12 ایده و شغل پاره وقت 100% پول‌ساز مناسب برای دانشجویان

نمونه قرارداد استخدام کاره پاره وقت

اگر عنوان شغل پاره وقت مناسب برای دانشجویان را در اینترنت جستجو کرده و مقالات ارائه شده در بسیاری از سایت‌ها را مشاهده کنید، احتمالاً به این نتیجه خواهید رسید که یا ارائه‌دهندگان این مقالات در ایران ساکن نیستند و یا احتمالاً حتی یک‌بار هم مقاله خود را مطالعه نکرده‌اند. داشتن ایده‌ها برای کار پاره وقت به اندازه‌ای زیاد است که می‌توان با آنها یک کتاب نوشت. اما آیا همه این ایده‌ها و شغل‌ها مناسب دانشجویان است. کار در رستوران، مکانیکی دوچرخه، غریق نجات و مواردی ازاین‌دست جز اینکه لحظاتی خنده روی لب خواننده می‌آورد، سود و منفعت دیگری برای وی نخواهد داشت. اما در این مقاله قصد داریم درباره مشاغل 100% کاربردی و پول‌ساز برای دانشجویان صحبت کرده و همچنین اهمیت استفاده از نمونه قرارداد استخدام کار پاره وقت را نیز برای این دست از عزیزان تبیین نماییم.

موسسه حقوقی لامینگو، ارائه‌دهنده خدمات تنظیم و مشاوره تنظیم قراردادهای حقوقی استخدام است که این خدمات را در بالاترین سطح کیفی برای کاربران خود آماده می‌نماید. کاربران می‌توانند برای استفاده از این خدمات در زمینه کارهای نیمه وقت اقدام به دانلود و استفاده از نمونه قرارداد استخدام کار پاره وقت نموده و همچنین در صورت نیاز به خدمات مشاوره نیز از راه‌های مختلف درج شده در سایت با ما تماس بگیرند.

دانلود قرارداد استخدام پاره وقت

 

چه کارهایی مناسب دانشجویان است؟

چه کارهایی مناسب دانشجویان بوده و امکان انجام آنها در دوره دانشجویی وجود دارد؟ تمایز کار پاره وقت و نیمه وقت مناسب برای دانشجویان کمی نیاز به بررسی بیشتری دارد. اینترنت و مقالات فارسی پر از ایده‌هایی است که یا قابل انجام نیستند و یا انجام آنها بیشتر مناسب برای فرهنگ خارج است. نظافت خانه دیگران، صندوقدار رستوران، گارسون بودن در رستوران، پیک موتوری و مواردی ازاین‌دست دائماً در مقالات فارسی به‌عنوان ایده‌های مناسب برای کار نیمه وقت دانشجویان دست‌به‌دست می‌شود.

ایده‌هایی که به‌صورت مستقیم از مقالات خارجی ترجمه شده و نویسنده و مسئول سایت هیچ تفکری هم روی آنها نداشته است. البته منظور ما از این گفته پایین بودن سطح شغلی این حرفه‌ها نیست، هرچند این موضوع هم می‌تواند برای دانشجویان قابل تأمل باشد؛ اما با نگاه به ایده‌ها پول زیادی از آنها خارج نشده که هیچ، ‌وقت زیادی را نیز از فرد می‌گیرند. این ایده‌ها برای کشورهایی که حقوق مناسبی برای این شغل‌ها در نظر گرفته شده و ارزش پولی ارز ملی آنها بالا است، شاید ایده جالبی به نظر برسد. اما این شغل‌ها در شرایط دائمی و تمام‌وقت هم در ایران درآمد خیلی مناسبی ندارند.

 

نمونه قرارداد استخدام کاره پاره وقت

 

در ادامه این مقاله قصد داریم ایده‌های 100 درصد کاربردی را برای دانشجویان ارائه نماییم که همه آنها یا به‌صورت مستقیم و  یا یک دوره آموزش چندهفته‌ای قابل انجام خواهند بود. از این مهم‌تر هرکدام از این شغل‌ها و ایده‌ها در صورت استفاده از نمونه قرارداد استخدام کاره پاره وقت برای رعایت نکات حقوقی، با صرف وقت بسیار کم می‌توانند درآمد قابل توجهی برای دانشجویان به دنبال داشته باشند. از این گذشته قرار گرفتن در مسیر این حرفه‌ها می‌تواند آینده شغلی این عزیزان را نیز دستخوش تغییرات شگرفی نماید.

 

1- تولید محتوا و ورود اطلاعات آنلاین

یکی از ایده‌هایی که نیاز به آموزش خیلی پیچیده‌ای نداشته و به‌راحتی هم در حال حاضر در دسترس دانشجویان قرار دارد، ایده تولید محتوا ورود اطلاعات آنلاین در سایت‌های اینترنتی است. مالکین سایت‌ها برای پیشبرد اهداف خود، حقوق مناسبی برای این دست از افراد در فرایند کاری در نظر می‌گیرند. از این گذشته چنین کارهایی خیلی محدود به زمان و مکان خاصی هم نبوده و به‌راحتی امکان اجرای آنها برای همه وجود دارد.

 

همه چیز درباره مشاغل نیمه وقت و نمونه قرارداد استخدام پاره وقت

 

2- آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی یکی از آموزش‌های پرطرفدار در ایران است که در کنار بازار کار عالی و حقوق مناسب، پرستیژ کاری عالی نیز دارد. البته این ایده مناسب برای دانشجویانی است که سطح زبان خوبی داشته و به دنبال دریافت مدرک زبان‌های معمول مانند تافل یا آیلتس رفته باشند. ورود به این رسته شغلی می‌تواند تغییر شگرفی در آینده برخی از دانشجویان نیز به دنبال داشته و در آینده تحصیلی نیز برای آنها مثمر ثمر باشد. از این گذشته امکان همکاری پاره وقت با مؤسسات آموزشی زبان انگلیسی به‌عنوان کار نیمه وقت نیز البته با استفاده از نمونه قرارداد استخدام کاره پاره وقت برای دانشجویان قابل تصور است.

 

3- خریدوفروش سهام در بورس

چقدر از بورس و خریدوفروش سهام در آن سررشته دارید؟ ورود به بورس و سرمایه‌گذاری در این بازار به کمترین وقت ممکن نیاز دارد، اما می‌تواند درآمدهای شگرفی را برای افراد به دنبال داشته باشد. خیلی از افراد با کم‌ترین سرمایه وارد بازار بورس شده و اکنون سرمایه‌های سنگینی را در این بازار مدیریت می‌نمایند. البته برای ورود به این بازار حتماً توصیه می‌کنیم که ابتدا آموزش‌های لازم را پشت سر گذاشته و به‌صورت حرفه‌ای وارد آن شوید. مطمئن باشید که سپری کردن دوره‌های آموزشی عالی برای این رده شغلی، به درد شما خواهد خورد. از این گذشته در آینده در کنار حرفه اصلی می‌توانید از آن به‌عنوان شغل دوم و کار نیمه وقت نیز استفاده کنید.

 

نیمه‌وقت

 

4- مشاور املاک

در حال حاضر دانشجویان زیادی وجود دارند که با حضور در دفتر مشاورین املاک مناطق بالای تهران و شهرهای بزرگ، با اقدام به معرفی ملک‌های اکازیون به مشتریان دست‌به‌نقد از کمیسیون این کار درآمد قابل توجهی دارند. فرایند کاری که نیاز به زمان زیادی نداشته و امکان انجام آن به‌صورت نیمه وقت نیز وجود دارد. چنین شغلی هرچند ممکن است دانشجویان را از درآمد ثابت دور کند اما امکان کسب سودهای شگفت‌انگیز در آن وجود دارد.

 

5- برنامه‌نویسی

همچنین برنامه‌نویسی را می‌توان عضو ثابت شغل‌های پولساز در ایران و جهان دانست. در این شغل که نیاز به حضور در مکان خاصی هم نیست، شما می‌توانید با دریافت پروژه‌های متقاضیان، درآمد فوق‌العاده‌ای داشته باشید. حتی در کنار کار اصلی امکان انجام برنامه‌نویسی به‌صورت نیمه وقت نیز برای دانشجویان وجود دارد. اگر به فکر انجام پروژه‌های خیلی سنگین در این رده شغلی و یا همکاری با شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات رفتید، نمونه قرارداد استخدام کاره پاره وقت می‌تواند تضمین‌کننده مسائل حقوقی شما برای دریافت دستمزد و حقوق باشد.

 

6- موشن گرافی و تولید انیمیشن

اگر هنوز از بازار کار موشن گرافی و تولید انیمیشن خبر ندارید، یکی از بهترین بازار کارهای موجود را از دست داده‌اید. تنها کافی است با سپری کردن دوره‌های یکی دو ماهه در این رده شغلی حرفه‌ای شوید. دیگر وقت سر خاراندن هم نخواهید داشت. همچنین به دلیل حرفه‌ای بودن و البته نیاز به حوصله و دقت داشتن، هر کسی هم وارد این بازار نشده و ازاین‌رو رقابت در آن نیز خیلی پیچیده نخواهد بود و با آموزش‌های مبتدی نیز شما می‌توانید درآمد قابل توجهی در این رده شغلی داشته باشید.

 

حرفه‌ای‌ترین و کامل‌ترین نکات برای مدیریت نیروهای پاره وقت

 

7- افیلییت مارکتینگ

ایده افیلییت مارکتینگ مدتی است که در ایران نیز رواج خوبی پیدا کرده و درآمدهای باورنکردنی برای افراد شاغل در این رده شغلی به وجود آورده است. با توجه به اینکه برای این رده شغلی نیازی به کار زیاد بعد از گذشت مدتی نخواهید داشت، حتی می‌تواند به آن به‌عنوان یک درآمد پایدار برای همیشه نگاه کنید که نیاز به‌سختی کار زیادی هم ندارد. البته در این رده شغلی باید خودتان عنان کارها را به دست گرفته و به دنبال همکاری با شرکت‌های مختلف نباشید. البته در صورت نیاز به اقدام به خدمات مختلف برای این شغل می‌توانید با نمونه قرارداد استخدام کاره پاره وقت، کارمندان مورد نظر خود را حرفه‌ای‌تر استخدام کنید.

 

نمونه قرارداد استخدام کاره پاره وقت

 

8- تدریس خصوصی دروس دبیرستان و دانشگاه

اگر در دوران دبیرستان و راهنمایی شاگرد زرنگ بوده و استعداد تدریس دارید، نباید این فرصت را از دست بدهید. آموزش خصوصی ازجمله شغل‌هایی است که همیشه می‌توانید از آن درآمد مناسبی داشته باشید. یک ایده که امتحان خود را پس داده و همیشه بازار کار خوبی هم دارد. همچنین می‌توانید برای این رده شغلی با آموزشگاه‌های خصوصی نیز همکاری داشته و از این طریق به‌عنوان یک کار نیمه وقت حرفه‌ای با آن روبرو شوید.

 

9- آموزش آنلاین مهارت‌های مختلف

اگر مهارت خاصی دارید که طرفداران زیادی دارد، می‌توانید با ابزارهای آموزش آنلاین که به‌صورت رایگان در اختیار همه قرار دارد، این مهارت‌ها را به دیگران آموزش داده و از این طریق کسب درآمد کنید. حتی پلتفرم‌های مخصوصی نیز وجود دارند که با هزینه‌های بسیار کم می‌توانید از آنها برای جلب دانشجویان دیگر برای ارائه مطالب خود کمک بگیرید.

 

10- آموزش نرم‌افزارهای محبوب مانند اینستاگرام

آموزش نرم‌افزار نیز ازجمله شغل‌های نیمه وقتی است که همیشه می‌تواند درآمد خوبی برای شما داشته باشد. اگر در نرم‌افزارهای کاربردی مانند اینستاگرام سررشته دارید، می‌توانید با آموزش آنها به متقاضیان درآمد خوبی کسب کنید. با توجه به اینکه امکان آموزش آنلاین این نرم‌افزارها نیز وجود دارد، شما می‌توانید از همه شهرهای کشور برای خود دانشجو جذب کرده و کسب درآمد کنید.

 

11- اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام

یکی از جذاب‌ترین حرفه‌ها در سال‌های اخیر با گسترش اینستاگرام که در ایران نیز بازار کار فوق‌العاده‌ای پیدا کرده است، اینفلوئنسرمارکتینگ اینستاگرام است. اگر از کاربران این نرم‌افزار باشید، احتمالاً با چند تن از چنین افرادی در فضای مجازی آشنا بوده و به درآمدهای شگفت‌انگیز آنها نیز پی برده‌اید.

 

نمونه قرارداد استخدام کاره پاره وقت

 

12- آموزش نرم‌افزار و کامپیوتر

آموزش نرم‌افزارهای تخصصی و حرفه‌ای رشته‌های مختلف نیز یکی دیگر از ایده‌هایی است که دانشجویان می‌توانند از طریق آن هم به‌صورت خود کاری و هم به‌صورت کار نیمه وقت با شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات کار کنند. البته فراموش نکنید که نمونه قرارداد استخدام کاره پاره وقت در این مواقع می‌تواند زمینه‌ساز یک رفتار حرفه‌ای حتی برای کارهای پاره وقت برای شما باشد.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

در انتها باید بدانید

ایده پردازی‌های جدید هرچند ممکن است با ریسک بالا درآمد مناسبی برای افراد به دنبال داشته باشد، اما ایده‌هایی که امتحان خود را پس داده و هنوز هم بازار کار فوق‌العاده‌ای دارند، می‌تواند گزینه بهتری برای کار دانشجویی و کار نیمه وقت باشد. با وجود نمونه قرارداد استخدام کاره پاره وقت دیگر نگرانی از بابت مسائل حقوقی این کارها نیز نخواهید داشت. اگر برای آشنایی هر چه بیشتر با مسائل مربوط به کارهای نیمه وقت نیاز به مطالب بیشتری دارید، می‌توانید بلاگ حقوقی لامینگو را دنبال کرده و سایر مقالات این بخش را مطالعه کنید. همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره قرارداد حقوقی کار نیمه وقت نیز می‌توانید در انتهای این مقاله و در بخش نظرات، سؤالات خود را با مشاوران ما در لامینگو در میان بگذارید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

بدون دیدگاه