مشاوره کسب و کار آنلاین و نکاتی در خصوص چگونی جلب اعتماد مشتریان

4 ماه پیش
مشاوره کسب و کار آنلاین

امروزه هر کسب‌وکاری برای آغاز فعالیت و یا گسترش مجموعه خود نیازمند مشاوره تخصصی است. استفاده از دانش تخصصی افراد مجرب در حوزه مشاوره‌ای مانند روشنی چراغی، مسیر را برای افراد فعال در آن زمینه، شفاف ساخته تا عبور از موانع به‌راحتی صورت گیرد. از این جهت در این مقاله سعی داریم در مورد مشاوره کسب و کار آنلاین مباحثی در خصوص چگونگی جلب اعتماد مشتریان را خدمتتان بیان نماییم. بنابراین اگر مطالعه ادامه مطالب برای شما مفید خواهد بود تا پایان با ما همراه بوده و در انتهای صفحه، نظر و یا انتقاد خود را با ما در میان بگذارید!

تیم حقوقی مجموعه لامینگو با همراهی کارشناسان متخصص خود در زمینه کسب‌وکار و سایر زمینه‌های حقوقی، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دریافت مشاوره، در قسمت چت آنلاین سایت شماره تماس خود را ثبت کرده و منتظر تماس تیم پشتیبانی مجموعه بمانید!

 

کانال تلگرام لامینگو

 

تعریف کسب‌وکار چیست؟

قبل از بیان هر مبحثی بهتر است تعریفی از کسب‌وکار داشته باشیم تا در ادامه از انواع آن و چگونگی جلب اعتماد مشتری مواردی را مطرح نماییم. کسب‌وکار عبارت است از انواع فعالیت پول در آوردن و تجارتی که از آن پول حاصل گردد. ناگفته نماند در زمینه کسب‌وکار مانند هر زمینه دیگری، انواع مختلفی از آن وجود دارد؛ مانند کسب‌وکار آنلاین در بخش کلی کسب‌وکارها.

قابل ذکر است در ادامه از انواع کسب‌وکارها مطالبی را ذکر خواهیم کرد، اما اگر برای مجموعه خود به مشاوره کسب و کار آنلاین احتیاج دارید، در قسمت دریافت مشاوره، جلسه حقوقی خود را با کارشناس مدنظر رزرو کرده و منتظر تماس از سمت مجموعه بمانید!

 

دریافت مشاوره حقوقی

 

انواع کسب‌وکارها کدامند؟

در زمینه کسب‌وکارها دسته‌های مختلفی وجود دارند که در ادامه مسیر، هر کسب‌وکار به مشاوره تخصصی مربوط به خود نیازمند است، مانند کسب‌وکار آنلاین که به مشاوره کسب و کار آنلاین احتیاج دارد. انواع کسب‌وکارها عبارت‌اند از:

 • کسب‌وکار خانگی
 • کسب‌وکار اینترنتی (آنلاین)
 • کسب‌وکار خانوادگی
 • کسب‌وکار بازرگانی

برای کسب اطلاعات در خصوص هر یک از گروه‌های نامبرده می‌توانید با رزرو جلسه حقوقی خود به صورت حضوری و آنلاین، از خدمات حقوقی مجموعه لامینگو به خصوص در حیطه مشاوره کسب و کار آنلاین بهره‌مند شوید!

 

 مشاوره کسب و کار آنلاین

 

کسب‌وکار آنلاین چیست؟

کسب‌وکار آنلاین و یا اینترنتی عبارت است از هر نوع فعالیتی که وب‌سایت‌های تجاری بر پایه‌ ارائه خدمات یا محصول با ایجاد ارزش و کسب درآمد انجام می‌دهند. مغازه‌ها و بازارهای کسب‌وکارهای آنلاین به جای فضای فیزیکی، سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌باشند. برای دریافت مشاوره کسب‌ و کار آنلاین می‌توانید از طریق بخش دریافت مشاوره قدام کرده و جلسه خود را به صورت حضوری و آنلاین رزرو نمایید!

 

ویژگی کسب‌وکارهای آنلاین چیست؟

هر کسب‌وکاری برای شروع و بقای خود نیازمند ویژگی‌های متمایزی از سایر کسب‌وکارها است، اما یکسری ویژگی‌ها کلی می‌باشند و بهتر است صاحبان مجموعه، قبل از هر اقدامی لیستی از آن‌ها را تهیه کرده و در پی ایجادشان باشند. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

 • هدفمندسازی مجموعه
 • شناخت ویژگی‌ها و نیاز‌های کاربر و مخاطب مجموعه
 • دریافت مشاوره کسب و کار آنلاین در حوزه مربوطه
 • طراحی سایت و ایجاد اپلیکیشن در صورت لزوم
 • بازاریابی اینترنتی

 

این مطلب را نیز بخوانید: مشاوره حقوقی کسب و کار و شاخص کلیدی عملکرد (KPI) و انواع آن!

 

جلب اعتماد مشتریان در کسب‌وکار اینترنتی

جلب اعتماد مشتریان در تمامی دوره‌ها و زمینه‌ها از کارهای دشوار صاحبان مجموعه بوده است. حال فرض کنید این موضوع باید در قالب یک کسب‌وکار آنلاین صورت گیرد. بنابراین دشواری این امر چند برابر خواهد شد، زیرا همیشه وجود افرادی سودجو در فضای مجازی باعث لطمه به اعتماد مشتریان شده و ترمیم این کار یعنی جلب مجدد اعتماد کاربران، برای صاحبان مجموعه برجای خواهد ماند.

جدای از موارد گفته شده یکی از عواملی که باعث ایجاد اعتماد می‌گردد و در مشاوره کسب و کار آنلاین نیز مطرح شده، داشتن مجوزهای مربوط به کسب‌وکار و درج آن‌ها در سایت می‌باشد. دارا بودن تمامی این مجوز‌ها نشان‌دهنده ثبت شدن اطلاعات آن سایت در یک ارگان و تأیید صلاحیت آن مجموعه می‌باشد. در چنین شرایطی مخاطب، ترغیب شده از آن سایت خدمات و کالایی دریافت کند، زیرا در صورت بروز مشکلاتی، شکایت او قابل پیگیری خواهد بود.

 

 مشاوره کسب و کار آنلاین

 

چند نکته در خصوص ایجاد اعتماد در مخاطب

در هر زمینه‌ای، توجه به چند نکته بیش از سایر موارد دارای اهمیت است. در ادامه چند نکته در خصوص جلب اعتماد در کسب‌وکار آنلاین را مطرح می‌نماییم که عبارت‌اند از:

 • ثبت دقیق اطلاعات محصول و یا خدمات منتشر شده در سایت
 • بیان دقیق شرایط و ضوابط سایت برای مخاطبان
 • معرفی کامل بنیانگذاران مجموعه
 • تولید محتوای تخصصی در مورد خدمات و کاربری سایت
 • برقرار کردن تیم پشتیبانی دقیق و سریع
 • درج مجوزهای مربوطه داخل سایت

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره کسب و کار آنلاین از طریق سایت اقدام کرده و جلسه خود را با کارشناس مدنظر در سریع‌ترین زمان ممکن، به‌صورت حضوری و یا آنلاین رزرو نمایید. همچنین تیم پشتیبانی مجموعه از طریق چت آنلاین و شماره تماس‌های درج شده روی سایت، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد مفاهیمی در خصوص مشاوره کسب و کار آنلاین و اهمیت این موضوع را خدمتتان بیان کنیم. اگر در خصوص این موضوع و یا سایر موضوعات حقوقی، پرسشی ذهنتان را مشغول کرده است در انتهای همین صفحه مطرح کرده و منتظر پاسخ کارشناسان مجموعه حقوقی لامینگو بمانید!

در ادامه ضمن عرض تشکر از صرف وقت ارزشمندتان برای مطالعه موارد ذکر شده، امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی کاربردی را در اختیارتان قرار داده باشیم. اگر در خصوص مباحث حقوقی سوالی دارید تیم پشتیبانی مجموعه به صورت 24 ساعته از طریق چت آنلاین و در ساعات کاری از طریق شماره‌های درج شده روی سایت، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند! در صورت تمایل می‌توانید نظر، پیشنهاد و یا انتقاد خود را در خصوص استفاده از خدمات حقوقی هوشمند لامینگو با ما در میان بگذارید و یا با مطرح کردن پرسش خود در قسمت دیدگاه‌ها منتظر پاسخ همکاران مجموعه بمانید!

همچنین اگر به خواندن مطالب و مقالات حقوقی در زمینه‌های مختلف مانند خانوادگی، کسب‌وکار، کیفری و یا مالیات علاقه دارید با ورود به بلاگ حقوقی لامینگو مطلب مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را مطالعه کنید و در آخر با کامنت خود ما را جهت رشد و بهبود مجموعه و خدمت‌رسانی بهتر به شما کاربران گرامی یاری نمایید!

2
برچسب ها :
نویسنده مطلب فروزان قاضی

دیدگاه شما

2 دیدگاه