صفر تا صد تنظیم نمونه قرارداد استخدام انباردار

1 سال پیش
نمونه قرارداد استخدام انباردار

انبارداری از جمله مشاغل بسیار حساس و مهم است. این شغل تقریبا در تمام شرکت‌ها، کارخانه‌ها، مراکز تولیدی و … وجود داشته و نیاز به نیروی انباردار در تمام آن‌ها احساس می‌شود. استخدام و به کارگیری نیروی انباردار در بخش‌های مختلف انبار نیازمند تنظیم نمونه قرارداد استخدام انباردار به صورت کاملا اصولی و با رعایت نکات حقوقی است. تعیین دقیق وظایف انباردار و مسئولیت‌ها و وظایفی که بر عهده او قرار دارد، در هنگام تنظیم و امضای قرارداد ضروری است. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات حقوقی مهمی را در زمینه تنظیم قرارداد انباردار معرفی کنیم.

برای تنظیم نمونه قرارداد استخدام انباردار می‌توانید از مراکز و موسسات حقوقی کمک بگیرید. این موسسات با استفاده از تخصص و تجربه کارشناسان و مشاوران خود در تمام مسیر استخدام نیروی موردنظر در کنار شما خواهند بود. لامینگو یکی از پلتفرم‌های هوشمند ارائه خدمات حقوقی است که به شما در تنظیم نمونه قرارداد استخدام  انباردار کمک می‌کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

دانلود نمونه قرارداد استخدام انباردار

 

شرح شغل انبارداری

شاید در نگاه اول انبارداری شغل ساده‌ای به نظر برسد، اما باید بدانید این شغل از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. انبار محلی است که تجهیزات و مواد اولیه موردنیاز صنایع و کارخانجات مختلف در آن ذخیره می‌شود. سرمایه بسیار زیادی برای خرید این اقلام صرف می‌شود، از این رو انبار،بخش بسیار مهمی در هر سازمان است. انباردار به فردی گفته می‌شود که وظیفه کنترل ورود و خروج اموال، انبارگردانی و نگهداری از اموال ذخیره‌ شده در انبار را دارد. انبارداری شغل بسیار پراهمیتی است، از این رو باید همواره افراد باتجربه و قابل اعتماد برای این شغل انتخاب شوند. برای تنظیم نمونه قرارداد استخدام انباردار باید وظایف و مسئولیت‌های فرد به صورت دقیق مشخص شوند.

 

اطلاعات بیشتر در: شرح شغل انبارداری درنمونه قرارداد استخدام انباردار

 

شرح وظایف مدیر انبار

انبار بخشی بسیار مهم در هر سازمانی است. برای انجام فعالیت‌های مختلف انبار چندین نیروی باتجربه و کاربلد موردنیاز است. مهم‌ترین فرد در هر انبار، مدیر انبار است که نسبت به سایر اعضا رتبه بالاتری دارد. مدیر انبار مهم‌تین وظایف در انبار را بر عهده دارد. کنترل کامل ورود و خروج اقلام موجود در انبار بر عهده مدیر انبار است. همچنین انبارگردانی، کنترل موجودی کالاها در انبار و محافظت از کالاها نیز بر عهده این فرد است. مدیر انبار باید با سیستم‌های کنترل انبار، اصول انبارداری، اصول اطفاء حریق و … آشنایی کامل داشته باشد.

 

اطلاعات بیشتر در: آیا با شرح وظایف مدیر انبار آشنایی دارید؟

 

 

شرح وظایف کارگر انباردار

یکی دیگر از افراد مهم در انبارداری، کارگر انباردار است. انبار محل نگهداری اقلام و کالاهای بسیار زیادی است. برای دسترسی آسان به تمام این کالا و بررسی موجودی هرکدام، باید به صورت مرتب و دسته‌بندی شده درون انبار قرار بگیرند. کارگر انباردار از جمله افراد تأثیرگذار در انبار است که تمام اقلام و کالاها در بخش‌های مشخص شده قرار داده و وظایفی از جمله جابجایی، نظافت و … در انبار بر عهده دارد. برای تنظیم نمونه قرارداد استخدام انباردار به عنوان نیروی کارگر نیز باید تمام وظایف فرد تعیین شوند.

