سامانه امضای الکترونیکی ابزاری نوین برای فروشگاه‌های آنلاین!

12 ماه پیش
سامانه امضای الکترونیکی

امضای الکترونیکی و امضای دیجیتال اسناد یکی از پیشرفت‌های دنیای جدید در زمینه تکنولوژی است که فرآیند امضای اسناد و مدارک را بسیار تسهیل نموده است. با به وجود آمدن امضای دیجیتال، امر امضا کردن مدارک و اسناد بسیار راحت‌تر شده و از آن‌جایی که یکی از مراحل انجام امضای دیجیتال، احراز هویت است، در نتیجه این امضا اعتبار و اطمینان بیشتری نیز به همراه دارد. در مقاله‌های قبل که در بلاگ حقوقی لامینگو منتشر شده است، به‌تفصیل درباره اینکه امضای الکترونیکی چیست صحبت کرده‌ایم و در این نوشتار، قصد داریم تا درباره سامانه امضای الکترونیکی امضانو و مزایای این امضا به‌خصوص در کسب‌وکارها و فروشگاه‌های آنلاین صحبت کنیم.

آنچه به‌وضوح مشخص است این است که امضای دیجیتال، ابزاری نوین برای کسب‌وکارهای آنلاین است و بهره‌گیری از این ابزار، کمک زیادی به تسهیل فرآیند فروش می‌نماید. در ادامه مطلب به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که امضای الکترونیکی امضانو چیست و چه مزیت‌هایی برای کسب‌وکارها و فروشگاه‌های آنلاین دارد.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

امضای الکترونیکی یا امضای دیجیتال اسناد چیست؟

همانند امضاهای دستی، از امضای الکترونیک نیز به عنوان ابزاری برای اثربخشی به اسناد، اوراق و مدارک استفاده می‌شود. با این تفاوت که در این نوع از امضا دیگر نیازی به اینکه طرفین سند، حضورأ در یک مکان باشند نبوده و اسناد از راه دور نیز قابلیت امضا دارند. پس از اینکه سندی با استفاده از سامانه امضای الکترونیک امضانو امضا شود، آن سند قابل انتساب به شخصی خواهد بود که سند را امضا کرده است. با توجه به مدرن شدن کسب‌وکارها و گسترش تجارت الکترونیکی، استفاده از امضای دیجیتال نیز به یکی از ضرورت‌های دنیای تجارت تبدیل شده است. سامانه امضای الکترونیکی امضانو این امکان را برای شما فراهم نموده است تا با ورود به این سامانه و انجام مراحل احراز هویت، اسناد خود را به‌صورت الکترونیک امضا کنید.

اپلیکیشن امضانو به شما این امکان را می‌دهد که به صورت کاملاً آنلاین فرآیند احراز هویت و صدور گواهی ریشه را انجام داده و تنها با صرف چند ثانیه، تمامی اسناد حقوقی را به‌صورت دیجیتالی و کاملاً قانونی امضاء نمایید. از جمله مزایای امضای دیجیتال اسناد و امضای الکترونیکی امضانو می‌توان به این موارد اشاره کرد که امضای اسناد از طریق این سامانه، ضریب ایمنی بالایی داشته و شما می‌توانید با اطمینان به این سامانه اعتماد کنید، هزینه‌های امضای اوراق و مدارک را کاهش می‌دهد و فرآیند امضا را تسریع می‌کند. علاوه بر این، امضای الکترونیک امضانو ذخیره، ارسال و دریافت بدون تغییر داده‌ها را تضمین می‌کند. سامانه امضای دیجیتال امضانو اطلاعات شما را به‌صورت محرمانه حفظ می‌کند و همچنین امضایی که از طریق این سامانه انجام می‌شود، قابلیت استناد در محاکم قانونی را دارا می‌باشد.

 

ورود به سامانه امضانو

 

بهره‌مندی از سامانه امضای الکترونیکی برای پیشبرد اهداف تجاری

اگر شما نیز دارای کسب‌وکاری هستید و یا برای مثال یک فروشگاه آنلاین دارید، می‌توانید با استفاده از خدمات امضای آنلاین امضانو، از مزایای امضای دیجیتال اسناد و اوراق استفاده کنید. اپلیکیشن امضانو امکانی را فراهم نموده است تا مدیران کسب‌وکارها و اشخاصی که با مشتریان خود در ارتباط هستند، بتوانند از خدمات امضای الکترونیک استفاده نمایند. تمام اقدامات لازم برای استفاده از خدمت امضای الکترونیکی به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و امنیت اطلاعات شما تأمین خواهد شد. با گسترش تکنولوژی و ورود مدرنیته به بخش‌های مختلف زندگی و جامعه، استفاده از ابزارهای مدرن نیز ضروری بوده و سامانه امضانو سبب دسترسی راحت شما به این ابزار شده است.

