معرفی دادخواست هوشمند به همراه سایر خدمات حقوقی هوشمند لامینگو

دادخواست هوشمند

سامانه خدمات هوشمند لامینگو با بهره‌گیری از اشراف کامل نسبت به چالش‌ها و ایرادات دسترسی به خدمات حقوقی و همچنین به کارگیری فناوری‌های جدید در این حوزه، توانسته است این امکان را برای کاربران و مخاطبان خود فراهم نماید تا به صورت رایگان و یا با کمترین هزینه بتوانند به خدماتی از جمله تهیه و تنظیم قرارداد به صورت هوشمند، دریافت شکواییه، درخواست و دادخواست هوشمند ، مشاوره حقوقی آنلاین و حضوری و همچنین امضای الکترونیک دسترسی داشته باشند. در ادامه این مطلب همراه با توضیحاتی در مورد هوشمندسازی خدمات حقوقی و قضایی، کاربرد و مزایای استفاده از این خدمات را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

چالش‌های دسترسی به خدمات حقوقی

زندگی در عصر حاکمیت قانون، همواره این امکان را برای شهروندان جوامع امروزی ایجاد کرده است تا بتوانند بر اساس تأسیسات و نهادهای حقوقی در حال توسعه و رو به رشد، از حقوق و تکالیف خود آگاه شوند. قوانین مدون امروزی در کنار پیش‌بینی حقوق و تکالیف شهروندان، ضمانت اجراهایی را نیز برای پیش‌گیری از تجاوز به این حقوق و یا جبران تضییع حق در نظر گرفته‌اند. با این‌حال همچنان در اکثر مواقعی که حقی از شخصی مورد تجاوز یا تضییع قرار می‌گیرد شاهدیم که عده زیادی از مردم از پیگیری و مطالبه خواسته خود صرف نظر می‌کنند. شاید بتوان علل اصلی این نحوه رفتار را در دو مورد خلاصه کرد؛ یکی دشواری‌ها و چالش‌هایی که فرد در مسیر مطالبه حقوق خود و رسیدگی، با آن مواجه است و دیگری عدم توانایی پرداخت هزینه‌های دریافت مشاوره، وکیل، دادرسی و سایر مواردی است که برای همه شهروندان امکان‌پذیر نیست.

برای برطرف نمودن علت اول که با دستگاه و نظام قضائی هر کشور در ارتباط است تلاش‌هایی صورت گرفته، اما در کشور ما نقصان‌ها و ایرادات فراوانی نیز همچنان پا بر جا است. موضوع حائز اهمیت در این نوشته، تغییرات و تحولاتی است که با کمک پیشرفت‌های علمی و تکنولوژیک برای برطرف نمودن علت دوم، ایجاد گردیده است. استفاده از ابزارهای فناورانه و وارد کردن دستاوردهای علمی جدید به حوزه حقوق، موجب گردیده است تا امکان دسترسی به خدمات حقوقی، گسترش چشمگیری داشته باشد و در عین حال، هزینه این خدمات نیز به میزان قابل توجهی کاهش یابد. در این میان، بهره‌گیری از اینترنت و هوش مصنوعی، نتایج خیره‌کننده‌ای را به همراه داشته است. چرا که علاوه بر سهولت در دسترسی به خدمات حقوقی از طریق این فناوری‌ها مقدار قابل توجهی از هزینه‌های خدمات حوزه حقوق نیز کاسته شده است.

 

دریافت مشاوره حقوقی

 

هوشمند شدن خدمات حقوقی به چه معناست؟

منظور از هوشمند شدن خدمات حقوقی، به کارگیری هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (Machine Learning) در رویه‌ها و فرآیندهای حقوقی است. به عنوان مثال فعالیت‌هایی از قبیل تجزیه و تحلیل اسناد، تنظیم قراردادها، شیوه‌های احراز هویت و تنظیم شکواییه و دادخواست هوشمند با استفاده از فناوری‌های جدید، به اموری بسیار ساده و سریع تبدیل شده‌اند. امروزه خدمات حقوقی آنلاین و هوشمند، با شیوه‌هایی کاملاً نوین و البته قانونی، موجب گردیده‌اند تا امور حقوقی به‌صورت منظم‌تر و به‌نحو مقرون به صرفه و سریع صورت پذیرند و در دسترس کسب‌وکارها، شرکت‌ها، سازمان‌ها و اشخاص حقیقی قرار گیرند. همچنین از آنجایی که دقت عمل ماشین از کاربر انسانی بیشتر است، در انجام اعمال و امور حقوقی بدین شیوه، از بروز خطا و اشتباه جلوگیری نیز خواهد شد.

