شرح وظایف کارشناس حقوقی بیمارستان + بررسی نمونه قرارداد استخدام مشاور حقوقی

نمونه قرارداد استخدام مشاور حقوقی

سازمان‌ها و ارگان‌های امروزی با چالش‌های بسیار پیچیده‌ای به نام مسائل حقوقی مرتبط هستند. در این بین برخی از مؤسسات و مراکز مانند بیمارستان این چالش‌ها را در حد وسیع‌تری دارند. برخی نیز بنا به حجم کاری و اندازه شرکت و سازمان مورد نظر ممکن است در سطح کمتری با این مسائل روبرو باشند. در همه این شرایط اما استفاده از خدمات مشاوره حقوقی اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌نماید. لازم است تا تمام مدیران برای برون‌رفت از چالش‌های حقوقی و دور ماندن از مشکلات مربوط به آن‌ها اقدام به استخدام مشاور حقوقی نمایند. البته خود این استخدام نیز مسئله حقوقی مهمی است که باید به‌درستی به آن پرداخته شود. نمونه قرارداد استخدام مشاور حقوقی بیمارستان راهکاری برای حل تمام مسائل مربوط به استخدام در این رده شغلی است. اما مسائل دیگری نیز دراین‌باره وجود دارد.

در کنار مسائل و چالش‌های حقوقی مربوط به استخدام مشاور حقوقی، انتخاب بهترین فرد و مناسب‌ترین گزینه برای ارائه این خدمات نیز اهمیت پیدا می‌نماید. فراموش نکنید که انتخاب بهترین افراد می‌تواند منجر به داشتن خیالی آسوده در این زمینه‌ها باشد. ازاین‌رو در این مقاله در کنار بررسی مفاد نمونه قرارداد استخدام مشاور حقوقی بیمارستان به بررسی و شرح وظایف مشاور حقوقی بیمارستان نیز می‌پردازیم که می‌تواند در انتخاب بهترین فرد در زمان مصاحبه کمک‌حال مدیران بیمارستان‌ها و افراد مسئول باشد.

 

تنظیم نمونه قرارداد استخدام مشاور حقوقی بیمارستان در لامینگو

به‌عنوان اولین قدم برای برطرف کردن چالش‌های حقوقی شما را با نمونه قرارداد استخدام مشاور حقوقی بیمارستان آشنا می‌کنیم. این نمونه قرارداد دارای شرایط زیر است:

 • تمام نیازمندی‌های لازم برای این استخدام اعم از شرح کامل وظایف، بندهای مورد نیاز و سایر نکات حقوقی در آن رعایت شده است.
 • نمونه قرارداد موجود در سایت به‌صورت دائم به‌روزرسانی می‌شود و با هر بار تغییر در قوانین نیز این به‌روزرسانی‌ها انجام می‌شود.
 • کاربران می‌توانند از این قرارداد در هر سطحی برای استخدام مشاور حقوقی بیمارستان استفاده نمایند.
 • همچنین امکان استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در لامینگو برای این استخدام نیز برای کاربران وجود دارد.

 

دانلود قرارداد استخدام مشاور حقوقی

 

مشاور حقوقی بیمارستان یا تیم حقوقی بیمارستان؟

لازم است یادآوری کنیم که بیمارستان‌ها به دلیل قراردادها و مسائل حقوقی پیچیده‌ای که با اشخاص و یا سایر سازمان‌ها و ادارات دارند، لازم است تا از یک تیم مشاوره حقوقی کمک بگیرند؛ زیرا یک فرد به تنهایی نمی‌تواند به همه این مسائل رسیدگی نماید. بالا بودن حجم کاری جدای از اینکه تخصص‌های چندگانه‌ای را نیاز دارد، وقت زیادی هم از تیم حقوقی خواهد برد. رسیدگی به همه این امور بدون استفاده از حمایت یک تیم واقعاً امکان‌پذیر نخواهد بود. البته امکان استخدام تیم مشاور حقوقی نیز برای بیمارستان‌ها وجود دارد . یا اینکه اگر تیم حقوقی مستقر در اختیار دارید، می‌توانید از مشاور حقوقی برای کمک بیشتر به این تیم استفاده کنید.

 

همه چیز درباره نمونه قرارداد استخدام مشاور حقوقی + مفاد قرارداد استخدام

 

 نمونه قرارداد استخدام مشاور حقوقی

 

اهمیت مشاوره حقوقی در بیمارستان‌ها

اگر نکاهی اجمالی به ارتباط بیمارستان با اشخاص و سایر شرکت‌ها و سازمان‌ها اعم از بیمه تأمین اجتماعی، سایر بیمه‌ها، دانشگاه‌ها و … بیندازید، متوجه می‌شوید که تمام این روابط در کنار شرایط تعاملی به نوعی از نظر حقوقی نیز اهمیت دارند. بیمارستانی که روزانه هزاران نفر در آن درمان می‌شوند، بایستی برای شکایات این افراد نیز شرایطی را در نظر بگیرد. عدم دقت به مسائل حقوقی در بیمارستان می‌تواند فاجعه‌بار باشد و آسیب‌های مالی و حقوقی بسیار زیادی برای آن‌ها به دنبال داشته و ادامه کار را سخت نماید. ازاین‌رو استفاده از خدمات مشاوره حقوقی برای این ارگان امری ضروری است. حتماً باید در دستور کار قرار گیرد.