 

امضای دیجیتال اسناد

 

مزایا و تأثیرات امضای الکترونیکی در کسب‌وکارهای آنلاین

در دنیای امروز که تمام کسب‌وکارها به سوی مدرن شدن در حرکت هستند، هر فروشگاهی که از قابلیت‌های مدرن استفاده نکند، با شکست روبه‌رو خواهد شد. همانطور که در سال‌های اخیر شاهد هستیم، بسیاری از فروشگاه‌هایی که مغازه‌ای برای فروش اجناس خود داشتند، اقدام به فروش آنلاین محصولات خود کرده‌اند و بسیاری نیز از ابتدا امر فروش را به‌صورت آنلاین آغاز نمودند. در این شرایط که کسب‌وکارها وارد فضای آنلاین شده‌اند، ابزارهای تجارت نیز باید نوین و مدرن باشند. علاوه بر این، بسیار حائز اهمیت است که معاملات انجام‌شده در فضایی امن انجام شود تا هم مشتری بتواند به فروشنده اعتماد کند و هم فروشنده از پرداخت و انجام تعهدات از سوی خریدار مطمئن باشد.

در همین راستا استفاده از سامانه امضای الکترونیکی می‌تواند این امکان را برای کسب‌وکارهای آنلاین ایجاد نماید تا از امضای دیجیتال در معاملات خود استفاده نمایند. استفاده از چنین ابزاری برای کسب‌وکارها مزایای بسیاری دارد که یکی از مهم‌ترین این مزایا ایجاد فضایی امن برای خرید و فروش و مسدود شدن راه تقلب و کلاهبرداری در معاملات آنلاین است. زمانی که کاربران قصد استفاده از سامانه امضای الکترونیک را دارند، باید با ورود به اپلیکیشن امضانو، مراحل احراز هویت را انجام دهند.

پس از این، آن امضا منتسب به آن کاربر خواهد بود و از این پس با هر بار امضای یک سند یا مدرک، این امضا به آن شخص منتسب خواهد بود. به دنبال این موضوع، پس از اینکه سند یا فاکتور خرید و فروش توسط خریدار و فروشنده امضا می‌شود، این امضا باعث اثربخشی معامله خواهد شد و طرفین آن، دیگر امکان انکار امضای خود و امتناع از انجام تعهدات خود را نخواهند داشت.

 

این مطلب را نیز بخوانید: اعتبار امضای الکترونیکی امضانو و اسناد الکترونیکی در اثبات دعوا

 

جمع‌بندی

مدرنیته شدن و حرکت به سوی دیجتال شدن، امری اجتناب‌ناپذیر برای سازمان‌ها و کسب‌وکارهای امروزی و به‌خصوص فروشگاه‌های آنلاین است. به‌زودی تمام کسب‌وکارهایی که مسیر مدرن شدن و استفاده از تکنولوژی‌های روز را پی نگرفته‌اند، از چرخه رقابت حذف شده و دیگر امیدی برای موفقیت نخواهند داشت. هم‌اکنون نیز شرکت‌ها و کسب‌وکارها نیاز دارند تا حتماً چنین فرآیندی را در محیط کاری خود پیاده‌سازی نمایند. موضوعی که جز با استفاده از فناوری‌های به‌روز امکان‌پذیر نخواهد بود که یکی از این فناوری‌ها نیز امضای الکترونیکی است. امضای الکترونیکی ابزاری برای حرکت و همراه شدن در مسیر تجارت الکترونیک است و سامانه امضای الکترونیکی امضانو امکان استفاده از امضای دیجیتال را برای شما فراهم کرده است.

با استفاده از این فناوری، فروشگاه‌های آنلاین این امکان را دارند که معاملات خود را در فضایی امن انجام داده و راندمان کاری خود را بالا ببرند. در نتیجه این امر، اعتماد مشتریان به فروشگاه افزایش می‌یابد و فروشگاه در مسیر رشد در حرکت می‌باشد. برای استفاده از امضای دیجیتال بهتر است وارد سامانه امضانو شده و با چگونگی استفاده از این سامانه آشنا شوید. شما می‌توانید سؤالات خود در این زمینه را در انتهای این مطلب برای ما بنویسید و یا با شماره‌های موجود در سامانه امضانو در تماس باشید.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

بلاگ حقوقی لامینگو را دنبال کنید!

در سایر مطالب بلاگ لامینگو نوشتارهای دیگری در ارتباط با سامانه امضانو وجود دارد که شما می‌توانید با بررسی این محتواها بیشتر و بیشتر با امضای دیجیتال و همچنین طریقه ورود به اپلیکیشن و استفاده از این فناوری آشنا شوید.  وارد بلاگ حقوقی لامینگو شوید و سایر محتواهای این بلاگ را مطالعه نمایید و لامینگو را به دوستان و آشنایان خود نیز معرفی کنید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب زهرا حامد

دیدگاه شما

بدون دیدگاه