صفر تا صد دریافت جواز تولید

1 ماه پیش
مشاوره حقوقی دریافت مجوز

شروع هر فعالیت و راه‌اندازی هر کسب‌وکاری، نیازمند دریافت مجوز از نهادهای مرتبط است. بدون داشتن مجوز، فعالیت به‌صورت غیرقانونی شناخته شده و ممکن است با جریمه‌های مختلفی روبرو شود. از این رو، همواره قبل از شروع هرکاری، ابتدا برای دریافت مجوزهای مربوطه اقدام نمایید. اخذ مجوز تولید نیز یکی از مجوزهای بسیار مهم است که به واحدهای تولیدی مختلف داده می‌شود. این واحدها شامل تمام واحدهای تولیدکننده در هر زمینه‌ای می‌باشد. استفاده از مشاوره حقوقی دریافت مجوز می‌تواند شما را برای دریافت این مجوز راهنمایی نماید. در ادامه، قصد داریم به‌طور کامل به نحوه اخذ مجوزهای مربوط به واحدهای تولیدی بپردازیم.

مراکز حقوقی مختلفی در زمینه ارائه خدمات مشاوره‌ای در حوزه دریافت مجوز فعالیت می‌کنند. لامینگو یکی از مراکز حقوقی بسیار معتبر و یک پلتفرم هوشمند کامل و جامع برای ارائه خدمات حقوقی است. مشاوران حقوقی و وکلای پایه یک دادگستری مشغول در این مرکز در تمام مراحل دریافت مجوز در کنار شما خواهند بود. برای دریافت مشاوره حقوقی دریافت مجوز از مؤسسه لامینگو بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

دریافت مشاوره حقوقی اخذ مجوز

 

اهمیت دریافت مجوز برای واحدهای تولیدی

واحدهای تولیدی ملزم به دریافت مجوز هستند؛ زیرا درصورت نداشتن مجوز نمی‌توانند به‌درستی فعالیت خود را انجام دهند. همچنین، با مشکلات مختلفی از جمله موارد زیر روبرو می‌شوند:

  • هیچ‌گونه وام و کمک‌های دولتی دریافت نمی‌کنند،
  • نمی‌توانند محصولات تولیدی خود را در بازار توزیع کنند،
  • امکان برقراری ارتباط با سایر واحدهای تولیدی و خدماتی برای آن‌ها وجود ندارد،
  • امکان جذب سرمایه‌گذار برای آن‌ها وجود ندارد،
  • به هیچ عنوان نمی‌توانند در نمایشگاه‌ها حضور یابند،
  • امکان دریافت نشان استاندارد برای آن‌ها وجود ندارد،
  • یارانه‌های انرژی و کمک‌های دولتی را دریافت نمی‌کنند،
  • و بسیاری دیگر از مشکلاتی که درصورت نداشتن مجوز برای آن‌ها به‌وجود می‌آید.

با توجه به موارد گفته‌شده، هر واحد تولیدی قبل از شروع فعالیت باید تمام مجوزهای لازم را دریافت کرده تا بتواند به‌درستی شروع به کار کند. مشاوره حقوقی دریافت مجوز می‌تواند در این مسیر شما را راهنمایی کند.

 

مشاوره حقوقی دریافت مجوز

 

مراحل اخذ مجوز واحد تولیدی

اولین مرحله برای راه‌اندازی فعالیت تولیدی، بررسی نوع فعالیت و جنبه‌های مختلف آن است. به عنوان مثال، اگر فعالیت تولیدی شما باعث آلودگی هوا یا محیط زیست می‌شود، باید حتماً در فضایی خارج از شهر قرار بگیرد. در غیر این صورت، مجوز کار برای شما صادر نمی‌شود. در همین راستا، تمام فعالیت‌های تولیدی بر اساس میزان تولید آلودگی در 6 دسته مختلف قرار گرفته‌اند. هرچه میزان آلودگی تولیدشده بیشتر باشد، فضای راه‌اندازی واحد تولیدی نیز باید در محل دورتری قرار بگیرد. برای آشنایی با دسته‌های مختلف و مشخص کردن میزان آلودگی فعالیت، شما می‌توانید از مشاوره حقوقی دریافت مجوز استفاده نمایید.

 

تمامی نکات کلیدی دریافت مجوز برای فعالیت‌های مختلف که باید بدانید

 

مشاوره حقوقی دریافت مجوز

 

دریافت مجوز واحد تولیدی در چند مرحله صورت می‌گیرد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره شده است:

دریافت جواز تأسیس

اولین مرحله برای شروع فعالیت تولیدی، اخذ جواز تأسیس است. در این مرحله، لازم است محل واحد تولیدی خود را مشخص کرده باشید. درصورتی‌که طرح شما برای تأسیس در محل مشخص‌شده مورد تأیید قرار بگیرد، می‌توانید برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود اقدام نموده و وسایل و تجهیزات مورد نیاز را نیز تهیه کنید. دریافت این مجوز نیز بسته به نوع فعالیت شما از نهادهای مختلفی مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت بهداشت، جهاد کشاورزی، صنایع گردشگری و … صورت می‌گیرد.

احداث محل مناسب واحد تولیدی

زمانی که جواز تأسیس برای فعالیت شما صادر شد، به‌مدت یک سال فرصت دارید تا فضای مورد نیاز واحد تولیدی را راه‌اندازی کنید. درصورتی‌که نتوانید در محل مورد نظر ساختمان یا سوله مناسب را تهیه کنید، می‌توانید با تهیه زمین اقدام به ساخت سوله مناسب نمایید. یکی از مزیت‌های داشتن مجوز فعالیت این است که می‌توانید در شهرک‌های صنعتی فعالیت خود را انجام دهید. مشاوره حقوقی دریافت مجوز می‌تواند اطلاعات درست و کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

 

مشاوره حقوقی دریافت مجوز

 

دریافت مجوز تولید

در مرحله آخر، یعنی زمانی که محل فعالیت شما به‌‌صورت درست و اصولی آماده شد، لازم است برای دریافت پروانه بهره‌برداری اقدام کنید. نهادهای مربوطه پس از بررسی فضا، تجهیزات، نیروی کار و … در کارگاه شما، این مجوز را برای شما صادر می‌کنند. پس از دریافت این مجوز می‌توانید فعالیت تولیدی خود را آغاز کنید.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

سخن آخر

همان‌طور که گفته شد، اخذ مجوز برای تمام فعالیت‌ها و کسب‌وکارها از اهمیت زیادی برخوردار است. واحدهای تولیدی نیز قبل از شروع فعالیت موظف به دریافت مجوزهای لازم هستند. برای اطلاع از جزئیات و نحوه دریافت مجوزهای لازم برای واحدهای تولیدی، می‌توانید از مشاوره حقوقی دریافت مجوز استفاده نمایید. لامینگو یکی از بهترین و کامل‌ترین پلتفرم‌های هوشمند ارائه خدمات حقوقی است. با استفاده از خدمات مشاوره‌ای این مرکز، می‌توانید به‌راحتی مجوزهای مورد نظر خود را دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر به وبلاگ لامینگو مراجعه نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب مرجان هاشمی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه