نحوه گرفتن کد اقتصادی برای کارتخوان

2 ماه پیش
مشاوره حقوقی کد اقتصادی

دستگاه‌های کارتخوان ازجمله ابزارهای پرکاربرد در دنیای تجارت به شمار می‌روند. امروزه این دستگاه‌ها در تمام فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، مراکز خدماتی و … مورد استفاده قرار گرفته و حجم بسیار بالایی از پرداختی‌ها به کمک آن‌ها انجام می‌گیرد. این دستگاه‌ها توسط مراکز مختلفی ارائه شده و نحوه دریافت آن با توجه به شرکت ارائه‌دهنده متفاوت است. یکی از موارد ضروری برای دریافت کارتخوان، دریافت کد اقتصادی است. در این مقاله، قصد داریم تمام نکات مهم را برای دریافت این کد و همچنین دریافت کارتخوان معرفی کنیم. برای آشنایی بیشتر با جزئیات، می‌توانید از مشاوره حقوقی کد اقتصادی استفاده نمایید.

 

دریافت مشاوره حقوقی از لامینگو

مؤسسات حقوقی و مراکز بسیار زیادی در زمینه فعالیت‌های حقوقی و ارائه خدمات مشاوره‌ای فعالیت می‌کنند. این مراکز با استفاده از دانش و تخصص مشاوران حقوقی و وکلای پایه یک دادگستری تمام نکات حقوقی را در اختیار شما قرار داده و در تمام مراحل فعالیت‌های حقوقی در کنار شما خواهند بود. لامینگو یکی از معتبرترین و جامع‌ترین پلتفرم‌های آنلاین ارائه خدمات حقوقی است که اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای دریافت راهنمایی و مشاوره حقوقی کد اقتصادی از لامینگو بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دریافت مشاوره حقوقی کد اقتصادی

 

در این مقاله، قصد داریم تا توضیحات کاملی در زمینه دریافت کد اقتصادی برای کارتخوان در اختیار شما قرار دهیم. موارد بررسی‌شده در ادامه به‌صورت زیر هستند:

  • کد اقتصادی چیست؟
  • اهمیت دریافت کد اقتصادی
  • دریافت کد اقتصادی برای کارتخوان
  • نحوه دریافت کد اقتصادی کارتخوان
  • جمع‌بندی

 

کد اقتصادی چیست؟

در دنیای اقتصاد و تجارت افراد، شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی فعالیت می‌کنند. هرکدام از موارد گفته‌شده به انجام فعالیت خاصی مشغول بوده و زمینه کاری متفاوتی دارند. کد اقتصادی، کدی 12رقمی بوده که برای شناسایی و معرفی آن‌ها به کار برده می‌شود. این کد به‌صورت اختصاصی برای تمام افراد حقیقی و حقوقی صادر می‌شود. همچنین، در تمام فاکتورها و صورتحساب‌های خرید و فروش و ارائه خدمات ذکر می‌شود.

کد اقتصادی مشابه کد ملی، کدی برای شناسایی واحدهای اقتصادی است. در واقع، تمام اشخاص حقیقی و حقوقی که فعالیتشان مشمول دریافت مالیات است، باید برای دریافت این کد اقدام نمایند. هر شرکت تا دو ماه از تاریخ ثبت برای دریافت کد فرصت دارد. در غیر این صورت، با جریمه‌هایی روبرو خواهد شد. سازمان امور مالیاتی مسئول صادر کردن این کد است.

 

این مطلب را بخوانید: همه چیز درمورد کد اقتصادی!

 

اهمیت دریافت کد اقتصادی

تمام شرکت‌های دولتی و خصوصی، همچنین تمام افرادی که در زمینه واردات، صادرات، ارائه خدمات و هرگونه فروش کالا فعالیت می‌کنند، موظف به دریافت کد اقتصادی هستند. داشتن این کد برای شرکت در هرگونه مناقصه و مزایده ضروری است. همچنین، اگر قصد دریافت کارت بازرگانی داشته باشید، باید ابتدا کد اقتصادی دریافت کنید.

یکی از دلایل مهم برای دریافت کد اقتصادی، این است که تمام معاملات اقتصادی به‌صورت شفاف صورت گرفته و از هرگونه جرم، کلاهبرداری، پولشویی و فرار مالیاتی جلوگیری شود. همچنین، برای ارائه اظهارنامه مالیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با ارائه کد اقتصادی، تمام فعالیت‌های اقتصادی در فضایی سالم و رقابتی صورت می‌گیرد. همچنین، دولت با شناسایی واحدهای اقتصادی مختلف در مواقع مختلف به حمایت از آن‌ها می‌پردازد.

 

مشاوره حقوقی کد اقتصادی

 

دریافت کد اقتصادی برای کارتخوان

بر اساس قوانین اداره مالیات تمام افراد، فروشگاه‌ها، شرکت‌ها و تمام مراکزی که نیاز به دریافت کارتخوان دارند، در اولین مرحله باید برای دریافت کد اقتصادی اقدام نمایند. دریافت این کد ضروری بوده و بدون داشتن آن دریافت کارتخوان از هیچ بانک و شرکت ارائه‌دهنده‌ای امکان‌پذیر نخواهد بود.

دریافت کد مالیاتی برای کارتخوان کاملاً رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای از شما برای صدور آن دریافت نمی‌شود. همچنین، اگر میزان درآمد شما از طریق کارتخوان از سقف مشخص‌شده کمتر باشد، مشمول پرداخت مالیات نمی‌شوید. کد رهگیری مالیاتی کارتخوان به‌صورت 10رقمی بوده و بر اساس قانون دریافت آن برای تمام دستگاه‌های کارتخوان الزامی است.

 

این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد: منظور از کد اقتصادی چیست؟

 

نحوه دریافت کد اقتصادی برای کارتخوان

همان‌طور که گفته شد، دریافت کد اقتصادی برای انجام هرگونه فعالیت اقتصادی ضروری است؛ حال اینکه شما دستگاه کارتخوان را برای چه مرکزی دریافت می‌کنید، تفاوتی در اصل موضوع ایجاد نمی‌کند. در هرصورت، باید ابتدا برای دریافت کد اقتصادی اقدام نمایید. برای دریافت کد ابتدا به سایت tax.gov.ir که توسط سازمان امور مالیاتی ارائه شده مراجعه کنید. ابتدا باید پیش‌ثبت‌نام انجام داده و سپس برای ثبت‌نام الکترونیک اقدام نمایید.

در سایت گفته شده اطلاعات کامل ازجمله اطلاعات شخصی، عنوان فروشگاه، نوع شغل، اتحادیه صنفی و … را وارد کنید و پس از تأیید ثبت‌نام، کد رهگیری دریافت نمایید. در این مرحله، با پایان یافتن پیش‌ثبت‌نام کد کاربری و رمز عبور برای شما پیامک شده و پس از آن باید برای ثبت‌نام الکترونیک اقدام نمایید.

با استفاده از کد کاربری و رمز عبور ارسال‌شده وارد سیستم شده و اطلاعات خواسته‌شده مربوط به کسب‌وکار خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل شماره حساب، شماره تلفن ثابت، نوع بانک، شماره تلفن همراه، اسم فروشگاه، صنف کاری، آدرس و کد پستی است که باید به‌درستی و مطابق با اطلاعات ارسالی برای کارتخوان وارد شوند.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

جمع‌بندی

همان‌طور که گفته شد، تمام اشخاص حقیقی و حقوقی برای انجام فعالیت‌های خود نیازمند دریافت کد اقتصادی هستند. دریافت کارتخوان نیز ازجمله مواردی است که نیازمند دریافت کد اقتصادی است. برای این کار، ابتدا باید پیش‌ثبت‌نام خود را در سایت مربوطه انجام داده و پس از وارد کردن اطلاعات، منتظر صحت‌سنجی و دریافت پیامک باشید. پس از آن، از طریق اطلاعات پیامک‌شده وارد سیستم شوید و اطلاعات خواسته‌شده را وارد کنید. پس از تأیید اطلاعات، کد اقتصادی مربوط به دستگاه کارتخوان خود را دریافت نمایید.

اگر اطلاعات کافی در زمینه دریافت کد اقتصادی و دریافت کارتخوان ندارید، می‌توانید از کارشناسان و مشاوران حقوقی کمک بگیرید. یکی از جامع‌ترین و معتبرترین ارائه‌دهندگان خدمات حقوقی، لامینگو است. برای دریافت مشاوره حقوقی کد اقتصادی، می‌توانید با این مجموعه تماس بگیرید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید به وبلاگ لامینگو مراجعه کنید.

1
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

یک دیدگاه