تنظیم قرارداد کار با کارگر چگونه انجام می‌گیرد؟

2 ماه پیش
تنظیم قرارداد کار

امروزه تنظیم قرارداد کار در هر حوزه‌‌ای و برای هر شغلی مهم و تاثیرگذار است. تنظیم و ثبت درست قرارداد از تنش‌ها و مشکلات مختلف بین کارگر و کارفرما جلوگیری می‌کند. این کار باعث اطمینان بیشتر و رضایت خاطر طرفین قرارداد می‌شود. تنظیم قرارداد باعث می‌شود کارگر با فعالیت خود به درستی آشنا بوده و حقوق و مزایای دریافتی خود را نیز در وقت معین دریافت کند. علاوه بر آن مزایایی برای کارفرما نیز به همراه دارد و به کمک قرارداد می‌توان کارگران و فعالیت آن‌ها را کنترل کرده تا پروژه به درستی انجام شود. این قرارداد به وسیله‌ای بسیار مهم برای ارتباط بین کارگر و کارفرما تبدیل می‌شود.

 

به منظور تنظیم قرارداد کار به صورت سفارشی توسط وکلا و مشاوران حقوقی لامینگو، کافیست از طریق لینک زیر درخواست خود را ثبت نمایید. در کمترین زمان، قرارداد اختصاصی و حرفه‌ای خود را دریافت خواهید نمود.

تنظیم قرارداد کار سفارشی

 

منظور از کارگر و کارفرما چه کسانی است؟

کارگر و کارفرما دو طرف یک قرارداد کاری هستند که به دنبال اهداف مختلف اقدام به ثبت قرارداد می‌کنند.

 

این مطلب را بخوانید: همه چیز درباره تنظیم قرارداد کار

 

تنظیم قرارداد کار

 

کارگر در تنظیم قرارداد کار کیست؟

به طور کلی به هر فردی که اقدام به انجام کاری می‌نماید کارگر گفته می‌شود. کارگر به فردی گفته می‌شود که در یک محل مشخص بر اساس تعهد انجام شده فعالیتی را انجام می‌دهد. این کار و فعالیت می‌تواند به صورت روزانه، ساعتی و در زمان‌های مشخصی انجام گرفته و بابت انجام آن حقوق و مزایایی به کارگر تعلق گیرد. تعریف کارگر در قانون کار نیز مشخص شده و به هر فردی که در مقابل انجام کار از کارفرما حقوق دریافت می‌کند، کارگر گفته می‌شود.

 

کارفرما

کارفرما طرف مقابل کارگر در تنظیم قرارداد کار است. این فرد تعدادی افراد را تحت عنوان کارگر استخدام کرده و در ازای انجام وظایف مشخصی به آن‌ها دستمزد می‌دهد. کارفرما مفهوم گسترده‌ای است و به تمام افراد، مدیران، صاحبان پروژه و … گفته می‌شود که برای انجام فعالیت‌های مورد نظر خود افرادی را استخدام می‌کنند.

 

تنظیم قرارداد کار با کارگر

تنظیم قرارداد کار با کارگر به منظور شفافیت و مشخص نمودن موارد مختلف برای همکاری کارگر و کارفرما صورت می‌گیرد. برای این کار می‌توان از قراردادهای مختلفی استفاده کرد. علاوه بر نوع قرارداد موارد مختلفی وجود دارد که برای تنظیم قرارداد باید در نظر گرفته شوند. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود:

 

تنظیم قرارداد کار

 

انتخاب نوع قرارداد

قرارداد انواع مختلفی دارد و قبل از تنظیم باید نوع قرارداد مورد نظر را انتخاب کنید. این نوع قرارداد بین کارگر و دولت و یا کارگر و بخش خصوصی تنظیم می‌شود. در نوع اول قراردادها به صورت رسمی، پیمانی و خدماتی تنظیم و ثبت می‌شوند. در نوع دوم قراردادها به دائمی، موقتی و معین تقسیم می‌شوند.

 

خواندن این مطلب برای شما مفید است: تنظیم قرارداد کار موقت به چه صورت انجام می‌گیرد؟

 

تعیین موضوع قرارداد

نکته مهمی که در تنظیم قرارداد باید ذکر شود، موضوع قرارداد است. موضوع باید مشروع و قانونی بوده و مورد توافق طرفین قرار بگیرد. علاوه بر آن موضوع نشان دهنده نوع قرارداد است.

 

تعیین میزان حقوق و مزایا در تنظیم قرارداد کار

با توجه به نوع فعالیت و انتخاب نوع قرارداد میزان حقوق و مزایای کارگر مشخص شده و با رضایت طرفین در قرارداد درج می‌شود. کارفرما پس از ثبت قرارداد حق کاهش میزان دستمزد را ندارد.

 

مشخص کردن ساعت‌های کاری و میزان مرخصی

تمام مشاغل با توجه به نحوه انجام ساعت کاری مشخصی دارند. ساعت کاری باید به صورت دقیق در قرارداد ذکر شود. همچنین روزهای تعطیل و میزان مرخصی نیز مشخص شود.

 

تعیین مدت قرارداد کارگری

در تنظیم قرارداد کار باید زمان شروع کار و در صورت نیاز با توجه به نوع قرارداد زمان پایان نیز مشخص شود. این مورد نیز یکی از الزامات تنظیم قرارداد استخدام است.

 

تنظیم قرارداد کار

 

محل انجام کار

یکی دیگر از موارد ضروری که در متن قرارداد ذکر می‌شود محل انجام فعالیت است. اگر چندین محل متفاوت برای کار وجود داشته باشد باید تمامی آن‌ها در متن قرارداد ذکر شوند.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

اهمیت ثبت و تنظیم قرارداد استخدام

تنظیم قرارداد استخدام میان کارگر و کارفرما بسیار مهم بوده و باعث تضمین روابط و ایجاد اعتماد و اطمینان بین طرفین می‌شود. در هنگام ثبت قرارداد باید به تمام نکات گفته شده توجه داشته و بر اساس قوانین موجود اقدام به تنظیم قرارداد نمایید. در این زمینه می‌توانید با کارشناسان حقوقی مشورت کرده تا قراردادی بدون ابهام و درست تهیه و تنظیم نمایید. می‌توانید ابتدا به صورت شفاهی در مورد بندهای مختلف قرارداد با کارفرما به توافق رسیده، سپس اقدام به تنظیم و ثبت قرارداد کتبی نمایید.

 

نظر شما در خصوص تنظیم قرارداد با کارگر چیست؟ دراین خصوص تجربه‌ای دارید؟ هم‌اکنون می‌توانید در بخش نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید. لامینگو پلتفرم آنلاین خدمات حقوقی آماده تنظیم قراردادهای مختلف است. در صورتی که برای تنظیم قرارداد به مشاوره نیاز دارید می‌توانید با کارشناسان مجموعه تماس گرفته تا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. همچنین مطالب مرتبط از طریق مجله حقوقی لامینگو در دسترس شماست.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه