صفر تا صد نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی

4 هفته پیش
نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی

نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی یکی از انواع قراردادهای مشارکت است. اهمیت تنظیم این نمونه قرارداد به‌قدری مهم است که باید توسط کارشناسان حقوقی انجام بپذیرد. هر روز بر تعداد این مشارکت‌ها افزوده می‌شود، زیرا باشگاه‌ها محل تفریح و ورزش مناسبی برای جوانان و نوجوانان و حتی میان‌سالان شده‌اند. به همین دلیل علاوه بر درآمدزایی منبع خوبی برای اشتغال‌ زایی نیز شده است. در ادامه به طور کامل در مورد نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی صحبت می‌کنیم.

چنانچه بعد از مطالعه این مقاله سؤال‌هایی در خصوص نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی داشتید می‌توانید با کارشناسان حقوقی ما تماس بگیرید.

 

نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی

 

شراکت در باشگاه ورزشی به چه دلیل صورت می‌گیرد؟

همان‌طور که می‌دانید تفریح و سرگرمی بسیاری از افراد به باشگاه ختم شده است. در واقع همه افراد در رده‌های سنی متفاوت برای سلامتی و تفریح باشگاه را انتخاب می‌کنند. از همین رو میزان افراد متقاضی بیشتر شده است. پس درآمد قابل قبولی از این طریق به دست خواهد آمد.

اگر دقت کرده باشید افراد زیادی هستند که به‌عنوان مربی در حال فعالیت هستند و در فکر تاسیس یک باشگاه ورزشی هستند، اما توان تأسیس و ساخت آن را ندارند. از همین رو می‌توان افرادی که توان سرمایه‌گذاری دارند را انتخاب کرد و با شراکت کار را آغاز کرد.

ازآنجایی ‌که تأسیس یک باشگاه برای یک نفر امری سنگین و دشوار است، پس شراکت در باشگاه می‌تواند امری منطقی باشد. شراکت جزء مواردی است که باید با هوشمندی کامل انجام بپذیرد، به طور مثال در ابتدای همکاری حتماً باید قراردادی اصولی تنظیم شود و در این قرارداد تمام مواردی که برای یک شراکت اصولی لازم است، ذکر شود.

 

نمونه قرارداد مشارکت در باشگاه ورزشی

 

شراکت در باشگاه ورزشی چیست؟

در واقع شراکت، پیمانی است که بین دو نفر صورت می‌گیرد. این پیمان به این صورت است که هر دو تعهداتی را متقبل می‌شوند. افراد حاضر در شراکت معمولاً یک هدف و معیار دارند که اکثراً سودآوری است. شراکت اگر به‌ صورت قانونی انجام بگیرد می‌تواند بسیار مثبت باشد. قراردادی که در آن تعهدات، شرایط و روابط به‌طور کلی ذکر شده باشد.

ناگفته نماند که شراکت همیشه در میان گذاشتن سرمایه نقدی نیست. بلکه در برخی موارد سرمایه‌ها متفاوت است. با در کنار هم قراردادن سرمایه‌هایی مانند مهارت، تجربه، هزینه نقدی و دانش می‌توان همکاری را آغاز کرد. هم‌چنین همیشه تنها دو نفر شراکت نمی‌کنند. بلکه می‌توان چند شخص در کنار همدیگر قرار بگیرند و کسب‌و کاری را آغاز کنند. در نهایت میزان سود و زیان میان همه آنها تقسیم خواهد شد.

ممکن است که برای شما سؤال پیش بیاید که چگونه می‌شود در شراکت، سرمایه‌های مختلف را به میان گذاشت. همان‌طور که گفته شد برخی ممکن است در مهارت و برخی در هزینه‌های نقدی سهیم باشند. به طور مثال شما شخصی هستید که در زمینه مربی‌گری مهارت دارید اما سرمایه کافی برای ساخت باشگاه را ندارید. هم‌زمان دوست‌هایی دارید که مشتاق به شراکت در کسب‌و کاری هستند. شاید هر دو دارای سرمایه و مهارت کافی هم باشید. اما به‌ تنهایی توان مدیریت یک باشگاه را نداشته باشید. در این شرایط یکی از راه‌های خوب برای شروع کار، شراکت در باشگاه ورزشی است.

برای مطمئن بودن از تعهدات متقبل شده بهتر است قراردادی تنظیم شود و تمام موارد گفته شده و به تصویب رسیده در آن ذکر شود. شاید در ابتدا فکر کنید که چندان لزومی نداشته باشد زیرا نسبت خانوادگی دارید یا طرف مقابل خود را می‌شناسید. اما اصول اصلی شراکت ایجاد یک قرارداد است که می‌تواند از پیمان‌شکنی جلوگیری کند. حتی در صورت به‌وجود آمدن نقض تعهدات می‌توان نسبت به آنها اع