حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا از سیر تا پیاز

نمونه قرارداد استخدام تولیدکننده محتوا

اگر مقالات گذشته ما درباره کارشناس تولید محتوا و مسائل آن را مطالعه کرده باشید، احتمالاً در حال حاضر دید مناسبی نسبت به مفاد نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا پیدا کرده و همچنین به مسائلی به شرح زیر درباره آن احاطه دارید:

 • نحوه مصاحبه با کارشناس تولید کننده محتوا
 • شرح وظایف کارشناس تولید کننده محتوا
 • نکات مربوط به قرارداد کار تولید کننده محتوا
 • نکات مربوط به تولید محتوای اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی
 • نکات مربوط به مدیریت تیم محتوا
 • نحوه تولید محتوای حرفه‌ای
 • انواع کارشناس تولید محتوا

برای اینکه اطلاعات مربوط به این زمینه را برای شما تکمیل کنیم، در این مقاله به بررسی موارد و مسائل مربوط به حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا پرداخته و سعی داریم تا سیر تا پیاز نکات مربوط به آن را برای شما مرور کنیم. هرچند چالش‌های زیادی درباره حقوق و دستمزد کارشناس تولید محتوا وجود دارد، اما بااین‌حال سعی داریم تا تمام این مسائل را به‌صورت کامل در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم.

 

تنظیم نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا در لامینگو

یکی از چالش‌هایی که می‌تواند در تعیین دقیق حقوق کارشناس تولید کننده محتوا شرایط ایده‌آلی را برای کسب‌وکارهای مختلف فراهم آورد، استفاده از قرارداد کار برای آنها است. قرارداد کاری که متناسب با شرایط کاری کارشناس تولید کننده محتوا باشد و در کنار شرح وظایف درست برای وی، حقوق مشخصی را نیز تعیین نموده باشد، می‌تواند زمینه‌ساز یک ارتباط کاملاً حرفه‌ای برای طرفین باشد. دراین‌باره ما در موسسه حقوقی لامینگو با تهیه نمونه قرارداد کار مناسب برای استخدام تولید کننده محتوا  سعی در بهینه‌سازی این روابط میان طرفین را داریم. نمونه قرارداد تولید شده توسط مشاورین حقوقی ما دارای ویژگی‌های زیر است:

 • تنظیم قرارداد‌ها کاملاً منطبق بر قوانین روز حقوقی است.
 • به‌صورت صد در صد کاربردی تولید شده است.
 • امکان استفاده از آن در هر سطحی برای استخدام کارشناس تولید محتوا وجود دارد.
 • به‌نوعی تعریف شده که امکان اضافه کردن مفادی به‌عنوان شرح وظایف کارشناس تولید محتوا در آن وجود دارد.
 • مطابق با تجربه گرانبهای مشاورین ما، تمام نیازمندی‌های کسب‌وکارهای لازم برای چنین قراردادی در نظر گرفته شده است.

همچنین کاربران می‌توانند در عین تهیه و دانلود نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا از خدمات مشاوره حقوقی در این زمینه نیز استفاده نمایند. مشاورین ما همیشه آماده پاسخ‌گویی نیازهای کاربران در این زمینه هستند.

 

دانلود قرارداد استخدام تولیدکننده محتوا

 

تولید محتوا چقدر درآمد دارد؟

به‌عنوان یک چالش بزرگ، هم کسانی که وارد این حرفه می‌شوند و هم مدیران کسب‌وکارها به دنبال تعیین دقیق میزان درآمد کارشناس تولید محتوا هستند. تولید محتوا شغلی با شرایط بسیار متفاوت است. برخلاف شغل‌های تعریف شده قدیمی برای کسب‌وکارها که میزان حقوق افراد در آنها بسته به شرایط کار و تجربه تعیین می‌شود، در تعیین میزان درآمد تولید محتوا تنها تجربه و رزومه افراد تأثیر نداشته و موارد زیادی در تعیین میزان حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا دخیل است. از این گذشته حتی بسته به مکان جغرافیایی کاری این افراد نیز میزان حقوق با تغییراتی مواجه است.

با توجه به اینکه امکان دورکاری برای این رده شغلی از هر جایی از دنیا وجود دارد و هیچ محدودیتی برای فریلنسرهای فعال در زمینه تولید محتوا وجود ندارد، ازاین‌رو حتی تعیین درآمد منطقی افراد شاغل در این شغل به محدوده جغرافیای خاصی هم مربوط نمی‌شود. هم‌اکنون در داخل ایران افرادی هستند که با همکاری با سایت‌ها و برندهای خارجی برای تولید محتوا، شرایط فوق‌العاده عالی و استثنایی در سطح شرایط مالی خود به وجود آورده‌اند. بااین‌حال به‌صورت عمومی اگر نیازمندی‌ها و مهارت‌های مربوط به سئو، آنالیز پیج‌ها و … را در نظر نگرفته و تنها به خود تولید محتوا بپردازیم، این حرفه در ایران می‌تواند در شرایط مختلف درآمدی بین 1 تا 15 میلیون تومان برای کاربران خود به دنبال داشته باشد.

 

نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا و نکات حرفه‌ای درباره آن

 

نمونه قرارداد استخدام تولیدکننده محتوا

 

مقایسه درآمد تولید محتوا در ایران و جهان

جالب است تا درآمد شغل تولید محتوا را در ایران با سایر کشورها مقایسه کنیم. این مقایسه البته به جهت قیمت ارز با چالش‌هایی هم همراه است؛ اما به این دلیل که برخی از افراد از همین ایران با داشتن حساب‌های بین‌المللی کار تولید محتوا را نیز به‌صورت بین‌المللی انجام می‌دهند، لازم دانستیم تا این مقایسه را نیز انجام دهیم. برای این منظور برخی از تخمین‌هایی که از سایت‌های معتبر خارجی برای درآمد کارشناس تولید کننده محتوا صورت گرفته را با هم مرور می‌کنیم:

 • طبق تخمین سایت Payscale متوسط درآمد کارشناس تولید محتوا در آمریکا در سال 43000 دلار است.
 • سایت دیگری این عدد را 37000 دلار تخمین زده است.
 • همچنین کمترین میزان درآمد برای کارشناس تولید کننده محتوا 22000 دلار و بیشتری آن 76000 دلار در سال برآورد شده است.

هرچند این اعداد نیز به‌صورت تخمینی درج شده اما بیایید آنها را با حقوق حدود 2 تا 3.5 میلیون تومانی تخمینی در ماه برای ایرانی‌ها مقایسه کنیم. این عدد در سال به کمتر از 35 میلیون تومان می‌رسد؛ درحالی‌که در سایر نقاط جهان این عدد با احتساب دلار 25000 تومانی به بیش از 1 میلیارد تومان در سال می‌رسد. بدترین تخمین نگاشته شده در سایت‌های معتبر برای حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا در حدود 22000 دلار در سال است که به تومان این عدد به 550 میلیون تبدیل می‌شود.

این مقایسه نشان می‌دهد که حقوق این افراد برای یک شغل بین‌المللی که همه می‌توانند از هر جایی از دنیا آن را انجام دهند، آن‌قدرها هم بالا نیست.

 

چالش‌های تعیین حقوق و دستمزد کارشناس تولید محتوا

برای اینکه حقوق و دستمزد کارشناس تولید محتوا را برآورد کنید، به‌جای مطالعه تخمین‌ها بهتر است به اعداد درج شده در قرارداد کار این افراد توجه کرد. نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا این امکان را برای کاربران فراهم می‌آورد تا بتوانند به‌راحتی حقوق و دستمزد کارشناس را در آن درج نموده و طبق همین برنامه با وی رفتار نمایند. اما بااین‌حال یک چالش بزرگ دراین‌باره وجود دارد. به دلیل اینکه در اکثر شرکت‌ها و کسب‌وکارها، تولید محتوا به‌صورت فریلنسری و دورکاری انجام می‌شود، تعیین حقوق برای این دست از عزیزان به توافق میان طرفین بازمی‌گردد.

البته هرچند برخی از شرکت‌ها از پیش حقوق مشخصی را برای این افراد چه برای کار حضوری و چه برای کار دورکاری تعیین می‌کنند، اما بااین‌حال در زمان مصاحبه برای استخدام تولید کننده محتوا به جهت دست‌یابی و استفاده از خدمات افراد با تجربه و حرفه‌ای در این زمینه مجبور به تغییر قیمت‌ها خواهند بود. در غیر این صورت ممکن است ناچار به استفاده از خدمات نیمه‌حرفه‌ای تولید محتوا شوند.

 

نمونه قرارداد استخدام تولیدکننده محتوا

 

نحوه محاسبه حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا

وقتی صحبت از نحوه محاسبه حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا می‌رسد، این سؤال پیش می‌آید که چه معیارهایی می‌توانند در این امر دخالت داشته باشند. در درجه اول باید بدانید که تعیین این حقوق خیلی به قانون کار و تجارت بستگی ندارد. زیرا در درجه اول مدیران شرکت‌ها از ارائه بیمه به این دست از افراد صرف‌نظر می‌نمایند. ازاین‌رو کارشناسان تولید کننده محتوا نیز حقوق خود را مطابق با نظر و تجربه خود تعیین می‌نمایند. اما به‌صورت کلی این حقوق تحت تأثیر دو عامل اصلی که به نوع کار کارشناس تولید محتوا مربوط می‌شود، بستگی دارد:

 • کار ثابت
 • کار پروژه‌ای

هر دو این فعالیت‌ها را هم می‌توان هم به‌صورت دورکاری و هم به‌صورت حضوری انجام داد. ازاین‌رو حضوری بودن و یا دورکار بودن کارشناس تولید کننده محتوا که یکی از عوامل مؤثر در تعیین حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا است، در رده دوم و اولویت بعدی قرار می‌گیرد. در ادامه به بررسی نکات مربوط به تعیین حقوق و دستمزد کارشناس تولید محتوا برای هر دو این کارها می‌پردازیم.

 

تعیین نرخ دستمزد تولید محتوا در حالات پروژه‌ای

قبل از اینکه به‌صورت دقیق نرخ دستمزد و حقوق تولید کننده محتوا را برای کارهای پروژه‌ای با هم مرور کنیم، لازم است تعریف درستی از این نوع کار داشته باشیم. کار پروژه‌ای در تولید محتوا به کارهایی اطلاق می‌شود که در آن حجم مشخصی از محتوای مورد نیاز از قبل تعیین شده و کارشناس موظف به تحویل آن در زمان مقرر است. با مرور زمان و نیاز شرکت با اتمام پروژه قبلی پروژه جدیدی تعریف و همین روند رابطه میان کارشناس و شرکت را تشکیل می‌دهد. به‌صورت خلاصه حجم نهایی محتوای تولید شده در این فرایند در طول یک ماه ثابت و دقیق نیست و بسته به میزان وقتی که کارشناس در روز به این کار اختصاص داده و یا حجم مورد نیاز شرکت متغیر است.

به‌صورت کلی و معمول دستمزد چنین کاری وابسته به حجم محتوای تولید شده در یک بازه مشخص مانند هفتگی یا ماهانه تعیین می‌شود که برای تعیین حجم محتواها را به‌صورت کلمه‌ای در نظر می‌گیرند. در این فرایند برای هر کلمه از محتوا نرخ مشخصی تعیین و درنهایت این نرخ در تعداد کلمات تولید شده ضرب و حقوق نهایی کارشناس تولید کننده محتوا تعیین می‌شود. همچنین لازم است تا کسب‌وکارها عدد نهایی توافق شده برای این منظور را برای هر کلمه در نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا نیز درج نمایند تا از این منظر مشکلی برای آینده پیش نیاید. این نوع از نحوه تعیین نرخ تولید محتوا بیشتر مناسب کسب‌وکارهای زیر است.

1- شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تولید محتوا با نویسندگان خود

2- کسب‌وکارهایی که نیاز به تولید محتوایی با حجم بالا در ماه هستند.

 

نمونه قرارداد استخدام تولیدکننده محتوا

 

تعیین حقوق و دستمزد کارشناس تولید محتوا ثابت

نوع دیگری از تولید محتوا وجود دارد که در آن حجم و کار مشخصی برای کارشناس تعریف می‌شود و وی موظف است در طول یک ماه این حجم را انجام دهد. یا اینکه زمان مشخصی در طول روز برای فرد تعیین می‌شود. در این فرایند امکان انجام خدمات تولید محتوا هم به‌صورت دورکاری و هم به‌صورت حضوری وجود دارد. برای مثال در این مواقع با شرایط زیر روبرو هستیم:

 • دو الی سه روز کاری حضوری در هفته
 • حضور دائمی در طول روزهای هفته مانند کارمندهای معمولی
 • اختصاص زمانی مشخص مانند 5 تا 6 ساعت در طول روز و آنلاین بودن در این بازه زمانی و انجام کارهای شرکت مطابق با وظایف از پیش تعریف شده
 • تولید محتوایی با حجم مشخص از پیش تعیین شده در طول ماه یا هفته

در این فرایند هم البته می‌توان به‌صورت حجمی و کلمه‌ای، حقوق و دستمزد کارشناس تولید کننده محتوا را تعیین کرد، اما بااین‌حال بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند در این مواقع عدد مشخصی را به‌عنوان حقوق ثابت در نظر بگیرند.

 

عوامل مؤثر در تعیین حقوق و دستمزد کارشناس تولید کننده محتوا

با نحوه محاسبه حقوق کارشناس تولید محتوا آشنا شدید. البته دوباره باید یادآور شویم که برای جلوگیری از بروز اختلاف در آینده بهتر است این عدد را بعد از توافق در متن نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا درج نمایید. اما چه عواملی می‌توانند در تعیین این نرخ تأثیر داشته باشند؟ به‌صورت کلی برای این منظور عوامل زیر تأثیرگذار هستند:

 

تولیدکننده محتوا

 

 • نوع محتوای تولید شده

در درجه اول تولید محتوای حرفه‌ای ویدئویی یا صوتی و … معمولاً به‌صورت توافقی صورت می‌پذیرد. با توجه به اینکه این نوع محتوا نیاز به تخصص‌های بسیار بالایی دارند، کارشناس تولید محتوا نقش تأثیرگذارتری نسبت به کسب‌وکارها در تعیین نرخ خواهد داشت. اما در تولید محتوای متنی معمولاً شرکت‌ها ترجیح می‌دهند مطابق با اصول خود این نرخ را تعیین کنند.

 

 • کیفیت محتوای مورد نیاز

عامل تأثیرگذار دیگر کیفیت مورد نیاز برای محتوا است. شاید با خود تصور کنید که همه به دنبال بهترین کیفیت برای محتوای خود هستند؛ اما این موضوع حقیقت ندارد. هنوز هم هستند کسانی که ترجیح می‌دهند سایت آنها با محتوای یونیک پر شود. اما هیچ اهمیتی به کیفیت و جذابیت محتوا نمی‌دهند. ازاین‌رو ممکن است به دنبال نرخ‌های کمتر و بهینه‌تر برای تولید محتوا بروند. برای این دسته از کسب‌وکارها استفاده از کلمات کلیدی در طول متن اصلی‌ترین معیار برای محتوای مورد نظر است. مسلماً با افزایش کیفیت محتوا حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا نیز افزایش خواهد یافت.

 

 • تخصصی بودن و یا عمومی بودن محتوا

تعیین تخصصی بودن و یا عمومی بودن محتوای تولید شده بر اساس دو عامل انجام می‌شود.

1- مخاطبین هدف محتوا

2- موضوع محتوا

تولید یک محتوای تخصصی برای مخاطبین هدف عمومی و افراد معمولی آن را تبدیل به یک محتوای عمومی می‌نماید. ازاین‌رو هر دو این عوامل در کنار هم تعیین‌کننده تخصصی بودن و یا عمومی بودن محتوای مورد نظر است.

 

تولیدکننده محتوا

 

 • مستندات مورد نیاز برای محتوا

علاوه بر کیفیت و تخصصی بودن در برخی مواقع لازم است تا محتوای تولید شده با مستندات دیگری نیز همراه باشد. برای مثال:

 • تهیه عکس‌های با کیفیت و ویرایش آنها متناسب با نیاز شرکت
 • بارگذاری محتوا در سایت
 • اضافه کردن تمام موارد مورد نیاز برای سئو مانند لینک گذاری، تیترت گذاری و …

با اضافه شدن این موارد نیز حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا تغییر می‌کند.

 

 • تجربه و رزومه کارشناس تولید کننده محتوا

مانند هر رده شغلی دیگری تجربه کارشناس تولید محتوا نیز می‌تواند در تعیین این نرخ تأثیر داشته باشد. البته این موضوع به‌صورت مستقیم به کیفیت محتوای تولید شده هم مربوط می‌شود، اما بااین‌حال شرکت‌هایی که به دنبال استفاده از خدمات افراد متخصص، حرفه‌ای و با تجربه در زمینه تولید محتوا هستند، بایستی حقوق بالاتری را نیز برای این افراد در نظر بگیرند.

 

تولیدکننده محتوا

 

تعیین حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا برای هر کلمه

در این بخش قصد داریم تا متوسط نرخ‌هایی که در حال حاضر برای تولید محتوا در سایت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف پرداخت شده و به نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا اضافه می‌شود را بیان کنیم. همانطور که عرض کردیم عوامل مهمی در تعیین این نرخ تأثیرگذار هستند که آنها را برشمردیم. اما در حال حاضر نرخ‌های زیر برای این فرایند تعیین می‌شود.

شرکت‌هایی ارائه‌دهنده خدمات تولید محتوا:

شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تولید محتوا به نویسندگان خود حقوق کلمه‌ای تعیین می‌کنند. نرخ هر کلمه نیز به‌صورت متوسط در حال حاضر از کلمه‌ای 20 تومان تا کلمه‌ای 100 تومان متغیر است. شرکت‌های حرفه‌ای‌تر که کارهای فوق‌العاده تخصصی به کاربران خود ارائه می‌دهند، نرخ‌های بالاتری را نیز به‌عنوان حقوق کارشناس تولید محتوا در نظر می‌گیرند. البته ذکر این نکته ضروری است که این اعداد برای کارشناس تولید محتوا است و خود این شرکت‌ها برای خود سود 20 تا 100 درصدی را نیز در نظر می‌گیرند. برای مثال در یک شرکت دستمزدی که از کارفرما دریافت می‌شود کلمه‌ای 80 تومان است که 40 تومان از آن به‌عنوان دستمزد به نویسنده تعلق می‌گیرد.

تولید محتوای مستقیم:

در این روند که شرکت‌ها به‌صورت مستقیم با نویسندگان در ارتباط هستند، نرخ تولید محتوا برای هر کلمه بسته به توافق طرفین دارد. به‌صورت معمول این عدد نیز در حال حاضر بین 20 تا 150 تومان تعیین می‌شود.

 

حقوق و دستمزد کارشناس تولید کننده محتوا برای شبکه‌های اجتماعی

تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی فرایند متفاوت‌تری دارد. هرچند محتوا نیز علاوه بر انواع مختلف در سطح کیفیت‌های مختلفی تولید می‌شود، اما بااین‌حال تعیین نرخ حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا به‌صورت کلمه‌ای در آن امکان‌پذیر نیست. در این مواقع حقوق معمولاً به‌صورت یک عدد مشخص برای هر پست و یا حقوق ثابت ماهانه تعیین می‌شود. همچنین ذکر مقدار این حقوق در نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا نظر ضروری است. حقوق تولید کننده محتوا برای شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام به‌صورت معمول از ماهی 1200000 تومان تا ماهی 20 میلیون تومان بر اساس نوع محتوا و فرایند کار متغیر است. برای کارهای معمولی و نه خیلی حرفه‌ای این حقوق حدود 3 تا 5 میلیون تعیین می‌شود.

 

تولیدکننده محتوا

 

حقوق و دستمزد کارشناس تولید کننده محتوا برای زبان‌های خارجی

برخی از سایت‌ها به دلیل نوع موضوع سایت و همچنین کاربران خود به محتوای خارجی نیز نیاز دارند. این دست از کسب‌وکارها برای پیشبرد اهداف خود باید به دنبال استخدام کارشناس تولید محتوا با تخصص تسلط بر زبان‌های خارجی باشند. حقوق این افراد به دلیل تخصصی بودن فرایند تولید محتوا به توافق طرفین بستگی دارد. از کلمه‌ای 100 تومان تا 500 تومان برای این منظور در نظر گرفته می‌شود. البته تجربه و عوامل معرفی شده در بندهای قبلی در تعیین نرخ کلمه‌ای این نوع محتواها تأثیرگذار خواهد بود.

 

سیاست‌های مدیران کسب‌وکارها درباره حقوق و دستمزد کارشناس تولید محتوا

حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا بر اساس موارد مختلفی که به بررسی آنها پرداختیم تعیین می‌شود؛ اما باید این نکته را نیز تذکر دهیم که سیاست‌های شرکت‌ها و کسب‌وکارها درباره بازاریابی محتوایی سایت تأثیر بسیار زیادی در این زمینه دارد. بسیاری از کسب‌وکارها به دلیل نیاز مبرمی که به تولید محتوای عالی و جذاب برای قرابت با رقبا دارند، دنبال استخدام افراد کاملاً حرفه‌ای رفته و ازاین‌رو حقوق مناسبی را نیز برای این امر در نظر می‌گیرند. برخی نیز دقیقاً در نقطه برعکس اهمیت زیادی برای این رده شغلی قائل نبوده و حقوق کمی را برای آن در نظر می‌گیرند. البته شایان ذکر است که این دست از کسب‌وکارها به‌زودی از کرده خود پشیمان شده  و به دنبال حرفه‌ای‌تر کردن محتوای سایت خود خواهند شد. در غیر این صورت ممکن است از بازار رقبا عقب افتاده و شرایط پیچیده‌ای برای کسب‌وکار خود رقم بزنند.

 

قرارداد استخدام

 

اهمیت استفاده از نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا برای تعیین حقوق و دستمزد

قرارداد کار حرفه‌ای می‌تواند زمینه‌ساز ارتباط حرفه‌ای میان تولید کننده محتوا و کارفرمایان باشد. برای این منظور کاربران می‌توانند از نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا استفاده نمایند. در این قرارداد:

 • شرح وظایف کامل برای کارشناس تولید کننده محتوا تعیین می‌شود و امکان عدول از آنها وجود ندارد.
 • نحوه پرداخت حقوق در آن تعیین شده است.
 • نرخ دقیق حقوق کارشناس تولید محتوا درج شده است.

این شرایط باعث می‌شود تا در کنار یک ارتباط سازنده، هیچ اختلالی در فرایند کار پیش روی طرفین قرار نگیرد. ازاین‌رو شرایط ایده‌آلی برای کسب‌وکار شما نیز فراهم خواهد آمد. در این شرایط تمرکز طرفین در تولید محتوای جذاب و عالی خواهد بود.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

در انتها باید بدانید

در انتها باید بدانید که مانند سایر شغل‌ها و حرفه‌ها برای دریافت خدمات عالی و با کیفیت در زمینه تولید محتوا، نیازمند تعیین حقوق و دستمزد معقول برای کارشناس تولید کننده محتوا هستید. حقوق و دستمزد تولید کننده محتوا بنا به مواردی که با هم مرور کردیم، شرایط مختلفی به خود می‌بیند؛ اما سیاست‌های شرکت‌ها و کسب‌وکارها می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در این مسیر داشته باشد. ازاین‌رو کارفرمایان بهتر است مطابق با نیازهای خود برای این امر اقدام کنند.

از این گذشته اهمیت نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا را نیز برای تعیین حقوق و دستمزد کارشناس تولید محتوا بررسی کرده و مزیت‌های قرارداد کار را برای این رده شغلی بیان نمودیم. کاربران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه سایر مقالات ما را در بلاگ حقوقی لامینگو دنبال نمایند. در انتهای این مقاله نیز می‌توانید سؤالات و ابهامات خود را با مشاورین ما در لامینگو در میان گذاشته و از پاسخ‌های آنها در اسرع وقت مطلع گردید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

بدون دیدگاه