چه نکاتی در راه‌اندازی رستوران اهمیت دارد؟

11 ماه پیش
نمونه قرارداد مشارکت در رستوران

امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی افراد و درگیری‌های روزمره آن‌ها چه ازنظر کمبود وقت برای تهیه غذا و چه ازنظر کیفیت غذا رستوران‌های زیادی در سرتاسر هر شهر تأسیس می‌شوند. به دلیل سود زیادی که ممکن است در روند راه‌اندازی رستوران برای افراد ایجاد شود بسیاری از افراد در این راستا با یکدیگر مشارکت می‌کنند تا در ابتدا مسیر بتوانند هزینه‌ها و سود و زیان را با شراکت بین یکدیگر تقسیم کنند.

به همین ترتیب برای تمامی افرادی که اقدام به تنظیم قرارداد مشارکت در رستوران می‌نمایند لازم است که درباره روند و مراحلی که می‌بایست برای راه‌اندازی رستوران طی کنند اطلاعاتی در دست داشته باشند تا بر اساس آن روند کار خود را در نظر بگیرند و با توجه به آن نسبت به تنظیم قرارداد اقدام نمایند. در ادامه ما درباره این مراحل صحبت خواهیم کرد و راهنمایی‌های لازم را با شما در میان می‌گذاریم؛ پس با ما همراه باشید.

 

درصورتی‌که شما به یک نمونه قرارداد مشارکت در رستوران نیاز دارید؛ از طریق لینک زیر می‌توانید با کارشناسان و وکلا ما در این مرکز در تماس باشید و از خدماتی که در جهت ارائه نمونه قرارداد مشارکت در رستوران برای شما در نظر گرفته‌اند استفاده نمایید:

دانلود قرارداد مشارکت در رستوران

 

اولین قدم: رستوران جدید تاسیس می‌کنید یا یک نمایندگی هستید؟

اگر شما در پی تأسیس یک رستوران هستید و در این راستا با تنظیم قرارداد مشارکت اقدام به کسب سود نموده‌اید لازم است که در ابتدا مشخص کنید که آیا شما یک واحد مستقل و یک برند منحصربه‌فرد برای رستوران یا کافی‌شاپ خود هستید یا یکی از شعب یک مجموعه بزرگ‌تر هستید. اینکه شما صاحب یک برند منحصربه‌فرد باشید این امکان را به شما می‌دهد که به سبک و شیوه خاص خودتان اقدام به ارائه خدمات کنید ولی از معایب آن می‌توان به این مورداشاره کرد که از صفر تا صد تبلیغات و جذب مشتری می‌بایست با خلاقیت و فعالیت خود شرکا و کارکنان رستوران یا کافی‌شاپ انجام شود.

از طرف دیگر همکاری با یک مجموعه و دریافت نمایندگی از آن‌ها این امکان را به وجود می‌آورد که واحد شما توسط خود بنیان‌گذاران برند معرفی می‌شود و تبلیغات آن نیز انجام می‌گیرد اما مسئله‌ای وجود دارد این است که درصدی از سود حاصل از رستوران شما می‌بایست به مجموعه اصلی اعطاء شود.

 

نمونه قرارداد مشارکت در رستوران

 

مشتری‌های شما چه کسانی هستند؟

اینکه شما برای چه گروهی از افراد خدمات ارائه می‌کنید در انتخاب نوع عملکرد شما و نحوه تنظیم قرارداد مشارکت در رستوران شما بسیار بااهمیت است. به همین ترتیب با توجه به موقعیت قرارگیری مکان رستوران و مسیر رفت‌وآمد و مسائل اجتماعی می‌توانید انتخاب کنید که رستوران یا کافی‌شاپ شما در چه سبکی و با توجه به چه مخاطبی به ارائه خدمات می‌پردازد. به‌عنوان‌مثال اگر مخاطب و مشتریان جوانان و نوجوانان باشند نوع غذا و خدماتی که در رستوران یا کافی‌شاپ ارائه می‌شود با محلی که برای استراحت و صرف غذای خانواده‌هاست متفاوت خواهد بود. همچنین ممکن است بیشترین تمرکز شما بر تهیه غذا باشد نه ارائه خدمات کافی‌شاپی یا مهمان‌داری. تمامی این فاکتورها درنتیجه نهایی رستوران شما تأثیرگذار خواهد بود.

 

نام درست برای رستوران خود پیدا کنید

امروزه به دلیل تنوع و تکثر رستوران‌ها و کافه‌ها لازم است که برای یک رستوران جدید نام جدید و خلاقانه‌ای انتخاب شود. نام مورداستفاده می‌بایست تا حد زیادی با نحوه کار و محل تأسیس رستوران مطابقت داشته باشد. درواقع یکی از فاکتورهای جذب مشتری می‌تواند نام خلاقانه‌ای باشد که با توجه به نوع مشتریان یک رستوران تعیین می‌شود. به همین ترتیب علاوه بر این‌که نام رستوران لازم است جدید باشد و ازنظر شئونات اجتماعی نیز قابل‌قبول باشد. به همین ترتیب تمامی طرفین قرارداد مشارکت که با یکدیگر برای تاسیس یک رستوران تلاش می‌کنند لازم است برای انتخاب نام رستوران نیز اقدامات لازم را انجام دهند.

