مهم‌ترین نکات برای تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده

11 ماه پیش
نمونه قرارداد استخدام فروشنده

تنظیم و ثبت نمونه قرارداد استخدام فروشنده درست و اصولی لازمه شروع یک همکاری مطمئن و قابل اعتماد برای طرفین است. استخدام فروشنده حرفه‌ای نیز باید با در نظر گرفتن نکات و قوانین حقوقی انجام گیرد. فروشندگی شغل بسیار مهمی در فروشگاه‌های مختلف است. یک فروشنده حرفه‌ای باید بتواند مشتری را متقاعد کند تا از کالاها و خدمات یک سازمان استفاده کند. فروشنده خوب باید توانایی‌های لازم را داشته باشد و برای شروع کار حتما قرارداد اصولی ثبت شده تا به موارد توافق شده پایبند باشد. داشتن یک قرارداد نه تنها باعث امنیت شغلی فرد می‌شود بلکه کمک می‌کند تا طرفین قرارداد به وظایف خود عمل نمایند. در این مقاله قصد داریم نکات مهمی در مورد نحوه تنظیم و ثبت قرارداد استخدام فروشنده ذکر کنیم. با ما همراه باشید.

اگر قصد دارید قراردادی کاملا اصولی و با رعایت تمام نکات و جزئیات برای استخدام فروشنده خود تنظیم کنید، می‌توانید از مشاوران حقوقی لامینگو در این زمینه کمک بگیرید. این مجموعه در کمترین زمان ممکن قراردادی کامل و جامع با در نظر گرفتن تمام موارد مورد نظر شما تنظیم می‌کنند.

 

دانلود قرارداد استخدام فروشنده

 

فروشنده به چه کسی گفته می‌شود؟

در بیان ساده فروشنده به کسی گفته می‌شود که بتواند کالا یا خدماتی را به فروش برساند. یک فروشنده خوب باید بتواند محصول را در بازار هدف آن به مشتری معرفی کرده تا مشتری برای خرید آن متقاعد شود و بر اساس نیاز خود محصول را خریداری کند. یک فروشنده خوب باید ویژگی‌های مهمی داشته باشد، از جمله این که باید محصول یا خدماتی که قصد فروش آن را دارد به خوبی و به طور کامل بشناسد. شناسایی محصول کمک می‌کند تا فروشنده بتواند به خوبی محصول را به مشتری معرفی کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های فروشنده خوب این است که بتواند دقیقا بر اساس قوانین و قیمت‌های مشخص شده توسط کارفرما اجناس را به فروش برساند. در این زمینه نیز گاهی اوقات مشتری اصرار به گرفتن تخفیف و خرید جنس با قیمت پایین‌تر دارد و فروشنده کم تجربه گرفتار صحبت‌های مشتری شده و فروش موفقی را نخواهد داشت. تمام نکات و موارد قانونی باید در نمونه قرارداد استخدام فروشنده ذکر شوند.

 

نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

شرح شغل و وظایف فروشنده

اولین و مهم‌ترین نکته برای تنظیم و ثبت درست و اصولی قرارداد فروشنده مشخص کردن وظایف فروشنده است. کارفرما باید در مورد این وظایف با متقاضی دریافت شغل صحبت کرده و تمام وظایف آن را مشخص کند. شرح کامل شغل و وظایفی که فروشنده باید انجام دهد در متن نمونه قرارداد استخدام فروشنده ذکر شده و باید به تایید هر دو طرف برسد. به عنوان مثال یک فروشنده خوب باید اطلاعات کامل در مورد محصولات داشته باشد و بتواند این اطلاعات را در اختیار مشتری قرار دهد. از مهم‌ترین وظایف فروشنده، معرفی درست و اصولی محصول به مشتری است.

 

شرح شغل و وظایف فروشنده و نحوه استخدام آن

 

ویژگی‌های شخصیتی فروشنده خوب

یکی از نکاتی که برای تنظیم یک قرارداد اصولی باید به آن توجه داشت ویژگی‌های شخصیتی یک فروشنده خوب است. یک فروشنده خوب باید اعتماد به نفس بالایی داشته و بتواند در زمان کم با مشتری ارتباط برقرار کند. نحوه صحبت کردن با مشتری باید کاملا محترمانه بوده و در جهتی باشد که مشتری برای خرید از فروشگاه جذب شود. علاوه بر آن باید بتواند در زمان کم نیازهای مشتری را شناسایی کرده و محصولی مناسب را به او معرفی کند. همچنین یک فروشنده خوب باید کاملا صادق باشد و در معرفی محصولات فروشگاه اطلاعات درستی را در اختیار مشتری قرار دهد.

 

ویژگی‌های شخصیتی یک فروشنده خوب چیست؟

 

مهارت‌های فروشندگی

داشتن مهارت‌های فروشندگی مانند اسلحه‌ای پنهان است که هر فروشنده باید تلاش خود را برای استفاده صحیح از آن‌ها به کار گیرد. فروشنده‌ای که مهارت‌های لازم برای جذب مشتری و فروش محصول را نداشته باشد نه تنها باعث افزایش میزان فروش نمی‌شود، بلکه می‌تواند ضررهای جبران‌ناپذیری به کسب‌وکار شما وارد کند. به این منظور می‌توانید قبل از ثبت قرارداد از متقاضی استخدام، آزمون‌هایی به صورت شفاهی یا کتبی بگیرید. توصیه می‌شود برای بهبود مهارت‌های فروشندگان خود حتما از دوره‌ها و کلاس‌های افزایش مهارت فروشندگی استفاده کنید. مهارت‌های مورد انتظار برای استخدام را در نمونه قرارداد استخدام فروشنده ذکر کنید.

 

نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

راهکارهای جذب مشتری مغازه

یک فروشنده خوب فروشنده‌ای است که بتواند مشتری بیشتری به مغازه جذب کند. این فروشنده می‌تواند علاوه بر ظاهر آراسته، مرتب و ویژگی‌های شخصیتی مثبت، با راهکارهای جذب مشتری آشنا باشد. معمولا مشتریانی که برای اولین بار به مغازه‌ای مراجعه می‌کنند علاوه بر اجناس موجود در مغازه، نحوه برخورد فروشنده را نیز در نظر می‌گیرند. در صورت رضایت داشتن از تمام موارد قطعا برای دفعات بعد نیز به مغازه مراجعه می‌کنند. شما می‌توانید هر بار جدیدترین راهکارهای جذب مشتری را به فروشنده‌های خود آموزش دهید.

 

با کاربردی‌ترین راهکارهای جذب مشتری مغازه آشنا شوید

 

مصاحبه با فروشنده برای ثبت قرارداد فروشنده

قبل از هر کار می‌توانید با فرد متقاضی مصاحبه‌ای کامل و دقیق انجام دهید. در این مصاحبه علاوه بر این که با ویژگی‌ها و مهارت‌های فرد آشنا می‌شوید و برای استخدام او تصمیم می‌گیرید، می‌توانید در مورد جزئیات قرارداد نیز صحبت کنید و برای موارد مختلف آن به توافق برسید و نمونه قرارداد استخدام فروشنده را تنظیم و ثبت نمایید.

 

چه سوالاتی باید در مصاحبه استخدام فروشنده مطرح شود؟

 

افزایش فروش مغازه

آیا استخدام فروشنده باعث افزایش میزان فروش مغازه می‌شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در صورتی که فروشنده کاملا حرفه‌ای و باتجربه باشد جواب مثبت است و میزان فروش چندین برابر می‌شود، اما گاهی اوقات اگر فروشنده‌ای مهارت‌های لازم را نداشته باشد یا از ویژگی‌های شخصیتی مثبت بهره‌مند نباشد می‌تواند باعث کاهش میزان فروش محصولات شود. هنگام تنظیم و ثبت قرارداد به تمام نکات و ویژگی‌های لازم فروشنده دقت کنید و در صورت تایید برای استخدام و ثبت قرارداد اقدام نمایید.

 

روش‌های افزایش فروش مغازه و تاثیر یک فروشنده حرفه‌ای

 

ضرورت عقد قرارداد با فروشنده

فروشندگی نیز مانند تمام شغل‌های دنیا به تنظیم و ثبت قرارداد نیاز دارد. داشتن قرارداد درست و اصولی از هرگونه بحث و مجادله میان فروشنده و کارفرما جلوگیری می‌کند. به این صورت طرفین قرارداد از تمام وظایف و حق و حقوق خود مطلع شده و نه تنها وظایف خود را به نحو احسن انجام می‌دهند، بلکه در صورت وجود مشکل می‌تواند در مراجع قانونی از حق خود دفاع کنند. یک قرارداد درست و اصولی باعث افزایش اعتماد و اطمینان طرفین می‌شود. برای این کار می‌توانید نمونه قرارداد استخدام فروشنده را مشاهده کرده و قراردادی کامل برای استخدام فروشندگان خود تهیه و تنظیم نمایید.

 

نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

حق و حقوق فروشندگان مغازه

فروشندگی یکی از شغل‌های مهم در جامعه است و فردی که مشغول فروشندگی است از حق و حقوق قانونی برخوردار است. این حق و حقوق بر اساس قانون تعیین شده و هیچ کارفرمایی نمی‌تواند فروشنده را از آن‌ها محروم کند. گاهی اوقات نیز این حقوق با رضایت طرفین تعیین می‌شوند. در هر صورت تمام موارد باید با رضایت کامل طرفین تعیین شده و در نمونه قرارداد استخدام فروشنده ذکر شود.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

سخن پایانی

لامینگو یکی از بهترین و کامل‌ترین پلتفرم‌های هوشمند خدماتی در حوزه مشاوره و انجام امور حقوقی برای تنظیم و ثبت قراردادهای مختلف از جمله تنظیم قرارداد فروشنده است. این مجموعه با استفاده از کارشناسان حقوقی باتجربه شما را در تنظیم و ثبت انواع قراردادهای حقوقی راهنمایی می‌کند. علاوه بر آن می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت لامینگو نمونه قرارداد استخدام فروشنده را دریافت کنید و برای استخدام فروشنده‌های خود استفاده نمایید. کارشناسان ما در تمام مدت آماده راهنمایی و مشاوره شما هستند. علاوه بر آن می‌توانید با مراجعه به بلاگ لامینگو مطالب حقوقی را مطالعه کنید.

2
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

2 دیدگاه