قرارداد استخدام مسئول فنی صنایع غذایی و نکاتی در خصوص این شغل

2 سال پیش
قرارداد استخدام مسئول فنی صنایع غذایی

امروزه با گسترش مجموعه‌ها و شرکت‌های گوناگون در رابطه با سازمان غذا و دارو، وجود شخصی تحت عنوان مسئول فنی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. در این مقاله سعی داریم در مورد قرارداد استخدام مسئول فنی صنایع غذایی این موقعیت شغلی و شرح وظایف آن را شرح دهیم. از این جهت اگر ادامه این مقاله برای شما جذاب و مفید است، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید و در آخر با ثبت نظر و پیشنهاد خود ما را جهت بهبود خدمت‌رسانی مجموعه یاری نمایید!

شما می‌توانید برای تنظیم انواع قراردادهای استخدامی و غیراستخدامی از طریق لینک زیر وارد قسمت تنظیم قرارداد سفارشی سایت شوید و با ثبت درخواست و شماره تماس خود، منتظر تماس تیم حقوقی مجموعه بمانید! ما در لامینگو با آماده‌سازی بستری کاملاً آنلاین، جهت خدمت‌رسانی و حل‌وفصل امور حقوقی در کم‌ترین زمان ممکن در خدمت شما بزرگواران هستیم!

 

تنظیم قرارداد استخدام مسئول فنی صنایع غذایی

 

 مسئول فنی کیست؟

در ابتدا بهتر است تعریفی از مسئول فنی در ذهن داشته باشیم تا به طور ویژه در خصوص وظایف مسئول فنی صنایع غذایی مطالبی را بیان نماییم. مسئول فنی در اکثر شرکت‌‌ها و مجموعه‌ها به عنوان فردی رابط بین شرکت و سازمان مربوط به حوزه فعالیت، دارای وظایفی است. این شخص، وظایف متعددی داشته که در ادامه به آن می‌پردازیم، اما یکی از وظایف مهم و کلیدی او این است که کلیه مواد اولیه و مصرفی کارخانه‌ها را بررسی و کیفیت آن‌ها را تأیید نماید. در ادامه مقاله از وظایف بیشتر این شخص مواردی را ذکر خواهیم کرد، اما اگر در خصوص قرارداد استخدام مسئول فنی صنایع غذایی پرسشی داشته و یا قصد تنظیم قراردادی در این حیطه را دارید، با شماره‌ تماس‌های درج شده روی سایت، تماس گرفته و از تیم پشتیبانی مجموعه لامینگو راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید!

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

مسئول فنی صنایع غذایی کیست؟

در تمامی مجموعه‌ها هدف نهایی، تولید بهترین و با کیفیت‌ترین محصول می‌باشد؛ محصولی که از هر لحاظ مناسب، مطلوب، باکیفیت و بدون عیب و نقص باشد و در عین حال ضایعات و پس‌ماند ناچیزی داشته باشد. برای دست‌یابی به این موقعیت، باید بر تولید محصولات گوناگون، نظارت قانونی و تخصصی داشت؛ یعنی ماده خام و اولیه‌ای که در وهله اول وارد کارخانه می‌شود تا زمانی که پس از تغییر و فرآیندهای مخصوص، بسته‌بندی شده و برای عرضه آماده می‌گردد باید تحت کنترل، نظارت و آزمایش باشد. این کار یکی از وظایف مسئول فنی هر کارخانه است که در ادامه به بررسی سایر وظایف این شخص خواهیم پرداخت.

ناگفته نماند به شخصی که مسئول تمامی نظارت‌ها و سرپرستی مداوم فنی و بهداشتی مجموعه‌ها است، مسئول فنی صنایع غذایی گفته می‌شود. شما می‌توانید برای تنظیم قرارداد استخدام مسئول فنی صنایع غذایی در سمت کارفرما و یا کارپذیر، در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی سایت، درخواست خود را ثبت کرده و منتظر تماس کارشناسان حقوقی مجموعه بمانید!

 

قرارداد استخدام مسئول فنی صنایع غذایی

 

چه وظایفی بر عهده مسئول فنی صنایع غذایی است؟

در هر موقعیت شغلی، افراد استخدام‌شده دارای وظایف متعددی هستند. در این بین شخص مسئول فنی صنایع غذایی نیز وظایف مهمی بر عهده دارد. در ادامه به ذکر چند نمونه از این تعهدات خواهیم پرداخت، اما ناگفته نماند بهتر است در زمان تنظیم قرارداد استخدام مسئول فنی صنایع غذایی تمامی تعهدات و وظایف فرد را به طور کامل قید گردد تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود. چند نمونه از این وظایف عبارت‌اند از:

  • حضور فعال در ساعات کاری توليد و بسته‌بندی محصولات داشته و نظارت بر آن‌ها را اولویت کار خود قرار دهد.
  • در صورت عدم حضور شخص مسئول، شخصی جایگزین گردد تا مجموعه تولیدات خود را متوقف ننماید، در غیر این صورت هر نوع مرخصی مورد قبول نخواهد بود. این مورد یعنی انتخاب شخص جایگزین، بهتر است در قرارداد استخدام مسئول فنی صنایع غذایی ذکر گردد.
  • پیگیری و اعلام به موقع جهت تمديد پروانه‌های ساخت و لازمه به مدير مجموعه، صورت گیرد.
  • با توجه به آيين نامه اجرايی و قانون، مسئولين فنی بايد دارای يک سال سابقه کار و تجربه در يكی از مؤسسات علمی يا تحقيقاتی و يا صنعتي يا آزمايشگاهی در رشته مربوطه باشند.
  • کنترل بهداشتي و کيفی کليه بخش‌های مرتبط با توليد اعم از نیروهای شرکت و دستگاه‌ها صورت گیرد.
  •  از هر گونه تغيير جزئی و یا اساسی که در شرايط تأسيس و بهره‌برداری کارخانه صورت می‌گیرد، وزارت بهداشت  و یا سازمان اجرایی مربوطه را مطلع سازد.
  • نظارت فني و بهداشتی صورت گرفته به‌صورت گزارشی ماهانه و یا فصلی به شخص مدیر ارائه گردد.
  • بررسی ورود مواد اوليه به کارخانه و مجوز خروج محصول پایانی از کارخانه، توسط مسئول فنی انجام می‌گردد.

ناگفته نماند، تنظیم قراردادی حرفه‌ای و ذکر شرح وظایف طرفین در قرارداد استخدام مسئول فنی صنایع غذایی جهت جلوگیری از اتفاقات ناگوار پیشنهاد می‌گردد!

 

این مطلب را نیز بخوانید: چگونه مسئول فنی داروخانه شویم؟

 

قرارداد استخدام مسئول فنی صنایع غذایی چه اهمیتی دارد؟

همان‌طور که مطالعه نمودید، اهمیت این شغل از جهت وابسته بودن به مواد غذایی مورد استفاده افراد جامعه، از سایر شغل‌ها متمایز بوده و جان مردم موضوع اصلی این تعهدات می‌باشد. با توجه به توضیحات ذکر شده و اهمیت وظایف این شغل، داشتن قراردادی تخصصی و قانونی به طرفین توصیه می‌گردد. بنابراین، در صورت نیاز می‌توانید با ورود به قسمت تنظیم قرارداد سفارشی سایت لامینگو و با ثبت درخواست خود تحت عنوان قرارداد استخدام مسئول فنی صنایع غذایی از خدمات حقوقی آنلاین این مجموعه استفاده نمایید!

 

کانال تلگرام لامینگو

 

چکیده مطالب

در این مقاله سعی شد مفاهیمی در خصوص قرارداد استخدام مسئول فنی صنایع غذایی و وظایف آن را خدمتتان بیان کنیم. اگر در خصوص این موضوع و یا سایر موضوعات حقوقی، پرسشی ذهنتان را مشغول کرده است در انتهای همین صفحه مطرح کرده و منتظر پاسخ کارشناسان مجموعه حقوقی لامینگو بمانید!

در ادامه ضمن عرض تشکر از صرف وقت ارزشمندتان برای مطالعه موارد ذکر شده، امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی کاربردی را در زمینه تنظیم قرارداد استخدام مسئول فنی صنایع غذایی در اختیارتان قرار داده باشیم. اگر در خصوص مباحث حقوقی سوالی دارید تیم پشتیبانی مجموعه به صورت 24 ساعته از طریق چت آنلاین و در ساعات کاری از طریق شماره‌های درج شده روی سایت، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند! در صورت تمایل می‌توانید نظر، پیشنهاد و یا انتقاد خود را در خصوص استفاده از خدمات حقوقی هوشمند لامینگو با ما در میان بگذارید و یا با مطرح کردن پرسش خود در قسمت دیدگاه، منتظر پاسخ همکاران مجموعه بمانید!

همچنین اگر به خواندن مطالب و مقالات حقوقی در زمینه‌های مختلف مانند خانوادگی، کسب‌وکار، کیفری و یا مالیات علاقه دارید با ورود به بلاگ حقوقی لامینگو مطلب مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را مطالعه کنید و در آخر با کامنت خود ما را جهت رشد و بهبود مجموعه و خدمت‌رسانی بهتر به شما کاربران گرامی یاری نمایید!

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب فروزان قاضی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه