قرارداد مشاوره بازرگانی و اهمیت آن در حوزه تجارت

3 هفته پیش
قرارداد مشاوره بازرگانی

امروزه به نسبت گذشته، وجود افراد متخصص و خبره در امور مختلف افزایش چشم‌گیری پیدا کرده است. در اکثر حوزه‌ها کارشناسانی برای راهنمایی و هدایت افراد فعالیت می‌کنند و اشخاصی که به تخصص، دانش و تجربه این افراد نیاز دارند با ایجاد ارتباط و برگزاری جلسه‌ای از خدمات مشاوره‌ای آن‌ها استفاده می‌کنند. در این مقاله سعی داریم در مورد مشاوره و قرارداد مشاوره بازرگانی مطالبی را بیان نماییم. بنابراین در صورت نیاز می‌توانید تا پایان مطلب با ما همراه بوده و در پایان انتخاب  و بررسی نمایید که آیا قرارداد مشاوره بازرگانی برای شما مناسب است یا خیر!
تیم متخصص خدمات حقوقی لامینگو با ایجاد بستری در حوزه مشاوره و تنظیم قرارداد به صورت سفارشی، فرآیند جستجوی قرارداد و مشاوره در مورد آن را در سریع‌ترین زمان ممکن برای شما فراهم کرده و آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد!

 

کانال تلگرام لامینگو

 

استفاده از مشاوره تخصصی چه مزایایی دارد؟

فرض کنید قصد دارید در حوزه‌ای که تا به حال در آن فعالیت نداشته‌اید وارد شده و مشغول به کار شوید. در ابتدای کار قطعاً استرس ناشی از ندانستن در مورد اینکه چه کار باید انجام دهید را داشته و احساس سردرگمی خواهید کرد. در این شرایط متشنج، عملکرد مفید شما کاهش پیدا کرده و در موقعیت‌های مختلف ممکن است تصمیم نابجایی بگیرید. این در حالی است که شما در آغاز فعالیتتان ایستاده‌اید و در صورت ادامه این روند به نتیجه مطلوب نخواهید رسید و متضرر خواهید شد.

حال داستان را به صورت برعکس تصور کنید؛ شما در ابتدای کاری هستید که سررشته‌ای از آن ندارید، ولی در کنارتان حضور شخصی مشاور و همراه را حس می‌کنید. حتی فکر کردن به این داستان از لحاظ روحی هم باعث آرامش روان می‌شود که شخصی در موقعیت‌هایی که نمی‌دانید چه تصمیمی اتخاذ نمایید همراه و همدل شما باشد. با توجه به موارد مطرح شده، استفاده از مشاور در تمامی حوزه‌ها مفید بوده، اگر با شخصی متخصص و اصولی پیش رود. به طور مثال برای استفاده از خدمات مشاوره بازرگانی، جدای از وجود شخصی مشاور و متخصص، استفاده از قرارداد مشاوره بازرگانی ضرورت پیدا خواهد کرد.

برای دانلود این قرارداد می‌توانید از طریق لینک زیر وارد بانک قراردادی مجموعه شده و قرارداد مدنظر خود را در سریع‌ترین زمان ممکن دانلود نمایید:

 

دریافت قرارداد مشاوره

 

تجارت چیست؟

به طورکلی، تجارت در لغت به معنی دادوستد است. داد به معنی ارائه کردن و یا دادن کالا و خدمات به شخص و ستد یعنی گرفتن آن کالا و یا خدمات از شخص مقابل. این مبحث در زمان‌های قدیم با تبادل کالا با کالا شروع شده و امروزه با تغییر روش‌های تبادل، همچنان ادامه دارد. نکته مهم در این مفهوم که بین تجار بسیار مهم است، بحث رضایت طرفین است که اگر رضایتی صورت نگیرند، در حقیقت صحبتی از تجارت و تاجر به میان نخواهد آمد. تجارت هم در داخل کشور و هم در حوزه بین‌الملل صورت می‌گیرد و برای وارد شدن به این حوزه، استفاده از مشاور متخصص و قرارداد مشاوره بازرگانی پیشنهاد می‌گردد.

 

 قرارداد مشاوره بازرگانی

 

بازرگانی چیست؟

مفهموم بازرگانی یعنی امور و فعالیت‌هایی که در مسیر مبادله کالا و یا خدمات از مرحله تولید تا مرحله فروش کالا یا خدمات، صورت می‌گیرد و در نهایت به دست مشتری می‌رسد. سه نوع بازرگانی در حال فعالیت است که عبارت‌اند از بازرگانی داخلی، بین‌المللی و منطقه‌ای. اگر قصد ورود به هر یک از این حیطه‌ها را دارید بهتر است با شخصی متخصص مشورت کرده و از ابتدا تا انتهای کار، با در دست داشتن قرارداد مشاوره بازرگانی فرآیند خود را پیش ببرید!

 

این مطلب را نیز بخوانید: مشاوره حقوقی کسب و کار و شاخص کلیدی عملکرد (KPI) و انواع آن!

 

نقش دفاتر بازرگانی در توسعه تجارت چیست؟

اکثر صادرکنندگان و تولیدکنندگان کالا و خدمات در کشورهای جهان سوم و درحال‌ توسعه، منابع به نسبت محدود و تجربه و تخصص کمی در بازارهای بین‌المللی دارند. از این جهت، این اشخاص نیاز دارند در این راستا حمایت شده و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند. دفاتر بازرگانی یکی از فضاهای مهم و تأثیرگذار برای اشخاص مبتدی محسوب شده و برای توسعه تجارت آماده خدمت‌رسانی می‌باشند. قابل ذکر است، دفاتر بازرگانی در کشورهای مختلف به مراجع متفاوتی وابسته‌اند مانند وزارت‌خانه‌ها و یا سازمان‌های دولتی.

شما می‌توانید برای استفاده از خدمات مشاوره‌ای این دفاتر یا متخصصین مربوطه از ابتدا با قرارداد مشاوره بازرگانی فرآیند خود را آغاز نمایید و تا انتهای مسیر با خیالی آسوده در این حوزه فعالیت نمایید.

 

اهمیت قرارداد مشاوره بازرگانی چیست؟

استفاده از قراردادی اصولی و قانونی در هر حوزه‌، رکن اول ورود به آن حیطه به شمار می‌آید. حال توجه نمایید برای استفاده از خدمات مشاوره در حوزه تجارت و بازرگانی، اهمیت این قرارداد چند برابر خواهد شد. موارد و اطلاعاتی که بین طرفین در این زمینه ردوبدل می‌گردد محرمانه بوده و شخص مشاور تحت هیچ شرایطی قادر به افشای اطلاعات نخواهد بود. از این جهت اگر از قرارداد مشاوره بازرگانی استفاده نشده و مواردی از این دست در قرارداد ذکر نگردد مشکلات عدیده‌ای برای طرفین به وجود خواهد آمد.

بنابراین، استفاده از قراردادی مطمئن و تخصصی برای شروع و ادامه فعالیت ضرورت پیدا کرده و شما می‌توانید از قرارداد مشاوره بازرگانی که زیر نظر متخصصین حوزه قرارداد نویسی مجموعه حقوقی لامینگو تنظیم شده است استفاده نمایید. همچنین خرسند خواهیم شد بعد از استفاده از انواع خدمات حقوقی آنلاین و حضوری مجموعه لامینگو ما را در خصوص میزان رضایتتان آگاه سازید!

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

سخن پایانی

ضمن عرض تشکر از صرف وقت ارزشمندتان برای مطالعه موارد ذکر شده، امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی کاربردی را در مورد اهمیت قرارداد مشاوره بازرگانی برای رونق کسب‌وکار و تجارتتان، در اختیار شما قرار داده باشیم! اگر در خصوص این قرارداد و یا سایر قراردادهای مجموعه لامینگو سوالی دارید، تیم پشتیبانی مجموعه به صورت 24 ساعته از طریق چت آنلاین و در ساعات کاری از طریق شماره‌های درج شده در سایت، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند! همچنین در صورت تمایل می‌توانید با ثبت کوتاهی از درخواست و شماره تماستان در حوزه قرارداد مدنظر در بخش تنظیم قرارداد سفارشی سایت، منتظر تماس تیم حقوقی مجموعه بمانید!

همچنین اگر به خواندن مطالب و مقالات حقوقی در زمینه‌های مختلف کسب‌وکار، خانوادگی، کیفری و یا مالیات علاقه دارید با ورود به بلاگ حقوقی لامینگو موضوع مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را مطالعه نمایید و در انتها با کامنت خود ما را جهت رشد و بهبود مجموعه و احترام به شما کاربران گرامی یاری فرمایید!

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب فروزان قاضی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه