آیا با نحوه تنظیم قرارداد کار آشنایی دارید؟

3 ماه پیش
تنظیم قرارداد کار

به جرئت می‌توان گفت اولین و مهم‌ترین قدم برای شروع هر کار و فعالیتی تنظیم قرارداد کار است. ثبت قرارداد باعث می‌شود طرفین با تمام وظایف خود آشنا بوده و در زمان انجام کار هیچ گونه بحث و مجادله‌ای بین طرفین به وجود نیاید. قراردادها انواع مختلفی داشته و با توجه به نوع شغل می‌توان بهترین روش را برای تنظیم و ثبت قرارداد انتخاب کرد. در این مقاله قصد داریم نحوه تنظیم قرارداد استخدام را برای شما شرح دهیم.

اگر قصد تنظیم قرارداد کار به صورت سفارشی را دارید می‌توانید از وکلا و مشاوران حقوقی لامینگو کمک بگیرید. برای این کار کافیست از طریق لینک زیر درخواست مورد نظر خود را ثبت نمایید. با این کار در کم‌ترین زمان ممکن، قرارداد اختصاصی و حرفه‌ای خود را به کمک وکلا و مشاوران دریافت خواهید نمود.

تنظیم قرارداد کار سفارشی

 

قرارداد کار چیست؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که تمام افراد و سازمان‌ها برای شروع کار و ورود به دنیای کسب‌وکار باید با آن آشنا باشند، قرارداد کار است. فرقی ندارد شما کارگر هستید، کارمند، کارفرما یا صاحب یک شرکت یا کسب‌وکار هستید، در هر صورت لازم است اطلاعات جامع و کاملی در مورد قرارداد کار و نحوه تنظیم و ثبت آن داشته باشید.

 

همه چیز درباره تنظیم قرارداد کار

 

در تعریفی ساده می‌توان گفت قرارداد کار یکی از مهم‌ترین عوامل برای ایجاد یک ارتباط مطمئن بین انجام دهنده کار و صاحب کار است. بر اساس قانون کار، قرارداد عبارت است از سندی که بر اساس آن کارگر یا کارمند در قبال دستمزد مشخص فعالیت مشخصی را برای کارفرما انجام می‌دهد. تنظیم قرارداد کاری مطمئن باعث می‌شود دو طرف برای انجام وظایف خود تمام تلاش خود را به کار بگیرند. همچنین باعث افزایش انگیزه افراد برای انجام درست و به موقع فعالیت می‌شود. نبود قرارداد درست و اصولی در بیشتر مواقع باعث ایجاد بحث و نارضایتی بین طرفین می‌شود.

 

تنظیم قرارداد کار

 

معرفی انواع قرارداد کار

طبق قانون کار، قراردادها انواع مختلفی داشته و با توجه به هر شغل بهترین نوع قرارداد انتخاب می‌شود. بر اساس قانون کار قراردادها به دو دسته کلی قرارداد استخدامی و قرارداد پیمانی تقسیم می‌شوند.

 

قرارداد استخدامی

این نوع قرارداد که برای تنظیم قرارداد استخدام در شغل‌های دولتی و یا خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد خود به سه دسته دائم، موقت و معین تقسیم‌بندی می‌شود.

  • قرارداد دائم: یکی از انواع قراردادهای مشخص شده در قانون کار قرارداد استخدام دائم است. این نوع قرارداد برای مدت نامحدود ثبت شده و در واقع فرد تا زمان بازنشستگی در شغل خود باقی می‌ماند. مهم‌ترین مزیت این نوع قرارداد داشتن حس امنیت شغلی برای افراد است. برخی شغل‌ها ماهیت دائمی داشته از این رو قرارداد ثبت شده برای آن‌ها نیز بدون درج زمان اتمام ثبت شده و ماهیت دائمی دارند.
  • قرارداد موقت: نوع دیگری از قرارداد که بر اساس قانون کار بین کارگر یا کارمند و کارفرما ثبت می‌شود، قرارداد کار موقت در تنظیم انواع قرارداد کار است. این نوع قرارداد دارای زمان شروع و پایان است و با اتمام زمان آن تمام تعهدات بین طرفین پایان می‌یابد.
  • قرارداد معین: نوع دیگری از قرارداد استخدام قراردادهای معین هستند. این نوع قراردادها برای شغل‌هایی ثبت می‌شود که در زمان محدود و مشخصی پایان می‌یابد. در واقع این قرارداد با اتمام کار مشخص شده پایان خواهد یافت.

 

تنظیم قرارداد کار موقت به چه صورت انجام می‌گیرد؟

 

قرارداد پیمانی

نوع دیگری از قراردادها با عنوان قراردادهای پیمانی یا پیمانکاری شناخته می‌شوند. این نوع قرارداد به عنوان قرارداد نیمه رسمی نیز شناخته می‌شود، زیرا در صورت رضایت کارفرما می‌تواند به قرارداد رسمی تبدیل شود.

 

اهمیت تنظیم قرارداد کار

تنظیم و ثبت درست قرارداد از هر گونه اختلاف بین طرفین جلوگیری می‌کند.  ثبت قرارداد باعث می‌شود طرفین از وظایف خود به طور کامل آگاهی داشته باشند و در زمان مناسب و به نحو احسن آن‌ها را انجام دهند. اهمیت ثبت قرارداد به اندازه‌ای است که برای شروع هر نوع کاری باید ابتدا قرارداد ثبت شود. البته قرارداد به صورت شفاهی نیز وجود دارد اما قرارداد کتبی ثبت شده امنیت شغلی بیشتری برای فرد به همراه خواهد داشت. در صورت ثبت قرارداد اگر هرکدام از طرفین قرارداد به تعهدات ثبت شده در قرارداد عمل نکنند، طرف دیگر می‌تواند نسبت به دریافت حق خود شکایت کند.

 

تنظیم قرارداد کار

 

نحوه تنظیم قرارداد کار

تنظیم و ثبت قرارداد کار شرایط و نکات حقوقی بسیار زیادی دارد. با توجه به نوع قرارداد و شغل انجام شده می‌توان مراحل و شرایط بسیار زیادی برای هر قرارداد تعیین کرد. در ادامه برخی از نکات کلی در مورد ثبت هر قرارداد استخدام کار عنوان شده است. تنظیم و ثبت قرارداد کامل و اصولی حتما باید توسط افراد دارای تحصیلات و تخصص مرتبط در این زمینه انجام شود.

 

رضایت طرفین برای تنظیم قرارداد کار

اولین و مهم‌ترین نکته در تنظیم قرارداد این است که طرفین برای ثبت آن رضایت داشته باشند. می‌توان قبل از ثبت رسمی قرارداد در مورد بندهای مختلف آن صحبت کرده و بعد از رضایت طرفین اقدام به تنظیم و ثبت کرد. رضایت طرفین برای امضا و ثبت قرارداد ضروری است.

 

مشخص بودن و مشروعیت داشتن موضوع قرارداد

نکته مهم دیگر این است که موضوع قرارداد به درستی مشخص شود. یعنی به طور کامل و جامع فعالیتی که کارگر یا کارمند باید بر اساس قرارداد انجام دهد در قرارداد ثبت شده ذکر شود. از طرفی موضوع قرارداد باید بر اساس قوانین موجود در ایران مشروعیت داشته و قانونی باشد.

 

تعیین دقیق نوع قرارداد

همان طور که گفته شد، قراردادها انواع مختلفی دارند. برای ثبت قرارداد بر روی نوع آن به توافق رسیده و در متن قرارداد ذکر کنید. می‌توانید زمان شروع و پایان آن را نیز به طور دقیق مشخص کنید.

 

تنظیم قرارداد کار

 

تعیین میزان دستمزد، مزایا و حق بیمه در تنظیم قرارداد کار

از نکات مهم که در تنظیم قرارداد کار باید مورد توجه قرار بگیرد، میزان دستمزد و مزایای کارگر یا کارمند است. زمان پرداخت حقوق نیز باید در قرارداد مشخص شود. علاوه بر آن نحوه پرداخت حق بیمه نیز از موارد مهم در ثبت قرارداد است.

علاوه بر موارد گفته نکات بسیار زیاد دیگری نیز وجود داشته که با توجه نوع قرارداد تعیین می‌شوند. برای تنظیم و ثبت قرارداد درست و اصولی حتما باید تمام نکات و قوانینی حقوقی را در نظر بگیرید. علاوه بر آن قوانین شرکت و شرایط و نحوه کار و نکات جانبی دیگر نیز در قرارداد ذکر می‌شود.

 

سخن پایانی

همان‌طور که گفته شد تنظیم و ثبت قرارداد اهمیت بسیاری داشته و با توجه به نوع شغل یکی از انواع قراردادها انتخاب می‌شود. برای تنظیم قرارداد باید تمام موارد و نکات گفته شده در نظر گرفته شوند تا قراردادی کاملا اصولی ثبت شود. به این منظور می‌توانید از مراکز معتبر که در این زمینه فعالیت می‌کنند مشاوره لازم را دریافت کنید.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

آیا شما نیز به دنبال ثبت و تنظیم قرارداد کار هستید؟ اگر در این زمینه فعالیتی انجام داده و تجربه‌ای دارید می‌توانید در انتهای این پست با ما به اشتراک بگذارید. لامینگو یکی از بهترین و جامع‌ترین پلتفرم‌های آنلاین ارائه خدمات حقوقی است. این موسسه با کمک دانش، تخصص و تجربه وکلا و مشاوران حقوقی خود به شما در تنظیم و ثبت قرارداد کمک می‌کند. اگر برای تنظیم قرارداد استخدام مورد نظر خود به مشاوره اختصاصی نیاز دارید می‌توانید با کارشناسان لامینگو تماس بگیرید و مشاوره لازم را دریافت کنید. علاوه بر آن می‌توانید با مطالعه مطالب حقوقی وبلاگ لامینگو اطلاعات مهمی در این زمینه کسب کنید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه