از مراحل ثبت شرکت خدماتی چه می‌دانید؟

3 سال پیش
مشاوره ثبت شرکت

امروزه استفاده از شرکت‌های خدماتی به‌صورت عمومی و خصوصی بسیار افزایش‌یافته است. بسیاری از افراد تنها فعالیت‌هایی نظیر نظافت را جزء وظایف شرکت‌های خدماتی مدنظر می‌گیرند. این در حال است که این شرکت‌ها خدمات فراتری را به دیگر اشخاص ارائه می‌دهند. شخصی که مایل است از طریق شرکت خدماتی در بازار کسب‌وکار کنونی کسب سرمایه کند لازم است شرکت خود را به‌صورت رسمی ثبت کند. این کار نه تنها باعث اعتماد دیگر شرکت‌ها  و اشخاص در جامعه می‌شوند بلکه آنها راغب به استفاده از این خدمات می‌کنند. حال سؤالی که اینجا مطرح می‌شود این است که مدیر شرکت چه نکاتی برای ثبت شرکت باید مدنظر بگیرد و چه مراحل را برای ثبت شرکت طی کند. همچنین به دلیل تنوع خدمات ارائه‌شده توسط این شرکت‌ها مدیر شرکت می‌بایست پیش از ثبت شرکت از طریق مشاوره ثبت شرکت با تعریف و انواع شرکت خدماتی آشنا و سپس اقدام به ثبت آن کنند. در ادامه به مراحل ثبت شرکت خدماتی و مسائل پیرامون آن می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره ثبت شرکت در هر زمینه‌ای، می‌توانید به مراکز حقوقی مراجعه کنید. این مراکز با استفاده از دانش و تخصص مشاوران حقوقی و وکلای پایه‌یک دادگستری خود شما را در این زمینه راهنمایی می‌کنند. لامینگو یکی از جامع‌ترین پلتفرم‌های هوشمند ارائه خدمات حقوقی است. برای دریافت مشاوره از این مرکز بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

دریافت مشاوره ثبت شرکت‌

 

شرکت خدماتی چیست و چه مشاغلی جزء این حرفه محسوب می‌شوند؟

به‌طورکلی به مجموعه فعالیت‌هایی که فردی برای مشتری خود انجام می‌دهد و عموماً سعی در رفع مشکل مشتری دارد خدمت گفته می‌شود. شرکت خدماتی به شرکتی گفته می‌شود که وظیفه خدمت‌رسانی در حوزه‌های مختلف به مشتری را بر عهده می‌گیرد. همان‌گونه که بیان شد فعالیت شرکت خدماتی تنها در حوزه نظافت محدود نمی‌شود بلکه این شرکت‌ها در مشاغل دیگری نیز فعالیت دارند. باید به این نکته نیز اشاره کرد که حوزه فعالیت شرکت‌های خدماتی را موضوع شرکت در زمان ثبت شرکت مشخص می‌کند. انواع شرکت‌های خدماتی عبارت است از:

 

مشاوره ثبت شرکت

 

1- حمل‌ونقل و جابه‌جایی

2- آشپزی به‌صورت حرفه‌ای

3- بهره‌برداری و تعمیر تأسیسات ساختمانی

4- خدمات مربوط به فضاهای سبز

5- تعمیرات خودرو و ساختمان‌ها

6- نظافت

7- خدمات عمومی مانند: نامه‌رسانی، تلفنچی، نگهبانی، امور،

8- چاپ و تکثیر

 

برای کسب اطلاعات بیشتر این مطلب را هم بخوانید: هرآنچه که در مورد مشاوره ثبت شرکت باید بدانید!

 

مراحل ثبت شرکت خدماتی چیست؟

پیش از ثبت یک شرکت توسط متقاضی لازم است افراد از طرق مختلف مانند مشاوره ثبت شرکت از شرایط و مدارک موردنیاز آن مطلع شوند. به‌عنوان نمونه متقاضی باید مطلع باشد که برای ثبت شرکت نیاز به مدرک تحصیلی خاصی نیست. مگر در مواردی که حوزه فعالیت شرکت مجوز خاصی را نیاز داشته باشد. همچنین به‌طور کل حدوداً 10 الی 15 روز کاری زمان می‌برد تا اوراق به‌دست اداره ثبت شرکت برسد و نیاز نیست متقاضی پیش از آن به مراکز ثبت شرکت مراجعه کند. در ادامه به مراحل عمومی ثبت شرکت خدماتی می‌پردازیم.

1- صورت‌جلسه‌ای توسط مدیر شرکت آماده و به امضاء تمامی افراد هیئت‌مدیره می‌رسد.

2- فرم درخواست ثبت شرکت تهیه و تکمیل و سپس تمامی افراد هیئت‌مدیره آن را امضاء می‌کنند.

3- اساسنامه شرکت تنظیم و به امضاء تمامی افراد حاضر در جلسه می‌رسد.

4- پس‌ازآن اسامی که برای نام شرکت انتخاب‌شده و مورد موافقت هیئت‌مدیره است را در فرم ثبت شرکت وارد می‌شود.

