از حق و حقوق فروشندگان مغازه آگاهی دارید؟

2 ماه پیش
نمونه قرارداد استخدام فروشنده

فروشندگی یکی از شغل‌های بسیار مهم و تأثیرگذار در تمام کسب‌وکارها و فروشگاه‌های بزرگ و کوچک است. یک فروشنده باتجربه و کاربلد، باعث افزایش میزان فروش و جذب مشتری بیشتر به مغازه می‌شود. اگر قصد دارید فروشنده‌ای برای مغازه خود استخدام کنید، باید تمام نکات و قوانین مربوط به استخدام را رعایت کنید. تعیین دقیق حق و حقوق فروشندگان مغازه در نمونه قرارداد استخدام فروشنده بسیار ضروری است. در ادامه، قصد داریم نکات مهمی درمورد تعیین دقیق حق و حقوق فروشندگان بیان کنیم.

شاید اولین قدم برای استخدام فروشنده، تعیین جزئیات کار و  تنظیم قرارداد با او باشد. از این رو، می‌توانید با کمک وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی لامینگو، برای تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده اقدام نمایید. به این منظور، می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کرده و درخواست مورد نظر خود را ثبت کنید و در کمترین زمان ممکن قرارداد خود را دریافت نمایید.

دانلود قرارداد استخدام فروشنده

 

اهمیت تنظیم قرارداد فروشنده

تنظیم قرارداد برای تمام مشاغل ضروری و مهم است. استخدام نیرو بدون تنظیم قرارداد، مشکلات زیادی را برای کارفرما و فرد استخدام‌شونده به‌وجود می‌آورد. وجود قراردادی درست و اصولی، از بروز هرگونه اختلاف و بحث بین طرفین جلوگیری می‌کند. فروشندگی نیز، شبیه به تمام مشاغل دنیا، به یک قرارداد کاملاً اصولی نیاز دارد. تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده باعث می‌شود تمام جزئیات قرارداد بین دو طرف ثبت شده و طرفین برای انجام وظایف خود تلاش بیشتری داشته باشند.

فروشندگی یک شغل بسیار مهم و تأثیرگذار در هر کسب‌وکاری است. یک فروشنده، با تجربه و مهارت بالای خود، می‌تواند کسب‌وکار را رونق بخشیده و باعث افزایش میزان فروش شود. همچنین، فروشنده باید تمام‌وقت در مغازه حاضر باشد و تمام توان خود را برای شغل خود به کار گیرد. از این رو، تنظیم قرارداد درست و اصولی باعث می‌شود همکاری بین دو طرف به بهترین شکل ممکن انجام شود.

 

نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

حق و حقوق فروشندگان مغازه

تنظیم قرارداد فروشنده، راهی برای پایبند کردن کارفرما به پرداخت حق و حقوق فروشنده مغازه است. طرفین قرارداد، باید در این مورد قبل از تنظیم و امضاء قرارداد و در زمانی که فرد مورد نظر برای استخدام انتخاب می‌شود، به توافق برسند. سپس، تمام موارد را براساس قانون تعیین کرده و در قرارداد ذکر کنند. برخی از مواردی که باید حتما در نمونه قرارداد استخدام فروشنده ذکر شوند، در ادامه معرفی شده‌اند.

 

مهم‌ترین نکات برای تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

تعیین نوع قرارداد

اولین گام برای استخدام یک فروشنده، تعیین دقیق نوع قرارداد است. با توجه به نحوه همکاری و نیاز خود، می‌توانید از انواع قرارداد استفاده نمایید. بهترین و مناسب‌ترین نوع قرارداد برای استخدام فروشنده، قرارداد استخدام موقت است. برای تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده باید زمان آغاز و پایان قرارداد نیز تعیین شود. پس از امضاء قرارداد، هیچکدام از طرفین نمی‌تواند بدون رضایت طرف مقابل اقدام به فسخ قرارداد نماید.

 

نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

پرداخت حقوق و مزایای فروشنده

یکی از مهم‌ترین موارد برای استخدام افراد در هر نوع شغلی، محاسبه دقیق میزان حقوق و مزایای دریافتی فرد است. در فروشندگی نیز، مانند تمام مشاغل دنیا، باید تمام حق و حقوق فرد استخدام‌شونده به‌طور کامل پرداخت شود. کارفرما موظف است حداقل دستمزد تعیین‌شده توسط وزارت کار را برای فروشنده خود در نظر بگیرد. در کنار حقوق ثابت، مزایایی که قانون کار تعیین کرده نیز برای فروشنده در نظر گرفته می‌شوند.

 

ساعات کاری و میزان مرخصی در قرارداد فروشنده

ساعات کاری فروشنده نیز مطابق مقررات قانون کار، نمی‌تواند بیشتر از 8 ساعت در شبانه‌روز باشد و برای مدت زمانی که فروشنده اضافه بر این ساعات در محل کار حاضر باشد، مبلغی تحت عنوان اضافه‌کاری تعلق می‌گیرد. علاوه‌بر میزان مرخصی تعیین‌شده در طول سال، فروشنده می‌تواند از مرخصی‌های دیگری استفاده نمابد؛ ازجمله مرخصی استعلاجی درصورت ابتلا به بیماری‌های جسمی یا روحی.

 

چه سوالاتی باید در مصاحبه استخدام فروشنده مطرح شود؟

 

پرداخت حق بیمه

کارفرما موظف است براساس نوع قرارداد تنظیم‌شده برای فروشنده خود حق بیمه وی را به‌طور تمام و کمال پرداخت نماید. تمام موارد ذکرشده باید در زمان تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده در نظر گرفته شوند.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

جمع‌بندی نهایی استخدام فروشنده

تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده بسیار مهم و ضروری است. این قرارداد باید با رعایت تمام نکات لازم و بر اساس قوانین مربوط به استخدام تهیه و تنظیم شود. مراکز مختلفی در زمینه انجام امور حقوقی و تنظیم قراردادهای مختلف فعالیت می‌کنند. یکی از این مراکز حقوقی، لامینگو می‌باشد. لامینگو یک پلتفرم هوشمند ارائه خدمات حقوقی است که در زمینه ارائه خدمات حقوقی و تنظیم انواع قراردادهای همکاری به شما کمک می‌کند. درصورتی‌که قصد تنظیم قرارداد استخدام فروشنده برای مغازه خود دارید، می‌توانید با کارشناسان این مجموعه صحبت کنید تا شما را برای این کار راهنمایی کنند. علاوه بر آن، می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به مجله حقوقی لامینگو مراجعه نمایید.

1
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

یک دیدگاه