 

اطلاعات بیشتر در: آیا با شرح وظایف کارگر انبار آشنایی دارید؟

 

شرح وظایف مسئول انبار در کارگاه ساختمانی

کارگاه‌های ساختمانی از جمله محل‌هایی برای نگهداری وسایل موردنیاز برای ساخت یک ساختمان هستند. این کارگاه تمام ابزارها، مواد اولیه و لوازم موردنیاز را در خود نگه می‌دارد. نگهداری و مراقبت از این وسایل از اهمیت و ضرورت بالایی برخوردار است. مسئول انبار در یک کارگاه ساختمانی موظف است تمام اقلام ورودی و خروجی را به طور کامل کنترل کرده و درصورتی که مواد اولیه‌ای به اتمام رسیده به مسئول خرید یادآوری کند تا آن‌ها را در لیست خرید قرار دهد. از دیگر وظایف انباردار در کارگاه ساختمانی ثبت و نگهداری دفتر انبار است که تمام جزئیات مصالح و تجهیزات موجود در انبار به طور دقیق در آن ثبت می‌شوند.

 

اطلاعات بیشتر در: شرح وظایف مسئول انبار در کارگاه ساختمانی

 

شرح وظایف مسئول انبار دارویی

انبار دارویی از بخش‌های بسیار حیاتی مراکز مختلف درمانی، بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و … است. این انبار برای نگهداری داروهای موردنیاز بیماران مراجعه کننده راه‌اندازی می‌شود. همانند تمام مراکز نگهداری کالا در سازمان‌های مختلف،این انبار نیز نیازمند نگهداری توسط انباردار می‌باشد. مسئول انبار دارویی باید علاوه بر دانش بالا در زمینه انبارداری، با روش استفاده از دستگاه‌ها و یخچال‌های نگهداری دارو آشنایی داشته باشد. همچنین بر نحوه آمارگیری و کنترل اقلام دارویی موجود در داروخانه تسلط داشته باشد. تمام موارد و نکات ایمنی به همراه نحوه کار و حقوق و مزایای مسئول انبار در هنگام تنظیم نمونه قرارداد استخدام انباردار ذکر می‌گردد.

 

اطلاعات بیشتر در: شرح وظایف مسئول انبار دارویی در نمونه قرارداد استخدام انباردار

 

 نمونه قرارداد استخدام انباردار

 

حقوق و مزایای انباردار

استخدام انباردار نیز همانند تمام مشاغل دیگر با رعایت نکات و قوانین حقوقی صورت می‌گیرد. در این قرارداد نیز کارفرما با تنظیم نمونه قرارداد استخدام انباردار، فرد موردنظر را استخدام می‌کند. این قرارداد نیز می‌تواند به صورت کتبی یا شفاهی باشد و بر اساس توافقات انجام شده و با استناد به قوانین مربوطه میزان حقوق و مزایای انباردار نیز تعیین می‌شود. بر اساس ماده 35 قانون کار مزد به وجه نقد یا غیرنقدی گفته می‌شود که کارفرما در ازای فعالیت کارگر پرداخت می‌کند. این میزان حقوق و مزایا از میزان تعیین شده در قوانین کار کمتر نبوده و با توجه به نوع کار می‌تواند توسط کارفرما افزایش یابد.

 

اطلاعات بیشتر در: صفر تا صد قوانین مربوط به حقوق و مزایای انباردار

 

کانال تلگرام لامینگو

 

سخن آخر استخدام انباردار

همان‌طور که گفته شد انبارداری یکی از وظایف مهم و حیاتی در تمام شرکت‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌ها مختلف است. مسئول انبار وظیفه دارد ورودی و خروجی انبار را به طور کامل کنترل کرده و مسئول حفظ و نگهداری از اقلام و کالاهای درون انبار است. یک انباردار باید با تمام قواعد و اصول انبارداری آشنا بوده و فردی کاملا باتجربه و قابل اعتماد باشد. در این مسیر افراد مختلفی نیز به مدیر انبار کمک می‌کنند. برای تنظیم نمونه قرارداد استخدام انباردار باید تمام موارد و نکات حقوقی را رعایت کرده و علاوه بر شرح دقیق وظایف فرد استخدام شونده، به مواردی همچون میزان حقوق و مزایا و … نیز توجه داشته باشید.

موسسات حقوقی مختلفی در زمینه خدمات مشاوره‌ای فعالیت می‌کنند. لامینگو یکی از پلتفرم‌های هوشمند ارائه خدمات حقوقی است. این پلتفرم جامع با استفاده از تخصص و تجربه وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی خود شما را در این زمینه راهنمایی می‌کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به وبلاگ لامینگو مراجعه کنید.

2
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

2 دیدگاه