همه چیز درباره نمونه قرارداد استخدام حسابدار و شغل حسابداری در جامعه امروز

نمونه قرارداد استخدام حسابدار

حسابداری یکی از رده‌های شغلی است که وجود آن در هر شرکت و دفتر و مرکزی لازم است. از یک کسب‌وکار خانگی گرفته تا بزرگ‌ترین کمپانی‌ها نیاز به استخدام حسابدار دارند. امروزه حتی شرایط اقتصادی جهان به سمتی پیش رفته که افراد شخصی نیز برای هر چه بهتر کردن شرایط مالی خود نیاز به استفاده از این خدمات دارند. ازاین‌رو نمونه قرارداد استخدام حسابدار می‌تواند یک نمونه قرارداد کاربردی و عالی برای کاربران باشد. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران و شرکت‌ها در استخدام شغل‌های مورد نیاز خود معمولاً از نظر حقوقی خوب عمل نکرده و با مشکلات زیادی روبرو هستند، استفاده از چنین نمونه قراردادهایی می‌تواند نوید‌بخش بهتر شدن این شرایط در آینده برای آنها باشد. در این مقاله سعی داریم تا با ارائه نکاتی کاربردی درباره استخدام حسابدار و تنظیم قرارداد کار وی، شما را با شرایط روز مربوط به این پروسه آشنا کنیم.

 

تنظیم نمونه قرارداد استخدام حسابدار در لامینگو

استخدام حسابدار مانند بسیاری دیگر از رده‌های شغلی نیاز به تنظیم قرارداد کار دارد. دقت کنید که عدم استفاده از چنین قراردادی با توجه به شرایط کار مربوط به حسابدار و دسترسی‌های وی، می‌تواند ریسک بسیار زیادی را به کسب‌وکار و زندگی شما وارد نماید. ازاین‌رو لازم است تا کاربران دراین‌باره بهترین تصمیم را گرفته و با قدرت کامل برای استخدام این رده شغلی اقدام نمایند. مشاورین حقوقی و وکلای پایه یک دادگستری ما در لامینگو با روی هم گذاشتن تجربیات چند ساله خود اقدام به تدوین نمونه قرارداد استخدام حسابدار نموده‌اند. این قرارداد:

 • بر اساس قوانین روز مربوط به استخدام تنظیم شده و هر بار با تغییر قوانین به‌روزرسانی می‌شود.
 • در تهیه این نمونه قرارداد تمام نکات حقوقی در نظر گرفته شده است.
 • کاربران می‌توانند با خیال راحت از این نمونه قرارداد در هر سطحی استفاده کرده و خیال خود را از این بابت مسائل حقوقی مربوطه راحت نمایند.

همچنین امکان استفاده از خدمات مشاوره حقوقی برای تنظیم قرارداد استخدام حسابدار نیز در لامینگو در دسترس کاربران قرار گرفته است. برای دانلود نمونه قرارداد استخدام حسابدار می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

 

دانلود نمونه قرارداد استخدام حسابدار

 

حسابداری چیست و حسابدار کیست؟

فرایندهای مالی در هر شرکت و کسب‌وکاری بایستی توسط یک فرد نظم‌دهی شده و به آنها رسیدگی شود. مجموعه‌ای از فعالیت‌های مربوط به جمع‌آوری اطلاعات مالی، طبقه‌بندی آنها، ثبت و تهیه گزارش‌های لازم و سامان‌دهی به‌صورت حساب‌ها به‌عنوان کار حسابداری معروف است. حسابدار کسی است که این فرایند‌ها را بر اساس تخصص و تحصیل در رشته‌های حسابداری و همچنین تجربه انجام می‌دهد. وی باید به نرم‌افزارهای رایج برای این منظور تسلط داشته باشد. برای شغل حسابداری نیاز به تخصص‌ها و تجربیات خاصی است که کارفرما باید قبل از اقدام به استخدام این موارد را در حسابدار بررسی نماید.

