نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام + نکات خرید پیج اینستاگرام

قرارداد خرید اکانت اینستاگرام

اگر شما صاحب یک کسب‌وکار و نیازمند تبلیغات و فروش مجازی هستید، ممکن است تا به حال به نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام و نحوه انجام این کار فکر کرده باشید! سؤالات زیادی در این‌باره وجود دارد که باید قبل از اقدام به خرید، پاسخ داده شوند. خریدو‌فروش اکانت اینستاگرام نیازمند کسب اطلاعات و آشنایی با شیوه انجام این دسته از معاملات است.

از کجا یا چه شخصی باید پیج را خریداری کرد؟ آیا خریداری اکانت اینستاگرام قانونی است؟ مزایا و چالش‌های خرید آن چیست؟ چطور می‌توان از انجام صحیح چنین معامله‌ای اطمینان حاصل کرد؟ و سؤالاتی از این قبیل، موضوعاتی است که در این مطلب به پاسخ آن‌ها می‌پردازیم. شما می‌توانید نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام را از طریق لینک زیر دریافت نمایید:

 

دانلود قرارداد خرید و فروش اکانت

 

پتانسیل شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارها

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که حدود یک میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد که از این تعداد، حدود 60 درصد به کسب اطلاعات در خصوص کالاها و خدمات می‌پردازند. بر اساس گزارش‌ها، 25 میلیون پروفایل بیزینسی در اینستاگرام وجود دارد و 80 درصد کاربران این پلتفرم حداقل یک پیج کسب‌وکار را دنبال می‌کنند. اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین بسترها برای تبلیغات به شمار می‌رود و از همین رو در سال‌های اخیر کسب‌وکارهای آنلاین بی‌شماری در این فضا رونق گرفته‌اند. به واسطه برخورداری از یک حساب کاربری در این شبکه، می‌توان محصولات یا خدمات مورد نظر را در زمانی کوتاه و با هزینه بسیار ناچیز به تعداد قابل توجهی از مردم معرفی نمود؛ اما برای بهره‌برداری از این پتانسیل اینستاگرام، نیاز است تا تعداد بالایی دنبال‌کننده داشته باشید!

 

انعقاد نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام، یک راه میانبر

در دنیای ماشینی امروز، نفوذ تکنولوژی به تمام بخش‌های زندگی ما در حال گسترش است. به خصوص پس از شروع همه‌گیری ویروس کرونا لزوم استفاده از ابزارهای دیجیتالی، بیش از پیش احساس شد. در حال حاضر تقریباً همه کسانی که از موبایل هوشمند استفاده می‌کنند بخشی از وقت روزانه خود را در اینستاگرام سپری می‌کنند. بنابراین اگر قصد دارید از فرصت‌های موجود در این شبکه اجتماعی در راستای اهداف تجاری خود استفاده کنید باید برای بهتر و بیشتر دیده شدن تلاش کنید! اما یکی از راه‌های دستیابی سریع‌تر به چنین نتیجه‌ای، خریداری یک پیج از پیش موجود است. چرا که راه‌اندازی یک صفحه در اینستاگرام و جذب تعداد بالای فالوور، نیازمند صرف وقت و صبر زیاد است. خریداری یک پیج معتبر به سرعت، برند و کسب‌وکار شما را به تعداد زیادی از افراد معرفی می‌کند. اما آیا همیشه اینگونه است؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

 

این مطلب را نیز بخوانید: نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت و آنچه نیاز است در مورد این قرارداد بدانیم

 

مزایا و چالش‌های انعقاد نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام

ما در انجام اکثر معاملات روزمره، بر حسب تجربه می‌دانیم که باید در هر معامله به چه نکاتی توجه کنیم و در ارزیابی برای انجام دادن یا ندادن یک خریدوفروش چه مسائلی را در نظر بگیریم. اما خریدوفروش پیج یا اکانت اینستاگرام از آن دسته معاملاتی است که نه به اندازه کافی شناخته شده است و نه به راحتی می‌توان تمام جوانب آن را مورد بررسی قرار داد. کمتر کسی از مفاد نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام اطلاع دارد. به همین دلیل ما در ادامه برخی از مزایا و چالش‌های خرید پیج در اینستاگرام را بررسی می‌کنیم که حتماً باید در تنظیم قرارداد مربوط به آن مورد توجه قرار گیرد.

 

خرید اکانت اینستاگرام

 

الف) مزایای انعقاد نمونه قرارداد خرید پیج اینستاگرام

همه کسب‌وکارها تمایل دارند تا در شروع فعالیت خود به سرعت شناخته شوند و مردم با محصولات یا خدمات آن‌ها آشنا شوند. اما همانطور که اشاره شد، این روند با چالش‌هایی همراه است که خرید یک پیج معتبر با استفاده از نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام، می‌تواند مسیر هموارتری را فراهم نماید. از مهم‌ترین مزایای خرید پیج اینستاگرام عبارتند از:

 

1.‌ شناخته شدن و کسب شهرت زودهنگام

جذب دنبال‌کننده زیاد، دستاوردی نیازمند تلاش و صرف وقت بسیار است. بنابراین به کمک خرید پیجی که دارای تعداد بالایی فالوور است می‌توان از همان ابتدا محصولات یا خدمات مورد نظر را به عده زیادی از مخاطبان معرفی کرد. این کار موجب می‌گردد تا از وقت خود بسیار بهینه استفاده کنید و همچنین از همان ابتدای شروع به فعالیت در جایگاهی مشابه کسب‌وکارهای رقیب خود قرار بگیرید! از دیگر سو، هزینه خریداری یک پیج معتبر و مناسب در مقایسه با مزایایی که به همراه دارد، قابل قبول و اقتصادی است؛ زیرا مدت زمانی که باید طی چند سال صرف جذب دنبال‌کننده شود و همچنین انتظار برای رسیدن به نقطه بازدهی مطلوب، نیازمند حضور در بازار و دیده شدن است که این امر نیز مستلزم صرف هزینه‌های بسیار زیادی است.

 

2.‌ بازدید بیشتر و افزایش تصاعدی دنبال‌کنندگان

اینستاگرام در گذشته پست‌ها را به ترتیب زمانی نمایش می‌داد ولی در حال حاضر الگوریتم آن تغییر کرده است و محتوا را بر اساس علاقه کاربران به نمایش می‌گذارد. به این ترتیب که پست‌هایی که دارای لایک و کامنت بیشتری هستند، بیشتر به کاربران پیشنهاد داده می‌شوند. الگوریتم دیگری نیز وجود دارد؛ به این ترتیب که در صورت واقعی بودن فالوورهایتان، پست‌هایی که لایک می‌کنند و یا کامنت می‌گذارند برای دنبال‌کنندگان آن‌ها نیز نمایش داده می‌شود. این تغییرات دو مزیت به همراه داشته است؛ یکی اینکه در صورت داشتن دنبال‌کننده زیاد و تعامل آن‌‎ها با محتوای شما، در میان انبوهی از محتوای تولیدی در اینستاگرام، صفحه شما بیشتر دیده خواهد شد و دیگری اینکه به موجب بازدید سایر کاربران، تعداد فالوورهای جدید شما نیز با سرعت بیشتری افزایش خواهد یافت!

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

3.‌ کسب سریع اعتماد و اطمینان مخاطبان

تقریبا همه کسانی که با یک کسب‌وکار در اینستاگرام مواجه می‌شوند، ابتدا تعداد دنبال‌کنندگان پیج آن را بررسی می‌نمایند. اگر صفحه‌ای از تعداد قابل توجهی فالوور برخوردار نباشد به این معنی است که از شهرت و محبوبیت کافی برخوردار نیست؛ بنابراین نمی‌توان به آن اعتماد کرد. از نگاه کاربران چنین صفحاتی چون در ابتدای فعالیت خود قرار دارند و به اصطلاح تازه کار هستند از اعتبار و کیفیت کافی برخوردار نیستند. این قضیه زمانی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که به ماهیت فعالیت در این فضا توجه کنیم. فعالیت در فضای مجازی به دلیل عدم وجود ارتباط فیزیکی و چهره به چهره، دارای حساسیت‌ها و ظرافت‌های خاص خود می‌باشد. بنابراین ایجاد اعتماد در بازدیدکنندگان صفحه و امکان از بین بردن نگرانی‌های آن‌ها یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در چنین فضایی است. در حال حاضر یکی از پارامترهای اعتبار از نگاه مصرف‌کنندگان، تعداد دنبال‌کنندگان صفحه اینستاگرام ارائه‌دهندگان کالا یا خدمات است.

 

ب) چالش‌های انعقاد نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام

هرچند خرید صفحه اینستاگرام بسیار وسوسه‌انگیز است و به نظر می‌رسد راه صد ساله را می‌توان یک شبه پیمود، ولی نباید از نظر دور داشت که این عمل ممکن است با خطرات و مشکلاتی نیز همراه باشد. برای مدیریت و کاهش این ریسک‌ها، حتما باید راهکارهایی در نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام پیش‌بینی شود. برخی از این چالش‌ها عبارتند از:

 

خرید اکانت اینستاگرام

 

1.‌ نرخ پایین تعامل دنبال‌کنندگان

ممکن است تعداد زیادی از دنبال‌کنندگان پیجی که خریداری نموده‌اید، اشخاص واقعی نباشند و به عبارت دیگر اکانت‌های جعلی باشند. همچنین ممکن است تعدادی از فالوورهای واقعی به دلیل اهداف مالی و بدون وجود علاقه و انگیزه واقعی، صفحه خریداری شده را دنبال کرده باشند. بنابراین کاملا طبیعی است اگر این دو دسته از فالوورها به پست‌ها و محتوایی که شما در صفحه خود بارگذاری می‌نمایید بی‌تفاوت باشند. در چنین حالتی متوجه می‌شوید که علی‌رغم تعداد زیاد دنبال‌کنندگان، نرخ تعامل آن‌ها با پیج شما بسیار پایین است! این مسئله می‌تواند موجب دلسردی و ناامیدی گردد.

 

2.‌ بسته شدن صفحات جعلی توسط اینستاگرام

اینستاگرام برای جلوگیری از آمار و ارقام ساختگی و همچنین ایجاد مزاحمت‌ها و کلاهبرداری‌هایی که توسط اکانت‌های جعلی صورت می‌گیرد، این صفحات را شناسایی کرده و آن‌ها را مسدود می‌کند. بنابراین ممکن است بعد از خریداری پیج اینستاگرام، پس از مدتی تعداد قابل توجهی از دنبال‌کنندگان کاهش یابد. در این صورت نیز بسیاری از هزینه‌هایی که صرف خرید پیج گردیده به علت ساختگی بودن تعداد بالای دنبال‌کنندگان به هدر خواهد رفت. برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی و همچنین برخورداری از تعامل مناسب مخاطبان با محتوای پیج، علاوه بر اینکه در هنگام خرید، باید نسبت به واقعی بودن فالوورها اطمینان حاصل کنید، در نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام نیز باید این نکته را مدنظر قرار دهید!

 

3.‌ از دست دادن اعتباری که زود به دست آمد!

همانطور که گفتیم یکی از پارامترهای اعتبار یک پیج از نظر مردم، تعداد فالوورهای آن می‌باشد. اما باید این نکته را نیز اضافه کنیم که تنها تعداد بالای دنبال‌کنندگان مد نظر کاربران نیست؛ بلکه میزان تعامل، تعداد لایک و بازدید از محتوای پیج و همچنین تعداد کامنت‌ها نیز از دیگر معیارهای مرتبط با تعداد بالای فالوورها است. این همان روشی است که به راحتی می‌توان واقعی یا جعلی بودن دنبال‌کنندگان یک اکانت در اینستاگرام را تشخیص داد. وقتی اختلاف تعداد دنبال‌کنندگان با میزان تعامل، لایک و کامنت قابل توجه باشد، این امر نیز به اعتبار کسب‌وکار دارنده پیج آسیب می‌رساند. زیرا کاربران متوجه می‌شوند که اعتبار این صفحه ناشی از فعالیت دارنده آن نیست، بلکه ناشی از خریداری یک پیج دیگر است که تعداد زیادی از دنبال‌کنندگاه آن جعلی هستند. بنابراین اعتبار موهوم، به مرور زمان و با هوشمندی و توجه کاربران، از دست خواهد رفت.

 

خرید اکانت اینستاگرام

 

4.‌ عدم موفقیت در فروش محصولات یا ارائه خدمات

دنبال‌کنندگان جعلی شاید در نگاه اول حداقل از منظر ظاهری مطلوب به نظر برسند، زیرا تعداد بالای آن‌ها می‌تواند اعتبار موهوم ایجاد کند؛ اما در عمل برای دارنده یک کسب و کار بی‌فایده‌اند، زیرا هدف اصلی از تبلیغات و تولید محتوا در اینستاگرام، فروش محصولات یا ارائه خدمات است. در حالیکه هیچ کدام از اکانت‌های جعلی نه محصولی سفارش می‌دهند و نه تقاضای ارائه خدمتی را دارند. بنابراین نباید به این ظاهر فریبنده امیدوار بود.

 

5.‌ مشکلات و دردسرهای حقوقی و قانونی

گاهی اوقات ممکن است برخی افراد اقدام به خریداری پیجی نمایند که کاربری قبلی و دارنده سابق آن را به خوبی نمی‌شناسند. در چنین حالتی ممکن است اقدامات غیراخلاقی، خلاف ضوابط و مقررات اینستاگرام و حتی خلاف قوانین مدنی و کیفری دارنده سابق پیج، برای شخص خریدار دردسرها و مشکلاتی را در پی داشته باشد. این دسته از مشکلات حتی ممکن است موجب ورود خدشه به اعتبار و حیثیت خریدار شده و خساراتی جبران ناپذیر وارد نماید. بنابراین در خصوص کاربری گذشته و همچنین دارنده سابق، باید اطلاعات کافی کسب نمود. از طرف دیگر در خرید پیج اینستاگرام همیشه این خطر وجود دارد که اکانت خریداری شده توسط اولین شخص سازنده آن مورد بازیابی و هک قرار گیرد. این‌ها مواردی است که باید در نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام مورد توجه قرار گیرد تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری به عمل آید.

 

آیا خرید پیج اینستاگرام قانونی است؟

اینستاگرام در بخشی از شرایط استفاده کاربران از این شبکه اجتماعی بیان می‌کند که کاربران نمی‌توانند نسبت به خریداری، فروش یا اجازه بهره‌برداری از اکانت یا داده‌هایی که از طریق خدمات اینستاگرام به دست می‌آورند، مبادرت نمایند. بنابراین باید گفت که خرید و فروش پیج اینستاگرام از نظر این شبکه اجتماعی بی‌اعتبار است و در صورت بروز مشکلات، نمی‌توان از خود اینستاگرام انتظار حمایت و پشتیبانی داشت؛ اما از نظر قوانین و مقررات ملی، توافق طرفین مبنی بر واگذاری حساب اینستاگرام با مانعی مواجه نیست، بلکه معتبر و برای طرفین الزامی است. از همین رو برای خریداری یک صفحه اینستاگرامی بهتر است تا با کارشناسان متخصص این حوزه مشورت نمایید و حتماً یک قرارداد مناسب تنظیم نمایید. با انجام چنین اقداماتی و رعایت نکات حقوقی نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام، می‌توان خطرات و مشکلات احتمالی را به حداقل میزان ممکن کاهش داد.

 

نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام

نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام، یکی از انواع نمونه قراردادهای خرید و فروش اکانت است که این دسته نیز در مجموعه بزرگتری تحت عنوان قراردادهای خریدوفروش قرار می‌گیرند. اما نه یک قرارداد خرید و فروش معمول و شناخته شده، بلکه همانطور که توضیح داده شد، به دلیل ماهیت موضوع آن از جزئیات و نکات خاصی برخوردار است که حتما باید در تنظیم مفاد قرارداد مدنظر قرار گیرد. به همین دلیل و برای آشنایی بیشتر با جنبه‌های مهم این قرارداد، ضروری‌ترین نکاتی که باید پیش از تنظیم آن مورد توجه طرفین و مخصوصاً خریدار قرار گیرد در ادامه بیان خواهد شد. به طور کلی این قرارداد یکی از انواع عقد بیع است که مقررات مربوط به شرایط تشکیل و برخی از مفاد آن در قانون مدنی بیان گردیده است.

 

این مطلب را نیز بخوانید: عقد بیع و ارکان آن

 

مهم‌ترین نکات پیش از انعقاد نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام

پس از تصمیم‌گیری برای خرید یک پیج اینستاگرام باید یکسری نکات را به یاد داشت. بدون در نظر گرفتن این موارد، صفحه خریداری شده ممکن است متناسب با نیاز و هدف مورد نظر نبوده و بنابراین نتیجه مطلوب را به همراه نداشته باشد. یک پیج اینستاگرام را به دو صورت می‌توان خریداری نمود؛ خریداری پیج از اشخاصی که مبادرت به این امر می‌نمایند و یا خریداری از شرکت‌ها و سایت‌های فعال در این حوزه. در هر دو مورد باید نکات زیر را مدنظر قرار دهید!

 

1.‌ اعتبارسنجی مالکیت و دنبال‌کنندگان

ابتدا باید نسبت به واقعی بودن مالکیت پیج اطمینان حاصل کرد تا از خطر کلاهبرداران در امان بود، چرا که ممکن است شخصی که پیشنهاد فروش پیج را مطرح نموده آن را هک کرده باشد. بنابراین لازم است تا به صورت مستقیم با فروشنده در ارتباط باشید و اطلاعات مورد نیاز را از وی بخواهید! همچنین باید بررسی کرد که آیا دنبال‌کنندگان صفحه مورد نظر، واقعی هستند یا جعلی. در مورد چگونگی تشخیص این موضوع در مطالب پیش گفته نکاتی بیان گردید. در ادامه نیز ابزارهایی در این خصوص معرفی می‌گردد. یکی از راه‌های تشخیص فالوور جعلی در پیجی که قصد خریداری آن را دارید، استفاده از وب‌سایت‌هایی است که می‌توانند در این زمینه کمک کنند. برخی از این وب‌سایت‌ها عبارتند از: Social Audit Pro, HypeAuditor, IG Audit.

 

خرید اکانت اینستاگرام

 

2.‌ بررسی پیشینه و موضوع پیج مورد نظر

موضوع فعالیت سابق پیج و استفاده‌ای که در گذشته از آن صورت می‌گرفته است بسیار حائز اهمیت است. زیرا اگر موضوع فعالیت گذشته با کسب و کار خریدار، ارتباطی نداشته باشد ممکن است پس از گذشت مدت کوتاهی از شروع فعالیت وی، تعامل دنبال‌کنندگان سابق به دلیل عدم علاقه و تمایل به محتوای جدید، به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد. همچنین اگر مخاطبان صفحه خریداری‌شده با حوزه فعالیت خریدار آشنایی نداشته باشند یا به محصولات و محتوایی که در پیج بارگذاری می‌شود واکنش مثبت نشان ندهند، نه تنها پیشرفتی در پیج ایجاد نخواهد شد، بلکه تعداد دنبال‌کنندگان با ریزش قابل ملاحظه‌ای همراه خواهد بود.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

جمع‌بندی

بنابر مطالب پیش‌گفته مشخص است که نمونه قرارداد خرید و فروش اکانت اینستاگرام، یکی از مصادیق انواع نمونه قرارداد خرید و فروش است. همانطور که بیان گردید، در خرید پیج اینستاگرام از همان نقطه آغازین، نکات مهم فراوانی باید مدنظر قرار گیرد. در غیر این صورت هزینه و زمانی که صرف خریداری آن می‌گردد از دست خواهد رفت. بنابراین ضروری است که در صورت عدم برخورداری از تجربه و مهارت کافی در این زمینه، حتماً از مشورت افراد متخصص استفاده نمایید! همچنین علی‌رغم چالش‌ها و خطراتی که در این دسته از معاملات وجود دارد، می‌توان با توجه به نکات مطرح شده و همچنین تنظیم یک قرارداد دقیق و دارای جزئیات لازم، از بروز بسیاری از مشکلات، جلوگیری نمود.

شما می‌توانید سؤالات و ابهامات خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با کارشناسان ما در میان بگذارید. همچنین برای مطالعه سایر مطالب و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع قراردادها، می‌توانید به بلاگ حقوقی لامینگو مراجعه نمایید.

1
برچسب ها :
نویسنده مطلب مهدی مهدیان مقدم

دیدگاه شما

یک دیدگاه