ویروس کرونا فضای کسب و کارها را در جهت مثبت تغییر داده است!

2 ماه پیش
تغییرات در کسب و کارها

احتمالا ویروس کرونا به خاطر قرنطینه و کاهش میزان سفارشات تغییرات گسترده‌ای در کسب و کارها ایجاد کرده است. طبیعتا برخی از آن‌ها موقتی هستند، اما برخی از این تغییرات می‌توانند دائمی باشند. بیایید به چند مورد از این تغییرات در کسب و کارها نگاهی بیاندازیم.

تغییر نگاه به دورکاری

کارهایی که در یک ماه پیش، مدیران تصور می‌کردند که نمی‌شود از راه دور انجام داد، اکنون در خانه انجام می‌شوند. در حالی که تعداد دقیقی از این کسب و کارها در دسترس نیست، اما بدون شک دیدگاه مدیران را به دورکاری تغییر داده است. با این رویکرد کسب و کارها قادرند در برنامه‌های آینده، از نیروی کار دارای معلولیت نیز استفاده کنند. کار از خانه می‌تواند یک راهکار مناسب باشد. کسب و کارهایی که ادعا داشتند کار در دفتر یکی ضرورت است، اکنون دیدگاه خود را تغییر داده‌اند.

این مطلب را بخوانید: دورکاری ، برگه برنده کسب و کار شماست

 

دورکاری امروز می‌تواند سال‌های بعدی تجارت شما را تحت تأثیر قرار دهد. یکی از تغییرات در کسب و کارها این است که برخی از سازمان‌ها می‌آموزند که اکثر افراد از راه دور نیز می‌توانند به درستی کار کنند. البته برخی نیز متوجه می‌شوند که در محل کار واقعاً کارآمدی بالاتری دارند. به همین ترتیب، برخی از کارمندان از رفت و آمدهای 30 ثانیه‌ای به میز کار خود راضی می‌شوند و برخی دیگر روزشماری می‌کنند تا دوباره به دفتر کارشان بازگردند. در صورتی که تمایل دارید نیروهای کاری شما به صورت دورکاری همکاری نمایند به لینک زیر مراجعه کنید.

دریافت قرارداد استخدام دورکاری

 

کاهش مقررات

شرایط فعلی حاصل از شیوع ویروس کرونا، موجب گردیده تا برخی سازمان‌ها مقررات خود را کاهش دهند. در برخی از مواردی که حضور متقاضی یک خدمت الزامی بود، حال درخواست به صورت آنلاین انجام می‌پذیرد. این امر همچنین باعث کاهش هزینه‌ها و افزایش انعطاف‌پذیری می‌شود.

آینده ای را تصور کنید که به جای اینکه به مدت دو ساعت در اتاق انتظار پزشک بنشینید، در محل کار خود بمانید و گیرنده با شما تماس می‌گیرد و می‌گوید “پزشک اکنون شما را ویزیت می‌کند”. مشاغل و افراد به دنبال راه‌هایی برای پس انداز پول هستند و کاهش الزامات و مقررات می‌تواند یکی از آنها باشد. شاید از این پس شاهد آن باشیم که بسیاری از فرایندهای سازمان‌های دولتی که نیاز به مراجعات مکرر ارباب رجوعان به سازمان را داشت، تا حد مناسبی آنلاین گردد.

تغییرات در کسب و کارها

 

انعطاف پذیری بیشتر

شیوع جهانی ویروس کرونا، گوگل را از حالت معمول شلوغ‌تر کرده است. بنابراین گوگل بررسی‌های عملکرد کل شرکت را فعلاً کاهش داده است. هدف این است که کارمندان گوگل بتوانند روی مسائل مهم در مبارزه با بحران کرونا تمرکز کنند. بسیاری از تولیدکنندگان صنایع مختلف شروع به تولید ضدعفونی‌کننده دست کردند. این امر نیاز به آموزش و تجهیزات دارد. با این حال، کسب و کارها آن را انجام می‌دهند. این مورد از تغییرات در کسب و کارها ، نشن‌دهندهچابکی آن‌هاست.

تولیدکنندگان خودرو، خطوط تولید خود را تغییر دادند تا دستگاه اکسیژن و ماسک تولید کنند. باز هم تصور کنید برای انجام این کار چه اقداماتی مورد نیاز است. اکنون شرکت‌ها با انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به گذشته کار می‌کنند. این مهارت‌ها به شرکت‌ها کمک می‌کند تا در آینده موفق شوند.

این مطلب را بخوانید: ویروس کرونا محرکی برای موج بعدی نوآوری

 

در حالی که روی بسیاری از مشکلات حاصل از ویروس کرونا تمرکز می‌کنیم، باید بدانیم همه آثار، منفی نیستند. گاهی اوقات ضروریست که به آثار خوب ناشی از یک بحران نگاه کنیم. نظر شما در این مورد چیست؟

سایر مطالب مرتبط را می‌توانید در بلاگ لامینگو دنبال کنید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب حدیث دلبرد

دیدگاه شما

بدون دیدگاه