراد، هزینه‌ها را در اولویت قرار دهید. همچنین استفاده از نمونه قرارداد استخدام پرستار سالمند می‌تواند تکمیل‌کننده نحوه ارتباط حرفه‌ای میان پرستار با کارفرما باشد. ازاین‌رو تنظیم قرارداد کار پرستار را نیز فراموش نکنید.

کاربرانی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستند می‌توانند سایر مقالات ما را در بلاگ حقوقی لامینگو دنبال نمایند. در یک پکیج کامل از مقالات مربوط به استخدام پرستار سالمند سعی کرده‌ایم تا همه‌چیز را به‌صورت کامل و جامع مورد بررسی قرار دهیم. در انتهای این مقاله نیز می‌توانید برای درج نظرات و سؤالات خود از مشاورین ما اقدام نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

بدون دیدگاه