نگاهی بر نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

2 هفته پیش
نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

اگر جز افرادی هستید که به کامپیوتر و رفع مشکلات کاربران علاقه دارید این کار می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. شغل کارشناس پشتیبانی نیاز به صبر و خلاقیت دارد. در این مقاله قصد داریم به طور کامل درباره کارشناس پشتیبانی اطلاعاتی را ارائه دهیم.کارشناس پشتیبانی از جمله شغل‌هایی است که با گذشت زمان در حال بهبود است. به این منظور که هرسال بازار کار بهتری به دست می‌آورد. زیرا هر سازمان و شرکتی برای رفع سؤال مشتریان خود به یک کارشناس نیاز دارد تا به‌صورت تمام‌وقت یا در ساعات اداری پاسخگوی مشتریان باشد. فراموش نکنید که در ابتدای همکاری حتما از قراردادی معتبر استفاده کنید. لامینگو نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی را به صورت اصولی برای استفاده شما عزیزان ارائه داده است.

 

دریافت مشاوره حقوقی استخدام

 

وظایف کارشناس پشتیبانی

افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند باید از اطلاعات فنی برخوردار باشند. حوزه کاری کارشناسان پشتیبانی متفاوت است. اما اکثر آنها وظیفه دارند که به طور کامل از کارهای فنی مربوط به حیطه کاری دانشی داشته باشند. این افراد باید در جلسات گروه پشتیبانی شرکت کنند تا بتوانند اطلاعات خود را به‌روز نگه دارند.

یکی از وظایفی که اکثر کارشناسان پشتیبانی به آن نیاز دارند مهارت آموزش‌دادن است. در واقع این افراد وجود دارند تا در حیطه‌های مختلف کاربرها را راهنمایی کنند. اما وظایف آنها می‌تواند متفاوت باشد. به طور مثال شخصی در یک شرکت نرم‌افزاری فعالیت می‌کند و وظیفه حل مشکلات فنی مشتریان را به عهده دارد. اما شخصی دیگر با همین عنوان در یک شرکت حسابداری در حال فعالیت است که وظیفه صدور سند و چنین کارهایی را دارد.

این افراد باید در زمانی که فعالیت خود را آغاز می‌کنند هم‌زمان در حال ارتقای اطلاعات خود باشند. زیرا با به‌روز شدن تکنولوژی ممکن است کاربران از آنها سؤال‌هایی بپرسند که در صورت به‌روز نبودن اطلاعات فرد، امکان پاسخ دهی برای آنها وجود ندارد. از طرفی باید حتماً از توانایی حل مسئله برخوردار باشند. افرادی که این ویژگی را ندارند، نمی‌توانند پاسخگوی خوبی در برابر کاربران باشند.

کارشناس پشتیبان باید بتواند گزارش‌های هر دوره را به مدیر پشتیبانی ارائه دهد. در واقع تمام این وظایف می‌تواند او را به یک فرد متخصص در کارشناس پشتیبانی تبدیل کند.

اکثر کارشناسان پشتیبانی با کامپیوتر کار می‌کنند. به همین دلیل لازم است که علاقه‌مند باشند و تسلط کافی در کار با کامپیوتر و نرم‌افزارهای کامپیوتری داشته باشند. در واقع این ویژگی مهم‌ترین رکن در پذیرش شخص در این کار است. افرادی که با کامپیوتر فعالیت می‌کنند باید از دقت و تمرکز بالایی برخوردار باشند. زیرا کوچک‌ترین خطا می‌تواند آنها را دچار مشکلات بزرگ کند.

آخرین موردی که به‌ احتمال زیاد همیشه مورد توجه شما قرار گرفته نحوه ارتباط برقرار کردن است. این افراد به این دلیل که با کاربران زیادی در تماس هستند باید بتوانند ارتباط خوبی برقرار کنند و در کمال آرامش پاسخگوی کاربران باشند.

برای اینکه تمام این وظایف در قرارداد قید شود بهتر است از نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی لامینگو استفاده کنید. زیرا کامل‌ترین قرارداد برای استخدام است.

 

نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

 

تحصیلات لازم کارشناس پشتیبانی

همان‌طور که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم کارشناسان پشتیبانی گرچه در یک چارچوب معین فعالیت می‌کنند اما در سازمان‌های مختلف، وظایف متغیری دارند. در واقع تمام‌کارهای اصلی آنها یکی است اما کارهای فرعی نسبتاً متفاوت است. به همین دلیل است که در سازمان‌های مختلف از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف استفاده می‌کنند. به طور مثال برای پشتیبانی سیستم‌های مالی و اداری از فارغ‌التحصیلان رشته حسابداری، مدیریت مالی و مدیریت بازرگانی استفاده می‌کنند. اما در شرکت‌های نرم‌افزاری فارغ‌التحصیلان مهندسی کامپیوتر را استخدام می‌کنند.

البته کارفرماهایی نیز هستند که مدرک برایشان از اهمیت بالایی برخوردار نیست. بلکه توانمند بودن از اهمیت بالاتری برخوردار است. اگر علاقه‌مند به این کار هستید کافی است که اطلاعات خود را افزایش دهید و با اعتمادبه‌نفس وارد بازار کار شوید.

 

بازار کار و ساعت کاری کارشناس پشتیبانی

محل کار این افراد بیشتر در قسمت پشتیبانی شرکت یا مؤسسه قرار دارد. البته ویژگی که در برخی مواقع این شغل را از دیگر مشاغل جدا می‌کند امکان دورکاری است. همکاری با برخی از شرکت‌ها به‌گونه‌ای است که کارشناس پشتیبانی می‌تواند از هرجای دیگر به جز شرکت پاسخگوی مشتریان باشد. البته همیشه هم این شرایط وجود دارد. همان‌طور که گفته شد بستگی به موقعیت و حوزه کاری آنها دارد.

نکته دیگری که قابل‌بحث است ساعت کاری این دسته از افراد است. ساعت کاری نیز مانند موقعیت مکانی به کارفرما بستگی دارد. کارشناس پشتیبانی به دلیل اینکه به‌صورت مداوم مورد احتیاج کاربران است در اکثر اوقات به طور تمام‌وقت فعالیت کند. اگر پیش از همکاری قراردادی نوشته شود تمام این موارد در آن ذکر خواهد شد. پیشنهاد ما به شما این است که حتماً از نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی استفاده کنید تا در حین همکاری دیگر نگران تعهداتی که بین طرفین بسته شده است، نباشید.

 

نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

 

بازار کار کارشناس پشتیبانی

با تحقیقاتی که از سال 92 انجام شده نیاز مردم به کارشناس پشتیبانی افزایش‌یافته است. هم چنین مردم به دلیل استفاده بیشتر از سیستم و گوشی‌های هوشمند دچار مشکلات متعددی می‌شوند. از همین رو نیاز است که کارشناسانی حضور داشته باشند تا آماده خدمات‌دهی به مردم باشند.

البته کارشناس پشتیبانی باتوجه‌به اینکه در چه حوزه‌ای تخصص داشته باشد بازار کار متفاوتی دارد. به طور مثال افرادی هستند که در یک مغازه این وظیفه را به عهده دارند. برخی دیگر در یک شرکت بزرگ و در زمینه شبکه به طور تخصصی فعالیت می‌کنند. همان‌طور که مشهود است وظایف آنها کاملاً متفاوت از هم است. هم چنین بازار کار متفاوتی هم دارند.

درآمد آنها هم باتوجه‌به همین موارد مشخص می‌شود. نکته قابل‌توجه این است که بیشتر کارفرماها افرادی را برای این کار انتخاب می‌کند که از سن کمتری و تحصیلات بالاتری برخوردارند. البته این دسته از افراد با گذشت زمان و کسب تجربه بیشتر به‌عنوان مدیر فنی یا مدیر پشتیبانی جذب سایر شرکت‌ها می‌شوند.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شغل کارشناس پشتیبانی را از دیدگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهیم. نکته‌ای که در تمام همکاری‌ها از جمله این شغل ضروری است، تنظیم قرارداد اصولی است. قراردادی که تمام اصول و نکات مهم در آن رعایت شده باشد. لامینگو با متخصصان حقوقی خود اقدام به تنظیم نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی کرده است. از همین رو افرادی که نیاز دارند می‌توانند از آن کمک بگیرند. در ضمن در صورت داشتن هرگونه سؤال و مشاوره‌ای می‌توانید با کارشناسان تماس بگیرید و یا به بلاگ های حقوقی لامینگو مراجعه کنید.

3
برچسب ها :
نویسنده مطلب مطهره راضی

دیدگاه شما

3 دیدگاه