چگونه یک امضای رسمی، حرفه‌ای و خاص داشته باشیم؟

2 هفته پیش
امضای الکترونیکی

داشتن یک امضای زیبا و منحصربفرد نیاز هر شخصی است. همه ما می‌خواهیم وقتی فرم یا سندی را امضا می‌کنیم، علاوه بر منحصر بفرد بودن امضای‌مان، شیک و خاص نیز باشد. اما چگونه می‌توانیم یک امضای اصولی و زیبا داشته باشیم؟ در این مطلب ضمن معرفی انواع امضا به شما کمک می‌کنیم تا امضای خاص خودتان را خلق کنید.

 

ویژگی امضای مناسب

شاید برای پاسخ به این سوال که یک امضای خوب چه ویژگی‌هایی دارد، ابتدا باید مشخص کنیم که در چه موقعیت‌هایی نیاز به امضا داریم. اکثر ما تجربه امضای تعهدنامه‌ها، فرم‌های‌بانکی‌، قبض‌های رسید و… داریم. اما گاهی این امضا ارزش بالاتری پیدا می‌کند. همانند امضای چک که در صورت سادگی، به راحتی می‌تواند قابل جعل باشد و خسارات زیادی را به ما وارد کند.

یک امضا ابتدا باید متناسب با شخصیت و جایگاه اجتماعی افراد باشد. برای مثال امضای یک هنرمند یا شخص مشهور صرفا نمی‌تواند برای یک مدیر که در روز  اسناد زیادی را امضا می‌کند، مناسب باشد. امضای یک مدیر علاوه بر رسمی بودن نیاز است منحصربفرد و برای جعل پیچیده باشد. همچنین زمان رسم یک امضا نباید از 4-5 ثانیه تجاوز کند.

 

امضای الکترونیکی

 

تفاوت امضای رسمی و هنری

با اینکه شما به عنوان یک شخص می‌توانید چندین امضا داشته باشید، اما معمولا افراد ترجیح می‌دهند یک امضای خاص داشته باشند. با این حال می‌توانید چندین امضا را برای خودتان داشته باشید و انتخاب کنید هرکدام را کدام موقعیت‌ها و نقش‌ها بکار گیرید. معمولا در اسناد و نامه‌های اداری نیاز است علاوه بر رسم امضا، نام و نام‌خانوادگی خود را بنویسید. درصورتی که امضاهای هنری معمولا نوشتن نام‌تان به شکلی خاص و طراحی‌شده است. داشتن یک امضا هنری شیک برای هرکسی می‌تواند جذاب باشد. پس شاید هم‌اکنون به این فکر کنید که چگونه امضای شیک و متناسب با موقعیت‌تان طراحی کیند.

 

این مطلب را بخوانید: تمامی نکاتی که درباره امضای الکترونیکی باید بدانید

 

راهنمای داشتن یک امضا زیبا

ابتدا بهتر است نمونه امضاهای افراد مشهور و مدیران مطرح را ببینید تا ایده بگیرد. فراموش نکنید که قصد تقلید از امضای آن‌ها را نداریم. چرا که باید این امضا را پس از تمرین، به راحتی رسم کنید. اپر امضایی پیچیده است از آن صرف نظر کنید. ترجیحا از نام خود استفاده کنید تا امضایتان هرچه منحصربفردتر شود. پس از درج امضا به خود اجازه دهید تا آن را بهتر و سریع‌تر رسم کنید.

پس از چندین بار رسم، امضاهایتان شبیه به یکدیگر خواهد شد. در این صورت رسم امضا را با چشمان بسته نیز امتحان کنید. اگر با امتحان آن امضایتان خوشایند نبود نیاز است به تمرین ادامه دهید. پس از اینکه به امضای دلخواه‌تان رسیدید و در رسم آن مهارت پیدا کردید، از آن عکس بگیرید. خبر خوشحال‌کننده این است که از طریق قابلیت امضای الکترونیکی دیگر می‌توانید از عکس امضایتان استفاده کنید.

 

بدین منظور کافیست نامه و اسنادتان را در پلتفرم امضای الکترونیکی لامینگو آپلود نمایید و عکس امضای خود را بر روی آن درج کنید. علاوه بر این امکان احراز هویت صاحبان امضا نیز در این سیستم تعبیه شده است. پس با خیال راحت، زیباترین امضایتان را پای اسنادتان قرار دهید و آن را ارسال کنید.

ورود به سامانه امضای الکترونیکی

 

امضای الکترونیک یک امضا رسمی است؟

جالب است بدانید روش مذکور امروزه در کشورهای پیشرفته بطور گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفته است. این روش نیاز شما را برای پرینت اسناد و فرم‌ها  رفع می‌کند و هم‌راستا با اهداف حفظ محیط‌ زیست است. همچنین قوانین کشورها از جمله ایران این امضا را تایید می‌کنند. این بدان معناست که در صورت بروز مشکلف این امضا قابلیت پیگیری قانونی دارد. در نتیجه علاوه بر اینکه در فرصت مناسب می‌توانید یک امضای شیک و خاص برای خود طراحی و رسم کنید، می‌توانید تصویر آن را همیشه در موبایل خود داشته باشید. هرجا که نیاز داشتید با استفاده از قابلیت امضای الکترونیک، به راحتی آن را درج کنید.

 

این مطلب را بخوانید: با امضای الکترونیکی و مزایای آن آشنا شوید

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

امیدواریم این مطلب به شما در جهت داشتن یک امضای زیبا و منحصر بفرد کمک کرده باشد. همواره از طریق امضای الکترونیک لامینگو، می‌توانید سریع و مطمئن اسنادان را به امضای طرفین برسانید.  سوالات و نظرات خود را در خصوص این مطلب می‌توانید با ما به اشتراک بگذارید. همچنین مطالب مرتبط در مجله حقوقی لامینگو در دسترس شما قرار دارد.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب حدیث دلبرد

دیدگاه شما

بدون دیدگاه