سختی‌ها و خطرات شغل حسابداری که باید بدانید

نمونه قرارداد استخدام حسابدار

درباره مزیت‌های شغل حسابداری به‌وفور صحبت شده و در مقالات مختلف می‌توانید این مزیت‌ها را مشاهده نمایید. اما این رده شغلی با معایب زیادی هم همراه است. در این مقاله با بررسی سختی‌ها و خطرات شغل حسابداری سعی داریم تا دید تازه‌ای نسبت به این رده شغلی برای شما باز کنیم. کاربرانی که قصد شروع برای ورود به این رده شغلی را دارند و یا کسانی که سابقه کار زیادی ندارند، می‌بایست از این خطرات و سختی‌ها با خبر شوند. از این گذشته کارفرمایان و مدیران کسب‌وکارها نیز قبل از استخدام نیروهای خود بایستی این خطرات را در نظر گرفته و برای استخدام افراد بهتر اقدام نمایند. همچنین در این مقاله توضیحاتی درباره نمونه قرارداد استخدام حسابدار نیز ارائه خواهیم داد که می‌توانید از آن برای تنظیم قرارداد کار حسابدار استفاده نمایید.

 

تنظیم نمونه قرارداد استخدام حسابدار در لامینگو

کاربرانی که قصد استخدام حسابدار برای کسب‌وکار خود دارند، در درجه اول باید از یک نمونه قرارداد برای این منظور استفاده نمایند. لامینگو با در اختیار داشتن نیروهای حرفه‌ای و مشاورین زبده در زمینه تهیه و تنظیم قراردادهای حقوقی، این مهم را برای شما عزیزان فراهم آورده است. نمونه قرارداد استخدام حسابدار تهیه شده در موسسه حقوقی لامینگو مطابق با به‌روزترین قوانین و به‌روزترین نیازمندی‌های کسب‌وکارها در زمینه تهیه این قرارداد بوده و به‌صورت کاملاً حرفه‌ای می‌توان از آن در هر سطحی برای استخدام حسابدار استفاده نمود. برای دانلود نمونه قرارداد استخدام حسابدار می‌توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

 

دانلود نمونه قرارداد استخدام حسابدار

 

سختی‌های شغل حسابداری برای حسابدار

شغل حسابداری نیز مانند بسیاری دیگر از رده‌های شغلی با سختی‌ها و چالش‌هایی روبرو است. درصورتی‌که در هنگام انجام وظایف دقت لازم را نداشته باشید و مراقبت‌های لازم را نیز از خود به عمل نیاورید، ممکن است این خطرات دامن‌گیر شما نیز شود. آشنایی با خطرات و سختی‌های شغل حسابداری هم برای خود حسابداران و هم برای مدیران کسب‌وکار‌ها لازم است. مدیران با اطلاع از این سختی‌ها می‌توانند در هنگام استخدام حسابدار سراغ افراد حرفه‌ای‌تر رفته و کسب‌وکار خود را در معرض خطرات این‌چنین قرار ندهند. متقاضیان شغل حسابداری نیز با اطلاع از این خطرات و سختی‌ها:

  • تصمیم بهتری درباره آینده شغلی خود خواهند گرفت. می‌توانند از اقدامات لازم و مراقبتی دراین‌باره استفاده نمایند.

در ادامه سعی داریم تا این خطرات را به‌صورت کامل برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

 

همه چیز درباره نمونه قرارداد استخدام حسابدار و شغل حسابداری در جامعه امروز

 

 نمونه قرارداد استخدام حسابدار

 

1- ناراحتی‌ها و بیماری‌های چشمی ناشی از حضور طولانی‌مدت پشت کامپیوتر

به‌عنوان اولین و بارزترین نمونه از خطرات شغل حسابداری باید به ناراحتی‌ها و ضعف در چشم‌ها اشاره کنیم که به‌واسطه حضور طولانی حسابدار پشت کامپیوتر و نگاه کردن به مانیتور به وجود می‌آید. اشعه آبی تابش یافته از سوی مانیتور می‌تواند باعث تنبلی چشم شده و در مدت کوتاهی ضعف شدیدی در آن به وجود بیاورد. ازاین‌رو لازم است تا در این مواقع تمهیدات لازم به عمل آید. استفاده از عینک‌های مخصوص و یا صفحات محافظ مانیتور که مانع از تابش نور آبی به چشم می‌شود، می‌توانند از راه‌های جلوگیری از این مشکل برای حسابداران باشد.

 

2- استرس دردی برای شروع تمام بیماری‌ها

همان‌طور که می‌دانیم استرس یکی از موارد جدایی‌ناپذیر رده‌های شغلی در دنیای امروز است. درصد بالایی از افراد دائماً در طول ساعات کاری با استرس روبرو بوده و این موضوع می‌تواند تبدیل به یک چالش بزرگ در زندگی آنها شده و مشکلات زیادی را نیز برای آنها به وجود آورد. حسابدار نیز با این خطر روبرو است؛ زیرا شغل حسابداری دائماً با استرس همراه بوده و درصورتی‌که مراقبت‌های لازم از آن به عمل نیاورید، ممکن است در درازمدت بیماری‌های دیگری نیز به همین واسطه در افراد ظهور نماید. خطر اشتباه کردن و خراب کردن صورت‌های مالی همیشه همراه با حسابداران است. به دلیل حساسیت‌های بالای این موضوع استرس ناشی از آن نیز به‌مراتب نسبت به بسیاری از شغل‌ها بالاتر است.

اگر در نمونه قرارداد استخدام حسابدار در قسمت شرح وظایف حسابدار نگاهی به موارد مندرج بیندازید، احتمالاً بیشتر از همیشه این استرس را درک خواهید نمود. برای اینکه بتوانید از آن رها شوید، بهتر است از موارد مراقبتی و پیشگیری کمک بگیرید.

 

 نمونه قرارداد استخدام حسابدار

 

3- به خطر افتادن سلامتی از مهم‌ترین سختی‌های شغل حسابداری

یکی از مهم‌ترین سختی‌ها و خطرات شغل حسابداری به خطر افتادن سلامتی است. پشت کامپیوتر نشستن در مدت طولانی و درگیر شدن با حجم بالایی از شرایط کاری درنهایت می‌تواند منجر به از بین رفتن سلامتی حسابداران شده و مشکلات زیادی در زمینه‌های مختلف برای آنها به وجود آورد. ازاین‌رو اگر به دنبال این رده شغلی هستید، بهتر است از ورزش کردن و استفاده از تمرین‌های ورزشی روزانه نیز غافل نباشید.

 

4- دردهای کمر ناشی از نشستن‌های طولانی

زیاد نشستن در محیط کار که در شغل حسابداری اجتناب‌ناپذیر است، باعث بروز مشکلات در ناحیه کمر نیز شده و بیماری‌هایی که معمولاً در افراد مسن بروز می‌نماید، خیلی زود در حسابداران قابل مشاهده خواهد بود. راه فراری هم از نشستن‌های طولانی برای حسابداران وجود ندارد. باز با داشتن یک سبک زندگی مناسب و همراه با ورزش‌های روزانه می‌تواند تا حدی این مشکل را از کاربران دور کند.

 

 نمونه قرارداد استخدام حسابدار

 

5- نیاز به داشتن مهارت‌های متنوع و یادگیری مسائل مختلف

همچنین یکی دیگر از سختی‌های شغل حسابداری این است که کاربر نیاز به یادگیری مهارت‌ها و نرم‌افزارهای متنوعی دارد. از نرم‌افزار اکسل گرفته تا نرم‌افزارهای تخصصی حسابداری و در کنار آن مهارت‌های مورد نیاز برای حسابداری همگی بایستی به شکل یک مهارت توسط حسابداران آموخته شود. در مقاله‌های قبلی و در هنگام تفسیر مفاد نمونه قرارداد استخدام حسابدار به‌صورت کامل به شرح مهارت‌های مورد نیاز برای این رده شغلی پرداختیم. یادگیری این میزان از مهارت‌ها برای هر کسی امکان‌پذیر نخواهد بود.

