روش‌های افزایش فروش مغازه و تاثیر یک فروشنده حرفه‌ای

2 ماه پیش
نمونه قرارداد استخدام فروشنده

افزایش میزان فروش مغازه از جمله مهم‌ترین چالش‌هایی است که تمام فروشنده‌ها و کسب‌وکارها با آن روبرو هستند. پیش از تنظیم قرارداد استخدام فروشنده، حتماً به توانایی‌های فرد برای جذب مشتری و افزایش فروش توجه داشته باشید. یک فروشنده کاربلد و حرفه‌ای، باید توانایی‌های لازم را برای جذب مشتری و افزایش فروش مغازه داشته باشد. در ادامه، قصد داریم به نکاتی مهم و تأثیرگذار برای افزایش فروش مغازه بپردازیم.

اگر قصد دارید فروشنده‌ای حرفه‌ای برای فروشگاه خود استخدام نمایید، می‌توانید از مشاوران حقوقی و وکلای باتجربه لامینگو در این زمینه کمک بگیرید. این مؤسسه با توجه به قوانین و مقررات مربوطه و کلیه اصول حقوقی، اقدام به تنظیم قرارداد استخدام فروشنده برای شما می‌نماید. برای ثبت درخواست دریافت نمونه قرارداد استخدام فروشنده از لینک زیر استفاده کنید.

دانلود قرارداد استخدام مدیرفروش

 

تأثیر استخدام فروشنده بر افزایش میزان فروش

به جرأت می‌توان گفت اولین و مهم‌ترین خواسته هر فروشنده و صاحب مغازه‌ای، افزایش میزان فروش و کسب درآمد بیشتر است. به همین منظور، کارفرماها اقدام به جذب و استخدام فروشنده‌های باسابقه و کاملاً حرفه‌ای می‌نمایند تا از این طریق، میزان فروش خود را افزایش دهند. در عقد نمونه قرارداد استخدام فروشنده باید به تمام ویژگی‌ها و مهارت‌های فرد متقاضی توجه داشته تا فروشنده‌ای کاملاً حرفه‌ای استخدام نموده شود.

 

نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

تا زمانی که فروشنده‌ای باتجربه در مغازه خود نداشته باشید، هیچکدام از روش‌های افزایش فروش تأثیرگذار نخواهند بود. فروشنده، اولین و مهم‌ترین فرد در روند فروش محصولات است. فروشنده باید با تمام ویژگی‌ها و مهارت‌های فروشندگی آشنا بوده و در کنار آن، از ویژگی‌های اخلاقی مثبتی نیز بهره‌مند باشد. نوع برخورد فروشنده با مشتری، حتی از کالاهای موجود در مغازه و دکوراسیون مغازه نیز اهمیت بیشتری دارد. قطعاً هر مشتری ترجیح می‌دهد از فروشگاه ساده‌تری که پرسنل و فروشنده‌های خوش‌برخوردی دارد خرید کند تا اینکه مجبور به خرید از مغازه‌ای بسیار لوکس و گران‌قیمت با فروشنده‌های سرد و بی‌اخلاق شود.

 

عوامل تأثیرگذار بر افزایش فروش مغازه

افزایش فروش مغازه از موارد مختلفی تأثیر می‌گیرد. پیش از تنظیم قرارداد استخدام فروشنده، حتماً به ویژگی‌ها و قابلیت‌های فرد توجه داشته باشید و درصورتی‌که فرد مورد نظر می‌تواند به افزایش فروش مغازه کمک کند، برای استخدام وی اقدام نمایید. در ادامه، برخی از ویژگی‌هایی که بر افزایش میزان فروش تأثیر می‌گذارند معرفی شده است.

 

مهم‌ترین نکات برای تنظیم نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

آشنایی کامل با محصولات برای استخدام فروشنده

یکی از نکاتی که به فروشنده‌ها برای افزایش فروش کمک می‌کند، آشنایی کامل با محصولات مغازه است.فروشنده باید تمام محصولات را، به‌همراه کاربردها و مزایا و معایب آن‌ها، بشناسد. این مورد از ابتدایی‌ترین وظایف یک فروشنده حرفه‌ای است. در صورت نداشتن اطلاعات کافی، توانایی معرفی محصولات به مشتری و راهنمایی آن‌ها را نخواهد داشت.

 

نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

معرفی مزایا و جنبه‌های کاربردی و مثبت محصولات

این کار در کنار معرفی محصول، کمک می‌کند مشتری برای رفع نیازهای خود اقدام به خرید محصول نماید. آشنایی با مزایای محصول فرد را برای خرید آن تشویق می‌کند. اولین سؤالی که ذهن مشتری را هنگام خرید درگیر می‌کند، این است که به چه دلیل باید محصول شما را خریداری کند؟ آشنایی با مزایای محصول باعث می‌شود مشتری اقدام به خرید محصول برای رفع نیازهای خود نماید. برای تنظیم قرارداد استخدام فروشنده حتماً به ویژگی‌ها و مهارت‌های فرد متقاضی استخدام توجه داشته باشید.

 

بازاریابی مناسب

یکی از مهم‌ترین راهکارها برای افزایش فروش، استفاده از روش‌های بازاریابی است. امروزه با گسترش فضای مجازی و افزایش استفاده از شبکه‌های اجتماعی، می‌توان به‌راحتی محصولات خود را به بخش زیادی از جامعه معرفی کرد. با این کار، مشتریان بیشتری به سمت فروشگاه شما سوق داده می‌شوند و به‌راحتی میزان فروش شما بیشتر می‌شود.

 

نمونه قرارداد استخدام فروشنده

 

ارائه تخفیف‌های مختلف به مشتری

یکی از راه‌هایی که تمام فروشگاه‌ها برای افزایش فروش خود به کار می‌گیرند، استفاده از تخفیف‌های متنوع در بازه‌های زمانی مختلف است. به‌عنوان مثال، در مناسبت‌هایی مانند روز پدر، روز مادر، ولنتاین و هر مناسبت دیگری، با استفاده از کد تخفیف می‌توانید فروش چند برابری را تجربه کنید.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

جمع‌بندی

همان‌طور که گفته شد، افزایش فروش مغازه به موارد مختلفی بستگی دارد. فروشنده یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین افراد برای افزایش فروش مغازه است. ویژگی‌ها و مهارت‌های فرد و ویژگی‌های اخلاقی او بر رضایت مشتری و خرید او تأثیر می‌گذارد. برای استخدام فروشنده باید تمام موارد گفته‌شده را در نظر بگیرید تا فروشنده‌ای کاملاً حرفه‌ای و باتجربه استخدام نمایید.

لامینگو، یکی از بهترین و جامع‌ترین پلتفرم‌های هوشمند در زمینه مشاوره و ارائه هرگونه خدمات حقوقی است. کارشناسان حقوقی فعال در مجموعه لامینگو، با تجربه بالا می‌توانند شما را در زمینه استخدام فروشنده راهنمایی کنند. همچنین، برای تنظیم قرارداد استخدام فروشنده اطلاعات لازم و ضروری را در اختیار شما قرار دهند. شما می‌توانید نمونه قرارداد استخدام فروشنده را از وب‌سایت لامینگو به‌صورت اختصاصی دریافت کنید. اگر در این زمینه به اطلاعات بیشتری احتیاج دارید، می‌توانید به مجله حقوقی لامینگو مراجعه کرده و مطالب مفیدی را مطالعه نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه