همه چیز درباره اصول منشی‌گری مدرن در کسب‌وکارهای امروز

نمونه قرارداد استخدام منشی

منشی گری مدرن می‌طلبد که افراد در این پست در شرکت‌های مختلف توانمندی‌های خود را بالا برده و با سطح کیفی بالاتری نسبت به این امر اقدام نمایند. آشنایی و تسلط بر اصول منشی گری می‌تواند زمینه‌ساز شرایط ایده‌آل کاربران در این امر باشد. کسانی که به‌صورت حرفه‌ای این رشته شغلی را دنبال می‌نمایند، بایستی با نکات و موارد حرفه‌ای مربوط به آن نیز آشنا شوند. از مفاد مندرج در نمونه قرارداد استخدام منشی گرفته تا مسائل و مهارت‌های مورد نیاز برای آن ازجمله اصولی است که از نیازمندی‌های این شغل محسوب می‌گردد. در این مقاله سعی داریم تا با بررسی و معرفی اصول منشی گری در ساختن این شرایط در کنار شما باشیم.

موسسه حقوقی لامینگو با سال‌ها تجربه در زمینه تهیه و تنظیم انواع نمونه قراردادهای حقوقی مربوط به استخدام در حال حاضر یکی از حرفه‌ای‌ترین نمونه قرارداد منشی را برای استفاده تهیه کرده است. در نمونه قرارداد استخدام منشی ارائه شده شما می‌توانید به نکات حقوقی روز در این باره دسترسی پیدا کرده و به خیال راحت از آن برای تنظیم این قرارداد استفاده نمایند. از این گذشته برای دریافت خدمات مشاوره برای تنظیم این قرارداد و یا بررسی نکات مربوط به آن نیز می‌توانید با ما در تماس باشید.

دانلود قرارداد استخدام منشی

 

چگونه یک منشی مدرن باشیم؟

منشی گری دیگر مانند گذشته یک شغل غیرحرفه‌ای محسوب نمی‌شود. در قدیم شاید این شغل به عنوان سطحی‌ترین شغل شرکت‌ها محسوب شده و تقریباً کمتر مهارتی به ‌جز زیبایی و تیپ ظاهری می‌توانست باعث استخدام متقاضیان در این شغل و حرفه باشد. اما در حال حاضر نیازمندی‌هایی که رقابت در بازار کار رقم زده است، استخدام منشی نیاز به بررسی مسائل مختلفی دارد. هر شخصی با هر توانایی نمی‌تواند تأمین‌کننده این نیازها برای کسب‌وکارها باشد. از این گذشته ارائه خدمات و انجام مسئولیت‌های مربوط به این شغل نیز نیاز به مهارت‌های خاصی دارد. در ادامه سعی داریم تا اصول منشی گری را برای متقاضیان این رده شغلی معرفی نماییم. اما چه کسانی می‌توانند از این اصول استفاده کنند؟

1- کسانی که به دنبال استخدام منشی برای کسب‌وکار خود هستند، با استفاده از این نکات می‌توانند در استخدام افراد ایده‌آل، بهتر اقدام نمایند.

2- متقاضیان حضور در پست منشی گری در ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی نیز می‌توانند با استفاده از این نکات، مهارت‌های خود را افزایش داده و از این طریق زمینه‌ساز حضور حرفه‌ای خود در این شغل و مثمر ثمر بودن خود برای شرکت مورد نظر باشند.

همچنین نگاهی اجمالی به مفاد نمونه قرارداد استخدام منشی هم خواهیم داشت تا کاربران با بندهای آن نیز تا حدودی آشنا گردند.

 

همه چیز درباره منشی و مهارت های مربوط به آن

 

نمونه قرارداد استخدام منشی

 

آشنایی کامل با مفاهیم مربوط به سازمان

در قدم اول کاربران باید با مفاهیم مربوط به سازمان‌ها و ادارات آشنا باشند. این مفاهیم را می‌توان در کتاب‌ها و یا سایت‌های مختلفی در دسترس داشت. افراد با تجربه معمولاً با حضور در شرایط مختلف تا حدی با این مفاهیم آشنا هستند. کتابچه‌های سازمانی نیز می‌تواند معیار خوبی برای یادگیری این مفاهیم باشد.

 

تسلط به ترفندهای مدیریتی و برنامه‌ریزی کارها

یکی از مهم‌ترین مهارت‌های لازم برای منشی گری  در برنامه‌ریزی و مدیریت کارها در شرکت‌ها و سازمان‌ها است. به این معنی که هر چند منشی یک پست مدیریتی ندارد اما با این حال به‌شدت با این مسائل درگیر است. هم از نظر مدیریت زمانی کارهای شرکت و هم مدیریت سایر موارد در شرکت، متقاضیان نیاز به یادگیری نکات حرفه‌ای در این زمینه دارند.

 

داشتن مهارت‌های لازم برای انجام کارهای معمول در این شغل

منشی و منشی گری مدرن نیاز به چه مهارت‌هایی دارد؟ از مهارت انتقال تماس از طریق تلفن به سایر اتاق‌ها و افراد گرفته تا مهارت‌های تخصصی مربوط به کامپیوتر و نامه‌نگاری همگی مهارت‌هایی هستند که نیاز به یادگیری آنها توسط متقاضیان منشی گری وجود دارد. این مهارت‌ها می‌توانند زمینه‌ساز حضور در شرایط بهتر و همچنین دریافت حقوق بالاتر برای این دست از عزیزان شود.

 

داشتن مهارت بالا در برقراری ارتباط اجتماعی

ارتباط اجتماعی خوب و عالی یکی از مزیت‌های عالی برای منشی گری مدرن است. منشی ارتباط دهنده بخش‌های مختلف یک سازمان با یکدیگر است و معمولاً اولین نفری است که مشتریان و مراجعین به شرکت در ارتباط قرار می‌گیرد. از این رو کیفیت برقراری روابط اجتماعی برای این فرد می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در راندمان شرکت‌ها داشته باشد.

 

منشیگری

 

آشنایی و تسلط با مفهوم چارت‌های سازمانی

چارت‌های سازمانی نیز ازجمله اصولی است که منشی‌ها نیاز به اطلاع از آن دارند. بسیاری از مدیران در هنگام استخدام منشی و استفاده از نمونه قرارداد استخدام منشی برای تصدی‌گری این شغل، این مورد را بررسی می‌کنند. اطلاع از چارت سازمانی باعث می‌شود تا منشی رفتار حرفه‌ای‌تری در محیط کار داشته و این مهم برای مدیران کسب‌وکارها نیز بسیار مهم است.

 

آشنایی با شرح وظایف منشی و منشی گری

همچنین منشی بایستی با شرح وظایف خود نیز آشنا باشد. کسانی که برای حضور در این پست متقاضی هستند بایستی با مسئولیت‌های خود به‌صورت عمومی آشنا باشند. هر چند در هنگام تنظیم قرارداد منشی ممکن است مسئولیت‌های مخصوصی نیز برای این پست تعریف شود و یا مدیران مسئولیت‌های این پست را برای متقاضیان تشریح نمایند، اما با این حال اطلاع از مسئولیت‌ها برای متقاضیان کاملاً ضروری و لازم است.

 

آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات به کار گرفته شده در امر منشی گری در سازمان‌ها

منشی گری خود نیز دارای اصطلاحات و مفاهیمی است که منشی از طریق آنها با سایر کارمندان و مدیران در ارتباط است. آشنایی با این مفاهیم نیز از اصول منشی گری در شرکت‌های مختلف است. این اصطلاحات را نیز می‌توانید در دوره‌های آموزشی منشی گری حرفه‌ای و مدرن در آموزشگاه‌های مختلف در دسترس داشته باشید.

 

آشنایی با اصول بهداشت و ایمنی محیط کار

بهداشت و ایمنی محیط کار ازجمله اصولی است که همه کارمندان باید با آن آشنا بوده و نکات مربوط به آن را رعایت نمایند. این امر باعث می‌شود تا راندمان کلی شرکت نیز بهبود یافته و شرایط بهتری در ادارات ایجاد شود. منشی نیز بالطبع باید با این نکات آشنا باشد. حتی در قرارداد منشی نیز در برخی مواقع نکات مربوط به این اگر ذکر می‌شود.

 

نمونه قرارداد استخدام منشی

 

آشنایی و تسلط با اصول نامه‌نگاری و مکاتبات اداری

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظایف و مسئولیت‌های منشی گری نامه‌نگاری و مکاتبات اداری است. این امر نیازمند تسلط بر اصول این امر است که منشی بایستی با آنها آشنا باشد. آشنایی با نکات این امر حتی باعث می‌شود تا در هنگام مطالعه بندهای نمونه قرارداد استخدام منشی نیز دقت بیشتری داشته باشند.

 

کلیه نکات کلیدی در استخدام منشی و قرارداد آن

 

آشنایی با مفاهیم حقوقی مربوط به منشی

آشنایی با مسائل حقوقی مربوط به منشی گری نیز ازجمله نیازمندی‌های منشی گری مدرن است. این مسائل در درجه اول می‌تواند شرایط بهتری را برای خود کاربر رقم بزند. درگیر شدن با مسائل حقوقی می‌تواند شرایط بدی را برای هر کسی ایجاد نماید. مسائل حقوقی مربوط به هر حرفه ازجمله نکاتی است که همه ما باید برای اطلاع از آنها باید اقدام نماییم. منشی گری حرفه‌ای نیز نیازمند این اطلاعات خواهد بود.

 

آشنایی با شیوه‌های صحیح برخورد با ارباب‌رجوع

نحوه برخورد با ارباب‌رجوع یکی از اصول مهم منشی گری است. متقاضیان این پست باید بدانند که قرار است به‌صورت مرتب با افراد مختلف چه در داخل شرکت و از میان کارمندان داخلی و چه افراد مراجعه کننده در ارتباط باشند. از این رو لازم است تا متقاضیان این رشته حتماً با موارد مربوط به این موضوع آشنا باشند. حتی نیاز به حضور در دوره‌های حرفه‌ای برای آن نیز وجود دارد.

 

یک منشی حرفه‌ای باید با مفاد نمونه قرارداد استخدام منشی آشنا باشد

همچنین افرادی که به دنبال حضور در شغل منشی گری هستند باید با مفاد قرارداد منشی نیز آشنا باشند. عدم آشنایی با مفاد این قرارداد می‌تواند مشکلات زیادی را از نظر حقوقی برای این عزیزان رقم بزنند. برای اینکه بتوانید به‌صورت حرفه‌ای در این شغل حضور داشته باشید، باید قرارداد حرفه‌ای ببندید. لازمه چنین قراردادی اطلاع از مفاد و بندهای مربوط به نمونه قرارداد استخدام منشی است که در حال حاضر در دسترس کاربران قرار گرفته است.

 

منشیگری

 

برای یادگیری اصول منشی گری چه باید کرد؟

با اصول منشی گری آشنا شدید. همچنین نکاتی را برای استفاده از نمونه قرارداد استخدام منشی نیز بیان کردیم. استخدام منشی و قرارداد منشی با این نکات می‌تواند شرایط بهتری داشته باشد. اما در این بخش سعی داریم تا مواردی را برای کاربران مطرح کنیم که با استفاده از آنها بتوانید این اصول را به‌صورت حرفه‌ای فرا بگیرند. برای منشی گری مدرن و حرفه‌ای، آموزش نیازی اساسی است.

 

کتاب آموزش اصول منشی گری بخوانید

یکی از روش‌های یادگیری این نکات و اصول منشی گری استفاده از کتاب‌های آموزشی است که در برخی مواقع به‌صورت رایگان در اینترنت قابل دست‌یابی هستند. برای استفاده از این منابع می‌توانید یک جستجوی ساده‌ای داشته و منابع مورد نظر را پیدا کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از این منبع با هزینه‌های بسیار کم قدم‌های اولیه تبدیل شدن به منشی حرفه‌ای و مدرن را بردارید.

 

دوره‌های آموزش حرفه‌ای اصول منشی گری در آموزشگاه‌های مختلف

در حال حاضر آموزشگاه‌های تخصصی به‌صورت کاملاً حرفه‌ای اقدام به ارائه سرفصل‌های لازم برای منشی گری حرفه‌ای نموده‌اند. از این طریق می‌توانید با ورود به این دوره‌ها با کسب مدارک معتبر به‌صورت کاملاً حرفه‌ای اقدام به حضور در شغل منشی گری نمایید.

 

آموزش آنلاین اصول منشی گری

همچنین امکان استفاده از آموزش‌های آنلاین نیز برای یادگیری اصول منشی گری وجود دارد. این آموزش‌ها نیز با کیفیت بسیار بالا و همچنین با ارائه مدارک معتبر در اختیار کاربران است.

 

نمونه قرارداد استخدام منشی

 

کارآموزی اصول منشی گری در سازمان‌ها و شرکت‌ها

همچنین یکی دیگر از ترفندهایی که می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در یادگیری اصول منشی گری برای کاربران داشته باشد، حضور در دوره‌های کارآموزی و کارورزی است که توسط شرکت‌های مختلف در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. هر چند این دوره‌ها ممکن است از نظر درآمد شرایط خوبی برای این عزیزان نداشته باشد، اما تأثیر آنها در آینده می‌تواند شرایط بسیار بهتری را برای آنها رقم بزند.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

جمع‌بندی

به بررسی اصول منشی ‌گری مدرن پرداختیم و روش‌های آموزش و یادگیری این اصول را نیز برای کاربران تشریح کردیم. استفاده از این اطلاعات و نکات می‌تواند منجر به حضور هرچه حرفه‌ای‌تر متقاضیان در امر منشی گر باشد. از این گذشته در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نیز می‌توانید سایر مقالات مربوط به منشی گری را در  بلاگ حقوقی لامینگو دنبال نمایید. همچنین در صورت نیاز به طرح سؤال نیز در انتهای این مقاله این شرایط برای شما فراهم آمده است.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

بدون دیدگاه