برای مشخص شدن اینکه هوش مصنوعی و ماشین چطور می‌توانند در حوزه خدمات حقوقی، چنین تحولاتی را ایجاد کنند در ادامه مطلب، مباحثی را بررسی خواهیم کرد، اما در ابتدا لازم است تا تعریفی از آن ارائه دهیم. به‌طور خلاصه می‌توان گفت هوش مصنوعی به سامانه‌هایی اطلاق می‌شود که قادرند تا رفتارها و عملکردی شبیه انسان‌ها از خود بروز دهند؛ یعنی تحلیل شرایط پیچیده، برخورداری از اصول منطقی و شیوه‌های استدلال و یادگیری و ارائه نتایج این فرآیند.

 

دادخواست هوشمند

 

از قرارداد تا شکواییه و دادخواست هوشمند لامینگو

همانطور که اشاره گردید، سامانه خدمات هوشمند لامینگو با بهره‌گیری از فناوری، همواره تلاش نموده است تا امکان دسترسی به خدمات حقوقی باکیفیت و ارزان قیمت را برای همه فراهم نماید.

 

قراردادهای هوشمند لامینگو

پیش از این، کاربران و مخاطبان این سامانه، می‌توانستند قراردادهای مورد نظر خود را به صورت هوشمند دریافت نمایند. در واقع، انعقاد قرارداد یکی از رایج‌ترین انواع اعمال حقوقی است که در جامعه و میان مردم انجام می‌گیرد و به همین دلیل حجم زیادی از دعاوی محاکم نیز به اختلافات و مشکلات قراردادی باز می‌گردد. آسیب‌شناسی این دسته از دعاوی و اختلافات، نشان می‌دهد که با تنظیم صحیح و دقیق متن قراردادها می‌توان از بروز میزان قابل توجهی از این اختلافات پیشگیری کرد. اما چالش اصلی این است که همه افراد از دانش حقوقی کافی و تسلط بر قوانین برخوردار نیستند. حتی زمانی‌که تنظیم یک قرارداد به فردی متخصص واگذار می‌گردد نمی‌توان از بی‌نقص بودن آن مطمئن بود.

اما تنظیم قرارداد هوشمند با بهره‌گیری از دقت ماشین و به همان شیوه معمولی که میان انسان‌ها رایج است، علاوه بر اینکه از بروز بسیاری از اختلافات جلوگیری می‌کند موجب می‌گردد تا طرفین قرارداد نسبت به اعتبار و صحت توافق صورت گرفته، اطمینان بیشتری داشته باشند. کاربران سامانه لامینگو می‌توانند طی یک پرسش و پاسخ کوتاه، قرارداد مورد نظر خود را دریافت نموده و مطمئن باشند که در این قرارداد همه جوانب امر پیش‌بینی گردیده است.

 

این مطلب را نیز بخوانید: خدمات حقوقی لامینگو و امضانو و نکاتی در مورد هوشمندسازی مسائل حقوقی

 

شکواییه و دادخواست هوشمند لامینگو

اکنون و پس از پشت سر گذاشتن تجربه موفق ارائه قراردادهای هوشمند، تلاش مجموعه لامینگو منجر به راه‌اندازی خدمتی دیگر در این سامانه خدمات حقوقی هوشمند، گردیده است. یکی از چالش‌های شهروندان در هنگام تصمیم برای انجام امور حقوقی و قضائی، شیوه صحیح طرح شکایت و یا خواسته است. آن دسته از قوانینی که به آیین و شیوه رسیدگی به دعاوی و اختلافات اختصاص دارند، مقرراتی را در مورد نحوه تنظیم دادخواست و شکواییه پیش‌بینی کرده‌اند. عدم رعایت این مقررات موجب می‌گردد که امکان شروع رسیدگی به پرونده وجود نداشته باشد. در کنار رعایت این مقررات شکلی، لازم است تا خواهان یا شاکی به آن دسته از قوانین و مقرراتی که مستند ادعای خود قرار می‌دهد تسلط داشته باشد و همچنین در مورد شیوه رسیدگی به این ادعا و روش‌های اثبات آن نیز اطلاعاتی را کسب نماید.

پیش از این، کاربران سامانه لامینگو می‌توانستند از طریق دریافت مشاوره حقوقی آنلاین و یا حضوری، پاسخ تمامی سؤالات خود را دریافت نمایند. این امکان همچنان نیز وجود دارد، اما سامانه لامینگو برای آن عده از کاربران که قصد تنظیم شکواییه یا دادخواست را دارند، کار را از این نیز راحت‌تر کرده است. اکنون با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، مخاطبان می‌توانند به همان شیوه‌ای که قراردادهای هوشمند ارائه می‌گردید، شکواییه یا دادخواست هوشمند مورد نظر خود را دریافت نمایند.

 

دادخواست هوشمند

 

امضای قرارداد، شکواییه و دادخواست هوشمند

اگر تا به اینجای مطلب، خدمات حقوقی هوشمند لامینگو شما را شفگت‌زده نکرده است، پس در این قسمت نیز با ما همراه باشید! با الکترونیکی شدن فرآیندها و خدمات حقوقی و همچنین با توجه به اینکه قانون نیز برای اسناد و امضای الکترونیکی اعتبار و ارزش قائل است، استفاده از این امکان، امری ضروری و ناگزیر است. کاربران سامانه لامینگو پس از تنظیم قرارداد، شکواییه، دادخواست هوشمند و یا هر سند دیگری که توسط این سامانه تهیه و تنظیم شده و یا سندی که کاربر قصد امضا نمودن آن را داشته باشد، می‌توانند در قسمت امضای الکترونیکی سامانه، آن را به شیوه‌ای امن و قانونی امضا نمایند و حتی برای شخص یا اشخاص مورد نظر ارسال کنند. لازم به ذکر است که به منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده، لامینگو هویت صاحبان امضا را از طریق سیستم احراز هویت دیجیتال بررسی می‌کند.

همانطور که ملاحظه می‌کنید، فناوری‌ به کار گرفته شده در این خدمات و پیوستگی و ارتباط میان آن‌ها موجب گردیده است تا با صرف حداقل وقت و هزینه، به درخواست کاربران ترتیب اثر داده شود. بنابراین بهره‌گیری از دانش متخصصان حقوقی و همچنین مهارت و نوآوری متخصصین و مهندسین علوم کامپیوتر، سبب گردیده است تا روز به روز به تعداد خدمات حقوقی این مجموعه اضافه گردد و تجربه خوشایندتری را برای کاربران به دنبال داشته باشد.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

جمع‌بندی

با ورود فناوری‌های جدید به حوزه خدمات حقوقی و قضائی، حتماً در آینده‌ای نه چندان دور شاهد تغییر و تحولات بسیار بزرگی خواهیم بود. پیشرفت‌هایی که تا به امروز نیز شاهد آن بوده‌ایم توانسته است هم به شهروندان در زمینه دریافت این دسته از خدمات، بسیار کمک کند و هم ارائه‌دهندگان این خدمات را در گسترش هرچه بیشتر آن، توانمند سازد. قرارداد، شکواییه، درخواست و دادخواست هوشمند که در این نوشته مورد بررسی قرار گرفت، از جمله خدماتی است که مجموعه حقوقی لامینگو در تلاش است تا به‌نحو ساده، سریع، ارزان و باکیفیت در اختیار تمامی شهروندان و کسب‌وکارها قرار دهد. در کنار این خدمات، شما می‌توانید پرسش‌ها و مشکلات حقوقی خود را با کارشناسان و وکلای لامینگو در میان بگذارید تا متخصصین آن حوزه به‌صورت آنلاین و یا حضوری، مشاوره‌های مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند!

شما می‌توانید سؤالات و ابهامات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با کارشناسان ما در میان بگذارید. همچنین برای مطالعه سایر مطالب و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع قراردادها، می‌توانید به بلاگ حقوقی لامینگو مراجعه نمایید.

3
برچسب ها :
نویسنده مطلب مهدی مهدیان مقدم

دیدگاه شما

3 دیدگاه