ویژگی‌های شخصیتی یک فروشنده خوب چیست؟

11 ماه پیش
نمونه قرارداد استخدام فروشنده

فروشندگی یکی از شغل‌های بسیار مهم و تاثیرگذار در هر کسب‌وکاری است. یک فروشنده کاربلد و حرفه‌ای می‌تواند باعث رونق کسب‌وکار و افزایش فروش شود. این ویژگی‌ نیز می‌تواند از مهم‌ترین بخش‌های تنظیم و ثبت نمونه قرارداد استخدام فروشنده باشد. بررسی ویژگی‌های شخصیتی فروشنده می‌تواند به استخدام یک فروشنده خوب کمک کند.

اگر قصد استخدام یک فروشنده کاربلد و حرفه‌ای را دارید باید حتما تمام نکات و موارد مورد نیاز را رعایت کرده و یک قرارداد کاملا درست بر مبنای قانون تهیه و تنظیم نمایید. اگر برای تنظیم قرارداد فروشنده نیاز به راهنمایی دارید می‌توانید از مشاوران حقوقی و وکلای باتجربه و متخصص لامینگو در امور استخدام کمک بگیرید. این افراد در کمترین زمان ممکن بهترین نمونه قرارداد استخدام فروشنده را در اختیار شما قرار می‌دهند.

دانلود قرارداد استخدام فروشنده

 

اهمیت استخدام و ثبت قرارداد فروشنده

اولین و مهم‌ترین دلیل برای استخدام یک فروشنده حرفه‌ای تاثیر او بر میزان فروش و افزایش درآمد است. بدون یک فروشنده کاربلد و حرفه‌ای میزان فروش و تعداد مشتری‌هایی که به فروشگاه مراجعه می‌کنند کاهش می‌یابد. از این رو با در نظر گرفتن تمام نکات و قوانین بهترین فروشنده را استخدام کنید.

ثبت قرارداد برای هر شغلی و هر نوع استخدامی ضروری است. تنظیم قرارداد اصولی مانع از هرگونه بحث یا بی‌اعتمادی بین طرفین قرارداد می‌شود. در یک قرارداد اصولی تمام نکات از جمله موضوع قرارداد، زمان آغاز و پایان قرارداد، نوع قرارداد، میزان حقوق و مزایای دریافتی، نوع بیمه و تمام موارد مورد نیاز ذکر می‌شوند. ثبت قرارداد باعث می‌شود طرفین وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند و در صورتی که یکی از طرفین در انجام وظایف خود کوتاهی کند با توجه به قانون می‌توان به آن رسیدگی کرد.

 

مهم‌ترین نکات برای تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

ویژگی‌های شخصیتی فروشنده خوب

برای استخدام یک فروشنده قبل از هرگونه تنظیم و ثبت قرارداد فروشنده بهتر است با فرد متقاضی صحبت کرده و تمام نکات و شرایط کاری را با او در میان بگذارید. علاوه بر آن می‌توانید تمام ویژگی‌های او را بررسی کرده و ببینید آیا برای شغل فروشندگی مناسب است یا خیر. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک فروشنده حرفه‌ای باید دارا باشد در ادامه ذکر می‌شوند. هنگام ثبت نمونه قرارداد استخدام فروشنده می‌توانید این نکات را در قرارداد ذکر کنید.

 

نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

توانایی گوش دادن

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی یک فروشنده خوب توانایی گوش دادن به مشتری است. فروشنده باید بتواند به تمام صحبت‌های مشتری با دقت گوش داده و با شناسایی نیازهای او بهترین محصول را پیشنهاد دهد. فروشنده‌ای که به نیازهای خریدار توجه نکرده و صحبت‌های مشتری را گوش ندهد نمی‌تواند او را به درستی راهنمایی کند.

 

اعتماد به نفس

داشتن اعتماد به نفس برای هر فروشنده‌ای لازم و ضروری است. اعتماد به نفس بالا کمک می‌کند فرد به درستی محصولات را به مشتریان معرفی کرده و مشتری را برای خرید متقاعد کند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به مغازه‌ای مراجعه کرده و قصد خرید ندارید اما فروشنده با نحوه بیان و معرفی محصولات و نوع رفتار خود، شما را متقاعد می‌کند از محصولات موجود خریداری کنید.

 

احترام به مشتری

یکی از اصول اخلاقی بسیار مهم برای فروشنده خوشرو بودن و احترام به مشتری است. فروشنده باید به نحوی با مشتری رفتار کند که حس بی‌احترامی به خریدار منتقل نشود. در عوض با رفتار شایسته و احترام گذاشتن به مشتری او را وادار به خرید نماید. برای ثبت نمونه قرارداد استخدام فروشنده می‌توانید احترام به مشتری را به عنوان یکی از وظایف مهم فروشنده ذکر کنید.

 

صادق بودن

فروشنده باتجربه و حرفه‌ای باید در معرفی محصولات و کالاها کاملا صادق باشد. با دروغ پردازی در مورد یک محصول ممکن است محصولی به فروش برسد ولی قطعا خریدار برای بار دوم به فروشگاه مراجعه نخواهد کرد. راستگویی و صداقت در گفتار باعث می‌شود نه تنها میزان فروش مغازه افزایش یابد بلکه خریدار به مشتری ثابت مغازه تبدیل شود.

 

مهارت‌های ارتباطی برای استخدام فروشنده

داشتن مهارت‌های ارتباطی و کلامی به فروشنده کمک می‌کند به سرعت با مشتریان ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را برای خرید راهنمایی کند. گاهی اوقات به دلیل توانایی نداشتن فروشنده، مشتری برای خرید دلسرد شده و بدون خرید از مغازه خارج می‌شود.

 

نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

درک نیازهای مشتری

درک خواسته مشتری بسیار مهم است و به فروشنده کمک می‌کند دقیقا کالای مورد تقاضا و مورد نیاز را به مشتری معرفی کند. به این صورت فرد می‌تواند دقیقا مطابق با نیازهای خود خرید کرده و رضایت بالایی از فروشگاه داشته باشد.

موارد گفته شده بخشی از نکات و ویژگی‌های شخصیتی است که یک فروشنده حرفه‌ای باید دارا باشد. هر کارفرما برای تنظیم و ثبت نمونه قرارداد استخدام فروشنده مورد نظر خود می‌تواند ویژگی‌های دیگری نیز به آن اضافه کند.

 

جمع‌بندی نهایی ثبت قرارداد فروشنده

همان‌طور که گفته شد استخدام یک فروشنده کاربلد و حرفه‌ای نیازمند بررسی کامل ویژگی‌ها و مهارت‌های فرد مورد نظر است. در صورتی که فرد تمام ویژگی‌های مورد نظر را دارا باشد می‌تواند به عنوان یک فروشنده تاثیرگذار و حرفه‌ای عمل کند. پس از تایید فرد، برای استخدام وی باید حتما اقدام به تنظیم و ثبت قرارداد اصولی با رعایت تمام نکات نمایید. وجود قرارداد حرفه‌ای مانع از هرگونه بحث و مجادله میان طرفین شده و علاوه بر آن باعث می‌شود طرفین به تمام وظایف خود عمل کرده و حق و حقوق خود را به طور کامل دریافت نمایند.

کانال تلگرام لامینگو

 

لامینگو یکی از معتبرترین مراکز و پلتفرم‌های هوشمند برای انجام امور حقوقی است. این مجموعه با استفاده از دانش و تخصص کارشناسان حقوقی و وکلای باتجربه خود به شما در تنظیم و ثبت انواع قراردادها کمک می‌کنند. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره دارید می‌توانید با بخش پشتیبانی تماس گرفته تا شما را راهنمایی کنند. بخش وبلاگ لامینگو نیز با ارائه جدیدترین و کامل‌ترین اطلاعات در زمینه انجام امور حقوقی در دسترس شما است. اگر در زمینه تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده اطلاعاتی دارید با ما در میان بگذارید.

2
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

2 دیدگاه