5- متقاضی از طریق مشاوره ثبت شرکت از تمامی مدارک موردنیاز مطلع و آن را برای ارائه به اداره مذکور آماده می‌کند.

 

مشاوره ثبت شرکت

 

6- درصورتی‌که شرکت نیازمند مجوز خاصی از سازمان خاصی است، مدیر می‌بایست پیش از ثبت شرکت این مجوزها را دریافت کند.

7- درصورتی‌که پرونده و مدارک ارائه‌شده در اداره ثبت شرکت‌ها با مشکلی مواجه نشود، پرونده به بخش حسابرسی منتقل می‌شود تا هزینه ثبت توسط مدیر شرکت پرداخت شود.

8- پس از بررسی مدارک توسط متصدی، پرونده توسط مدیر اداره ثبت بررسی و مهر و امضاء می‌شود و به کارشناس مدارک تحویل داده می‌شود.

9- کارشناس یک نسخه از مدارک را به مدیر شرکت تحویل می‌دهد و نسخه دیگر از مدارک را  در پرونده قرار می‌دهد.

10- در انتها نام شرکت توسط مدیر در روزنامه کثیرالانتشار درج می‌شود.

 

نمونه‌ای از شرکت‌های خدماتی

باید به این نکته اشاره کرد که مراحل و مدارک ثبت تمامی شرکت‌های خدماتی با یکدیگر یکسان نیست و در برخی موارد نیاز است مدیر شرکت از طریق مشاوره ثبت شرکت از دیگر مدارک موردنیاز ثبت شرکت مطلع شود. در ادامه به چند نمونه از این شرکت‌ها می‌پردازیم.

 

شرکتهای تاکسیرانی

 

ثبت شرکت خدمات حمل‌ونقل

این نوع شرکت نیاز به مجوزهای خاصی دارد. به‌عنوان نمونه فرد برای حمل‌ونقل مسافر درون‌شهری مستلزم اخذ مجوز از اداره تاکسیرانی است و درصورتی‌که مایل باشد در شرکت مسافربری برون‌شهری فعالیت کند می‌بایست مجوز لازم را برای کار در پایانه‌های مسافربری و باربری را دریافت کند. در ادامه متقاضی ثبت شرکت حمل‌ونقل مراحل ثبت را مانند دیگر شرکت‌های خدماتی طی می‌کند.

شرکت چاپ و تکثیر:

برای تأسیس شرکت چاپ و تکثیر لازم است مدیر از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی مجوزهای لازم را دریافت کند. در ادامه متقاضی مراحل ثبت را مانند دیگر شرکت‌های خدماتی طی می‌کند.

 ثبت شرکت خدماتی مسئولیت محدود

برای ثبت این نوع شرکت حداقل به دو نفر نیازمند هستيم. ثبت اين نوع شركت نیز حداکثر 10 روزبه طول می‌انجامد. مدیر برای ثبت شرکت نیاز دارد مدارکی چون کپی کارت ملی و شناسنامه، ارائه مدارک شناسایی کلیه اعضاء هیئت مدیر، سرمایه اولیه شرکت، اسامی اعضاء هیئت‌مدیره و تعیین سمت و میزان سهام مؤسسین شرکت‌ها و… را آماده کند.

 

مشاوره ثبت شرکت

 

ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص

برای ثبت این نوع شرکت حداقل به ۵ نفر، ۳ نفر عضو هیئت‌مدیره و ۲ نفر بازرس نیازمند هستیم و حداقل سرمایه ميبايست یک‌میلیون ریال باشد. همچنین مدیر شرکت می‌بایست برای این نوع شرکت مدارکی مانند کپی مدارک شناسایی، امضای اقرارنامه، اساسنامه شرکت، موضوع شرکت و آدرس را برای ارائه به اداره شرکت ثبت آماده کند.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

در پایان به یاد داشته باشید

باید به این نكته نیز اشاره کرد که هزینه ثبت شرکت‌های خدماتی به عوامل بسیاری چون تعداد نفرات، میزان سرمایه ابتدایی شرکت، موضع شرکت و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد. همچنین متقاضیان می‌بایست برای اخذ گواهی صلاحیت شرکت‌های خدماتی و تعاونی به انجمن‌های صنفی کارفرمایان شرکت‌های خدماتی، پشتیبانی و فنی و مهندسی در استانی که شرکت ثبت‌شده است، مراجعه کنند. شرکت‌های مشمول باید دارای دفاتر قانونی مورد تأیید وزارت امور اقتصادی و دارایی باشند. پس‌ازآن متقاضی مدارک را به انجمن‌های صنفی شرکت‌های خدماتی، پشتیبانی و فنی مهندسی ارائه داده و آنها این مدارک را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. پس از بررسی، مدارک را جهت صدور گواهینامه به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ارسال می‌کنند.

فراموش نکنید که می‌توانید جهت دریافت مشاوره ثبت شرکت از خدمات ما در این مرکز استفاده نمایید. درصورتی‌که این مطلب برای شما مفید بوده است ما را از دیدگاه خودتان دراین‌باره مطلع سازید. همچنین برای استفاده از سایر مطالب می‌توانید به وبلاگ لامینگو  مراجعه نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب زهره مدرسی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه