ساده‌ترین راه ساخت امضای الکترونیکی همراه با آموزش مرحله به مرحله

1 هفته پیش
امضای الکترونیکی

مزایای امضای الکترونیکی به گسترش استفاده و جایگزین شدن آن به جای امضای دست‌نویس منجر شده است. در بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ خارجی، امضای فرم‌ها و قراردادها به روش الکترونیکی متداول است. همچنین شیوع ویروس کرونا، پذیرش امضای الکترونیک را در جوامع مختلف تسهیل کرده است. در همین راستا قصد داریم تا شما را با نجوه ساخت امضای الکترونیکی و استفاده از آن آشنا کنیم.

 

روش‌های ساخت امضای الکترونیکی

از آنجایی که امضای الکترونیک انواع مختلفی دارد، به روش‌های گوناگونی نیز ساخته می‌شود. امضا اسناد پی دی اف در نرم‌افزارهایی همچون adobe reader ممکن است. علاوه بر این اسناد ورد هم قابلیت درج امضای الکترونیک را دارا می‌باشند. انتخاب روش مناسب برای شما به هدف‌تان از امضا بازمی‌گردد. اینکه این امضا چه اعتباری دارد و سند امضا شده چه ارزش قانونی، مالی و.. دارد. گاهی با توجه به ارزش اسناد، ضروریست صاحبان امضا احرازهویت گردند تا از هرگونه جعل و سوءاستفاده جلوگیری شود.

در کشورهای توسعه یافته استفاده از پلتفرم‌های امضای الکترونیکی بسیار مرسوم است چرا که از نظر امنیتی معتقدند که این پلتفرم‌ها تنها امضای حقیقی افراد را درج می‌کنند. علاوه‌بر این این پلتفرم‌ها قابلیت‌های گسترده‌ای دارند که به کاربر این امکان را می‌دهند که فرایند اخذ امضا را با کمترین هزینه و در کمترین زمان انجام دهند.

 

این مطلب را بخوانید: تمامی نکاتی که درباره امضای الکترونیکی باید بدانید

 

ساده‌ترین راه، استفاده از پلتفرم امضای الکترونیکی

ساده‌ترین روش برای ساخت امضای الکترونیکی استفاده از پلتفرم‌های امضای الکترونیکی است. کافیست اسنادتان را بارگزاری کرده و تصویر امضای دست‌نویس‌تان را بر روی آن قرار دهید. همچنین امکان ساخت امضا از طریق نگارش خاص نام و نام خانوادگی‌تان فراهم است.

این روش در پلتفرم امضای الکترونیکی لامینگو قابل دسترس است. کافیست هم‌اکنون وارد سایت شود و بر دکمه امضای قرارداد کلیک کنید. پس از ورود به حساب کاربری (در صورتی که حساب کاربری ندارید، ثبت‌نام کنید) در صفحه باز شده بر روی آپلود فایل قرارداد کلید کرده و نامه، قرارداد و هر سندی که می‌خواهید امضا شود را آپلود کنید. در صورتی که حجم فایل‌تان بالاست شکیبا باشید تا آپلود به اتمام برسد.

به محض آپلود فایل، محتوای آن برای شما نمایش داده می‌شود. در این مرحله بر روی آپلود تصویر امضا کلیک کرده و تصویر امضای دست‌نویس خود را آپلود کنید. ترجیحا امضایتان را بر روی یک برگه سفید درج نمایید و سپس از طریق تلفن همراه‌تان از آن عکس بگیرید. علاوه بر این می‌توانید آن را اسکن کنید. پس از آپلود امضا می‌توانید آن را در هر قسمت از سندتان که می‌خواهید قرار دهید.

 

این مطلب را بخوانید: چگونه یک امضای رسمی، حرفه‌ای و خاص داشته باشیم؟

 

حال مرحله احرازهویت و ارسال فرامی‌رسد. در فرم ایجاد شده اطلاعات خود و ارسال کننده را وارد کنید. فراموش نکنید که این اطلاعات جهت احرازهویت طرفین باید صحیح وارد شوند. همچنین در صورتی که نیاز به امضای طرف دیگر ندارید می‌توانید فایل امضاشده خود را دانلود کنید.

پس از وارد کردن کد یکبارمصرف پیامک شده و احراز هویت شما از طریق اطلاعاتی همچون کدملی، شماره موبایل و…، فایل امضا شده به ایمیل طرف دوم ارسال می‌شود. طرف دوم نیز می‌توانید از طریق لینک ارسال شده به همین روش سند را امضا کند. پس از درج امضای طرف دوم سند برای هر دو شخص ایمیل می‌گردد و قابل دانلود است.

هم‌اکنون از طریق لینک زیر وارد پلتفرم شده و در کمترین زمان اسنادتان را امضا کنید:

ورود به سامانه امضای الکترونیکی

هم‌

امضای الکترونیکی

 

سخن آخر

با وجود روش‌های گوناگون برای امضای الکترونیکی اسناد و قراردادها، روشی را انتخاب کنید تا ضمن پاسخ به نیازتان، ایمن و قانونی باشد. فراموش نکنید که برای چه هدفی اسنادتان را امضا می‌کنید. توجه به این نکته شما را از هرگونه سوءاستفاده و کلاهبرداری حفظ می‌کند.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

امیدواریم این مطلب به شما کمک کند تا به آسانی امضای خود را بسازید و بکار بگیرید. در صورت داشتن هرگونه پرسش و نظر، آن را با ما به اشتراک بگذارید. مجله حقوقی لامینگو همواره در دسترس شماست تا با جامع‌ترین مطالب این حوزه آشنا شوید.

 

 

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب حدیث دلبرد

دیدگاه شما

بدون دیدگاه