مشارکت در باشگاه ورزشی یا اجاره سانس

3 ماه پیش
نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی

مشارکت در تأسیس یک باشگاه ورزشی از رایج‌ترین شراکت‌ها محسوب می‌شود، زیرا امروزه تعداد افرادی که به باشگاه می‌روند و از آن محیط استفاده می‌کنند، بسیار افزایش یافته است. از همین رو منبع خوبی برای درآمدزایی و اشتغال‌زایی محسوب می‌شود. اما قبل از شروع همکاری به‌صورت شراکت باید اطلاعاتی را در این خصوص داشت تا به مشکل و بن بستی برخورد نکنید. در ادامه درباره نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی و دیگر موارد مرتبط با آن بحث می‌کنیم.

 

نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی

 

شراکت در باشگاه ورزشی

شاید شما هم جزء افرادی باشید که در مربی‌گری دانش کافی داشته باشید اما سرمایه اولیه برای تأسیس باشگاه را نداشته باشید. بالعکس می‌توانید دارای سرمایه کافی باشید اما در مهارت‌های فردی قوی نباشید. در این موارد می‌توانید شراکت در باشگاه را انتخاب کنید. در واقع باید فردی را انتخاب کنید که بتواند مکمل شما باشد و نقاط ضعفتان را تقویت کند. به این صورت می‌توان یک شراکت خوب را آغاز کرد.

البته قبل از شروع شراکت باید الزاماتی را رعایت کرد. در صورت رعایت ‌نکردن آن موارد امکان روبرو شدن با مشکلات متعدد بسیار است. بدتر این است که راه‌حل راحتی برای رفع آنها نخواهید داشت. پس قبل از شروع همکاری باید از تمام این مسائل آگاه بود و درست‌ترین مسیر را انتخاب کرد. خوشبختانه جای نگرانی وجود ندارد زیرا می‌توان تمام آن موارد را یاد گرفت و در طول مسیر خود به کار برد.

 

صفر تا صد نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی

 

راه‌اندازی باشگاه ورزشی

زمانی که طرفین تصمیم به مشارکت برای ایجاد باشگاه ورزشی کردند باید طبق قوانین شروع به گرفتن مجوز کنند. اگر مطابق آیین‌نامه مربوط به تأسیس باشگاه عمل نکنید و یا برخلاف آنها عمل کنید اقدام به جریمه و حتی پلمب کردن مکان می‌کنند. لازم است بدانید شدیدترین مجازاتی که برای برخورد با باشگاه‌های متخلف در نظر گرفته‌اند لغو پروانه است. پس راه‌اندازی باشگاه باید در چارچوبی قانونی انجام بگیرد. افرادی که متقاضی باشگاه ورزشی هستند باید واجد یک سری شرایط باشند. برخی از این شرایط عبارت‌اند از:

  1. پایبندی به‌نظام جمهوری اسلامی ایران و سرپیچی نکردن از قوانین آن
  2. نداشتن هیچ‌گونه سابقه تخلف سیاسی، اخلاقی، اعتقادی و …
  3. داشتن سرمایه کافی برای تأمین فضا و امکانات لازم با رشته ورزشی
  4. متدین به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور

 

نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی

 

موارد گفته شده تنها برخی از شرایطی هستند که در ابتدای راه لازم است از آنها برخوردار باشید. همان‌طور که متوجه شدید گرفتن مجوز گاهی پروسه طولانی و پیچیده‌ای خواهد داشت. از همین رو برخی اقدام به اجاره باشگاه می‌کنند.

اجاره باشگاه در نواحی مختلف صورت می‌گیرد و می‌توان متناسب با محل کار و ساعت دلخواه نسبت به رزرو مکان اقدام کرد. در مقابل اجاره سانس تنها مبلغی از شما گرفته خواهد شد و دیگر نیازی به گرفتن مجوز نیست. البته این مورد تنها در مواقعی مورداستفاده است که خود متقاضی ورزش‌کردن باشید یا مربی باشید که قصد دارید در یک ساعت مشخص شده به شاگردان خود تعلیم دهید. در واقع برای سرمایه‌گذاری این مورد نمی‌تواند مناسب باشد.

اهمیت نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی

قبل از شروع به همکاری باید اقدام به تنظیم نمونه قرارداد کنید. نوشتن قرارداد اصولی و قانونی از مهم‌ترین قدم‌های شراکت در باشگاه است. اگر قرارداد به‌درستی تنظیم شود در زمانی که یکی از طرفین عهدشکنی کرد، امکان بررسی بیشتر و رسیدن به نتیجه دلخواه وجود دارد. پرونده‌های زیادی در دادگاه‌ها وجود دارد که به دلیل درست نوشته نشدن قرارداد به وجود آمده‌اند. برخی از کارفرماها و مدیران تصور می‌کنند با نوشتن چند جمله عامیانه و امضا طرفین، دیگر تمام‌کارهای مربوط به قرارداد را انجام داده‌اند. در صورتی که تصور کاملاً اشتباهی است و می‌تواند باعث ورود ضررهای بزرگی به اشخاص شود.

متأسفانه در کشور فرهنگ تنظیم قرارداد به‌خوبی روشن نشده است، حتی برای برخی مدیران و تاجران هنوز کم‌رنگ است. به همین دلیل است که در شراکت‌های که انجام می‌گیرد به پایان خوبی ختم نمی‌شود. البته منظور از نوشتن قرارداد اصولی و قانونی، قراردادی نیست که توسط افراد عادی جامعه نوشته شود. بلکه تنها افرادی در این امور مسلط هستند که دانش حقوقی دارند. در واقع مشاوران حقوقی در یک متن کامل و جامع تمام نکات را ذکر خواهند کرد.

 

نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی

 

مشاوران حقوقی لامینگو به‌منظور داشتن شراکت در باشگاه ورزشی مطمئن و اصولی، اقدام به تنظیم نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی کرده‌اند. در این نمونه قرارداد تمام موارد به‌صورت کامل ذکر شده است و دیگر جای نگرانی برای هیچ مورد قانونی و حقوقی وجود ندارد. برای استفاده از این نمونه قرارداد می‌توانید به سایت لامینگو مراجعه کرده و آن را دانلود کنید.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم موارد مربوط به مشارکت در باشگاه ورزشی و هم‌چنین اجاره سانس را برای شما باز کنیم. امیدواریم که توانسته باشیم توسط این مقاله اطلاعات مناسبی را به شما منتقل کرده باشیم. فراموش نکنید که برای شروع شراکت در باشگاه از نمونه قرارداد مناسبی استفاده کنید. می‌توانید از سایت لامینگو نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی را که توسط تیم حقوقی تهیه گردیده است، دانلود کنید. در صورت داشتن هرگونه سؤال و انتقاد با مشاوران ما در تماس باشید تا شما را در زمینه‌های مربوطه راهنمایی کنند.

برای اطلاعات بیشتر به مجله حقوقی لامینگو مراجعه کنید و در پایان نظرات و سؤالات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مطهره راضی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه