پرسش خود را مطرح نمایید
۲۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۷

آیا فروش اموالم برای عدم پرداخت مهریه قانونی است؟

با سلام و ادای احترام، آیا بنده (مذکر) در صورت متعهد بودن به پرداخت مهریه، می توانم اموالم را به پدر و مادرم هبه، صلح و ... کنم و در این صورت این گونه از معاملات و عقود تا چه زمانی معتبر است(یعنی با توجه به اشتغال ذمه مادام العمر شوهر برای ادای مهریه،تا چه زما ...

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۳

عسر و حرج چیست؟

اثبات عسر و حرج برای طلاق در صورت زندانی بودن همسر چگونه است و چه باید کرد؟

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۲

آیا میتوانم به دلیل زندانی بودن شوهرم طلاق گرفته و حضانت فرزندم را بگیرم؟

با سلام، شوهر بنده حدود 4 سال است به علت سرقت و حمل مواد مخدر در زندان می باشد. چطور می تونم درخواست طلاق بکنم و حضانت پسر 13 ساله امو بگیرم؟

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۵۰

آیا میتوانم به خاطر اعتیاد همسرم از او جدا شوم؟

سلام همسر من اعتیاد به شیشه ومتادون دارد و حدود ۳ سال هست که من راهم معتاد کرده بیکار است وبرای مخارج خانواده همیشه بامشکل روبرو بودیم ما۱۸ سال زندگی مشترک داریم و۲ دختر ۱۵ ساله حاصل ازدواج مابود میتوانم طلاق بگیرم درمدت کوتاه بدون ایجاد مشکل برای خودم؟

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۴

سلام آیا مهریه عندالاستطاعه به بنده تعلق می‌گیرد؟

عرض سلام و احترام مدت 8 ماه هست که عقد کردم. 119 سکه مهریه خانمم هست که 19 تا عندالمطالبه و مابقی عندالاستطاعه هست شغلم تعمیرات پکیج و اسپیلت هست و فقط یه ماشين 206 به نام خودمه هنوزم ازدواج نکردیم، میخوام بدونم چندتا سکه به این خانم طعلق می‌گیره؟ سپاسگزارم

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۱

آیا با داشتن حق طلاق میتوان درخواست طلاق کرد؟

بنده بااستنادازصفحه 16 عقدنامه که محل سایرشرایط ضمن عقدمیباشداززوج بااین عبارت (زوجه شرط نمود که حق طلاق را دارد وزوج قبول وامضا نمود)حق طلاق را دارم ایابرای طلاق میتوانم اقدام کنم ؟

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۹

گرفتن مهریه از همسر

سلام. من قصد جدایی از همسرم رو دارم و کل مهریه من هم 114 سکه هست. همسرم هیچ مالی نداره و چیزی به نامش نیست. آیا امکان دریافت مهریه وجود داره؟

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳

طلاق به خاطر اعتیاد

با سلام همسر من به مدت سه ساله که اعتیاد داره. آیا میتونم به دلیل اعتیاد به تریاک از ایشون جدا بشم؟