شرایط کارشناس پشتیبانی شبکه در نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

1 ماه پیش
نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

کارشناس پشتیبانی شبکه شغلی تخصصی است که باید فرد دارای مهارت و دانش خاصی باشد. افرادی که به‌عنوان کارشناس شبکه استخدام می‌شوند باید به شغل خود علاقه داشته باشند. در صورت نداشتن علاقه امکان دارد به زودی از کار و فعالیت خود خسته شوند. از طرفی به دلیل توجه و دقت زیاد بهتر است این کار را با عشق و علاقه انجام داد. در ادامه درباره شغل کارشناس پشتیبانی شبکه و نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی صحبت می‌کنیم.

 

دریافت مشاوره حقوقی استخدام

 

کارشناس پشتیبانی شبکه کیست؟

به‌طورکلی کارشناس پشتیبانی شخصی است که با سیستم در تماس است و به طور مداوم در حال حل مسائل مختلف است. هر کارشناس پشتیبانی متناسب با حوزه فعالیت خود وظایف متعددی دارد. کارشناس پشتیبانی شبکه از جمله شغل‌هایی است که به‌دقت و توجه بسیار نیاز دارد. این افراد وظیفه نگهداری از رایانه‌ها، سرورها، تجهیزات شبکه را برعهده دارند. در واقع در هر لحظه آماده رفع مشکل کاربران یا کارمندان هستند و به طور مداوم در حال بررسی شبکه هستند. وظیفه یک کارشناس پشتیبانی شبکه بسته به مکانی که در آن فعالیت می‌کند متفاوت است. هم چنین باتوجه ‌به سطح اختیارات وظایف متفاوتی دارند.

افرادی که در سازمان‌های بزرگ شبکه‌ای فعالیت می‌کنند مسئول پشتیبانی و نگهداری بخش مربوط به شبکه هستند، اما اگر در شرکت‌های کوچک فعالیت کنند مسئول کل شبکه‌های آن جا هستند، زیرا مکان‌های بزرگ نیاز به کارشناس پشتیبانی شبکه بیشتری دارد و تنها به یک فرد خلاصه نمی‌شود.

در ابتدای همکاری، تمام وظایف نسبت به تعداد افراد، جایگاه، نوع سازمان و دانش فرد متقاضی مشخص می‌شود. سپس فرد متقاضی متعهد می‌شود که از عهده آن وظایف برمی‌آید. آشنا بودن با نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی برای هر کارفرما و کارمند لازم است.

 

نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

 

میزان تحصیلات لازم برای کارشناس پشتیبانی شبکه

افرادی که قصد فعالیت در حوزه شبکه را دارند بهتر است که تحصیلات مرتبط داشته باشند. رشته‌ای که برای کارشناس پشتیبانی شبکه مناسب است مهندسی کامپیوتر و سایر گرایش‌های آن ازجمله سخت‌افزار، فناوری اطلاعات نرم‌افزار، علوم کامپیوتر و … است. البته نکته مهم‌تری که در موفقیت در این شغل تأثیر دارد دانش و مهارت فنی است. افراد متقاضی علاوه بر تحصیلاتی که دارند باید دوره‌های لازم مرتبط با شبکه را گذرانده باشند. این افراد تسلط بهتری بر روی کار خواهند داشت.

علاوه بر مدرک دانشگاهی مرتبط و گذراندن دوره‌های شبکه، تسلط بر روی زبان انگلیسی نیز بسیار مهم است. البته این مورد واجب و ضروری نیست، اما در صورت داشتن سواد زبان انگلیسی می‌توانند تجربه‌های بهتری را کسب کنند.

 

نگاهی بر نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

 

وظایف کارشناس پشتیبانی شبکه چیست؟

به‌طورکلی کارشناس پشتیبانی شبکه باید توانایی رفع مشکلات مرتبط با شبکه را داشته باشد. این افراد باید قدرت تحلیل بالایی داشته باشند تا در حل مشکلات فنی، مسلط باشند، اما به جز این وظایف اصلی، وظایف دیگری هم دارند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

 1. تحلیل و تجزیه داده و سرویس‌دهی متناسب با آن
 2. اطمینان از ظرفیت سرورها، حافظه‌های جانبی و دیسک‌ها
 3. تسلط به تنظیمات مربوط به امنیت شبکه و مشخص‌کردن سطح دسترسی کاربران
 4. گرفتن نسخه پشتیبان از داده‌های شبکه
 5. بررسی عملکرد شبکه و گرفتن نقص‌های آن
 6. رفع مشکلات شبکه‌ای و جلوگیری از اختلالات

همان‌طور که می‌دانید تمام وظایف کارشناس پشتیبان در قرارداد ذکر خواهد شد. به دلیل اینکه تنظیم قرارداد از اهمیت بالایی برخوردار است هیچگاه از نوشتن آن غفلت نمی‌شود. برای دیدن نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی می‌توانید به سایت لامینگو مراجعه کنید.