 

نمونه قرارداد مشارکت در رستوران

 

رستوران را در محل مناسبی تاسیس کنید

محل مناسب یکی از فاکتورهای بسیار مهم در تأسیس یک رستوران است. اینکه رستورانی که شما تأسیس می‌کنید کدام محل با جمعیت و چه دسترسی‌هایی است می‌تواند بسیار در نتیجه کار تأثیرگذار باشد. هر رستوران در هر محل می‌تواند گران‌تر و یا ارزان‌تر باشد و به طبع مشتریانی که برای هر محل وجود دارند سلیقه و قدرت خرید متفاوت و درنتیجه میزان پذیرفته شدن در هر محیط با وجه به معیارهای خاصی خواهد بود. به همین ترتیب اگر شما و افرادی که بر اساس قرارداد مشارکت اقدام به تأسیس رستوران نموده‌اید درک درستی از موقعیت مکانی که تصمیم به تأسیس رستوران در آن دارید نداشته باشید نمی‌توانید انتظار داشته باشید که رستوران شما موردقبول قرار بگیرد و نتیجه رضایت‌بخشی داشته باشد.

 

به شما پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را مطالعه کنید:همه چیز درباره مشارکت در رستوران!

 

با توجه به بودجه خودتان تصمیم بگیرید

اینکه شما تصمیم داشته باشید با جه میزان بودجه اقدام به تأسیس یک رستوران کنید یک فاکتور مهم در چگونگی عملکرد شماست به این صورت که هرچند در روند تأسیس رستوران افراد اقدام به مشارکت می‌کنند اما سرمایه نهایی است که تعیین می‌کند شما با چه کیفیت در چه مکان و چه نوعی از رستوران را درنهایت خواهید داشت. به همین ترتیب با برآورد کردن هزینه‌های خودتان می‌توانید پیش از اقدام به تأسیس و بهره‌برداری بدانید که تا چه میزان می‌توانید پروژه خودتان را گسترش دهید و کیفیت کار شما چطور خواهد بود.

 

رستوران شما منوی جذابی داشته باشد

درنهایت آنچه که رستوران شما را معرفی می‌کند و مشتریان شما را می‌سازد مکان و یا نام رستوران شما نیست بلکه منوی غذایی است که در رستوران شما سرو می‌شود. به همین ترتیب لازم است پیش از تنظیم قرارداد مشارکت مشخص شود که شما چه سبکی از غذا را در این رستوران یا کافی‌شاپ ارائه می‌کنید. اینکه مشخص کنید که منوی رستوران شما چه ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد و اینکه چه چیزهایی رستوران شما را از سایر هم‌ردیفان خود متمایز کرده است باعث جذب مشتری و موفقیت پروژه شما می‌شود.

 

نمونه قرارداد مشارکت در رستوران

 

تجهیزات و نیروی کار مناسب را پیدا کنید

اینکه شما چه منویی برای رستوران خود انتخاب کرده‌اید در اینکه چه تجهیزاتی لازم است تهیه کنید و اینکه چه افراد ماهر و کار آشنایی را لازم است استخدام کنید نیز تأثیرگذار است. پس پیش از تنظیم قرارداد لازم است تمامی افرادی که بر اساس این قرارداد مشارکت درروند رستوران همکاری می‌کنند لازم است درباره تجهیزات موردنظر به اتفاق نظر رسیده باشند و سپس با توجه به بودجه نسبت به تهیه آن‌ها اقدام کنند. همچنین شما با توجه به تجهیزات و منوی ستوران خود می‌بایست افرادی را برای کار در رستوران استخدام کنید. به همین ترتیب با برآورد میزان کار و نیازمندی‌های یک رستوران یا کافی‌شاپ به نیروی کار نیز لازم است نیروی ماهر و متخصص را استخدام نمایید.

 

مشتریان خودتان را جذب کنید

درنهایت پس تمامی مراحلی که پشت سر گذاشته‌اید لازم است با توجه به مخاطب هدف خودتان به بازاریابی و جذب مشتری بپردازید. این مورد نیز با خلاقیت و هوش افرادی که در مجموعه به مشارکت پرداخته‌اند انجام می‌گیرد. به این صورت که اگر شما مخاطب خاصی را برای رستوران خود مدنظر داشته‌اید با توجه به سلیقه آن‌ها تبلیغات خودتان را داشته باشید. اینکه در قدم اول و مراحل اولیه کار مشتری شما به‌سرعت جذب شود یکی از قدم‌های مثبت درروند مشارکت شما برای تأسیس یک رستوران خواهد بود.

 

 

در پایان به یاد داشته باشید

هرچند که رستوران‌داری و تأسیس کافی‌شاپ‌ها و سفره‌خانه‌ها می‌تواند بسیار سودآور باشد اما لازم است که درباره تمامی نکاتی که پیش از تأسیس لازم است مدنظر قرار گیرد توجه کافی از سوی شما وجود داشته باشد. اینکه شما بتوانید در زمان و مکانی مناسب مشتریان خاص خودتان را داشته باشید و روند صعودی در کسب سود و درآمد از رستوران یا کافی خود داشته باشید نشان‌دهنده این موضوع است که مشارکت شما در تأسیس یک رستوران موفقیت‌آمیز بوده است. به همین ترتیب با دریافت یک نمونه قرارداد مشارکت در رستوران می‌توانید تمامی نکات را مدنظر قرار دهید و با دریافت مشاوره در این راستا مسیر درست را طی نمایید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

فراموش نکنید که می‌توانید جهت دریافت نمونه قرارداد مشارکت در رستوران از خدمات این مرکز استفاده کنید. درصورتی‌که این مطلب برای شما مفید بوده است ما را از نظرات خود دراین‌باره مطلع سازید. همچنین می‌توانید با مراجعه به بلاگ لامینگو از سایر مطالبی که برای شما وجود دارد استفاده نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب سارا عباسی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه