در قرنطینه، اثبات اجتماعی (social proof) خود را تقویت کنید!

2 سال پیش
اثبات اجتماعی

با توجه به شرایط قرنطینه در حال حاضر، زمان آزاد برای بیشتر شرکت‌ها‌، صاحبان کسب و کارهای کوچک و کارآفرینان به یک مفهوم رایج‌تر از معمول تبدیل شده است. اما خوب است بدانید که می‌تواند به عنوان فرصتی برای ایجاد نفوذ و اعتبار شبکه شما تلقی شود. اگر به درستی از این اهرم استفاده شود، اقتدار شما، یا اثبات اجتماعی، می‌تواند نقش طناب نجات را برای کسب و کار شما بازی کند؛ حتی در بحران‌های پرمخاطره. در این مطلب به پنج استراتژی که می‌توانید همین امروز برای افزایش تأثیر و تایید اجتماعی بکار گیرید، پرداخته ایم. امیدواریم در جهت سهولت سپری روزهای قرنطینه به شما کمک کند.

 

1- داستان‌های جذاب برای فالورهای خود تعریف کنید.

اکنون زمان مناسب برای انحراف تمرکز بر هنجار است.  درسته در کسب و کارتان، شما همیشه در حال برگزاری جلسات و یافتن بهترین ترفندها به منظور رشد و پیشرفت هستید. با این حال، محیط را نیز در نظر بگیرید. مردم در این شرایط به دنبال راه‌هایی برای فرار از آشفتگی‌اند. آن‌ها به دنبال راه‌هایی برای یادگیری، کسب درآمد و شادی و خنده هستند.

در نتیجه انسانیت خود را نشان دهید و نحوه استفاده از این فرصت را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. یک داستان خانوادگی خنده‌دار دارید؟ آن را به اشتراک بگذارید. آیا برای اولین بار به فرزندان خود در خانه آموزش می‌دهید که نشان می‌دهد کار چندان ساده‌ای نیست؟ ایده اشتراک‌گذاری آن می‌تواند عالی باشد. شما هرگز نمی‌دانید که محتوای شما به دست چه کسی خواهد رسید. کاربر یا مشتری بالقوه شما ممکن است تصمیم بگیرد که با شما همکاری کند. آن هم به این دلیل که تصمیم به اشتراک‌گذاری داستان خود با آن‌ها گرفتید.

 

اثبات اجتماعی

 

2- با اینفلوئنسرها در جهت اثبات اجتماعی در ارتباط باشید.

از اینفلوئنسرهای تأثیرگذار در صنعت برای کمک به استحکام خود استفاده کنید. بسیاری اوقات ممکن است مطالبی که شما به اشتراک گذاشته‌اید، بازخورد دلخواه شما را به همراه نداشته باشد. معمولا علت آن این است که فراخوان یا همان call to action آن نامشخص است.

پنج اینفلوئنسر فعال را انتخاب کنید که می‌دانید خواهان تعامل با محتوای شما هستند. آن‌ها را در پست‌ها یا ویدئوهای خود تگ کنید. از آن‌ها بپرسید که آیا با مطالب شما موافق هستند یا مخالف. علت آن را نیز به شما بگویند. حتی ممکن است از آن‌ها بخواهید که یک نکته مفید دیگر به مطلب اضافه کنند تا ارزش بهتری ارائه دهد. وقتی آن‌ها تصمیم می‌گیرند که مطالب شما را لایک کنند، و کامنت یا به اشتراک بگذارند. اقدام آن‌ها منجر به بازدید بالاتر می‌شود.

در ایجاد اثبات اجتماعی ، مشارکت بسیار مهم است. می‌توانید برند خود را با دیگری که برای عموم مردم شناخته شده است، جفت کنید. در این صورت اعتبار شما به طور خودکار افزایش می‌یابد .