 

نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

 

مهارت‌های فردی کارشناس پشتیبانی شبکه چیست؟

داشتن برخی از ویژگی‌ها و مهارت‌های فردی برای کارشناس پشتیبانی شبکه می‌تواند مفید واقع شود، زیرا داشتن این مهارت‌ها فرد را در کارهای مربوطه مسلط‌تر خواهد کرد. مهارت‌های فردی کارشناس شبکه عبارت‌اند از:

 1. دارای قدرت تصمیم‌گیری به‌موقع و درست
 2. قدرت تحلیل و تجزیه
 3. برخورداری از دقت و تمرکز بالا
 4. توانایی آموزش به دیگران
 5. علاقه‌مند به کار در حوزه فناوری
 6. قدرت مدیریت مشکلات
 7. توانایی به‌روزرسانی اطلاعات
 8. قدرت یادگیری بالا
 9. دارای قدرت برقراری ارتباط با مخاطب و روابط‌ عمومی بالا

ویژگی‌های کارشناس پشتیبانی شبکه چیست؟

همه افراد با مدل‌های شخصیتی مختلف می‌توانند در این شغل موفق باشند. همان‌طور که در شغل‌های دیگر، افراد با ویژگی‌های مختلف وارد می‌شوند، اما برخی از شغل‌ها هستند که به دلیل نوع فعالیت، برخوردار بودن از برخی ویژگی‌ها کمک بیشتری به آنها خواهد کرد. حتی در برخی شرایط بازار کار بهتری برای فرد متقاضی ایجاد می‌کند.

افرادی که قصد دارند به‌عنوان کارشناس پشتیبانی شبکه فعالیت کنند باید مسئولیت‌پذیر باشند. هم چنین روابط‌ عمومی بالا می‌تواند موفقیت را برایشان بیشتر کند. اگر مهارت‌های فردی شغل کارشناس پشتیبانی را خوانده باشید به‌احتمال زیاد دریافتید که برای استخدام شدن و فراهم شدن بازار کار بهتر، چه مهارت‌های فردی می‌تواند مؤثرتر واقع شود.

اگر سعی کنید توانایی‌های خود را در موارد گفته شده افزایش دهید قطعاً موفقیت بیشتری کسب خواهید کرد.

 

نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

 

بازار کار کارشناس پشتیبانی شبکه

به این دلیل که امروزه فعالیت مردم در حوزه فناوری اطلاعات بیشتر شده است بنابراین شرکت و سازمان‌های بیشتری در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. اگر بخواهیم درباره بازار کار کارشناس پشتیبانی شبکه صحبت کنیم باید بگوییم که مهم‌ترین عامل در استخدام فرد متقاضی میزان مهارت و دانش است.

افرادی که نیاز به کارشناس پشتیبانی شبکه دارند در تلاش‌اند که بهترین‌های این حوزه را انتخاب کنند، زیراکه مسئولیت سنگین و بزرگی را به او می‌سپارند. پس نیاز است شخصی را انتخاب کنند که در کنار داشتن مهارت‌های فردی از مهارت‌های فنی هم برخوردار باشد. درصورتی‌که مهارت‌های خود را در هر دو زمینه افزایش بدهید می‌توانید در بازار کار کارشناس پشتیبانی شبکه موقعیت بهتری را به دست آورید.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

کلام آخر

امروزه به دلیل اینکه نیاز عموم مردم به کارشناس پشتیبانی شبکه بیشتر شده است، شرکت‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند سعی در استخدام چنین افرادی دارند.

برای استخدام کارشناس پشتیبانی شبکه نیاز است که بین کارفرما و فرد متقاضی قراردادی نوشته شود. به دلیل اینکه قرارداد می‌تواند از نقص تعهدات جلوگیری کند پس تنظیم آن امری ضروری است. شما می‌توانید نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی را از سایت لامینگو دریافت کنید. همچنین برای افزایش اطلاعات خود در زمینه استخدام کارشناس پشتیبانی می‌توانید به بلاگ حقوقی لامینگو مراجعه کنید.

لامینگو نمونه قراردادهای استخدام را در اختیار مخاطبان خود قرار داده است تا بتوانند همکاری خود را به‌راحتی و با اطمینان آغاز کنند. در صورت داشتن هرگونه سؤال می‌توانید با مشاوران لامینگو در تماس باشید. فراموش نکنید که در انتها نظرات، پیشنهاد یا سؤالات خود را با ما در میان بگذارید تا مشاوران ما در اولین موقعیت پاسخگوی شما باشند.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مطهره راضی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه