از وظایف اپراتور تولید در نمونه قرارداد استخدام اپراتور چه می‌دانید؟

4 ماه پیش
نمونه قرارداد استخدام اپراتور تولید

بسیاری از مدیران و سرپرستان شرکت‌های تجاری عموماً برای افزایش کاربری کارخانه و کارگاه خود اشخاص متخصصی را در سمت‌های متفاوت استخدام می‌کند. تفاوتی نمی‌کند این افراد برای چه سمتی استخدام‌شده‌اند بلکه وجود هریک از این اشخاص برای کارگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. شغل اپراتور تولید نیز از این قضیه مستثنا نیست. وجود افراد متخصص و باتجربه در این زمینه از ایجاد محصول بی‌کیفیت یا خرابی و نقص ماشین‌آلات صنعتی جلوگیری می‌کند. حال سؤالی که اینجا مطرح می‌شود این است که مدیران در زمان مصاحبه و انعقاد نمونه قرارداد استخدام اپراتور تولید با فرد متقاضی می‌بایست چه شرایط و وظایفی را برای اپراتور تولید در نظر بگیرند؟ اپراتور می‌بایست به چه کسی پاسخگو باشد؟ درصورتی که شما نیز با این چالش‌ها روبرو هستید برای می‌توانند برای رفع آن در این مقاله با ما همراه باشید.

 

بسیاری از افرادي که مایل هستند در حرفه‌ای مشغول به‌کار شوند می‌بایست با وظایف و مسئولیت‌های آن حرفه پيش از تنظيم قرارداد آشنا شوند. براي شغل اپراتور توليد نيز مانند تمامي مشاغل مجموعه‌ای از وظایف و مسئولیت‌های مختلفی تعریف شده است. درصورتی‌که مایل هستید وارد این حیطه شغلی شوید می‌توانید برای آگاهی از وظایف و مسئولیت‌های این شغل یک نمونه از این قرارداد را از طرق لینک زیر دریافت کنید.

 

دانلود قرارداد استخدام اپراتور تولید

 

وظايف اپراتور توليد در نمونه قرارداد استخدام اپراتور تولید

فردی که متقاضی حرفه اپراتور تولید است، می‌بایست پیش از تنظیم نمونه قرارداد استخدام اپراتور تولید از وظایف و مسئولیت‌های محول شده به این شغل در محیط کار اطلاع داشته باشد. این امکان وجود دارد که وظایف اپراتور تولید در هر شرکت تجاری با یکدیگر متفاوت باشد اما برخی از وظایف برای تمامی افرادی که مایل به‌کار در این شغل هستند، به‌صورت مشترک تعریف شده است. یک اپراتور تولید برای ساخت یک محصول و توزیع آن به مصرف‌کننده موظف است از تجهیزات پیشرفته در این زمینه استفاده کند. تمامی این افراد بیشتر در محیط کارخانه یا کارگاه مشغول به‌کار هستند .بااین‌حال برخی از اپراتورهای تولید در حمل‌ونقل کالا نیز مشارکت می‌کنند. از دیگر وظایف اپراتور تولید عبارت است از:

1- او می‌بایست در مدتی که از سمت کارفرما مشخص شده است محصول موردنظر را باکیفیت بالا تولید کند.

2- او موظف هستند دستگاه و تجهیزات را جهت عیب‌یابی بازرسی کند و گزارش خود را به سرپرست کارگاه ارائه دهد.

 

سير تا پياز آنچه نياز است در مورد استخدام اپراتور توليد بدانيم

 

3- اپراتور موظف است طبق دستورالعمل‌های ایمنی خواسته‌شده در محیط کار فعالیت داشته باشد و قوانین و مقررات ایمنی شرکت که از سمت کارفرما مشخص می‌شود را رعایت و دنبال کند.

4- او می‌بایست محصول را طبق دستورالعمل وارده از سمت کارفرما تولید و توزیع کند.

5- او موظف است اطمینان حاصل می‌کنند که تجهیزات با ظرفیت کامل کار می‌کنند و مواد اولیه به خوبی تهیه و نگهداری می‌شوند.

 

نمونه قرارداد استخدام اپراتور تولید

 

6- درصورتی‌که دستگاه با مشکل روبه‌رو شده است، او باید بتواند شرایط را تحلیل کرده، راه‌حل‌هایی بیابد و در صورت امکان آن را تعمیر کند.

7- او می‌بایست مطمئن شود که مواد اولیه کافی به دستگاه‌ها وارد می‌شود.

8- درصورتی‌که دستگاه و تجهیزات به‌صورت 24 ساعته مشغول به‌کار باشد، اپراتور موظف است در دیگر ساعات هفته مانند آخر هفته‌ها نیز مشغول به‌کار شود.

9- او می‌بایست اطلاعات کاملی از دستگاه و نحوه کار آن داشته باشد و در صورت نیاز دوره‌ها تخصصی در مورد نحوه کار با دستگاه و چگونگی تعمیر آن را بگذراند.

10- او می‌بایست به جزئیات ،توجه کاملی داشته باشد.

11- او باید حداقل میزان تحصیلات دانشگاهی داشته یا دوره‌های تخصصی فنی و حرفه‌ای را گذرانده باشد.

12- اپراتور تولید موظف است بر کار دیگر اپراتورهای تازه استخدام‌شده نظارت داشته باشد.

13- او باید در دوره‌های مشخص‌شده از سمت کارفرما، بازرسی‌های معمول از تجهیزات تولید انجام دهد.

 

اپراتور تولید به چه کسی گزارش می‌دهد؟

در محیط کار عموماً فردی به‌عنوان ناظر یا سرپرست تمامی کارکنان کارگاه وجود دارد، که دیگر اپراتورها موظف هستند تمامی گزارش‌ها و بازخوردهای خود از تجهیزات را به او گزارش دهند. همچنین ناظر یا سرپرست مسئولیت‌های روزانه اپراتورها را به آنها یادآور می‌شود و برای هرگونه چالشی که اپراتور در حین کار‌ با آن مواجه می‌شود راه‌حل ارائه می‌دهد.

 

نمونه قرارداد استخدام اپراتور تولید

 

 

کانال تلگرام لامینگو

 

در پایان به یاد داشته باشید

ازنظر کارفرما فردی که مایل است در این حرفه مشغول به‌کار شود می‌بایست بتواند به‌صورت تیمی با دیگر کارکنان کارگاه همکاری کند و مهارت تعامل با دیگر همکاران را داشته باشد. این فرد باید تمایل به یادگیری سیستم‌ها و ماشین‌آلات جدید را داشته باشد و در صورت نیاز در تمامی دوره‌های مشخص‌شده از سمت کارفرما با رضایت شرکت کند. به دلیل تنوع کار این افراد در کارگاه‌ها و کارخانه‌های مختلف و شرایط متفاوت هر محیط کاری، افراد متقاضی این حرفه می‌بایست پیش از تنظیم نمونه قرارداد استخدام اپراتور تولید از تمامی شرایط و خواسته‌های کارفرما در قرارداد آگاهی پیدا کنند تا در آینده با مشکل مواجه نشوند. همچنین آنها می‌توانند برای دریافت نتیجه بهتر در خصوص انعقاد قرارداد از مشاوران و متخصصین در این زمینه راهنمایی بگیرند.

مؤسسات حقوقی مختلفی درزمینه خدمات مشاوره‌ای فعالیت می‌کنند. لامینگو یکی از پلتفرم‌های هوشمند ارائه خدمات حقوقی است. این پلتفرم جامع با استفاده از تخصص و تجربه وکلای پایه‌یک دادگستری و مشاوران حقوقی خود شما را در این زمینه راهنمایی می‌کند. درصورتی‌که شما این مطلب را تا انتها همراه ما بوده‌اید دیدگاه خودتان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. شما می‌توانید برای استفاده از سایر مطالبی که وجود دارد به وبلاگ لامینگو  مراجعه نمایید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که سؤالات و ابهامات خود را دراین‌باره در انتهای این مقاله با کارشناسان ما در میان بگذارید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب زهره مدرسی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه