آنچه درباره قرارداد احداث باغ باید بدانید!

1 ماه پیش
نمونه قرارداد مشارکت احداث باغ

در برخی از مناطق افراد اقدام به احداث باغ و بهره برداری از مزایا و امکانات آن می‌نمایند. بر همین اساس در صورتی که باغ محل بهره برداری و یا کسب درآمد برای مالک آن باشد لازم است که نکاتی پیش از احداث باغ مورد توجه قرار بگیرد.

توجه کافی به نکات و مسائل مربوط به قبل از احداث باغ می‌تواند بسیار در روند کار کمک کننده باشد. برخی از نکات مورد توجه بدیهی و واضح است بنابراین توجه کافی به آب و هوای منطقه اصلی‌ترین عامل در موفقیت آمیز بودن باغ بر اساس هدف آن خواهد بود. این که دمای منطقه برای محصولی که قراراست کشت شود در تمام فصول به اندازه‌ای باشد که توان درخت‌ها و محصولات در آن حد باشد. بر همین اساس دمای منطقه در فصول سرد و گرم می‌تواند یکی از فاکتورهای مهم در احداث باغ تلقی شود. نوع خاک و کوددهی نیز می‌بایست بر اساس محصولی که فرد در نظر دارد انتخاب شود.

این که هر نوعی از محصول با کدام نوع از خاک سازگارتر است نکته بسیار قابل تاملی خواهد بود. همچنین نهال‌ها و محصولاتی که برای ابتدا مسیر خریداری می‌شوند لازم است که از کیفیت بالا و قدرت کافی برخوردار باشند چرا که آن‌ها اولین سرمایه گذاری در این مسیر بوده و لازم است که سود و ثمر خوبی به دنبال داشته باشد. مسئال دیگر به روند کاشت و اطلاع دقیق از چگونگی کاشت درخت‌ها و نهال‌ها بر می‌گردد که کاشت صحیح مانند تمامی فاکتورهای قید شده می‌تواند تاثیر به سزایی در نتیجه کار داشته باشد. در واقع مسئله اصلی پیش از احداث باغ توجه کافی به مسائل محیطی آن خواهد بود.

 

چه اصول و مراحلی در احداث باغ می‌بایست رعایت شود؟

در احداث باغ لازم است که افراد مراحل و اصول خاصی را به ترتیب به پیش ببرند تا بتوانند همان نتیجه‌ای را که انتظار دارند بدست بیاورند. اولین مرحله همان توجه کافی به اصول ومواردی است که در لازم است پیش از احداث باغ مور توجه قرار بگیرد . مرحله بعدی در احداث باغ این است که چیدمان کاشت نهال‌ها نیز به روش مشخصی باشد تا با توجه به محصول برداشت و آبیاری محصولات نیز بر اساس منطق و اصول درست به پیش برود.

این موارد درباره خود باغ و محل کاشت محصولات است و افراد پیش از هر یک از این اقدامات شاید لازم باشد که در روند احداث باغ توجه کافی به قرارداد احداث باغ داشته باشند. بر همین اساس پس از اقدامات لازم در جهت تنظیم قرارداد ملک برای احداث باغ افراد به مراحل دیگری از این اقدام می‌پردازند که می‌توان کسب مجوز برای بهره برداری غیر شخصی از باغ باشد و پس از آن اقدام به تنظیم و ترتیب مراحل مربوط به خود ملک و موارد مربوط به آن. روند و اصول در احداث باغ اگر درست و منطقی پیش برود می‌تواند بسیار کار و هدف افراد را جلو بیندازد و آن‌ها را در روند بهره‌برداری خود کمک کند.

 

در صورتی که شما نیاز به دریافت یک نمونه قرارداد مشارکت احداث باغ دارید؛ می‌توانید از طریق لینک زیر با وکلا پایه یک و کارشناسان ما در تماس باشید و از خدمات آن‌ها در جهت ارائه یک نمونه قرارداد مشارکت احداث باغ بهره‌مند شوید:

 

دانلود قرارداد مشارکت در احداث باغ

 

قرارداد احداث باغ چه نکاتی دارد؟

جهت دریافت قرارداد احداث باغ لازم است که نکاتی مورد توجه قرار بگیرد. در برخی از موارد بر اساس یک قرارداد مشارکت مدنی افراد با یکدیگر در احداث و بهره‌برداری از باغ شریک می‌شوند و یک نفر به عنوان مالک ملک خود را در اختیار یک سرمایه گذار قرار می‌دهد و در راستا هدفی مشترک با یکدیگر شریک می‌شوند. بنابراین لازم است که در این قرارداد برای احداث باغ به مسائل مربوط به مشارکت و تعیین سهام هریک از طرفین توجه نمود.

درهر صورت چه زمانی که مالک خود به تنهایی به دنبال بهره‌برداری از ملک خود در جهت احداث باغ بر می‌آید و چه در موادی که با فرد دیگری در این جهت اقداماتی انجام می‌دهد لازم است که با ارائه مدارکی برای ایجاد قرارداد اقدام کنند. از آنجایی که بهره برداری از باغ یک فعالیت پویا است و تنها مصرف شخصی را در برندارد لازم است در جهت ادامه فعالیت قراردادی میان هریک از افراد دخیل در پروزه تنظیم شود. ایجاد قرارداد می‌تواند تضمین کننده حقوق هریک از طرفین باشد. بنابراین هر گونه تنظیم قرارداد لازم است که زیر نظر یک فرد مطلع و آگاه انجام گیرد.

 

نمونه قرارداد مشارکت احداث باغ

 

طرح توجیهی برای احداث باغ میوه چگونه است؟

طرح توجیهی برای احداث یک باغ میوه یک روند است برای افزایش بازدهی و هزینه‌های منطقی وبهره برداری صحیح‌تر از ملکی که در جهت احداث باغ قرار است مورد مصرف قرار بگیرد. در ابتدا لازم است که باغداری برای افراد تعریف شود. باغداری ممکن است تنها موارد مربوط به گیاهان و گل‌های زینتی باشد و یا بهره برداری از باغ به منظور کاشت و برداشت میوه و کسب سود در این جهت.

بر همین اساس افراد لازم است در طرح اولیه‌ای که برای احداث باغ میوه در نظر دارند نحوه آبیاری و نوع خاک را مشخص کرده و کاشت نهال‌ها را نیز بر اساس همان که در روند و مراحل کار طی نموده اند به پیش ببرند این طرح می‌تواند ادامه روند و مراحل احداث باغ برای افراد بسیار کمک کننده باشد. به این دلیلی که علاوه بر آنچه که به صورت عمومی درباره باغ لازم است مورد توجه قرار بگیرد در طرح توجیهی قید می‌شود؛ توجه به مسائل علمی و بدیهی نیز در این طرح می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

کلام آخر

روند احداث باغ و بهره برداری از آن همان قدری که می‌تواند سودمند و مفید باشد ممکن است که در صورت عدم رعایت مراحل صحیح و یا عدم توجه کافی به برخی از موارد چه در مراحل احداث باغ و چه تنظیم قرارداد، روند را با اختلال روبرو کرده و یا حتی زیان و ضررهایی به دنبال خواهد داشت. بنابراین با کسب اطلاعات کافی در این زمینه و دریافت کمک و مشاوره از افراد حاذق و آشنا با این مسائل در روند انعقاد قرارداد خود قرارداد صحیح و حرفه‌ای‌تر و بدون مشکلات آتی منعقد نمایید. فراموش نکنید که این مرکز در راستا ارائه یک نمونه قرارداد مشارکت احداث باغ خدماتی را ارائه می‌نمایند.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

در صورتی که این مطلب برای شما مفید بوده است دیدگاه خودتان را در این باره در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین می‌توانید برای استفاده از سایر مطالبی که برای شما وجود دارد به بلاگ لامینگو مراجعه نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب سارا عباسی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه