20 راز مهم در مصاحبه با کارشناس تولید محتوا

2 هفته پیش
نمونه قرارداد استخدام تولیدکننده محتوا

در مقالات گذشته درباره اهمیت استخدام کارشناس تولید محتوا و استفاده از نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا برای ایجاد یک رابطه حرفه‌ای دراین‌باره به گفتگو پرداختیم. داشتن شناخت کافی دراین‌باره‌ها برای کاربران الزامی است. اما تمام این نیازمندی‌ها درنهایت به یک امر مهم ختم می‌شود و آن‌هم مصاحبه با کارشناس تولید محتوا است. مانند سایر استخدام‌ها در شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف، استخدام کارشناس تولید کننده محتوا نیز با چالش‌های متعددی روبرو است. چالش‌هایی که در برخی مواقع عدم دقت به آنها می‌تواند باعث استخدام افراد نامناسب و با تجربیات و تخصص‌های نامربوط شود.

با توجه به اهمیت بالایی که استخدام کارمند تولید محتوا برای کسب‌وکارهای امروزی دارد، ازاین‌رو در این مقاله سعی داریم تا سیر تا پیاز نکات مربوط به مصاحبه برای استخدام کارشناس تولید کننده محتوا را مرور کنیم. استفاده از این نکات باعث می‌شود تا:

 • از بین نیروهای متعدد بهترین‌ها را برای کسب‌وکار خود برگزینید.
 • به دنبال نیروی حرفه‌ای متناسب با کسب‌وکار خود باشید.
 • در هزینه استخدام کارشناس تولید محتوا صرفه‌جویی نمایید.
 • متناسب با ارزشی که از کار تولید محتوا دریافت می‌کنید، حقوق و دستمزد پرداخت نمایید.

برای دستیابی به همه این اهداف در استخدام و مصاحبه با کارشناس تولید محتوا در این مقاله با ما همراه باشید.

 

تنظیم نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا در لامینگو

یکی از نکات مهم برای استخدام کارشناس تولید محتوا, تنظیم قرارداد کار مناسب برای این نیرو است. هر استخدامی شرایط خاص خود را دارد. ازاین‌رو از یک قرارداد استخدام عمومی نمی‌توان برای استخدام همه کارمندان استفاده نمود. برای این منظور بایستی قرارداد اختصاصی داشته باشید. ما در موسسه حقوقی لامینگو با در اختیار داشتن کارشناسان و مشاورین متخصص و با تجربه حقوقی در زمینه تهیه و تنظیم انواع قراردادهای استخدام، اقدام به تهیه و تدوین حرفه‌ای‌ترین نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا نموده‌ایم. این نمونه قرارداد بر اساس به‌روزترین مسائل مربوط به استخدام این نیروها تنظیم‌شده و تمام چالش‌ها و مسائل مربوط به آن را در برمی‌گیرد.

از نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا می‌توانید برای:

 • استخدام انواع کارشناس تولید محتوای متنی، ویدئویی، صوتی و … استفاده کنید.
 • استخدام نیروهای حرفه‌ای تولید محتوا استفاده کنید.
 • استخدام کارآموزان تولید محتوا استفاده نمایید.

این قرارداد به‌صورت صددرصد کاربردی تهیه شده و حتی بدون اضافه کردن یک کلمه و یا خط به آن امکان استفاده از آن برای تنظیم قرارداد کار با کارشناس تولید کننده محتوا وجود دارد. از این گذشته امکان اضافه کردن مواردی مانند شرح وظایف خاص و توافق شده نیز به آن وجود دارد.

 

دانلود قرارداد استخدام تولیدکننده محتوا

 

اهمیت مصاحبه در استخدام کارشناس تولید محتوا

در تجارت، تاجرین برای اینکه جلوی ضرر را بگیرند، تمهیدات مختلفی را در نظر گرفته و بعد از عبور دادن شرایط تجارت انتخابی و طی کردن فیلترهای مورد نظر اقدام به ورود و سرمایه‌گذاری در آن می‌نمایند. برای این عزیزان آخرین مرحله و آخرین فیلتر که به‌عنوان تریگر ورود شناخته می‌شود، بسیار حائز اهمیت بوده و در تبیین آن بررسی‌های زیادی صورت می‌پذیرد. مصاحبه با کارشناس تولید محتوا را نیز می‌توان به‌عنوان فیلتر آخر و به‌نوعی تریگر ورود یک کارمند تولید محتوا برای کسب‌وکار دانست. ازاین‌رو در این مرحله باید به‌صورت کاملاً حساس و نکته‌بین عمل کرده و به‌هیچ‌وجه هیچ نکته‌ای را زیر پا نگذارید. در تبیین شرایط این قدم از استخدام کارشناس تولید کننده محتوا همه نکات و جزئیات باید به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرند.

با این تفاسیر مصاحبه استخدامی برای کارشناس تولید کننده محتوا اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. ازاین‌رو در ادامه سعی داریم رازهایی را دراین‌باره برای شما بازگو نماییم که شاید در هیچ جای دیگری نمی‌توانید آنها را پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که مصاحبه استخدامی کارمند تولید محتوا تنها پرسیدن سؤالات عمومی و اختصاصی و بررسی مهارت‌ها نیست. رعایت نکات زیر می‌تواند زمینه‌ساز استخدام بهترین و مناسب‌ترین فرد برای شما باشد.

 

نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا و نکات حرفه‌ای درباره آن

 

نمونه قرارداد استخدام تولیدکننده محتوا

 

 1. قبل از هر چیزی با تولید محتوا آشنا شوید

قبل از هر اقدامی مسئول مصاحبه با کارشناس تولید محتوا باید به‌صورت دقیق با فرایند این شغل آشنا باشد. دقت کنید که آشنایی با اصول استخدام و مصاحبه هرچند می‌تواند در این مواقع برای شرکت‌ها لازم باشد، اما کافی نخواهد بود. به خاطر داشته باشید که شغل‌های موجود در یک شرکت به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول شغل‌های مرتبط و تخصصی مربوط به نوع فعالیت شرکت هستند که مدیران با توجه به داشتن تخصص‌های لازم دراین‌باره می‌توانند مصاحبه‌کننده خوبی در امر استخدام باشند. اما برخی از شغل‌ها به‌صورت خاص برای هر کسب‌وکاری تعریف نشده و مصاحبه آنها نیاز به کسب اطلاعات جدید درباره آنها دارد. تولی محتوا نیز ازجمله این شغل‌ها و پست‌های در سازمان‌ها  و کسب‌وکارهای امروزی است.

با توجه به این موضوع لازم است تا نیروی مصاحبه‌کننده با جزئیات مهم مربوط به این رده شغلی آشنا شده و در حین مصاحبه درباره مسائل مختلف مربوط به آن بی‌اطلاع و گنگ نباشد. عدم اطلاع از اصطلاحات رایج تولید محتوا می‌تواند نقطه‌ضعفی بزرگ برای مصاحبه‌کننده بوده و شرایط پیچیده‌ای را در این مواقع رقم بزند.

 

 1. مهارت‌ها و تخصص‌های لازم برای تولید محتوا را بدانید

بعد از آشنایی با خود شغل تولید محتوا، لازم است تا با مهارت‌های لازم برای تصدی‌گری این شغل نیز آشنا شوید. تصدی شغل تولید محتوا برای هر کسب‌وکاری ممکن است نیاز به تخصص‌ها و مهارت‌های خاصی باشد. ازاین‌رو این مهارت‌ها باید بر اساس نیاز شرکت تعیین‌شده و مورد بررسی قرار گیرد. اهمیت دیگری که در شناخت مهارت‌ها و تخصص‌های لازم برای تولید محتوا وجود دارد، امکان تدوین و اضافه کردن کامل شرح وظایف کارشناس در نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا است. همچنین آشنایی با این مهارت‌ها می‌تواند بخشی از سؤالات مربوط به مصاحبه برای استخدام را نیز شامل شود.

 

نمونه قرارداد استخدام تولیدکننده محتوا

 

 1. محتوای مورد نیاز برای کسب‌وکار خود را بدانید

همان‌طور که می‌دانید، انواع مختلفی از محتوا در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • محتوای متنی
 • محتوای ویدئوی
 • محتوای صوتی و پادکست
 • محتوای بصری و اینفوگرافیک
 • محتوای موشن گرافی و تولید انیمیشن
 • محتوای مخصوص اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی

هر کدام از این محتواها نیاز به استخدام کارشناس محتوای مخصوص به خود را دارد. هرچند در هنگام درج آگهی برای استخدام نیروی تولید محتوا این موارد باید درج شوند، اما بااین‌حال باید مصاحبه‌کننده با نیازهای شرکت در این زمینه آشنا باشد. ممکن است برای این منظور نیاز به چند نوع محتوای مختلف داشته باشید. ازاین‌رو هدف اصلی شرکت در این امر باید مشخص شده و قبل از استخدام به آن دقت کنید.

 

 1. ابزارهای مورد نیاز برای تولید محتوا را بشناسید

یکی دیگر از مواردی که لازم است برای مصاحبه با کارشناس تولید محتوا بدانید، ابزارهای مورد نیاز برای آن است. البته هر نوع محتوایی نیاز به ابزارهای خاصی دارد. از این گذشته انتظارات شرکت از کارشناس تولید کننده محتوا نیز در تعیین ابزارهای لازم برای آن تأثیر خواهد داشت. علاوه بر این برای استفاده بهینه‌تر از نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا نیز نیاز به اطلاع از ابزارهای لازم خواهید داشت. ممکن است ابزاری با توجه به نیازهای شرکت تعیین شود که لازم است کارشناس تولید محتوا با آن آشنا باشد. ابزارهای مورد استفاده در تولید محتوا بسیار گسترده بوده و امکان تسلط به همه آنها برای کاربران وجود ندارد. ازاین‌رو باید به دنبال ابزارهای مورد استفاده و کاربردی برای کسب‌وکار خود باشید.

 

نمونه قرارداد استخدام تولیدکننده محتوا

 

 1. به دنبال کدام نوع کارشناس تولید محتوا هستید

درباره انواع محتوا نکاتی را بیان کردیم. قبل از اینکه وارد جلسه مصاحبه با کارشناس تولید محتوا شوید، بایستی تعیین کنید که به دنبال استخدام کدام نوع کارشناس هستید. البته در بسیاری از مواقع شرکت‌ها به دنبال استخدام نیروهایی با تجارب کافی در زمینه تولید انواع محتوا هستند، اما این موضوع همیشه در دسترس آنها نخواهد بود. ازاین‌رو بهتر است در هر موضوع اقدام به استخدام نیروهای خاص و متخصص مربوط به آن نمایید. روند مصاحبه برای استخدام انواع کارشناس تولید کننده محتوا می‌تواند تفاوت‌هایی داشته باشد. ازاین‌رو باید به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 

 1. قبل از هر چیزی رزومه اشخاص را یک‌بار دیگر بررسی کنید

بررسی رزومه یکی از فرایندهای اصلی در مصاحبه‌های مختلف است. در هر ردیف شغلی قبل از هر چیزی باید رزومه افراد مورد بررسی قرار گیرد. البته وقتی کار به مصاحبه با کارشناس تولید محتوا رسیده است، احتمالاً از قبل رزومه وی بررسی شده است. اما بااین‌حال به دلیل مشغله کاری، قبل از شروع جلسه مصاحبه لازم است تا یک‌بار دیگر رزومه کارشناس را مرور نمایید. در این مرور سعی کنید به نکات اصلی دقت کرده و به دنبال موارد مورد نیاز خود برای این رده شغلی باشید.

مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در رزومه باید به آن دقت کنید، به شرح زیر هستند:

 • تجربیات کارشناس
 • شرکت‌هایی که قبلاً با آنها همکاری داشته است.
 • موضوعات تخصصی تولید کننده محتوا
 • مهارت‌های فردی و تخصصی وی
 • ابزارهایی که کارشناس به آنها مسلط است.

 

استخدام

 

 1. از مهارت‌های فردی طرف مقابل خود بپرسید

در مقالات گذشته به‌صورت مفید درباره مهارت‌های فردی و فنی کارشناس تولید محتوا به گفتگو پرداخته‌ایم. تولید محتوا ازجمله شغل‌هایی است که در کنار مهارت‌های فنی نیاز به مهارت‌های فردی نیز دارد. برخی از این مهارت‌ها حتی بر اساس تجربه نیز به دست نخواهد آمد. ازاین‌رو در هنگام مصاحبه با کارشناس تولید محتوا باید به این نکات نیز دقت نمایید. دقت به مهارت‌های فردی می‌تواند منجر به استخدام فردی مناسب برای کسب‌وکار شما شود. مدیران باید دقت نمایند که این مهارت‌ها در نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا نیز درج نشده و نیازی به درج آنها وجود ندارد. ازاین‌رو اهمیت آن نسبت به مهارت‌های فنی نیز بیشتر می‌شود.

مهارت‌هایی مانند موارد زیر می‌تواند ازجمله این مهارت‌ها باشند:

 • داشتن خلاقیت بالا در زمینه تولید محتوای منحصر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌ فرد
 • علاقه داشتن به مطالعه در زمینه‌های مختلف
 • امکان برقراری ارتباط سازنده با کاربران در محتوای تولید شده
 • امکان دعوت نامحسوس کاربران برای حضور بیشتر برای ادامه مطالعه مقاله

 

 1. نکات و مفاد مربوط به نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا را در میان بگذارید

یکی دیگر از نکاتی که در مصاحبه با کارشناس تولید محتوا اهمیت پیدا می‌نماید، بررسی مفاد مربوط به نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا است. با توجه به اینکه درباره مفاد این قرارداد باید میان طرفین تعامل برقرار شده و توافق حاصل شود، لازم است تا در حین جلسه مصاحبه با کارشناس تولید محتوا دراین‌باره صحبت‌های لازم انجام شود. عدم توجه به این نکات باعث می‌شود تا بعد از جلسه و حتی در صورت توافق بر روی سایر مسائل، در هنگام تنظیم قرارداد چالش‌های جدیدی شروع شود.

مسائل حقوقی مربوط به قراردادهای استخدام اهمیت بسیار زیادی دارد. این مسائل برای جلوگیری از بروز اختلافات آینده بسیار اهمیت خواهد داشت.

 

استخدام

 

 1. می‌توانید از ابزارهای مصاحبه آنلاین استفاده کنید

همچنین ذکر این نکته هم ضروری است که برای مصاحبه با کارشناس تولید محتوا می‌توانید از ابزارهای آنلاین نیز استفاده کنید. مصاحبه آنلاین نیز امری جدانشدنی از مصاحبه‌های استخدامی امروزی است. حتی می‌توان این مصاحبه را در دو مرحله انجام داد. در مرحله اول یک جلسه مصاحبه آنلاین و سپس یک جلسه مصاحبه حضوری را برنامه ریزی کنید. طی کردن این مراحل می‌تواند شرایط استخدام هر چه بهتر نیروها را برای شما فراهم آورد.

 

 1. نمونه کارها را بررسی کنید

یکی دیگر از نکات مهم استخدام و مصاحبه با کارشناس تولید کننده محتوا, بررسی نمونه کارها است. قبل از اینکه وارد جلسه مصاحبه شوید، بایستی درباره نمونه کارهای انجام گرفته توسط کارشناس بررسی کنید. نمونه کارها نیز ازجمله مواردی هستند که در نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا به آنها اشاره نمی‌شود و هیچ ملاکی برای سنجش آنها در قرارداد کار نیز وجود ندارد. ازاین‌رو لازم است تا قبل از به پایان رسیدن جلسه مصاحبه درباره آنها بررسی‌های لازم صورت گیرد. بررسی این نمونه کارها در حضور کاربر و متقاضی نیز می‌تواند شرایط بهتری را ایجاد نماید. به‌صورت کلی بررسی نمونه کارها در هر استخدامی اهمیت دارد، اما اهمیت آن برای استخدام کارشناس تولید محتوا چند برابر است.

 

استخدام

 

 1. درباره حقوق و مزایا به توافق برسید

نکات حقوقی مختص استخدام تولید کننده محتوا نبوده و در همه استخدام‌ها باید به مسائل مربوط به آن دقت شود. یکی از این موارد مربوط به حقوق و مزایا است. البته باید دقت کنید که بحث زیاد درباره این موضوع ممکن است کمی چالش‌برانگیز باشد. ازاین‌رو شرکت‌ها بایستی از قبل محدوده مشخصی درباره حقوق تعیین کرده و در جلسه مصاحبه این مبلغ را توافق نمایند. معمولاً محدوده این مبلغ در آگهی استخدام ثبت می‌شود؛ اما بااین‌حال لازم است تا در جلسه مصاحبه درباره آن بحث کوتاهی صورت پذیرد.

 

 1. به دنبال استخدام کارمند عادی نباشید

منظور از کارمند عادی کارمندی است که حتی در صورت داشتن تجربه لازم در زمینه تولید محتوا، تجربه کافی برای کار شما را نداشته باشد. البته لازم نیست که به‌صورت اختصاصی به دنبال نیرویی باشید که دقیقاً تجربه کاری با کسب‌وکاری هم موضوع با کسب‌وکار شما را داشته باشد، اما بااین‌حال لازم است تا حداقل تجربیاتی را دراین‌باره مورد بررسی قرار دهید.

 

تولید کننده محتوا

 

 1. انتظارات خود را بر اساس نیازهایتان بچینید

همچنین مسئله بسیار مهمی که در مصاحبه با کارشناس تولید کننده محتوا اهمیت پیدا می‌نماید، انتظاراتی است که از این رده شغلی به آن نیاز دارید. هر انتظاری نیاز به یک بررسی خاص را در حین مصاحبه خواهد داشت. انتظارات مورد نیاز از کارشناس تولید محتوا حتی در تبیین و شرایط استفاده از نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا نیز تأثیر خواهد داشت. انتظارات از تولید کننده محتوا می‌تواند بسته به شرایط زیر باشد:

 • نوع محتوای مورد نیاز
 • تولید محتوای برای سایت یا شبکه‌های اجتماعی
 • کیفیت محتوای مورد نیاز
 • نیاز یا عدم نیاز به آشنایی با ابزارهای سئو

همچنین مدیران باید دقت نمایند که داشتن انتظارات بی‌مورد از کارشناس تولید محتوا نیز مانند داشتن انتظارات کم به یک اندازه می‌تواند تأثیر منفی داشته باشد.

 

 1. انتخاب با شماست، کارآموز تولید محتوا یا کارشناس حرفه‌ای تولید کننده محتوا؟

یکی دیگر از چالش‌هایی که کسب‌وکارها می‌توانند در انتخاب آن اختیار داشته باشند، استخدام نیروی حرفه‌ای برای تولید محتوا یا استخدام کارآموز و پرورش وی از صفر است. سیاست‌های شرکت در این امر اهمیت بسیار زیادی دارد. هر کدام از این دو مورد می‌توانند مزیت‌های خاص خود را داشته باشند. البته در هنگام مصاحبه باید دقت کنید که اهداف فرد مقابل خود را از استخدام در پست شغل مورد نظر بدانید. در برخی مواقع افرادی که به دنبال کارآموزی در زمینه تولید محتوا هستند، بیشتر جهت افزایش تجربه بوده و بعد از پایان دوره ، ادامه همکاری نمی‌دهند. اطلاع از این نکته به جلسه مصاحبه بازمی‌گردد. از این گذشته در صورت استخدام کارآموز بهتر است موارد لازم را به نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا اضافه کرده و تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز این مشکل را نیز در نظر بگیرید.

 

تولیدکننده محتوا

 

 1. نمونه کارهای قبلی انتشار یافته را بررسی کنید

در بررسی نمونه کارهای کارشناس تولید کننده محتوا به چند نکته مهم دقت داشته باشد:

 • سعی کنید نمونه کارهایی را بررسی کنید که قبلاً منتشر شده باشند.
 • همچنین به دنبال نمونه کارهایی باشید که به نام خود کاربر به چاپ رسیده باشند.
 • به اعتبار سایت‌هایی که محتوای مذکور در آنها انتشار یافته نیز دقت نمایید.

 

 1. درباره سئو و ابزارهای آن بپرسید

یکی از ملزومات تولید محتوا در اینترنت رعایت نکات سئو است. هرچند برای کارشناس تولید محتوا تسلط کامل به سئو و ابزارهای آن لازم نیست اما بااین‌حال داشتن برخی از آموزش‌های اولیه در زمینه سئو می‌تواند اهمیت زیادی داشته و کیفیت محتوای تولید شده را افزایش دهد. به‌صورت کلی گوگل و الگوریتم‌های آن شرایط خاصی را برای یک محتوای استاندارد تعیین کرده که این نکات را باید در هنگام تولید محتوا در آن پیاده‌سازی نمایید. اطلاع از ابزارهای اولیه مورد استفاده در سئو می‌تواند زمینه‌ساز این مهم باشد.

 

تولید کننده محتوا

 

 1. تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی نیاز به مصاحبه اختصاصی دارد

برخی از مدیران بدون دقت به تفاوت‌های فاحشی که در تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی و سایت وجود دارد، به دنبال استخدام فردی به‌عنوان کارشناس تولید محتوا برای هر دو مورد هستند. هرچند این امکان نیز وجود دارد اما باید در هنگام مصاحبه با کارشناس تولید کننده محتوا موضوعات مربوط به تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی نیز بررسی شود حتی در هنگام استفاده از نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا نیز شرح وظایف متفاوتی برای این دو می‌بایست قائل شد. در هنگام مصاحبه نیز بهتر است نمونه کارهای مربوط به این شبکه‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

 

 1. سؤالات عمومی مصاحبه با کارشناس تولید محتوا

در این بخش برخی از سؤالات را با شما مرور می‌کنیم که با استفاده از آنها می‌توانید مهارت‌های عمومی کارشناس تولید محتوا را بسنجید. این سؤالات به شرح زیر هستند:

 • آیا با موضوع سایت و کسب‌وکار ما اطلاعات لازم را دارید؟
 • چه حجمی از محتوا را در طول روز می‌توانید تولید کنید؟
 • نظر شما درباره شرایط تسویه دستمزد به چه صورت است؟
 • هدف شما از تولید محتوا و حضور در این شغل چیست؟
 • برای تولید یک محتوا نیاز به مطالعه چند مقاله دارید؟
 • منابع خود را برای محتوا از کجا پیدا می‌کنید؟
 • روش‌های مورد استفاده شما برای ویراستاری محتوای تولید شده چیست؟
 • آیا برای همیشه قصد حضور در همین رده شغلی را دارید؟

 

تولید کننده محتوا

 

 1. سؤالات فنی و اختصاصی مصاحبه با کارشناس تولید محتوا

سوالات فنی و حرفه‌ای مربوط ب مصاحبه با کارشناس تولید محتوا نیز به شرح زیر است:

 • نحوه جستجو و انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای محتوا به چه صورت است؟
 • آیا با الگوریتم‌های گوگل در زمینه محتوای بهینه آشنا هستید؟
 • زبان و پرسونای محتوای خود را چگونه انتخاب می‌کنید؟
 • یک تولید محتوای حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟
 • روش‌های جذب مخاطب شما در تولید محتوا چیست؟
 • ترفندهای شما برای بهینه‌سازی سئو محتوا چیست؟
 • نحوه پیدا کردن مخاطب هدف در تولید محتوا چیست؟
 • از کدام سایت‌ها برای بهینه کردن محتوا استفاده می‌کنید؟
 • چقدر با بازاریابی محتوایی آشنای دارید؟
 • چگونه تیترهای اصلی محتوا را مشخص می‌کنید؟
 • چگونه می‌توانید در محتواهای تولید شده با یک موضوع مشخص تفاوت ایجاد کنید؟
 • در صورت نیاز به ویراستای محتوای تولید شده چه اقدامی می‌کنید؟

 

 1. روانشناسی استخدام کارشناس تولید کننده محتوا

درنهایت باید درباره شرایط روانی داوطلب نیز اطلاعات لازم را به دست آورید. این اطلاعات شامل مواردی مانند هدف از حضور در تولید محتوا، رضایت از شغل و درآمد آن و مواردی ازاین‌دست است. برای این منظور نیز می‌توانید از ترفندهای روانشناسی رایج استفاده نمایید.

 

مراحل استخدام و مصاحبه با کارشناس تولید محتوا

در این بخش از مقاله سعی دایرم تا مصاحبه با کارشناس تولید کننده محتوا را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله برای شما بازگو کنیم. این مراحل به شرح زیر هستند:

 • گام اول: نیازسنجی شرکت ازنظر نوع و شرایط محتوای مورد نیاز
 • گام دوم: تهیه نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا
 • گام سوم: تعیین شرایط لازم برای استخدام کارشناس تولید محتوا و ثبت آگهی استخدام
 • گام چهارم: بررسی رزومه‌های ارسالی و انتخاب بهترین‌های آنها
 • گام پنجم: دعوت از مصاحبه برای افراد منتخب و یا اعلام زمانی برای مصاحبه آنلاین
 • گام ششم: برگزاری مصاحبه طبق روند و نکات ارائه‌شده در این مقاله
 • گام هفتم: انتخاب بهترین نیروها بر اساس نیاز شرکت

 

نمونه قرارداد

 

چند ترفند عالی برای مصاحبه با کارشناس تولید محتوا

در این بخش نیز قصد داریم شما را با چند ترفند عالی که از تجربیات به‌دست‌آمده برای استخدام بهترین فرد به‌عنوان کارشناس تولید کننده محتوا آشنا کنیم. این ترفندها به شرح زیر هستند:

 • چند نمونه محتوا به کارشناس نشان داده و درباره شرایط آنها سؤال بپرسید.
 • از بین چند نمونه محتوا از کارشناس بخواهید که بهترین محتوا را انتخاب نماید.
 • یک محتوای از قبل آماده شده را به کارشناس نشان داده و از وی بخواهید ایرادات آن را شرح دهد.
 • از کارشناس بخواهید تا یک محتوا را کامل نماید.
 • یک نمونه کار با موضوع مشخص شده از وی بخواهید.
 • سرعت تایپ کارشناس تولید محتوا را بسنجید.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

در انتها باید بدانید

در انتها باید بدانید که اگر به دنبال پیشبرد اهداف خود در فضای اینترنت در حد عالی هستید، یکی از حساس‌ترین پست‌های شغلی تولید کننده محتوا است. بایستی در نظر داشته باشید که این پست اهمیت بسیار زیادی برای کسب‌وکارهای امروزی داشته و عدم توجه به شرایط مصاحبه با کارشناس تولید کننده محتوا می‌تواند ضرر بزرگی برای شرکت و کسب‌وکار شما باشد. همچنین نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا را نیز به‌عنوان مفاد حقوقی لازم برای این استخدام در نظر گرفته و از آن برای پیش برد اهداف حقوقی مربوط به استخدام کارشناس تولید محتوا و تنظیم قرارداد کار وی استفاده کنید.

علاوه بر این کاربران نیز می‌توانند برای کسب  اطلاعات بیشتر در زمینه استخدام کارشناس تولید محتوا و همچنین شرایط مربوط به استفاده از نمونه قرارداد استخدام تولید کننده محتوا, سایر مقالات ما را در بلاگ حقوقی لامینگو دنبال نمایند. از این گذشته در صورت نیاز نیز می‌توانید از انتهای این مقاله برای درج نظرات و سؤالات خود استفاده نموده و آنها را با مشاوران ما در میان بگذارید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

بدون دیدگاه