 

شرح وظایف مشاور حقوقی بیمارستان

در این بخش به‌صورت جامع و کامل به شرح وظایف مشاور حقوقی بیمارستان می‌پردازیم. دقت کنید که در نمونه قرارداد استخدام مشاور حقوقی بیمارستان بایستی تمام این موارد در صورت نیاز درج شود و هیچ وظیفه‌ای مکتوب نشده باقی نماند. همچنین برای استخدام بهترین افراد نیز لازم است تا این موارد با آن‌ها در هنگام مصاحبه مورد ارزیابی قرار گرفته و بررسی گردد. به‌صورت کلی موارد زیر را می‌توان به‌عنوان شرح وظایف مشاور حقوقی بیمارستان معرفی کرد:

 • همکاری همه جانبه با بخش حقوقی مرکز
 • نظارت بر نحوه تنظیم قراردادهای میان بیمارستان و اشخاص حقیقی و حقوقی
 • تنظیم فرم‌های لازم برای استخدام کارکنان در بیمارستان
 • تنظیم قراردادهای حقوقی استخدام کارمندان
 • نظارت بر حسن اجرای مفاد حقوقی مندرج در متن قراردادهای بیمارستان با کارمندان، سایر اشخاص و ارگان‌های در ارتباط
 • جمع‌آوری اسناد و مدارک لازم برای دفاع از حقوق بیمارستان در قبال شکایت‌ها و دعاوی رسیده از مراجع مختلف
 • پیگیری مسائل حقوقی مربوط به بیمارستان و همکاری با مدیران و سایر کارمندان
 • ارائه آموزش‌های حقوقی لازم به کارکنان
 • ارائه مشاوره‌های حقوقی لازم به مدیران قبل از انجام هر کاری
 • نظارت بر تنظیم اساسنامه‌ها و آیین‌نامه‌های مرکز
 • برگزاری دوره آموزش مسائل حقوقی به پزشکان و پرستاران

 

 نمونه قرارداد استخدام مشاور حقوقی

 

 • تنظیم شکوائیه‌های لازم برای بیمارستان بر علیه اشخاص حقوقی یا حقیقی در زمینه‌های مختلف
 • بازنگری کلیه قراردادهای منعقد شده در بیمارستان
 • بررسی و تنظیم قراردادهای مربوط به خرید کالاهای بیمارستانی
 • بررسی مناقصات و مزایده‌های مربوطه
 • رسیدگی به پرونده‌های مربوط به بیمارستان
 • اخذ تعهدهای رسمی از کارکنان و افرادی که برای کارآموزی وارد بیمارستان می‌شوند.
 • تنظیم تعهدنامه‌های رسمی مربوط به بیمارستان قبل از انجام عمل‌های جراحی مهم
 • تهیه بانک‌های اطلاعاتی حقوقی مربوط به بیمارستان
 • تهیه گزارش‌های مستمر از نتایج رسیدگی به امور حقوقی مربوط به بیمارستان

 

تنظیم قرارداد استخدام مشاور حقوقی بیمارستان و نکات آن

برای تنظیم قرارداد استخدام مشاور حقوقی بیمارستان در کنار شرح وظایف بالا باید به نکات حقوقی این موضوع دقت کنید. در نظر داشته باشید که نیت استفاده از این قرارداد می‌تواند تا حدی گره‌گشای کاربران باشد اما با توجه به اینکه این دست از عزیزان به مسائل حقوقی کاملاً واقف هستند، شما به‌عنوان مدیر و یا مسئول بیمارستان نیز باید اطلاعات لازم درباره وظایف و تعهدات این افراد داشته و در هنگام تنظیم قرارداد استخدام وی، بیشتر شنونده نباشید. دقت کنید که تنظیم قرارداد استخدام برای مشاور حقوقی می‌تواند با پیچیدگی‌های زیادی همراه باشد که نیاز به:

 • تجربه در تنظیم چنین قراردادهایی
 • تخصص و دانش حقوقی
 • اطلاع از شرایط و نیازمندی‌های موجود

داشته و بدون این موارد قرارداد تنظیم شده نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. در این زمینه می‌توانید از نمونه قرارداد استخدام مشاور حقوقی بیمارستان استفاده کید که به‌صورت کامل و دقیق برای همین موضوع تهیه و تدوین شده است.

 

 نمونه قرارداد استخدام مشاور حقوقی

 

کانال تلگرام لامینگو

 

در انتها باید بدانید

به بررسی کامل وظایف مشاور حقوقی بیمارستان پرداخته و نکات مهمی را نیز درباره استخدام این رده شغلی مرور کردیم. همچنین شرایط استفاده از نمونه قرارداد استخدام مشاور حقوقی بیمارستان برای استخدام مشاور را نیز بررسی کردیم. در انتها کاربران باید بدانند که یک‌بار اهمیت قائل شدن برای این موضوع می‌تواند درنهایت منجر به استخدام بهتری افراد و درنتیجه یک عمر خیال راحت از بابت مسائل حقوقی در بیمارستان باشد. کاربران علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از بخش بلاگ حقوقی لامینگو سایر مقالات ما را دراین‌باره دنبال کرده و از این طریق اطلاعات خود را تکمیل نمایند. همچنین در انتهای این مقاله و در بخش نظرات نیز می‌توانید چالش‌های خود را با ما در میان گذاشته و پاسخ‌های لازم را نیز در اسرع وقت دریافت کنید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

بدون دیدگاه