چگونه مسائل حقوقی شرکت خود را حل کنیم؟ وکیل یا مشاور حقوقی؟

2 سال پیش
مسائل حقوقی شرکتها

زمانی که یک شرکت ثبت می‌کنیم و کسب‌وکار خود را در قالب آن ادامه می‌دهیم، مسائل زیادی به وجود می‌آید که برای حل هر کدام از آن‌ها باید از متخصص مربوطه کمک بگیریم. یکی از این موارد، مباحث حقوقی است که قطعا نمی‌توان اظهار نظر در مورد آن‌ها را به فردی غیر از یک حقوق‌دان واگذار کرد. چراکه عواقب سنگین و ناگواری را در پی خواهد داشت. مسائل حقوقی شرکت‌ ها و روش حل آن مطلبی است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

شرکت‌ها با چه مسائل حقوقی مواجه هستند؟

 

 • گام اول؛ ثبت شرکت!

از زمانی که تصمیم می‌گیرید یک شرکت ثبت کنید نیاز دارید تا با یک مشاور حقوقی هم‌قدم شوید. این مشاور حقوقی می‌تواند با توجه به ماهیت کسب‌وکار شما بهترین قالب شرکتی را به شما پیشنهاد کند. بسیاری از افراد از عواقب ثبت گونه‌های مختلف شرکتی اطلاعی ندارند و در آینده با مشکلات جدی مواجه خواهند شد.

به عنوان مثال اگر شما یک استارتاپ رو به رشد دارید و قصد دارید در آینده‌ای نزدیک برای آن جذب سرمایه انجام دهید قطعا ثبت شرکت در قالب شرکت با مسئولیت محدود نمی‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. عواقب و دردسرهای این کار را تنها یک مشاور حقوقی زبده در زمینه کسب‌وکارها و حقوق تجارت می‌تواند به شما یادآور شود.

دریافت مشاوره حقوقی

 

 • تنظیم اساسنامه شرکت

معمولا افراد پس از گذشت مدتی همکاری نهایتا به این نتیجه می‌رسند که فعالیت‌های خود را در بستر یک شرکت ادامه دهند. اما قبل از ثبت شرکت هم آن‌ها اصولا باید یک قرارداد نوشته شده بین خود داشته باشند. اینکه تمامی این توافقات در ضمن اساسنامه شرکت مندرج شود بدون اینکه تداخلی با قوانین امری وجود داشته باشد، قطعا از سری کمک‌هایی است که یک مشاور حقوقی می‌تواند به شما ارائه کند.

 

مشاوره حقوقی

 

 • تنظیم صورت جلسه‌های شرکت و اقدامات مورد نیاز برای اداره ثبت شرکت‌ها

تغییرات اساسنامه و تنظیم و ثبت صورت جلسه‌های شرکت از جمله مواردی است که نیازمند دانش حقوقی است. زیرا این اقدامات بسیار خاص و حساس بوده و با کوچکترین اشتباهی ممکن است یک عمل ساده تبدیل به یک پروسه طولانی و وقت‌گیر شود.

 

این مطلب را بخوانید: سیر تا پیاز مشاوره حقوقی شرکت‌ها

 

 • تنظیم قراردادهای شرکت

زمانیکه یک شرکت متولد می‌شود وقت آن رسیده است که کلیه توافقات و روابط شرکت رنگ و بوی قانونی به خود بگیرد. یک مشاور حقوقی در کنار شما می‌تواند قراردادهای متفاوتی را برای شما تنظیم کند. نکته قابل توجهی که در این مورد وجود دارد انتخاب یک مشاور حقوقی جامع الاطراف نسبت به مسائل مختلف قانونی و کسب‌وکاری است. زیرا در یک شرکت طیف وسیعی از قراردادها برای تنظیم وجود دارد و نیاز است مشاور شما نسبت به تمام آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشد. این قراردادها  بسته به نوع فعالیت شرکت شما می‌تواند متفاوت باشد اما تعدادی از آن‌ها عبارتند از:

 • قرارداد استخدامی کارکنان شرکت
 • قرارداد استخدام مدیران
 • قرارداد همکاری‌های پروژه‌ای شرکت
 • قراردادهای سرمایه‌گذاری
 • قراردادهای خرید تجهیزات و مواد اولیه
 • قرارداد ارائه خدمات شرکت
 • قرارداد های مورد نیاز با مشاوران شرکت
 • و…

 

تنظیم قرارداد سفارشی

 

 • حضور در مذاکرات

هر گونه مذاکره‌ای که برای شرکت تعهداتی را به همراه داشته باشد نیازمند اظهار نظر یک متخصص حقوقی است. بهترین راهکار در این‌خصوص حضور یک مشاور حقوقی در کنار شماست تا بتواند در هر موقعیت با توجه به شرایط، شما را از راهنمایی‌های تخصصی نسبت به مسائل حقوقی بی‌نیاز کند.

 

برای اطلاع از نحوه تنظیم قراردادهای مشاوره این مطلب را بخوانید: چگونه یک قرارداد مشاوره برد-برد تنظیم کنیم؟

 

 • رسیدگی به دعاوی شرکت

در مسیر کسب‌وکار بسیار اتفاق می‌افتد که علیه شرکت شما دعوایی در مراجع قضایی مطرح شود و یا شما مجبور به اقامه دعوا در مراجع ذیصلاح باشید. در اینجا هم نیازمند تخصص یک حقوق‌دان هستید. اما تفاوتی که این مورد با سایر موارد یاد شده دارد این است که بر خلاف موارد فوق، اقامه دعوا در دادگاه و یا دفاع از شرکت شما تنها توسط یک وکیل دادگستری باید انجام پذیرد. این درحالی است که در گزینه‌های قبلی تمام کارها صرفا با یک مشاور حقوقی انجام می‌شد و نیازی به وکیل بودن شخص مذکور نبود.

 

حقوق شرکتها

 

یک راهکار مناسب برای شرکت شما!

شاید با مطالعه موارد فوق کمی گیج شده باشید! اینکه یک مشاور حقوقی داشته باشید یا وکیل، این فرد متخصص را استخدام کنید یا تنها جلسات مشاوره‌ای با او برگزار کنید می‌تواند دو نمونه از سوالاتی باشد که به ذهن شما خطور کرده است.

قطعا یک شرکت در ابتدای تاسیس بودجه زیادی ندارد از طرفی نباید به دلیل ترس از هزینه‌ها بی‌گدار به آب بزنید. شما می‌توانید یک مشاور حقوقی برای شرکت خود استخدام کنید و یا از خدمات مشاوره‌ای یک وکیل در صورت نیاز استفاده کنید اما ما برای شما یک پیشنهاد عالی و مقرون به صرفه داریم.

لامینگو یک پلتفرم هوشمند تولید قرارداد است که به صورت آنلاین و در لحظه همانند یک مشاور حقوقی با پرسیدن سوالاتی از شما قرارداد مورد نیازتان را تولید کرده و تحویل شما می‌دهد. شما تنها با پاسخ‌دهی به چند سوال و پرداخت هزینه‌ای مقرون به صرفه می‌توانید نسخه شخصی سازی شده قرارداد خود را دریافت کنید. علاوه بر آن تمپلیت‌های آماده قراردادی هم در این سامانه موجود است و می‌توانید از آن‌ها هم بهره‌مند شوید.

تمامی قراردادهای این سامانه توسط حقوق‌دانان مجرب و با تجربه کشور تدوین شده و به مدد تکنولوژی به روز و بالای این سامانه کاملا هوشمند در دسترس شما خواهد بود.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

علاوه بر قراردادها شما می‌توانید از مشاوره حقوقی مشاوران لامینگو هم استفاده کنید. در لامینگو هر مشاور حقوقی تنها در زمینه‌هایی به شما خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌کند که سال‌ها در آن تجربه کاری داشته است. پس اگر شما به عنوان مثال یکی از مشاورین حقوقی کسب و کاری لامینگو را انتخاب می‌کنید می‌توانید از تجربه و تخصص ایشان اطمینان کامل داشته باشید. ضمن اینکه سابقه کاری تمامی این افراد هم در وبسایت لامینگو موجود است.

درواقع شما با انتخاب لامینگو یک تصمیم هوشمندانه گرفته‌اید! نه تنها از کلیه خدمات حقوقی ما با بالاترین تخصص بهره‌مند شده‌اید، بلکه در هزینه‌های خود هم به مقدار قابل توجهی صرفه جویی کرده‌اید. ضمن اینکه اگر شرکت شما از شرکت‌های دانش بنیان یا خلاق باشد می‌توانید با معقول‌ترین هزینه از تمامی خدمات ما که تحت پوشش معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری است استفاده کنید.

همین حالا شروع کنید:

تنظیم قرارداد سفارشی دریافت مشاوره حقوقی

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب حدیث دلبرد

دیدگاه شما

بدون دیدگاه