این مطلب را بخوانید: نکاتی که باید در مورد قرارداد مدیریت شبکه های اجتماعی بدانید

 

3- اثبات اجتماعی از طریق رسانه‌ های اجتماعی

اکنون زمان مناسبی برای پاسخگویی به تمام پیام‌ها و نظرات در پست‌های شماست. با لایک کامنت‌ها یا پاسخ دادن به آن‌ها، نشان دهید که  به آن‌ها اهمیت می‌دهید. شما (یا شخصی که در تیم شماست) نباید همواره پی برقراری ارتباط با افرادی باشید که شما را درگیر تجارت می‌کنند. هنگامی که شخصی شما یا شرکت شما را در یک پست تگ می‌کند، با تشکر از او به تقویت دوستی خود کمک کنید. به خصوص اگر آن‌ها از شما خرید کرده‌اند.  مشتریان وفادار در هر زمان یک کامنت مثبت محسوب می‌شوند. در این خصوص ممکن است نیاز به همراهی و کمک یک متخصص شبکه های اجتماعی داشته باشید. در این صورت می‌توانید با یک مدیر شبکه های اجتماعی همکاری نمایید. جهت دریافت قرارداد مدیریت شبکه های اجتماعی به لینک زیر مراجعه فرمایید.

دریافت قرارداد مدیریت شبکه های اجتماعی

 

4- پیشنهادات ویژه به مشتریان در ازای توصیف خرید خود.

بزرگترین و بهترین شکل ساخت اثبات اجتماعی، بازاریابی دهان به دهان است. برخلاف آنچه که ممکن است جامعه ارائه دهد، مردم عاشق اخبار خوب هستند. تصمیمات خریدار تحت تأثیر نظر مثبت (یا منفی) سایر افراد خارج از کسب و کار و توصیفات خرید آن‌هاست. برای خریداران خود انگیزه‌ای برای به اشتراک‌گذاری تجربه خرید خود ارائه دهید. توصیفات متنی عالی هستند، اما ویدئو بهتر است. زیرا به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا احساس خریدار را درک کنند.

این مطلب را بخوانید:5 استراتژی حفظ مشتری در سال 99

 

5- بستر خود را تقویت کنید و از افراد مختلف بخواهید تا بخشی از آن باشند.

مهم نیست که فکر می‌کنید بستر شما چقدر بزرگ یا کوچک است. آن یکی از دارایی‌های با ارزش شماست. حقیقت این است که مردم دوست دارند بخشی از جایی بزرگتر باشند. چرا درها را به روی آن‌ها باز نمی‌کنید تا افراد از بستر شما برای پر کردن خلا استفاده کنند؟

اگر یک وبلاگ دارید و به محتوای بیشتری احتیاج دارید، از همکاران مهمان بخواهید تا ارسال کنند تا به شما در رشد مخاطبان خود کمک کنند. اگر پادکست دارید و احساس می‌کنید برای ادامه به صدای فرد دیگری احتیاج دارید، یک تماس با مهمانان احتمالی خود برقرار کنید. به اشتراک گذاشتن بستر خود این امکان را به شما می‌دهد تا در مخاطبان جدید هیجان ایجاد کنید. میهمانان شما نیز می‌توانند همین کار را انجام دهند. این امر در اثبات اجتماعی شما بسیار تاثیرگذار است.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

اگر در حال حاضر خواستار پیشروی هستید، افراد دیگری را نیز درگیر کنید تا به شما در رسیدن به مقصد کمک کنند. حتماً کسی را انتخاب کنید که واجد شرایط باشد. شما می‌خواهید آن‌ها مقادیر مشابهی را با شما به اشتراک بگذارند تا بتوانید تصویر برند خود را بهبود دهید.

نظرات و تجربیات خود را در خصوص اثبات اجتماعی با ما درمیان بگذارید. همچنین سایر مطالب را در بلاگ لامینگو دنبال کنید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب حدیث دلبرد

دیدگاه شما

بدون دیدگاه