 

 نمونه قرارداد استخدام حسابدار

 

اصول و مهارت‌های حسابداری

حسابداری یکی از شغل‌هایی است که نیاز به‌دقت و مهارت‌های بسیار بالایی دارد. کسانی که به دنبال استخدام در این رده شغلی هستند باید تمام جوانب را در نظر گرفته و بعد از یادگیری تمام موارد برای آن اقدام نمایند. مهارت‌های لازم برای شغل حسابداری به دو دسته مهارت‌های تخصصی حسابداری و مهارت‌های مدیریتی تقسیم می‌شود. حسابدار باید در عین داشتن تخصص‌های لازم برای بررسی و تجزیه‌وتحلیل صورت‌حساب‌های مالی، باید توانایی مدیریت حساب‌های شرکت‌ها را نیز داشته باشد. لازم به ذکر است که کارفرمایان باید حتماً مهارت‌های حسابدار را قبل از استفاده از نمونه قرارداد استخدام حسابدار برای تنظیم قرارداد کار وی در یک مصاحبه مفصل بررسی نمایند.

 

سؤالات لازم برای استخدام حسابدار

اگر به دنبال استخدام حسابدار برای شرکت و کسب‌وکار خود هستید، باید قبل از هر چیزی یک پرسشنامه کامل و جامع تهیه کنید تا در صورت نیاز و در جلسه مربوطه سؤالات لازم را از حسابدار بپرسید. این سؤالات باید به‌گونه‌ای تنظیم شده باشند که درنهایت تمام جوانب مربوط به استخدام این رده شغلی بررسی شود. تنها از این طریق است که شما می‌توانید بهترین افراد را از میان داوطلبین انتخاب نمایید. سؤالات مربوط به استخدام حسابداری را باید در چندپخش مختلف دسته‌بندی و طرح نمایید. این جنبه‌ها به شرح زیر هستند:

 • سؤالات مربوط به سنجش تجارب کاری حسابدار
 • سؤالات مربوط به امتحان مهارت‌های فنی و تخصصی حسابدار
 • سؤالات مربوط به بخش بررسی قابلیت‌های مدیریتی حسابدار
 • سؤالات مربوط به بررسی تعهدات کار و نظم وی
 • سؤالات مربوط به رازداری و قابل اعتماد بودن حسابدار

 

 نمونه قرارداد استخدام حسابدار

 

در استخدام حسابدار به چه نکاتی باید توجه کرد

حسابداری ازجمله شغل‌هایی است که در هر کسب‌وکار و شرکتی شرایط مخصوص به خود را دارد. هرچند ممکن است ابزارها و نرم‌افزارهای مورد استفاده مشابهی در اکثر شرکت‌ها به کار گرفته شود، اما باید با این وجود با توجه به حجم کاری و همچنین شرایط مالی شرکت‌ها فرایند حسابداری آنها می‌تواند متفاوت باشد. ازاین‌رو شما باید با توجه به این شرایط برای استخدام حسابدار اقدام کنید. برای مثال برای مدیریت حساب‌های یک کسب‌وکار نوپا که صورت‌های مالی زیادی ندارد، نیازی به استخدام افراد فوق حرفه‌ای با تخصص‌های 20 ساله ندارید. این نکته ازاین‌جهت اهمیت پیدا می‌نماید که هزینه لازم برای استخدام هر یک از این افراد درنهایت متفاوت خواهد بود.

در هنگام استخدام حسابدار دقت کنید که:

 • تجربیات وی همسو با نیازهای شما باشد.
 • حسابدار به نرم‌افزارهای تسلط داشته باشد که شما تاکنون از آن برای حسابرسی مسائل مالی شرکت استفاده می‌کرده‌اید.
 • در صورت نیاز به استخدام تیم حسابداری برای این منظور اقدام کنید.
 • تمام صورت‌حساب‌های شرکت را در اختیار حسابدار قرار دهید.
 • درباره برنامه‌های حسابدار برای تنظیم صحیح حساب‌ها از وی بپرسید.

 

اهمیت استفاده از نمونه قرارداد استخدام حسابدار

با تفاسیر بالا لازم است تا تدابیر کاملی در هنگام استخدام حسابدار در نظر گرفته شود. دقت کنید که هرچند جلسه مصاحبه نقش تعیین‌کننده‌ای در استخدام حسابدار داشته و می‌بایست با تدابیر لازم این مرحله را به‌خوبی پشت سر بگذارید، اما لازم است تا با استفاده از قرارداد استخدام احتیاط بیشتری دراین‌باره داشته باشید. اشتباه در امر استخدام امری طبیعی است و بارها  و بارها برای شرکت‌های بزرگ هم پیش آمده است. دراین‌بین استفاده از یک قرارداد سفت‌وسخت مانع از بروز مشکلاتی در آینده شده و می‌تواند اشتباهات احتمالی زمان استخدام را تا حدی برطرف نماید.

 

 نمونه قرارداد استخدام حسابدار

 

مفاد نمونه قرارداد استخدام حسابدار

لازم دانستیم تا شما را با برخی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مفاد نمونه قرارداد استخدام حسابدار آشنا کنیم. دقت داشته باشید که هر قراردادی چالش‌های خاص خود را دارد و هر استخدامی می‌تواند از نظر شرایط با سایر استخدام‌ها متفاوت باشد. هر شرکتی برای استخدام حسابدار ممکن است نیاز به شرح وظایف مربوط به خود را داشته باشد. اما همه این موارد در اکثریت مواد و بندها با یکدیگر مشترک بوده و وظایف عمومی مشترکی هم برای همه حسابداران در هر شرکت و سازمانی قابل تعریف است. در مفاد نمونه قرارداد استخدام حسابدار سعی کرده‌ایم تا کامل‌ترین شرایط ممکن برای استخدام این رده شغلی را در نظر بگیریم. در ادامه اصلی‌ترین مفاد این نمونه قرارداد را بررسی می‌کنیم.

 

ماده 1: عنوان قرارداد

اولین ماده از قرارداد استخدام حسابدار به‌عنوان این قرارداد برمی‌گردد. عنوان قرارداد را باید در تمام صفحات آن درج نموده و از به کار بردن کلمات بی‌ربط و سنگین برای آن خودداری کنید.

 

ماده 2: مشخصات طرفین

دومین ماده از متن نمونه قرارداد استخدام حسابدار به مشخصات طرفین بازمی‌گردد. در این ماده شما باید اطلاعات شناسایی و آدرس محل سکونت طرفین را درج کنید. در صورتی که یک طرف قرارداد شرکت حقوقی است، می‌بایست اطلاعاتی ثبتی شرکت را در این بند درج نمایید.

 

قرارداد کار

 

ماده 3: نوع قرارداد

قراردادهای حقوقی و استخدام انواع مختلفی دارند که لازم است نوع آنها در این بخش تعیین شود. انواع قرارداد دائمی، غیرموقت، معین و … از این جمله هستند. در ادامه مقاله درباره شرایط قانونی مربوط به قرارداد استخدام حسابدار نکاتی را برای شما بیان خواهیم نمود.

 

ماده 4: مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت

در این بند از نمونه قرارداد استخدام حسابدار شما باید مقدار حقوق کارمند یعنی حسابدار را مشخص نمایید. همچنین لازم است تا نحوه پرداخت آن را نیز تعیین کنید. نحوه پرداخت این مبلغ می‌تواند به‌صورت هفتگی، ماهانه و یا … باشد و همچنین با درج شماره کارت حسابدار محل واریز این مبلغ نیز مشخص می‌شود.

 

ماده 5: شرح وظایف حسابدار یا کارمند

در این بند از قرارداد استخدام حسابدار شما باید به شرح وظایف کامل وی بپردازید. در نمونه قرارداد استخدام حسابدار ارائه شده در لامینگو سعی کرده‌ایم تا کامل‌ترین شرح وظایف ممکن را برای این رده شغلی تعریف نماییم. بااین‌حال در صورت داشتن توافق جدید دراین‌باره می‌توانید آن را به این بخش اضافه نمایید. در پر کردن این بند باید دقت کنید که به‌هیچ‌وجه هیچ وظیفه‌ای نباید نانوشته بماند. تمام توافقات بر سر این موضوع را باید به‌صورت مکتوب در این قرارداد درج کنید. حتی در صورت اضافه شدن وظایف در آینده نیز باید الحاقیه آنها را مکتوب کنید.

 

قرارداد کار

 

ماد 6: شرح وظایف کارفرما

کارفرما نیز در قبال حسابدار وظایفی به عهده دارد. از تأمین کردن وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای پیشبرد اهداف کرده تا سایر نکاتی که می‌بایست به‌عنوان شرح وظایف کارفرما تنظیم شود را باید در این بند درج کنید.

 

ماده 7: محل انجام کار

لازم است تا محل انجام کار نیز در متن قرارداد درج شود. حتی در صورت دورکاری بودن نیز باید به این موضوع اشاره کنید.

 

ماده 8: تاریخ قرارداد و مدت آن

در این بند از متن قرارداد استخدام حسابدار باید به درج تاریخ قرارداد و مدت آن اشاره کنید. تاریخ شروع و پایان قرارداد باید به‌صورت مشخص در این بند درج شود.

 

قرارداد کار

 

ماده 9: ساعات کاری

در تعیین ساعات کاری باید در نظر داشته باشید که نباید از قوانین مربوط به این موضوع که قانون کار مشخص نموده تجاوز نمایید. البته امکان درج کمتر از آن را در قرارداد خواهید داشت. ساعات کار را به‌صورت مشخص در متن قرارداد درج کنید.

 

ماده 10: بیمه

طبق قانون کار بیمه نیز ازجمله مزایای شغل حسابداری می‌شود که باید به آن اشاره داشته باشیم. در یک بند باید شرایط بیمه برای حسابدار تعیین و مشخص شود.

 

ماده 11: عیدی و پاداش

عیدی و پاداش هم یکی دیگر از مزایای حسابداری است که باید در متن قرارداد استخدام وی آن را نیز درج کرده و مشخص نمایید.

 

قرارداد کار

 

ماده 12: اضافه‌کاری

شرایط مربوط به اضافه‌کاری باید از قبل در متن قرارداد استخدام حسابدار پیش‌بینی شود. مبلغ مشخصی برای این منظور باید تعیین گردد. برای این کار می‌توان از قوانین مربوطه در قانون کار استفاده کرد.

 

ماده 13: سنوات

سنوات سالانه حسابدار نیز ازجمله حق‌وحقوق وی است که باید آن را نیز در قرارداد وی مشخص کنید.

 

ماده 14: سایر مزایا

شرکت‌ها و کسب‌وکارها بر اساس شرایط خاصی که دارند، ممکن است مزایای دیگری را نیز برای حسابدار در نظر بگیرد. مزایایی مانند ایاب و ذهاب و … که می‌توان آنها را در یک بند جداگانه مشخص نمود.

ماده 15: شرایط فسخ قرارداد

حتماً باید برای قراردادهای این‌چنینی شرایط فسخ نیز تنظیم شود. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که کار به اختلاف کشیده شود. در صورت قصور هر یک از طرفین در انجام وظایف، این بند این شرایط را برای طرف مقابل ایجاد می‌نماید که اقدام به فسخ آن نماید. در نمونه قرارداد استخدام حسابدار موارد مربوط به فسخ این قرارداد شرح داده شده است.

 

حسابداری

 

ماده 16: فورس ماژور

فورس ماژور اشاره به شرایط اضطراری دارد که در آن طرفین از امکان اجرای تعهدات خود عاجز هستند.

 

ماده 17: داوری و حل اختلاف

حتماً باید شرایط مربوط به داوری و حل اختلاف را نیز در متن قرارداد استخدام حسابدار مشخص نمایید. این موضوع باعث می‌شود تا در صورت بروز اختلاف سریع‌تر و راحت‌تر بتوانید برای حل آن اقدام کنید.

 

ماده 18: محرمانگی و عدم افشای اطلاعات

اطلاعات بسیار مهم و حیاتی در اختیار حسابدار قرار می‌گیرد که افشای آن می‌توانند ضرر و زیان بزرگی را متوجه شرکت و هر کسب‌وکاری نماید. ازاین‌رو در متن قرارداد باید شرایط لازم برای عدم افشای اطلاعات در نظر گرفته شود. در غیر این صورت این موضوع می‌تواند در آینده باعث نگرانی‌هایی گردد.

 

ماده 19: ضمانت حسن انجام کار

ضمانت حسن انجام کار مسئله مهم دیگری است که در برخی مواقع کاربران برای آن اقدام می‌نمایند. در این بند شما باید مشخصات چک، سفته و یا هم مورد دیگری که برای ضمانت حسن انجام کار استفاده می‌شود را درج کنید.

 

ماده 20: نسخ قرارداد و امضا و اثر انگشت

در آخر باید تعداد نسخ قرارداد را مشخص کرده و محلی برای امضاء و اثر انگشت نیز در نظر بگیرید.

 

استخدام

 

اهمیت آشنایی با مفاد نمونه قرارداد استخدام حسابدار

لازم است یادآوری کنیم که بهتر است کاربران قبل از نشستن پای میز مذاکره برای استخدام حسابدار با مفاد مطرح شده در بالا آشنا باشند. این موضوع باعث می‌شود تا شما بتوانید شرایط ایده‌آلی را برای خود در حین تنظیم این قرارداد ایجاد نمایید. این مفاد را مطالعه کرده و همه مسائل مربوط به آن را درک کنید. حتی در صورت نیاز می‌توانید برای این منظور از خدمات مشاوره حقوقی برای تنظیم قرارداد استخدام حسابدار استفاده نمایید.

 

بررسی قرارداد کار حسابدار از منظر قانونی

از منظر قانونی قرارداد کار حسابدار به‌عنوان یک قرارداد کار موقت و یا دائم منظور می‌شود. به این معنی که کاربران در زمان استخدام و تنظیم قرارداد باید شرایط لازم برای چنین قراردادهایی را در نظر بگیرند. در قانون به‌صورت خاص برای قرارداد کار حسابدار مطالبی بیان نشده اما با توجه به اینکه این رده شغلی زیرمجموعه قوانین کار قرار می‌گیرد، تمام تعاریف عمومی درج شده در قانون کار را می‌توان برای این افراد نیز در نظر گرفت. طبق تعریف، قرارداد کار توافقنامه شفاهی و یا کتبی است که طی آن کارگر متعهد می‌شود که در قبال دریافت حق السعی و حقوق، کار و وظیفه مشخصی را برای مدت موقت یا غیرموقت برای کارفرما انجام دهد. همین تعریف را می‌توان برای استخدام حسابدار نیز در نظر گرفت.

 

حقوق  و مزایای حسابدار

یکی از چالش‌های مهم و اساسی برای استخدام حسابدار بررسی حقوق و مزایای وی است. با توجه به اینکه لازم است در متن نمونه قرارداد استخدام حسابدار به مقدار حقوق حسابدار اشاره شده و به‌صورت دقیق عدد مربوط به آن در این بخش درج شود، ازاین‌رو طرفین باید از قبل بر سر این موضوع به توافق رسیده باشند. حقوق حسابدار بر پایه موارد مختلفی تعیین می‌شود. مهم‌ترین عوامل مؤثر در تعیین حقوق حسابدار به شرح زیر است:

 • حقوق پایه در نظر گرفته شده از سوی وزارت کار که هر ساله تعیین می‌شود.
 • تجربه حسابدار
 • تخصص‌ها و مهارت‌های حسابدار
 • حجم کاری و ساعات کاری در نظر گرفته شده
 • وظایف در نظر گرفته شده برای حسابدار
 • نوع کسب‌وکار و میزان سختی رسیدگی به حساب‌ها

این نکات اصلی‌ترین مواردی هستند که از آن برای تعیین حقوق و مزایای حسابدار استفاده می‌شود. البته موارد دیگری هم برای این منظور وجود دارد که بیشتر به شرایط کسب‌وکارها مربوط می‌شود.

 

خطرات شغل حسابداری

شغل حسابداری خطراتی را نیز هم برای حسابدار و هم برای کارفرما به دنبال دارد. کسانی که در حال حاضر در شروع کار حسابداری هستند می‌بایست با این خطرات نیز آشنا باشند. توجه کنید که در برخی مواقع اشتباه حسابدار این خطرات را به وجود می‌آورد و در برخی مواقع اقدامات کارفرما این موجبات را برای این رده شغلی به دنبال دارد. البته دقت و با احتیاط قدم برداشتن می‌تواند چنین شرایطی را از این رده شغلی دور نماید. به‌صورت کلی خطرات شغل حسابداری را می‌توان به شرح زیر بیان کرد:

 • با توجه به اینکه شغل حسابداری به‌صورت مستقیم با تنظیم صورت‌حساب‌های شرکت در ارتباط است، هر اشتباهی می‌تواند ضرر و زیان‌های زیادی را برای شرکت به دنبال داشته باشد.
 • عدم دقت به شرایط مالی شرکت از سوی حسابدار ممکن است باعث مواردی مانند پولشویی شده و ازاین‌جهت خطرات قضایی و حقوقی سنگینی را برای طرفین ایجاد نماید.

به‌صورت کلی شغل حسابداری شغلی است که در صورت عدم دقت به مسائل مربوط به آن ممکن است خطرات زیادی مواجه کاربران باشد.

 

فرق بین مدیریت مالی و حسابدار چیست؟

یکی از نکاتی که ممکن است یک چالش ذهنی بزرگی را در ذهن کاربران ایجاد کرده باشد، تشابه‌هایی است که در شغل مدیریت مالی و حسابداری وجود دارد. خیلی از کاربران میان این دو  رده شغلی تفاوتی قائل نیستند درحالی‌که وظایف این افراد می‌تواند کاملاً از هم متفاوت باشد. جدای اینکه شما کارهای مربوط به حسابداری و مدیریت مالی خود را به یک نفر یا افراد جداگانه سپرده باشید، باید در نظر داشته باشید که این دو مسئولیت نیاز به مهارت‌ها و تخصص‌های مختلفی دارند. درباره این دور رده شغلی باید بدانید که:

 • حسابداری بیشتر به مواردی که در ابتدای مقاله مطرح کردیم، یعنی مدیریت حساب‌های شرکت بازمی‌گردد.
 • مدیریت مالی حرفه‌ای است که بیشتر درباره تأمین مالی، مدیریت وجوه و سرمایه‌ها، انتخاب سرمایه‌گذاری‌های مناسب و مواردی ازاین‌دست برمی‌گردد.

دقت کنید که این دو شغل می‌توانند مکمل یکدیگر بوده و بهترین شرایط را برای کسب‌وکارهای امروزی به دنبال داشته باشند. ازاین‌رو به شما توصیه می‌کنیم که در صورت امکان از افراد با تخصص‌های مربوطه برای این رده‌های شغلی استفاده نمایید.

 

حسابداری

 

شرح وظایف حسابدار بازرگانی

کسب‌وکارهایی که در زمینه بازرگانی فعالیت دارند، نیاز به استخدام حسابداری با شرح وظایف مشخص و متفاوت نسبت به کسب‌وکارهای عمومی دارند. شناخت این وظایف ازاین‌جهت اهمیت دارد که باید تمام آنها را به‌صورت مکتوب در بند مربوط به وظایف حسابدار در نمونه قرارداد استخدام حسابدار اضافه نمایید. مهم‌ترین وظایف مربوط به حسابدار بازرگانی به شرح زیر است:

 • تهیه صورت‌های مالی بازرگانی
 • بررسی کامل دارایی‌های سازمان
 • بررسی کامل بدهی‌های سازمان
 • حسابداری سود و زیان سازمان
 • تنظیم ترازنامه مالی
 • بررسی گردش نقدینگی سازمان
 • انجام فرایند مربوط به پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان
 • محاسبه دقیق حقوق و مزایای کارکنان
 • تهیه تمام سندهای مالی
 • نگه‌داری حساب‌های مالی انبارها و دارایی‌ها

 

شرح وظایف حسابدار شرکت

حسابداری شرکت نیز مسئولیتی خطیر برای حسابدارانی است که در این زمینه فعالیت دارند. بسته به حجم کاری و شرایط مربوط به شرکت‌ها، وظایف متفاوتی را می‌تواند برای حسابدار شرکت برشمرد. شرح وظایف حسابدار شرکت نیز به قرار زیر است:

 • انجام تمام کارهای مربوط به حسابداری شرکت در نرم‌افزارهای تخصصی رایج
 • ثبت هزینه‌ها و دارایی‌های شرکت
 • تعیین و پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان بر اساس قراردادهای استخدام هر یک
 • تهیه و بررسی هزینه‌ها، بودجه‌ها، درآمدها و سایر اسناد مالی مربوط به شرکت
 • تجزیه‌وتحلیل روند درآمد و هزینه‌های مربوط به شرکت
 • تهیه گزارش‌های مربوط به اظهارنامه مالیاتی

 

حسابداری

 

شرح وظایف حسابدار بیمارستان

بیمارستان یکی از مراکز بسیار حساس و مهمی است که کارکنان آن در عین انجام وظایف عمومی باید وظایف اختصاصی زیادی را نیز انجام دهند. حسابدار بیمارستان نیز مسئولیت‌هایی برای این رده شغلی به عهده دارد که باید به انجام دقیق آنها بپردازد. به‌صورت کلی وظایف زیر را می‌توان برای شرح وظایف حسابدار بیمارستان در نظر گرفت:

 • تهیه تمام گزارشات مربوط به اظهارنامه مالیاتی بیمارستان
 • تجزیه‌وتحلیل و بررسی تمام اسناد مالی بیمارستان اعم از هزینه‌ها، بودجه‌ها و درآمدها
 • تعیین حقوق و مزایای کارکنان و پرداخت حقوق آنها در موعد مقرر
 • تعیین پاداش‌ها و کارانه‌های کارکنان بیمارستان در پایان هر ماه
 • تجزیه‌وتحلیل روند هزینه‌ها در بیمارستان
 • رسیدگی به هزینه‌های مربوط به خرید و حسابرسی آنها

 

کانال تلگرام لامینگو

 

در انتها باید بدانید

به بررسی تمام مسائل مربوط به حسابداری و حسابدار پرداختیم. حسابداری ازجمله شغل‌های بسیار حساس است که در هنگام استخدام کارمند برای آن باید دقت بالایی به آن داشته باشید. استخدام حسابدار هم از نظر حقوقی و هم از نظر فنی با چالش‌های زیادی همراه است. در لامینگو سعی داریم تا با ارائه نمونه قرارداد استخدام حسابدار به حل چالش‌های حقوقی مربوط به این قراردادها پرداخته و همچنین با ارائه مقالات آموزشی با اطلاعات به‌روز و کاربردی نیز سعی داریم تا آگاهی‌های لازم نسبت به این موضوع را به شما ارائه نماییم.

کاربران می‌توانند برای کسب  اطلاعات لازم دراین‌باره مقالات ما را در بلاگ حقوقی لامینگو دنبال نمایند. در تمام این مقالات سعی کرده‌ایم تا شما را هم با نکات حقوقی مربوط به استخدام حسابدار آشنا کرده و نکات مهم مربوط به این امر را به شما گوشزد نماییم. همچنین سعی داریم تا اطلاعات لازم درباره استخدام بهترین حسابدار را نیز برای شما تشریح کنیم. همچنین در انتهای این مقاله و در بخش نظرات می‌توانید سؤالات خود را با مشاورین ما در لامینگو در میان بگذارید. با این امکان می‌توانید پاسخ مشاورین ما به سؤالات خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن جویا شوید.

3
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

3 دیدگاه