مشاغلی كه به‌صورت كار درصدی فعاليت می‌كنند

10 ماه پیش
نمونه قرارداد کار درصدی

در دنیای امروز افراد بسیاری هستند که حداقل یک‌بار به کارهای درصدی مشغول شده‌اند. این مشاغل از نظر زمان، حقوق دریافتی نسبت به افرادی که در سیستم حقوق ثابت فعالیت می‌کنند انعطاف بیشتری دارند. شاید برای شما هم این سؤال پیش بیاید که همه مشاغل را می‌توان به‌صورت پورسانتی یا درصدی انجام داد و در کل مشاغلی که در این حیطه کاری قرار می‌گیرند دارای چه شرایطی هستند. همچنین چه میزان حقوق را می‌توانند به‌صورت ثابت دریافت و چه مقدار را به‌صورت متغیر دریافت کنند. تمامی نکات بالا و بسیاری نکات دیگر است که شخص به‌عنوان یک کارپذیر به دنبال پاسخ سؤالات خود می‌گردد. در این مطلب سعی شده نمونه‌ای از این مشاغل را به‌صورت خلاصه برای شما بیان کنیم. این نکته را باید به یاد داشت تمامی سؤالات کارپذیر وظایف و تعهدات در هنگام تنظیم نمونه قرارداد كار درصدی به‌روشنی بیان‌شده است.

 

بنابراین بر طرفین قرارداد واجب است با مطالعه دقیق بندهای قرارداد تمامی ابهامات خود را برطرف کنند. برای مطالعه و دریافت نمونه قرارداد كار درصدی به لینک زیر مراجعه فرمایید:

دانلود قرارداد کار درصدی

 

این مطلب را بخوانید: 0 تا 100 آنچه نیاز است درباره کار درصدی بدانیم

 

قرارداد پیمانکاری ساختمان و نقش آن در نمونه قرارداد كار درصدی

قرارداد پیمانکاری ساختمان یکی از ده‌ها نمونه از مشاغلی است که می‌توان آن‌ها را به‌صورت پورسانتی یا درصدی انجام داد. در این نوع فعالیت فردی (حقیقی یا حقوقی) در قبال گرفتن درصدی از کل هزینه ساختمان اعم از هزینه نیروی انسانی، مصالح و …. متعهد به انجام پروژه می‌شود. در این نوع قراردادها  طرفین قرارداد در سود و ضرر کار سهیم هستند.

 

نمونه قرارداد کار درصدی

 

این شغل مانند تمامی مشاغل در این حیطه دارای مزایا و معایب متعددی است. در بحث پیمانکاری ساختمان پیمانکار هرگز نگران هزینه‌های پیش‌بینی نشده حین اجرای عملیات نیست. زیرا تمامی این هزینه‌ها و سود حاصل از عملیات در زمان ثبت نمونه قرارداد كار درصدی مشخص می‌شود. در این نوع قراردادها بین کارفرما و پیمانکار اختلافات و موارد مبهم بسیار کاهش می‌یابد. در مقابل تمامی محاسن در این شاخه معایب بسیاری هم وجود دارد. در این نوع عملیات به دلیل آنکه تمامی هزینه‌ها بر عهده کارفرماست، کارفرما نسبت به انتخاب پیمانکار وسواس‌گونه عمل می‌کند. همچنین در زمان اجرای پروژه پیمانکار اختیارات چندانی ندارند. در عملیات پیمانکاری ساختمان درصدی، کارفرما ریز تمامی هزینه‌ها را به‌صورت دقیق محاسبه و با فاکتورها تطابق می‌دهد.

 

مديريت سالن‌های زيبايي

ازجمله فعالیت‌هایی که می‌توان با تنظیم یک نمونه قرارداد كار درصدی خوب و حرفه‌ای تمامی خواسته‌های طرفین قرارداد را تأمین کرد، سالن‌های زیبایی است. این فعالیت به دلیل آنکه ساعت و حقوق مشخصی ندارند مشمول قانون کار نمی‌شوند به همین علت با تنظیم یک قرارداد حرفه‌ای مناسب می‌توان تمامی موارد قانونی و بیمه‌ای را برای این فعالیت در نظر گرفت.

این حرفه هم  معایب و محاسن خاص خود را دارد. امروزه به دلیل آنکه  اکثر پرسنل آرایشگاه به‌صورت درصدی فعالیت می‌کنند، پرسنل سعی در جذب مشتری بیشتر و درنتیجه افزایش تعداد مشتریان و افزایش سود برای سالن را درپی دارد. بااین‌حال این احتمال وجود دارد هنگامی که پرسنلی محل کار خود را ترک کنند، مشتریان سالن هم همان میزان کاهش پیدا کنند.

 

فروش

 

همكاري درفروش و ارتباط آن با نمونه قرارداد كار درصدی

همکاری درفروش یا بازاریابی به معنی روشی است که در آن صاحبان مشاغل درصدی از سود کالای خود را به افرادی که با تلاش و استفاده از روش‌های مختلف سعی در فروش کالا یا جلب نظر مشتریان به سایت یا فروشگاه آنها کرده، اختصاص می‌دهند. این تعریف درواقع یک تعریف کلی از بازاریابی است زیرا بازاریابی دارای شاخه و انواع متعددی است. بازاریابی می‌تواند به‌صورت کاملاً سنتی یا به‌صورت امروزی انجام گیرد.

در نمونه سنتی فرد با تنظیم نمونه قرارداد كار درصدی با یک شرکت، درصدی از سود حاصل از فروش کالا که به صورت تلفنی یا حضوری بوده را به خود اختصاص می‌دهد. اما در مدل امروزی به دلیل استفاده بسیار زیاد افراد جامعه از اینترنت، بازاریاب از روش بازاریابی شبکه‌ای یا اینترنتی استفاده می‌کند. در این روش شخص با ثبت مشخصات محصولات یا لینک سایت فروشنده در وبلاگ‌ها و سایت‌های معتبر سعی در جلب‌توجه جستجوگران اینترنتی می‌کند. بازاریابی اینترنتی انواع مختلفی دارند مانند بازاریابی موتور جستجو، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوا. یک از مهم‌ترین و پرکاربردترین بازاریابی، بازاریابی شبکه‌ای است. این نوع بازاریابی مانند بازاریابی اینترنتی است با این تفاوت که در این ساختار، بازاریاب افرادی را به‌عنوان زیرمجموعه‌ی خود معرفی می‌کند و هرچه این زیرمجموعه بزرگ‌تر شود سود بالاتری به افراد بالای مجموعه به ازای فروش کالا می‌رسد.

 

مشاغل

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

سخن آخر

دنیای امروز دارای شگفتی‌های بسیاری در زمینه حرفه و مشاغل مختلف است. کار درصدی یا پورسانتی هم مانند مشاغل امروزی دارای تنوع و شرایط بسیار متفاوتی است. در این نوع مشاغل کارپذیر ملزم به داشتن تحصیلات آکادمیک یا مهارت خاصی نیست بلکه مهارت‌هایی مانند روابط اجتماعی بالا می‌تواند بسیاری از کمی و ضعف‌های فرد را جبران کند. بااین‌حال در همه مشاغل این نکته صدق نمی‌کند. به یاد داشته باشید هرکدام از این مشاغل دارای نکات ظریفی مانند طریقه محاسبه درصد این پورسانت، طریقه بازاریابی، تبدیل یک کاربر به مشتری دائمی. تمامی این نکات باعث می‌شود ما برای اشتغال در این شاخه دست به مطالعه زیادی بزنیم البته تنها مطالعه کافی نیست بلکه باید با کمک افراد حرفه‌ای در این شاخه یک نمونه قرارداد كار درصدی کاملاً حرفه‌ای و کامل را تنظیم کنیم. درصورتی‌که تمایل به مطالعه بیشتر در این زمینه می‌توانید به وبلاگ لامینگو مراجعه کنید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب زهره مدرسی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه