همه چیز درباره‌ی مهارت‌های لازم کارمندان برای مشاغل اداری

نمونه قرارداد استخدام کارمند

فعالیت و انجام وظایف در حوزه مشاغل اداری، نیازمند برخورداری سازمان‌ها از کارمندانی سخت‌کوش، با دقت، مسئولیت‌پذیر در اجرای وظایف بوده که این کارکنان همچنین از دانش و اطلاعات کافی در زمینه‌ی شغلی بهره‌مند باشند. کارفرمایان مشاغل اداری به منظور وجود دشواری‌های بسیار در اجرای وظایف اداری  به سبب وجود کار فراوان و نیازمندی این حرفه‌ به تلاش و کوشش کارمندان در جهت جلب رضایت ارباب رجوع در تمامی اوقات، کارمندان را پایه و اساس برپایی سازمان می‌دانند. بدین سبب هنگام جذب نیروی کار، نسبت به استخدام کارکنانی ماهر و عقد نمونه قرارداد استخدام کارمند اقدام می‌کنند. در ادامه‌ی این مطلب به همه‌ چیز درباره‌ی مهارت‌های لازم کارمندان برای مشاغل اداری پرداخته می‌شود.

 

معرفی مشاغل اداری

وظایف محول شده به کارمندان در ادارات، از تنوع‌پذیری برخوردار است که در این راستا کارمندان را وادار به استفاده و بهره‌گیری از دانش و اطلاعات محدود سیستم‌ها و فرآیندهای مدیریتی می‌کند. این وظایف مشمول مجموعه‌ای از کارها همچون پاسخگویی به تلفن و به طورکلی دفترداری، تایپ کردن و یا ثبت گزارشات به سرعت و بایگانی و طبقه‌بندی نمودن پرونده‌ها می‌باشند.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی استخدام کارمندان به لینک زیر مراجعه کنید:کلیه نکات حقوقی که باید درباره‌ استخدام کارمند بدانید

 

دانش و فنون مورد نیاز سازمان‌های اداری

پیش از کسب و تقویت مهارت‌های لازم در اجرای وظایف اداری، کارمندان موظف به ارتقای سطح دانش و اطلاعات خود در زمینه‌ی آشنایی با نحوه‌ی کار و امور اداری و بروزرسانی دائمی از جدیدترین ابزار آلات مخصوص ادارات می‌باشند. این دانش و اطلاعات به شرح زیر می‌باشند:

 

دانش امور دفترداری

آشنایی با نحوه‌ی روند فرایند سیستم‌های اداری همچون استفاده از نرم افزارهای واژه پرداز، چگونگی طبقه‌بندی کردن پرونده‌ و یا پیوست سوابق کاری سایر کارکنان، تندنویسی در امر ثبت گزارشات و صورت جلسات، طراحی فرم‌ها و آشنا بودن از شیوه‌ی نامه‌نگاری و مکاتبات اداری .

اصول خدمات‌رسانی

کسب دانش و فنون مربوط به اصول و روش‌های خدمات‌رسانی به ارباب رجوع و یاری رساندن به سایر همکاران.

دانش کار با کامپیوتر

نرم‌افزارهای محاسباتی و یا سایر برنامه‌های کاربردی همانند ورد، اکسل، پاورپوینت متعلق به شرکت مایکروسافت.

 

این مطلب را بخوانید:چقدر از حقوق و وظایف کارمندان در سازمان‌ها اطلاع دارید؟

 

نمونه قرارداد استخدام کارمند

 

مهارت‌های لازم برای اجرای امور اداری

  • تقویت میزان سطح توجه و تمرکز در رعایت نکات لازم انجام وظایف محول شده به کارمندان
  •  برخورداری از توانایی و قابلیت درک مطالب و آشنایی با نگارش و طبقه‌بندی انواع اسناد و مدارک
  • برخورداری از مهارت‌های برقراری روابط صمیمانه در عین حال رسمی متناسب با انجام امور مرتبط به ارباب رجوع و یا سایر همکاران و کارفرمایان در محیط کاری
  • توانمندی در خصوص اجرای مکاتبات اداری به شکل کتبی و نوشتاری و به طورکلی برخورداری از مهارت نامه‌نگاری‌
  • قابلیت و مهارت در مدیریت کردن زمان

 

برای دریافت نمونه قرارداد استخدام کارمند که توسط وکلای پایه یک و مشاوران حقوقی مجرب لامینگو تنظیم گردیده، به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود نمونه قرارداد استخدام کارمند

 

مهم‌ترین نکات تقویت مهارت

 

خویشتن‌داری

میزان کسب موفقیت در زمینه‌ی شغل و حرفه‌ی کارمندی در ادارات، به قابلیت و ویژگی وی در حفظ آرامش و خویشتن‌داری، کنترل خشم و عصبانیت و عدم ارتکاب به رفتارهای پرخاشگرانه وابسته است.

 

قابل اطمینان بودن

اجرای امور و وظایف در ادارات، نیازمند اطمینان کارفرمایان به کارمند در مسئولیت‌پذیری و عمل نسبت به تعهدات می‌باشد.

 

صداقت در همه حال

این حرفه به کارمندانی درستکار که نسبت به مسائل اخلاقی تعهد داشته نیاز مبرم دارد.

 

روحیه همکاری

مشاغل اداری نیازمند برخورداری کارمندان از روحیه خوش مشربی با دیگران و به تصویر کشیدن نگرش همکاری و درستکاری است.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

این مطلب حاوی همه چیز درباره‌ی مهارت‌های لازم کارمندان برای مشاغل اداری بود. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از نمونه قرارداد استخدام کارمند لامینگو استفاده کنید. برای مطالعه مطالب مشابه به وبلاگ لامینگو مراجعه فرمایید. فراموش نکنید حتما نظراتتان را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

 

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب آناهیتا حاجی حسینی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه