نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی به همراه نکات کلیدی در این حوزه

2 سال پیش
قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

امروزه با توجه به گسترش کسب و کارها و افزایش رقابت در بازار‌های مالی، موارد زیادی، از جمله، وجود شخصی متخصص به عنوان پشتیبان و یا کارشناس ارتباط با مشتری اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. همچنین با افزایش ساخت و طراحی سایت و یا پلتفرم‌هایی برای مشاغل، وجود شخصی به عنوان پشتیبانی سایت، ضروری می‌باشد. در ادامه مطلب در مورد وظایف فرد شاغل در این موقعیت شغلی بیشتر خواهیم گفت و اگر نیازمند به نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی هستید، با کلیک بر روی لینک زیر و ورود به صفحه‌ی خرید، از قراردادی جامع در این حوزه استفاده فرمایید.

 

دانلود قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

 

CRM چیست؟

CRM  و یا(Customer Relationship Management) به معنای مدیریت ارتباط با مشتریان می‌باشد، که مؤلفه‌های مختلفی از جمله، منابع انسانی و حوزه تکونولوژی، به کمک هم می‌آیند و برای بهبود فرایند بازاریابی، جذب و گسترش و آماده سازی بستری جهت رضایت و نگهداری مشتریان تعامل می‌کنند. همچنین با وجود نرم‌افزارهایی در این حوزه و مهارت در استفاده از آنها توسط افراد شاغل در این حیطه کاری، بسیاری از فرایندها را در سریع‌ترین زمان ممکن و بازدهی بیشتر به نتیجه می‌رسند. در این فعالیت، برای رونق کسب و کار، باید تمامی عوامل تأثیرگذار را از دید مشتری بررسی کرد و از این دیدگاه، راهکارهایی متناسب، جهت افزایش رضایت مشتری را اتخاذ کرد. چه بسا وجود شخصی ماهر در این حوزه برای هر مجموعه‌ای ضرورت دارد و موجب توسعه آن کسب و کار خواهد شد.

در این حوزه 4 نوع CRM شناخته شده داریم، که در ادامه به توضیح این چهار مورد خواهیم پرداخت.

 

انواع CRM

به طور کلی 4 نوع CRM  در این حوزه وجود دارد، که عبارتند از:

  •  CRM استراتژیک: این نوع بیشتر در زمینه‌ی جذب مشتری و ایجاد فرهنگی مناسب، در خصوص مشتریان در سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • CRM  عملیاتی: در این روش روندهای ارائه خدمت به مشتریان، از طریق اتوماسیون سازی فعالیت‌ها مدیریت می‌شود.
  • CRM  تحلیلی: در این بخش به تجزیه و تحلیل داده‌های به دست آمده توجه می‌شود که در اتخاذ تصمیم‌های حیاتی، بسیار مؤثر خواهند بود.
  • CRM  تعاملی: در این نوع به ارتباط طرفین، یعنی صاحبان مجموعه و مشتریان و افزایش حس ارزشمندی به مشتریان و  دریافت بازخورد آنها تأکید می‌شود.

البته بهتر است توجه داشته باشیم،  CRM  را صرفاً یک نرم‌افزار ندانیم و تمرکز خود را بر روی تعامل و ارتباط فعال با مشتری گذاشته و به این اصل آگاهی پیدا کنیم که وجود نرم‌افزارهای مختلف در این حوزه، صرفاً روند عملکردی و راهکارهای اتخاذ شده‌ی مجموعه‌ها را تسهیل می‌بخشند.

 

قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

 

 

تعریف و شرح وظایف کارشناس ارتباط با مشتری(CRM)

در ادامه باید به طور عمیق از اهمیت این جایگاه شغلی، در کسب و کارهای مختلف، نکاتی را خدمتتان بیان کنیم. مسلماً برای اکثر ما اتفاق افتاده است، که برای خرید و یا مسائل دیگر در این حوزه، به صورت اینترنتی و یا حضوری به مشکلی برخورده‌ایم، که در آن لحظه به فردی، جهت راهنمایی احتیاج پیدا کرده‌ایم و بی‌شک طرز برخورد شخص کارشناس پشتیبانی در تأثیرگذاری بر ادامه‌ی تصمیمات ما برای انتخاب و یا رد کردن آن مجموعه، غیرقابل اجتناب بوده است.

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که حرف یا رفتار یک شخص کارشناس پشتیبانی، شما را ترغیب به مراجعه به آن مجموعه کرده باشد و یا برای همیشه قید رفتن به سمت آن مجموعه و خرید از آن را زده باشید، چه بسا استخدام شخصی موجه و با مهارت در این حوزه برای مجموعه شما بسیار تأثیرگذار خواهد بود. از وظایف شخص شاغل در این جایگاه شغلی، داشتن اطلاعات کافی در مورد محصولات و معرفی آن به اشخاص، پاسخگویی سریع به سؤالات مشتریان، آگاهی داشتن از قیمت و موجودی محصول، بررسی و مقایسه محصولات و پیشنهاد محصول مناسب جهت خرید، بررسی شکایات و انتقادات و پیگیری سفارشات هستند. در نهایت، تخصصی‌ترین وظیفه شخص پشتیبان، تهیه گزارشی به صورت مقطعی، جهت روشن‌سازی مسائل مربوط به فروش محصول و پیشنهاد راهکارهای مناسب بر اساس تشخیص نیازمندی‌ها، جهت بهبود وضعیت جذب و رضایت مشتری می‌باشد.

باتوجه به توضیحات پیشین و تأکید بر اهمیت شخصی متخصص در این حوزه، اگر قصد استخدام فردی در این منسب را دارید، قبل از هر اقدامی، تهیه کردن قراردادی جامع در خصوص جایگاه شغلی پشتیبانی را به شما عزیزان توصیه می‌کنیم.

 

قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی

 

اهداف CRM  چیست؟

اهداف CRM به صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت دسته‌بندی می‌شوند. به طور مثال، اگر در ابتدای مسیر قرار داریم، باید به دنبال جذب مشتری و و شناسایی موقعیت‌‌هایی در این حوزه باشیم. در ادامه با شروع فعالیت و دست‌یابی به یک سری هدف‌های اولیه، باید راهکارهایی در جهت حفظ مشتری، افزایش کیفیت خدمت‌رسانی به مشتری و دریافت اطلاعات و بازخوردی اساسی از تجربه مشتریان داشته باشیم. بعد از رسیدن و گذشتن از اهداف ثانویه، باید به افزایش سوددهی و شناسایی عواملی که باعث کاهش هزینه‌های مصرفی می‌شوند، توجه و تصمیماتی در این خصوص اتخاد کنیم که در این صورت می‌توانیم، صاحب کسب و کاری موفق و توسعه‌یافته باشیم.

 

مفاد نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی چیست؟

در حال حاضر، نمونه قرارداد استخدام کارشناس پشتیبانی موجود در که داخل بانک قراردادی مجموعه لامینگو، برای شما بزرگوارن در دسترس قرار گرفته است، نکاتی مهم و ضروری را در خود جای داده است. از جمله: دورکار و یا غیر دورکار بودن شخص، مباحثی در خصوص بیمه، محیط کار شخص استخدامی، مواردی در خصوص حفاظت از داده‌ها، شرح وظایف و شروطی در خصوص اصل رقابت و محرمانگی، که دو مورد اخیر، از بندهای حائز اهمیت در این منصب شغلی می‌باشند و توجه به آن‌ها را ضروری می‌دانیم.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

سخنی پایانی در خصوص موارد گفته شده درباره قرارداد استخدام پشتیبانی

در پایان ضمن تشکر از مطالعه مطالب منتشر شده، امیدواریم توانسته باشیم، شما را نسبت به برخی نکات مهم در این حیطه و اهمیت این جایگاه شغلی و استفاده قرارداد مناسب برای آن را مطلع سازیم. همچنین در صورت نیاز به نمونه قراردادی مطمئن در این حوزه، از طریق بانک قراردادی می‌توانید، قرارداد را انتخاب و استفاده فرمایید. همچنین می‌توانید، برای مطالعه مطالب حقوقی و به روز در حوزه قراردادها و رویدادها وارد بلاگ لامینگو شوید و ما را دنبال فرمایید. لازم به ذکر است، تیم پشتیبانی لامینگو به صورت 24 ساعت از طریق چت آنلاین و تماس تلفنی در ساعات کاری، آماده پاسخ‌دهی و راهنمایی شما عزیزان می‌باشند.

 

1
برچسب ها :
نویسنده مطلب فروزان قاضی

دیدگاه شما

یک دیدگاه