 

خطرات شغل حسابداری

در میان سختی‌هایی که برای شغل حسابداری برشمردیم، خطراتی نیز برای خود این رده شغلی وجود دارد که کاربران باید با آنها نیز آشنا بوده و فکری به حال آنها نمایند. عدم دقت به این موضوعات می‌تواند باعث به چالش کشیده شدن آینده شغلی حسابداران شده و مشکلات زیادی برای آنها رقم بزند.

 

حسابرسی

 

6- افزایش داوطلبین این شغل و کم شدن بازار کار

یکی از مشکلات و خطرات شغل حسابداری که در سال‌های اخیر شدت بیشتری هم به خود گرفته است، افزایش داوطلبین این رده شغلی و به خطر افتادن تقاضا برای آن است. بسیاری از کاربران بدون داشتن تحصیلات مرتبط در حسابداری در دوره‌های آموزشی شرکت کرده و با یادگیری مفاهیم اولیه به‌عنوان نیروی ارزان وارد بازار کار می‌شوند. متأسفانه در سال‌های اخیر استقبال زیادی نیز ازاین‌دست از عزیزان شده است. ازاین‌رو این موضوع می‌تواند در آینده نگرانی‌های زیادی برای کاربران به وجود بیاورد.

 

7- اشتباهاتی که در شغل حسابداری رایج است

اشتباه در هر شغل و پستی وجود دارد و هیچ‌کس هم نمی‌تواند ادعا داشته باشد که از اشتباه کردن مصون است. اما اشتباه در شغل حسابداری می‌تواند برای مدیران شرکت‌ها بسیار گران تمام شود و تمام برنامه‌ریزی‌های مالی آنها را با اختلال مواجه سازد. ازاین‌رو این موضوع را نیز می‌توان یکی از خطرات شغل حسابداری دانست. حتی بسیاری از کارفرماها برای جلوگیری از بروز این مشکلات قبل از استفاده از نمونه قرارداد استخدام حسابدار برای تنظیم قرارداد کار حسابدار، در جلسه مصاحبه سعی می‌کنند تا راه‌های جلوگیری از اشتباهات رایج این رده شغلی را با حسابدار به بحث بگذارند.

 

حسابرسی

 

8- پیشنهاد رشوه

به دلیل نوع کار حسابداری، پیشنهادات رشوه و کارهای این چنینی نیز در این رده شغلی زیادی دیده می‌شود. با توجه به اینکه حسابدار می‌تواند با ترفندهایی روی بسیاری از صورت‌های مالی دست ببرد و به‌اصطلاح آنها را لاپوشانی نماید، با پیشنهاداتی نیز دراین‌باره روبرو می‌شود. این موضوع هم می‌تواند چالش بزرگی برای حسابداران باشد. زیرا رد کردن این پیشنهادات مخصوصاً در زمان‌هایی که از سوی افراد دارای پست‌های رده‌بالا باشد، هم سخت بوده و هم می‌تواند منجر به از دست رفتن شغل حسابداری برای افراد باشد.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

در انتها باید بدانید

به بررسی سختی‌ها و خطرات شغل حسابداری پرداختیم و راه‌های برون‌رفت از این چالش‌ها را نیز تا حدودی برای کاربران بررسی کردیم. در کنار این اهمیت استفاده از نمونه قرارداد استخدام حسابدار را نیز برای شما عزیزان بررسی کردیم. کاربرانی که تمایل به استفاده از مقالات آموزشی بیشتر در این زمینه را دارند می‌توانند از بلاگ حقوقی لامینگو استفاده کرده و اطلاعات خود را دراین‌باره افزایش دهند. همچنین در صورت داشتن سؤال نیز می‌توانید در انتهای این مقاله و در بخش نظرات ابهامات خود را مطرح کرده و پاسخ مشاورین حقوقی ما را مشاهده کنید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

بدون دیدگاه